پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله نورمفیدی

image

1403/4/1

امام جمعه گرگان:صلابت شهید بهشتی بر قوه قضائیه حاکم باشد/ حضور گسترده مردم در انتخابات باعث اقتدار کشور می شود

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه حضور مردم در انتخابات باعث قوت و اقتدار کشور می شود، گفت: قدرت نظامی و دفاعی مهم است ولی مهمتر از قدرت دفاعی و نظامی، قدرت مردمی و پشتیبانی مردمی است.

صوت خطبه

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر (جمعه ۱ تیر) در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه گرگان با اشاره به آغاز هفته قوه قضائیه، گفت: در هفتم تیر حادثه بزرگی برای شخصیت های مهم، انقلابی و اسلامی پیش آمد و شهید بهشتی و ۷۲ تن در حادثه حزب جمهوری به شهادت رسیدند و این ایام به عنوان هفته قوه قضائیه نامگذاری شده است.

امام جمعه گرگان افزود: امیدواریم روح و صلابت شهید بهشتی همیشه بر قوه قضائیه، قضات و مسئولان قوه قضائیه ما حاکم باشد و قضات ما توجه به این نکته اساسی همیشه داشته باشند.

وی با اشاره به رمز و راز عنوان هفته قوه قضائیه، اظهارامیدواری کرد: همه قوای کشور و به خصوص قوه قضائیه موجب خاطر جمعی و آرامش مردم باشند.

نماینده ولی فقیه در گلستان با گرامیداشت پانزدهم ذی الحجه، روز ولادت امام هادی(ع) امام دهم در سال ۲۱۲، این روز را به محضر حضرت ولیعصر(عج) و همه ارادتمندان به خاندان پیامبر(ص) تبریک و تهنیت گفت و و اظهارداشت: امیدواریم همیشه وجود و نورانیت این عزیزان باعث روشنایی قلب و دل و زندگی ما به عنوان پیروان خاندان پیامبر(ص) قرار گیرد.

 

مسئله غدیر باید عامل وحدت امت اسلامی باشد

 

وی با اشاره ۱۸ ذی الحجه، روز عید غدیر، گفت: این روز عید بزرگ اسلامی برای همه امت اسلامی است، روزی است که پیامبر بزرگوار اسلام مسئله رهبری را بر اساس دستور خداوند متعال و آیات شریفه قرآنی مشخص و معین کردند.

آیت الله نورمفیدی افزود: مسئله غدیر مسئله بسیار مهمی است و مسئله غدیر باید عامل وحدت امت اسلامی باشد و باید نگاه ها را به سوی یک رهبری صحیح اسلامی همیشه متوجه کند که رهبری اسلامی یک چیز معمولی و ساده ای نیست.

وی ادامه داد: مسئله رهبری مسئله بسیار مهمی است و باید همه مسلمانان از حادثه غدیر به این نتیجه برسند که مسئله امامت و رهبری مسئله بسیار مهمی است و نباید به چیزهای معمولی و ساده اکتفا کنیم.

امام جمعه گرگان با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در هشتم تیرماه، گفت: انتخابات ریاست جمهوری مسئله بسیار مهمی است و همه وظیفه دارند در انتخابات شرکت کنند و پای صندوق های رای بروند و وظیفه شرعی و ملی شان را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد:عده ای حرف هایی می زنند و می گویند شرکت در انتخابات فایده ای ندارد و هر کسی بیاید نمی تواند کاری انجام دهد، آیا در این ۴۵ سال در این مملکت کاری انجام نشده است؟ در این سال ها کارهای بسیار بزرگی انجام شده است.

 

شرکت در انتخابات یک وظیفه دینی و تکلیف شرعی است

 

آیت الله نورمفیدی اظهارداشت: درست است در کشور مشکلاتی وجود دارد ولی این درست نیست بگوییم که هیچ کاری انجام نشده است، این نگاه منقی و مایوسانه است و ما نباید مایوس شویم و به صورت منفی نگاه کنیم.

وی با بیان اینکه حضور مردم در انتخابات باعث قوت و اقتدار کشور می شود، گفت: قدرت نظامی و دفاعی مهم است ولی مهمتر از قدرت دفاعی و نظامی، این قدرت مردمی و پشتیبانی مردمی است.

امام جمعه گرگان افزود: وقتی مردم حضور گسترده ای در انتخابات داشته باشند، دشمنان حساب کارشان را می کنند و در تصمیم گیری ها و دشمنی هایشان رعایت می کنند.

وی با بیان اینکه برخی ها می گویند که ما چه رای دهیم و ندهیم هر کسی را بخواهند می آورند، این حرف را حرف بی منطقی خواند و گفت: ممکن است جاهایی خلاف جزئی رخ دهد اما اینکه که بگوییم یک جریان کلی در کشور به راه افتاده که رای مردم را نادیده بگیرد و هر چه خودش بخواهد، این درست نیست، این مسئله تاکید رهبر انقلاب و امام(ره) است که رای مردم همه چیز است و این مردم هستند که باید تعیین کند.

 

آیت الله نورمفیدی افزود: این حرف هایی که زده می شود خیلی راحت و آسان است ولی تهمت است.

وی با اشاره به اینکه شرکت در انتخابات هم یک وظیفه دینی و تکلیف شرعی است، تاکید کرد: همه باید در این زمینه احساس مسئولیت کنند و حتی کسانی که انقلاب را هم قبول ندارند ولی به کشورشان که علاقمند هستند در این انتخابات شرکت کنند.

نماینده ولی فقیه در گلستان به نامزدهای ریاست جمهوری نیز توصیه کرد: طوری حرف بزنید که مردم متوجه شوند که مشکلات را چطوری می خواهید حل کنید، آیا این برنامه های عملیاتی است، بیهوده به مردم وعده ندهید که نمی توانید حل کنید. چیزهایی بگویید که بتوانید عمل کنید.

وی گفت: رعایت اخلاق بسیار مهم است مردم انتظار دارند فردی که می خواهد رئیس جمهور شود متخلق و با اخلاق باشد.

آیت الله نورمفیدی افزود: ما امروز در کشور مشکلات زیادی داریم و کسی که می خواهد رئیه جمعور شود باید قدرت و توان حل مشکلات را داشته باشد و برای حل مشکلات اقتصادی و معیشت مردم برنامه هایی را ارائه کند که عملی باشد و فقط وعده نباشد.

وی تاکید کرد: همه باید فدر این مردم را بدانند و در حد توانشان خوب عمل کنند و پاسخ دهند.

اشتراک گذاری : توییتر اینستاگرام تلگرام

logo

آخرین خطبه ها

آرشیو
logo

پربازدیدترین خطبه ها

آرشیو