پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله نورمفیدی

image

امام جمعه گرگان:

1401/1/23

اسرائیل نقش آفرین اصلی کشتار یمنی ها/ شعار سال در عمل اجرایی شود

امام جمعه گرگان با اشاره به وقایع و روشنگری های اخیر در قضیه یمن، گفت: اسرائیل نقش‌آفرین اصلی کشتار ملت مظلوم یمن است. آیت الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه گرگان اظهارکرد: اگر می‌خواهید در عبادت‌های شما خیر باشد باید تفکر کنید و در روایات آمده یک ساعت تفکر از ۶۰ سال عبادت بیشتر ثواب دارد.

امام جمعه گرگان با اشاره به وقایع و روشنگری های اخیر در قضیه یمن، گفت: اسرائیل نقش‌آفرین اصلی کشتار ملت مظلوم یمن است.
آیت الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه گرگان اظهارکرد: اگر می‌خواهید در عبادت‌های شما خیر باشد باید تفکر کنید و در روایات آمده یک ساعت تفکر از ۶۰ سال عبادت بیشتر ثواب دارد.
امام جمعه گرگان در بخش دوم خطبه‌های نمازجمعه، گفت: چقدر زیبا است که عید ملی ما ایرانیان زمانی است که خداوند طبیعت را هم نو و زنده می‌کند.
آیت الله نورمفیدی ادامه داد: عنوان سال که از سوی رهبری سال تولید، دانش بنیان و کارآفرین نامگذاری شده به مسائل اقتصادی و محور تولید توجه دارد.
نماینده ولی فقیه در گلستان اضافه کرد: محور توسعه استان ما بر اساس کشاورزی است و اگر بر مبنای علوم دانش بنیان قرار گیرد نقش بزرگی در پیشرفت اقتصادی خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: ایران ۹۵ درصد زعفران دنیا را تولید می‌کند ولی تنها ۵۰۰ الی ۶۰۰ میلیون دلار سود می‌کند ولی تجارت زعفران در دنیا ۱۵ برابر آن سوددهی عاید کشورهای دیگر می‌کند و این به دلیل آن است که دیگران با بهره گیری از صنعت و علم ارزش افزوده ایجاد می‌کنند.
آیت الله نورمفیدی با بیان این که تولید دانش بنیان و علمی و نه خام فروشی باعث پیشرفت کشور می‌شود، گفت: دنیا به تازگی به قدرت دانش و علم در تولید پی برده در حالی سال‌ها پیش امام صادق (ع) سال‌ها قبل بیان کرده که هرکاری بر اساس علم نباشد فسادش از سودش بیشتر است و ما بهترین الگوها را در دین خود داریم.
وی با تأکید بر این که شعار سال را باید مسئولان به میدان عمل بیاورند، اظهارکرد: به عنوان مثال در کشاورزی سنتی ما خاک و آب کشور را نابود می‌کنیم و باید هرچه سریع‌تر به علم روز دنیا مجهز شویم.
امام جمعه گرگان با اشاره به کشتار هفت ساله مردمان مظلوم یمن، گفت: در قضیه اخیر روشن شد که اسرائیل نقش ویژه ای در کشتار ملت مظلوم یمن دارد و ننگی برای آل سعود است.
نماینده ولی فقیه در گلستان بیان کرد: کشور سوریه سال‌ها در برابر اسرائیل مقاومت کرد و همین کشورهای عربی که علیه سوریه اقدام کردند هم اکنون بشار اسد را به کشور خود دعوت کردند و این جریانات نشان دهنده اثر مقاومت در برابر اسرائیل و دشمنان است و باید از آن درس گرفت.
آیت الله نورمفیدی یادآور شد: امنیت با پول به دست نمی‌آید و جبهه‌های مختلف عربی و اسرائیلی که به یمن حمله کردند نتیجه‌ای جز شکست نداشتند و پیروز میدان یمن و سوریه هستند.

اشتراک گذاری : توییتر اینستاگرام تلگرام

logo

آخرین خطبه ها

آرشیو
logo

پربازدیدترین خطبه ها

آرشیو