پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله نورمفیدی

image

1403/3/28

امام جمعه گرگان:شرکت در انتخابات یک وظیفه شرعی و ملی است/ مسئله فلسطین و غزه مشکل امروز جهان بشریت

آیت الله نورمفیدی با تاکید بر شرکت همه مردم در انتخابات، گفت: حتی کسانی که با انقلاب میانه ای ندارند ولی کشورشان را دوست دارند، برای تقویت کشورشان در انتخابات شرکت کنند.

صوت خطبه

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی صبح امروز (دوشنبه ۲۸ خرداد) در خطبه های نماز عید سعید قربان در مصلی وحدت گرگان با تبریک این روز و با اشاره به چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در هشتم تیرماه، گفت: شرکت در انتخابات هم یک وظیفه شرعی و هم یک وظیفه ملی است و به فرموده پیامبر(ص) همه انسان ها یک مسئولیت و تکلیفی بر عهده دارند و نمی توانند بی تفاوت باشند.

نماینده ولی فقیه در گلستان افزود: انتخابات یک مسئله مهمی است و مسئله ساده ای نیست، مسئله کشوری و عمومی و حتی جهانی است و دنیا در حال نگاه کردن است که مردم چقدر شرکت می کنند.

وی با تاکید بر شرکت همه مردم در این وظیفه شرعی و ملی، گفت: حتی کسانی که با انقلاب میانه ای ندارند ولی کشورشان را دوست دارند، برای تقویت کشورشان در انتخابات شرکت کنند.

آیت الله نورمفیدی اظهارامیدواری کرد: همه مردم با احساس تکلیف و وظیفه شرعی و ملی حضور گسترده ای در انتخابات داشته باشند و به دنیا نشان دهند.

وی با اشاره به اینکه مشکل جهان اسلام مشکل غزه و فلسطین است، گفت: مسئله غزه و فلسطین و این جنایات علیه مردم غزه فقط مربوط به آنها نیست بلکه این جنایات علیه همه امت اسلامی است و این را باید بفهمیم.

امام جمعه گرگان اظهارداشت: ما مسلمانان امت واحده و امت پیامبر(ص) و عضو یک خانواده هستیم و آنچه را که بر روی مردم مظلوم فلسطین، غزه و رفح می آید برای ما هم است و آثار سوء اش به ماها هم می خورد.

وی افزود: مشکل امروز جهان اسلام بلکه جهان بشریت مسئله فلسطین و غزه است و ایکاش فریاد سه میلیون مسلمان در حج بر علیه اسرائیل و آمریکا بلند می شد.

وی با اشاره به پیشنهاد ایران برای برگزاری نشست سازمان همکاری های اسلامی برای مسائل غزه و تشکر از فعال بودن سازمان دیپلماسی کشور در این زمینه، اظهارامیدواری کرد: با تصمیم جدی همه کشورهای اسلامی در این نشست، خداوند هر چه زودتر جهان و بشریت و به خصوص کشورهای اسلامی را از شر اسرائیل و اربابش آمریکا نجات دهد.

اشتراک گذاری : توییتر اینستاگرام تلگرام

logo

آخرین خطبه ها

آرشیو
logo

پربازدیدترین خطبه ها

آرشیو