پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله نورمفیدی

image

1402/7/14

امام جمعه گرگان:صف واحد مسلمانان در برابر توطئه های دشمنان/ نیروی انتظامی در همه حال حافظ امنیت مردم است

آیت الله نورمفیدی گفت: همه مسلمانان باید با هم برادر بوده و در کنار هم باشیم و در برابر توطئه های دشمنان صف واحد باشیم تا جرات توطئه نداشته باشند.

صوت خطبه

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر روز (جمعه ۱۴ مهر) در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه گرگان با اشاره به هفته وحدت و سالروز ولادت نبی مکرم اسلام و امام جعفرصادق(ع) فرزند گرامی ایشان در هفته گذشته، گفت: تقریبا در جهان اسلام این هفته وحدت و میراث حضرت امام (ره) جا افتاده و همه کشورهای اسلامی این هفته را به عنوان هفته وحدت می دانند.

امام جمعه گرگان افزود: در برخی از کشورها مثل کشور ما مراسمات این هفته مهم و باشکوه مورد توجه قرار گرفته و برگزار می شود و در برخی از کشورها کم و بیش مورد توجه مسلمانان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: تنها چیزی که می تواند امروز گرفتاری ها را از امت اسلامی کنار بزند زمانی است که وحدت و امت اسلامی در کنار هم قرار بگیرند.

آیت الله نورمفیدی اظهارداشت: معنای وحدت هم به تعبیر مقام معظم رهبری روشن است و به این معنا نیست که همه مذاهب کنار بروند و یک مذهب دیگری درست شود و حاکمیت پیدا کند.

وی با بیان اینکه هر مذهبی طبق مبنا و اعتقاد خودش عمل می کند، گفت: همه پیرو پیامبر بزرگوار اسلام و قرآن هستیم همه مسلمانان محب اهل بیت (ع) هستند، معنی وحدت تشکیل صف واحد در برابر دشمنان اسلام و مسلمین است.

نماینده ولی فقیه در گلستان تاکید کرد: همه مسلمانان باید با هم برادر بوده و در کنار هم باشیم و در برابر توطئه های دشمنان صف واحد باشیم تا جرات توطئه نداشته و حساب کارشان را بکنند.

وی با قابل تحسین خواندن اقدامات اخیر مردم کشور نیجریه، افزود: ۹۰ درصد مردم کشور نیجر مسلمان هستند، فرانسه ۱۲۵ سال در این کشور ورود پیدا کرده بوده و تحت عناوین به ظاهر جاذبه دار اقداماتی را انجام داد.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: کشور نیجریه از ثروت هایی همچون؛ طلا، برلیان، اورانیوم، پلوتونیوم برخوردار بوده است و فرانسوی ها بخش عمده برق کشورشان را از این کشور تامین می کردند و برای غارت این منابع و عوض کردن فرهنگ این مردم وارد این کشور شدند و جنایات مختلفی در این کشور مرتکب شدند و تمام مردها را کشتند.

وی با بیان اینکه مردم کشور نیجریه با برخورداری از طلا، الماس و اورانیوم در نهایت فقر زندگی می کنند، گفت: این اقدام ملت نیجر قابل تحسین است که بعد از تغییرات در خودشان فرانسوی ها را بیرون کردند.

امام جمعه گرگان افزود: این اقدام مردم نیجر باید برای همه مسلمانان و کشورها درس باشد.

وی به مسائلی رخ داده در سوریه هم اشاره کرد و اظهارامیدواری کرد: خداوند متعال به ارتش سوریه و این کشور اسلامی توانی دهد که بتوانند ریشه این جنایتکاران را بکنند.

آیت الله نورمفیدی با اشاره رزمایش مشترک پهپادی در کشور نیز گفت: این رزمایش مایه خوشحالی است که تمام فضای کشور را پوشش داده است. ارتشیان در این رزمایش ۲۰۰ پهپاد را برای مراقبت از کشور وارد عرصه کردند و یکی از این پهپادها ناو جنگی آمریکایی ها را در شمال اقیانوس هند ۲۴ ساعت رد گیری کرده که اصلا متوجه نشدند.

وی با تبریک هفته نیروی انتظامی افزود: نیروی انتظامی همیشه و در همه حال، شب و روز در شهر و جاده ها باید حضور داشته باشد و مراقب و مواظب باشد و با چشم باز خطراتی را که مردم را تهدید می کند زیر نظر بگیرد و در موقع مناسب جلوی آن خطرات را بگیرد و در حد خودشان برای کشور و استان ما امنیت ایجاد کند.

امام جمعه گرگان گفت: نیروی انتظامی کارهای مهمی در مبارزه با قاچاقچیان، سرقت ها و مسائل دیگری که بر هم زننده امنیت اجتماعی است را انجام دادند و در حد توان خودشان فعالیت های چشمگیری داشتند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۵۰ نفر از کارکنان نیروی انتظامی برای حفظ این مملکت و در امنیت زندگی کردن مردم به شهادت رسیدند.

آیت الله نورمفیدی با تشکر از فعالیت های نیروی انتظامی کل و استان، افزود: خداوند به همه مومنین خطاب می کند تا برای خدا کار کنید و شاهدان به قسط و عدالت باشید. مبادا دشمنی یک قوم و یا فرد باعث شود از جاده عدالت بیرون بروید.

اشتراک گذاری : توییتر اینستاگرام تلگرام

logo

آخرین خطبه ها

آرشیو
logo

پربازدیدترین خطبه ها

آرشیو