پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله نورمفیدی

image

1402/1/25

امام جمعه گرگان:مسئله فلسطین از یک مسئله سیاسی و عربی خارج شده است/ تقویت جبهه مقاومت در منطقه

آیت الله نورمفیدی گفت: مسئله فلسطین از یک مسئله سیاسی و عربی خارج شده و در فضای بسیار گسترده قرار گرفته و امروز می بینیم که کل جهان اسلام و جهان بشریت خودشان را در برابر و مقابل فلسطین و مردمش متعهد می بینند.

صوت خطبه

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز (جمعه 25 فروردین) در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه گرگان گفت: امام راحل روز 16 مرداد سال 58 مصادف با 13 ماه مبارک رمضان 1399 قمری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس اعلام کردند و امروز بعد از گذشت این همه سال اهمیت این نامگذاری برای خیلی ها روشن شده است.
نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان افزود: این نامگذاری باعث شد که مسئله فلسطین از دست سیاستمداران و قدرتمداران عالم خارج شود و در بین مردم، خلق ها، جهان اسلام و توده های مردم قرار گیرد.
وی ادامه داد: این مسئله از یک مسئله سیاسی و عربی خارج شده و در فضای بسیار گسترده قرار گرفته و امروز می بینیم که کل جهان اسلام و جهان بشریت خودشان را در برابر و مقابل فلسطین و مردمش متعهد می بینند.
آیت الله نورمفیدی تاکید کرد: مطمئن باشید این فریادها و مخالفت ها در روز جهانی قدس اثرگذار خواهد بود و حضور مردم در این راهپیمایی لرزه در اندام غاصبان فلسطین و اربابان آنان انداخته و بیشتر هم خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: از آن روزی که رژیم صهیونیستی سرزمین فلسطین را اشغال کردند به دنبال تخریب مسجد الاقصی و احیای هیکل سلیمان بودند، اما این فریادی که امروز در دنیا بلند شد مانع از این خطر هم شده است.
امام جمعه گرگان اظهارداشت: امروز جبهه مقاومت در منطقه تقویت شده و فلسطینی ها و فعالیت امروز آن جبهه مقاومتی که در منطقه ایجاد شده، یک چراغ سبزی را را برای تحولات در منطقه ایجاد می کند.
وی در ادامه با اشاره به 29 فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: امروز نیروهای مسلح ما نه تنها در منطقه حرف برای گفتن دارند بلکه امروز یک جایگاه بسیار برجسته ای دارند.
آیت الله نورمفیدی یادآور شد: قدرت نیروهای مسلح ما به قدری است که وقتی آمریکایی ها در سوریه تهدید می کنند اعلام کردند؛ از هر پایگاهی که بخواهند حمله کنند ایران آن پایگاه را موشک باران خواهد کرد.
وی افزود: امروز باید افتخار کنیم که کشور ما از نظر قدرت نظامی به چنین جایگاهی رسیده است.
نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به تاکید به مسئله حجاب در قطعنامه قرائت شده راهپیمایی امروز، گفت: حجاب از مسلمات دین ماست و آیات بسیاری در قرآن کریم در مورد مسئله حجاب آمده است.
وی افزود: بی حجابی و بدحجابی برای ملت و دین ما نیست بلکه سوغات غربی است که به دست رضاخان می خواست در این کشور پیاده شود.
آیت الله نورمفیدی ادامه داد: همان طور که قرآن فرموده؛ حجاب برای بانوان مصونیت است نه محدودیت و خداوند برای حفظ شخصیت زن حجاب را قرار داده تا هوس بازان و هوس رانان به دنبال نوامیس مردم نروند.
وی اظهار کرد: امروز بانوانی بسیاری در داخل کشور در مراکز مختلف دولتی و سیاسی در حال فعالیت هستند و حجابشان را هم رعایت می کنند.
امام جمعه گرگان تاکید کرد: باید با کسانی که حجاب را رعایت نمی کنند به شکلی برخورد کرد تا به حجاب گرایش بیشتری پیدا کنند و جذب حجاب شوند.
وی با بیان اینکه آنهایی که می خواهند مسئله حجاب و اعتقادات حجاب را در جامعه سست کنند با برنامه وارد شدند، گفت: اگر ما هم می خواهیم دفاع کنیم باید با برنامه وارد شویم.

 

اشتراک گذاری : توییتر اینستاگرام تلگرام

logo

آخرین خطبه ها

آرشیو
logo

پربازدیدترین خطبه ها

آرشیو