پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله نورمفیدی

image

امام جمعه گرگان:هدف دولت به اصلاح ارز ترجیحی خدمت به مردم است

1401/2/31

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: تصمیم دولت مبنی بر اصلاح ارز ترجیحی که پیش از این موجب فسادهای زیادی شده بود برای خدمت به مردم است.

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گرگان اظهارداشت: این تصمیم دولت مسئله ای بود که تمام اقتصاددان‌ها نظرشان در برداشتن ارز ترجیحی بود اما آنان که مخالفت در این زمینه داشتند زمان آن را مناسب نمی‌دانستند، در حالی که همه  بر اصلاح ارز ترجیحی توافق داشتند.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: عده‌ای ارز ترجیحی را می‌گرفتند و به جای وارد کردن کالاهای اساسی مورد نیاز مردم، یا در جای دیگر خرج می‌کردند یا پس از وارد کردن با ارز ترجیحی، با قیمت ارز واقعی به فروش می‌رساندند.
آیت‌الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: عده‌ای هم با داشتن ارز ترجیحی پس از وارد کردن کالا و یا خرید داخلی، به علت گران بودن کالای موردنظر در کشورهای دیگر، آن را قاچاق می‌کردند که این موارد بخشی از فساد ارز ترجیحی بود.
نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: دولت برای جلوگیری از این فسادها ارز ترجیحی را حذف کرد و یارانه را مستقیم به مصرف کنندگان داد.
آیت‌الله نورمفیدی افزود: البته در این مسیر نیاز است دولت جلوی عده‌ای سودجو را که سایر کالاها را به بهانه‌های واهی گران کردند را بگیرد و نگذارد فشار این گرانی‌ها به طبقات پایین و مستضعف جامعه فشار وارد کند.
امام جمعه گرگان تاکید کرد: دولت باید در این بخش نظارت‌های خود را بیشتر کند.
آیت‌الله نورمفیدی تصریح کرد: زمانی که عده‌ای ارز ترجیحی می‌گرفتند، معاندین نظام سر و صدا راه انداختند و امروز هم که این ارز حذف شده به نوعی دیگر فریاد می‌زنند که این چه کاری است که دولت می‌کند، در صورتی این مخالفت‌ها با هر ۲ روش نشان می‌دهد، آنان دلشان به حال مردم نمی‌سوزد و تلاش دارند، میان مردم و دولت جدایی ایجاد کنند.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: کشور بارها در مقاطع حساس قرار گرفته و مردم نیز با اشتباه تاریخی ۲۵ سال دچار گرفتاری بودند و امروز که در شرایط حساس تاریخی قرار داریم، باید مراقب باشیم تا ملت دیگر اشتباه تاریخی را تکرار نکند زیرا دشمن به دنبال یافتن فرصت برای رسیدن به اهدافش از همین فرصت‌ها است.
آیت‌الله نورمفیدی در بخش دیگری از این خطبه به در پیش بودن سوم‌ خرداد سالروز فتح خرمشهر در شرایطی که هیچ کس فکر نمی‌کرد این شهر آزاد شود، اشاره  و اضافه کرد: همچنان که رهبر معظم انقلاب در دیدار با جوانان اشاره داشتند امروز ما خرمشهرهای دیگر در عرصه‌های علمی، فناوری، هوافضا، نظامی و دفاعی و موارد دیگر داریم که باید به دست جوانان امروز فتح شود.
نماینده ولی فقیه در گلستان به نقش آحاد جامعه به ویژه روحانیت در عرصه‌های مختلف از جمله ترویج و گسترش اسلام از گذشته تا امروز اشاره کرد و گفت: روحانیت و مراجع در میدان جنگ و مبارزه حضور داشتند بطوری حدود چهار هزار  شهید روحانی داریم.
آیت‌الله نورمفیدی اظهارداشت: به همین مناسبت اولین کنگره شهدای روحانی در قم برگزار خواهد شد که تجلیل از خدمات آنان است.
امام جمعه گرگان در ادامه به ۲۹ اردیبهشت روز بزرگداشت مختوم‌قلی فراغی اشاره کرد و گفت: این شاعر اهل سنت، جدا از بحث شعر؛ مومن راستین، علاقمند به وحدت اسلامی، عارف و وطن‌دوست بود.
آیت‌الله نورمفیدی افزود: مختوم‌قلی علاقه مند به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است، بطوری که در اشعارش از امام امیرالمومنین (ع) تا امام زمان (عج) و حتی حضرت ابوالفضل‌العباس (ع) نام‌ برده و حتی از آنان تقاضای شفاعت می‌کند.
نماینده ولی‌ فقیه در گلستان بیان کرد: باید از چنین شخصیت‌هایی تجلیل شود تا رابطه بین نسلی از بین نرود.

 

اشتراک گذاری : توییتر اینستاگرام تلگرام

logo

آخرین خطبه ها

آرشیو
logo

پربازدیدترین خطبه ها

آرشیو