پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله نورمفیدی

image

1403/1/1

پیام نوروزی حضرت آیت الله نورمفیدی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳

نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه گرگان در پیام نوروزی سال جدید با اشاره به دعای تحویل سال نو گفت: منظور از تحول همان قرب به خداست و اینکه در راه بندگی خدا حرکت کنیم و دل ها را به مبدا این عالم متصل نماییم .

متن پیام نوروزی آیت الله نورمفیدی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 

یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

 

سال جدید ۱۴۰۳ را به همه عزیزان تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

امسال ، نو شدن طبیعت با بهار معنویت همراه شده است.همان طور که طبیعت بهار ،  طراوت  دارد انسان هم در ماه مبارک رمضان طراوت و نشاط پیدا می کند و به خدا نزدیک می شود.

در دعای تحویل سال از خدا می خواهیم که حال ما را به بهترین حال معنوی متحول  کند‌تا بتوانیم از زندگی دنیا بهره مند شویم.

در دعاهای روزانه ماه مبارک رمضان هم از خدا می خواهیم بدی حال ما را به نیکویی حال خودش متحول کند.

منظور از تحول همان قرب به خداست و اینکه در راه بندگی خدا حرکت کنیم و دل ها را به مبدا این عالم متصل نماییم .

استان ما درسالی که گذشت هم موفقیت هایی داشت و هم با مشکلاتی همراه بود.

اجتماع پر شکوه مردم در ۲۲ بهمن قابل تقدیر و تشکر بود مردم در این روز با شکوه و عظمت  برای دفاع از انقلاب خودشان به میدان آمدند .

همچنین حضور مردم استان ما در انتخابات ۱۱ اسفند به لحاظ حضور گسترده  از استان های برتر کشور بود  که این مهم هم قابل تقدیر و تشکر است.

امیدوارم منتخبین ما بتوانند خدمت های بیشتر و موثری را برای امت اسلامی و استان ما داشته باشند.

بطور کلی در سال گذشته قدم های مثبتی برداشته شد و مشکلاتی را که در پتروشیمی بوجود آمده بود با سفر هیئت دولت و قوه قضاییه مرتفع شد .برای ادامه کار همه مسئولین و نمایندگان استان باید در تقویت آن در میدان عمل قدم بر دارند.

برای جزیره آشوراده هم که از خواسته های قدیمی این استان بوده و می تواند در استان تحول ایجاد کند ، قدم های خوبی برداشته شده است.مشکلات خلیچ گرگان هم تا حدی حل شده است .

البته اینطوری نیست که همه مشکلات حل شده  باشد به هر حال لازم است که کارها  توسط مسئولین پیگیری شود و همگان دست در دست هم مشکلات را حل کنند.

از طرفی مشکلاتی هم بوده که اختصاص به استان نبوده و آن هم مشکلات اقتصادی مردم در زمینه های بیکاری نسل جوان و معیشت مردم و گرانی است که مردم را رنج می دهد و قطعا مسئولین در تلاش هستند تا حل کنند ولی مردم باید لمس کنند که معیشت و سفره  آنها بصورت اساسی و زیربنایی در حال تغییر و  رفع شدن است.

حادثه ای را هم که در ماه های گذشته برای مردم مظلوم فلسطین و غزه اتفاق افتاده است نه تنها مشکل امت اسلامی بلکه برای همه بشریت است.

رژیم غاصب اسرائیل با پشتیبانی آمریکا و اروپایی ها و انگلیس و فرانسه مرتکب جنایاتی شدند که شاید در تاریخ بشریت به این شکل سابقه نداشته که در این حادثه بالای ۳۰ هزار شهید که اکثر آنها زنان و کودکان هستند به خاک و خون کشیده شوند.

در این جنایات مردم فلسطین به علت گرسنگی در حال مرگ هستند که این غم بسیار بزرگ ، دل همه امت اسلامی و همه انسان های آزاده ای را که طرفدار انصاف و عدالت هستند را به درد آورده است.

تمام دنیا حتی مردم کشورهای آمریکا و اروپا هم  از این جنایات ناراحت هستند.

این مظلومیت بسیار سخت و دشوار است .

با آنکه مقاومت فلسطین آمادگی خودش را برای آتش بس اعلام کرده ، اما اسرائیل به دنبال وقت و زمان برای تجدید قوا است تا دوباره حمله کند.

به هر حال در سال گذشته حادثه غزه برای امت اسلامی غم بسیار سنگینی بوده و امیدواریم خداوند متعال مردم مظلوم غزه را هر چه زودتر از این ظلم و جنایت نجات دهد و این دولت غاصب و همه آنهایی را که پشتیبان این ظلم هستند را ریشه کن کند.

لازم است همه عزیزان از صمیم قلب دعا کنند تا امسال علاوه بر حل مشکلات داخلی ، نجات مردم فلسطین هم رقم بخورد.

🔸خداوندا این سال جدید را برای ملت ما سالی مبارک قرار بده.

🔸خداوندا دل های ما را در این سالی که با ماه مبارک رمضان همراه شده با نور معرفت و عشق و محبت به خودت و بندگی خودت قرار بده.

🔸خداوندا مشکلات ما مخصوصا مشکلات اقتصادی و گرانی و معیشت مردم را هر چه زودتر حل و رفع بفرما.

🔸خدایا نسل جوان ما را از دام هایی که برای آنها گسترده شده حفظ فرما.

🔸روح مطهر و ملکوتی حضرت امام ،فرزندان امام و همه شهدا و شهید حاج قاسم سلیمانی را در اعلی درجات بهشت مشمول غفران و رحمت و رضوان خودت قرار بده .

🔸خدایا جانبازان عزیز ما را شفا و صبر مرحمت بفرما.

🔸آزادگان عزیز ما را همیشه از قید هوای نفس، آزاده حفظ کن.

🔸خدمت گزاران به این کشور و نظام مخصوصا رهبر معظم انقلاب مدظله العالی را سلامتی و طول عمر و نصرت و توفیق عنایت بفرما.

🔸قلب مقدس حضرت ولی عصر را از همه ما راضی و خشنود گردان و ما را مشمول دعاهای ذاتیه آنحصرت قرار بده .

🔸دل های مسلمانان را به هم نزدیک کن.

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اشتراک گذاری : توییتر اینستاگرام تلگرام

logo

دسته بندی اخبار

logo

آخرین اخبار

آرشیو