پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله نورمفیدی

image

1402/8/12

آیت الله نورمفیدی :صلح و سازش با فرعون زمان امکان پذیر نیست

امام جمعه گرگان گفت: صلح و سازش و کنار آمدن با رژیم غاصب و کودک‌کش صهیونیستی به‌عنوان فرعون زمان امکان‌پذیر نیست.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز گرگان با اشاره به این که ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده، اظهار کرد: همه دنیا به وضوح شرایط و وضعیت مستکبرین را می‌بینند که چگونه این روزها در فلسطین و سرزمین‌های اشغالی دست به جنایت می‌زنند.

وی بیان کرد: جنایات این روزها در غزه و به شهادت رساندن مردم مظلوم و بی‌دفاع این سرزمین به ویژه زنان و کودکان به دست نیروهای غاصب رژیم کودک‌کش صهیونیست، به پشتیبانی آمریکا و برخی دولت‌های اروپایی همچون انگلیس، آلمان و فرانسه انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این دولت‌های به ظاهر مدعی حقوق بشر، این جنایات رژیم صهیونسیتی را می‌بینند، اما نه تنها آن را محکوم نمی‌کنند، بلکه حمایت می‌کنند.

امام جمعه گرگان در ادامه با بیان این که در تاریخ انقلاب اسلامی اتفاقات و حوادث مختلفی رخ داده که با نگرش عمیق‌تر به آنها متوجه آموزنده‌ بودن آنان خواهیم شد، افزود: یکی از آن اتفاقات تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان ماه سال ۱۳۵۸ بود به فرموده امام راحل، انقلاب دوم ایران است.

وی ادامه داد: انقلاب اول فرار کردن شاه از کشور بود، اما انقلاب دوم با زدن ریشه جاسوسان و مستشاران آمریکایی تحت عنوان سفارت این کشور در تهران توسط دانشجویان ثبت شد.

وی اضافه کرد: ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸، مصادف با سالروز تبعید امام خمینی (ره) به دلیل مقاومت در برابر توطئه مستشاران آمریکایی به کشور ترکیه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، شد.

امام جمعه گرگان گفت: از ۱۳ آبان ماه که امام راحل به ترکیه تبعید شد تا ۱۳ آبان ماه که جاسوس‌خانه آمریکا به تسخیر درآمد، دانش‌آموزان انقلابی حرکاتی همچون تجمع مقابل دانشگاه تهران انجام دادند که نیروهای رژیم شاهنشاهی آنان را به شهادت رساندند.

آیت‌الله نورمفیدی در ادامه باز هم به جنایات رژیم صهیونسیتی اشاره کرد و اظهار کرد: این جنایات نه تنها همراه با به شهادت رسیدن بیش از ۹ هزار فلسطینی همراه بوده، بلکه نیروهای رژیم صهیونسیتی با بیش از هزار و ۵۰۰ کشته جهنمی، هزاران اسیر و مفقود و صدها هزار آواره، بدبخت و گرفتار شدند.

وی بیان کرد: همچنین از نظر اطلاعاتی و نظامی آنان شکست سنگینی خوردند و از فلاکت و بدبختی با بمباران مراکز حساس و مهم، مصائب مردم فلسطین را بیشتر کردند.

وی خاطرنشان کرد: این درگیری‌ها مردم فلسطین را مصمم‌تر کرده تا برای رسیدن به پیروزی نهایی، همچنان مقاومت کنند.

آیت‌الله نورمفیدی تاکید کرد: خشمی که سراسر مردم دنیا را این روزها فرا گرفته در واقع خشم مقدس نامگذاری شده و به نظر من، مقدمه ظهور امام زمان (عج) فراهم است.

وی افزود: خشم مقدس در عراق، سبب شده تا نیروهای مقاومت این کشور مقرر آمریکایی‌ها را بمباران کنند و در سوریه نیروهای مقاومت هم به آمریکایی‌هایی که این روزها نفت این کشور را به غارت می‌برند، حمله کردند.

وی ادامه داد: این مقاومت و حملات نیروهای مقاومت، نتیجه طوفان‌ الاقصی است و آمریکا و اروپا بدانند این خشم تمام شدنی نیست.

امام جمعه گرگان با اشاره به در پیش بودن ۱۵ آبان، سالروز استعفای دولت موقت در روزهایی که دانشجویان پیرو خط امام جاسوس‌خانه آمریکا را گرفتند، گفت: به دلیل مسایل امروز در کشورهای مختلف، راهی غیر مقاومت در مقابل جانورهای جهانی وجود ندارد.

اشتراک گذاری : توییتر اینستاگرام تلگرام

logo

دسته بندی اخبار

logo

آخرین اخبار

آرشیو