پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله نورمفیدی

image

1402/2/20

آیت الله نورمفیدی:وحدت باید یک فرهنگ همگانی و دینی در جهان اسلام گردد

میهمانان بین المللی پنجمین کنفرانس حقوق بشر امریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با حضرت آیت الله نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان گلستان دیدار کردند.

حضرت آیت الله نورمفیدی با اظهار امیدواری نسبت به دستیابی کنفرانس حقوق بشر امریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری به اهداف خود، ابراز داشت: امروز جهان اسلام در شرایط خاصی قرار دارد. اگر نگاهی به سراسر عالم بیاندازیم، بیشتر مشکلات امروز جهان در کشورهای اسلامی و برای مسلمانان رقم می خورد با وجود اینکه جهان اسلام از همه امکانات لازم از جمله جمعیت، منابع و جغرافیای مناسب برخوردار است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: زمان آن رسیده است که مسلمانان خواست خدا و پیامبر مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله) را پاسخ دهند. شرایط امروز جهان گویای این است که باید از غفلت بیرون آییم و مفهوم آیه شریفه مُحَمَّدٌ رَسولُ اللَّهِ ۚ وَالَّذينَ مَعَهُ أَشِدّاءُ عَلَى الكُفّارِ رُحَماءُ بَينَهُم را به عالم ارائه دهیم.

معظم له مهم ترین وظیفه امت اسلامی را حفظ وحدت دانست و خاطرنشان کرد: وحدت باید به عنوان یک فرهنگ همگانی و دینی در جهان اسلام گسترش یابد. معنای صحیح وحدت دست برداشتن از اعتقادات و فروع دین نیست بلکه باید حول اشتراکات گرد هم آییم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به هجمه گسترده از هر سو به اسلام ناب، ابراز داشت: شرع و عقل حکم می کند همه مسلمانان در برابر این رویارویی یک جبهه واحد را تشکیل دهند.

آیت الله نورمفیدی قرآن را مهم ترین محور وحدت برشمرد و یادآور شد: قرآن در میان همه کتب آسمانی تنها کتابی که دست تحریف از آن کوتاه ماند و پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله) یکی از عوامل مهم وحدت مسلمانان است.

معظم له فلسطین را مسئله اصلی امروز جهان اسلام خواند و ابراز داشت: امیدواریم در آینده شاهد تاسیس اتحادیه کشورهای اسلامی باشیم. کشورهای اسلامی با امکانات و منابعی که در اختیار دارند، می توانند مهم ترین اتحادیه بین المللی را پدید آورند.

امام جمعه گرگان ادامه داد: همه مسلمانان باید مخالفت خود را با جریان های تکفیری در هر مذهبی نشان دهند. قطعا همه این جریان های تکفیری، از سوی دشمنان جهان اسلام به ویژه امریکا و انگلیس ریشه گرفته اند. خداوند از ما خواسته است اهل تفکر و تدبر باشیم. تعقل اقتضا می نماید تا حد امکان به اصل وحدت اتکا نماییم.

آیت الله نورمفیدی در پایان با اظهار امیدواری هوشیاری مسلمانان نسبت به خنثی نمودن مشکلات موجود در جهان اسلام، ابراز داشت: آنچه امروز از همه مسلمانان دلسوز کشورهای اسلامی انتظار داریم این است که اختلافات و مسائلی که ریشه در خارج از جهان اسلام دارد را کنار گذاشته و با تکیه بر مشترکات، گرد هم جمع شویم تا توطئه های دشمنان خنثی گردد.

شایان ذکر است در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین حسینی، نماینده جامعةالمصطفی در استان گلستان ضمن معرفی مهمانان، گزارشی از برگزاری پنجمین کنفرانس بین المللی حقوق بشر امریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به میزبانی المصطفی ارائه نمود.

همچنین در ادامه شماری از علمای روسیه، بحرین، لبنان و مصر به نمایندگی از سایر مهمانان، ضمن ابزار خرسندی از دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گلستان، دقایقی به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

اشتراک گذاری : توییتر اینستاگرام تلگرام

مشاهده گزارش تصویری مشاهده گزارش تصویری
logo

دسته بندی اخبار

logo

آخرین اخبار

آرشیو