پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله نورمفیدی

image

1401/11/11

آیت الله نورمفیدی : از وحدت و همدلی علمای اهل سنت استان تشکر می نمایم

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان گفت: از علمای اهل سنت منطقه که طی این سال ها با وحدت و همدلی باعث آبروی این استان شده اند تشکر می نمایم.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی در نشست صمیمی ائمه جمعه اهل سنت استان با ایشان اظهار داشت : چنین نشست های صمیمی برادران اسلامی ، هم برای خودمان برکاتی دارد وهم مشت محکمی بردهان دشمنان ما است که تلاش برای ایجاد تفرقه و جدایی در کشور را در سر داشته و دارند.
نماینده ولی فقیه دراستان گلستان تاکید کرد : اعتقاد به مسئله وحدت به هیچ جا جز به قرآن کریم ارتباط ندارد این درس را ما از قرآن آموختیم و این کتاب آسمانی به ما آموزش داده که تفرقه و جدایی ودعوا و دشمنی کار شیطان است که خداوند در قرآن می فرماید «و اعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا» (به ریسمان الهی چنگ بزنید و از هم متفرق نشوید).
وی تصریح کرد :هیچ عاملی جز آموزش های قرآن و کلامات وحی الهی در زمینه وحدت را موثر نمی دانیم چرا که قران کریم به ما آموخته اختلاف و جدایی کار شیطان است و اتحاد و وحدت امت اسلامی خواسته خداوند است.
امام جمعه گرگان یادآور شد : از روزهای اول انقلاب (یعنی حدود 42سال قبل ) هر زمانی که در جمع برادران عزیز اهل سنت حضور پیدا کردم جز وحدت و همدلی از بزرگان نجیب ترکمن صحرا چیز دیگری را شاهد نبودم و وظیفه می دانم ازاین بابت از علمای اهل سنت منطقه خودمان که باعث آبروی این استان هم شده اند تشکر بکنم.
آیت الله نورمفیدی افزود: هر کجا اگر مشکلی وجود داشته باشد درباره استان گلستان تاکید بزرگان کشور بر این است که حساب گلستان ازجاهای دیگر جداست و از این منظر نیزخدا را شاکریم .
وی یادآور شد: بنده طی این سال ها الهام های الهی را در راستای حفظ و تحکیم وحدت مردم استان بارها از خداوند متعال شاهد بوده ام.
نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه اظهار داشت : مسئولیت اصلی علمای دین این است که مروج و مبلغ دین و دعوت کنندگان الی الله باشند در واقع دعوت مردم به سوی خدا کار اصلی و محوری ما به شمار می رود.
 آیت الله نورمفیدی با اشاره به کلام نورانی رسول گرامی اسلام (ص) در راستای مراقبت مومنین از دل ها ، افزود: ما که وظیفه سنگین دعوت الی الله را داریم می بایست اول خودمان را اصلاح کنیم  و صلاحیت این منصب را کسب نمائیم و از خدا بخواهیم خادم دین مردم باشیم و کلام خدا و سنت و سیره پیامبر اکرم (ص) را برای مردم بازگو نمائیم .
امام جمعه گرگان تاکید کرد :کار ما همانند انبیای الهی است بنابراین باید معارف دینی را بفهمیم ودلهایمان را به نورایمان و معرفت روشن نمائیم و خانه دل های خودمان را از غیر خدا خالی کنیم .
نماینده ولی فقیه دراستان گلستان با اشاره به اینکه وقتی پیامبر خدا (ص) در این منصب حساس بوده واز خودش مراقبت می نمود، تاکید کرد : برای ما که در حال تعلیم مردم هستیم نیزشایسته است از خودمان نگهبانی نمائیم و از دل و زبان خودمان مراقبت وحفاظت کنیم.
آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه بنده اهل دروغ ؛غیبت و تهمت به افراد نبوده و نیستم ، گفت : در نماز جمعه شاید مسئله ای را نقد بکنم اما هیچ کس را تا کنون تخریب نکردم چون بر اساس آموزه های اسلامی بر این باورم باید طوری در نماز جمعه حرف بزنم که اگر اشکالی مردم به صحبت های بنده وارد نمودند جای دفاع وجود داشته باشد.
 وی تصریح کرد: اگر نتوانیم در منصب مروج دین و جایگاهی که داریم خوب عمل نمائیم قطعا در فردای قیامت در محضر رسول خدا (ص) بازخواست و شرمنده خواهیم شد.
نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور ، گفت: گرانی هایی که این روزها لمس می کنیم بسیاربرای مردم دشوارو سخت شده است اما اینکه چرا و واقعا قضییه این گرانی های خطرناک از کجاست را بصورت قاطع نمی دانم چون متخصص در زمینه اقتصاد نیستم شاید از درد مردم و فشاری که بر آنها وارد شده، گفته باشم اما در صدد تخریب هیچ دولتی تاکنون نبودم.

 

اشتراک گذاری : توییتر اینستاگرام تلگرام

مشاهده گزارش تصویری مشاهده گزارش تصویری
logo

دسته بندی اخبار

logo

آخرین اخبار

آرشیو