پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله نورمفیدی

image

نماینده ولی فقیه در گلستان:

1401/3/5

ضرورت اجرای الگوی کشت در گلستان/ صنعت کشاورزی دانش بنیان شود

نماینده ولی فقیه در استان گلستان از نبود الگوی کشت در استان انتقاد کرد و گفت: به دلیل مشکلات اقتصادی کشاورزان محصول به صرفه را کشت می کنند.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس با ایشان، اظهار کرد: نیاز است تا کشت هر محصول با توجه به اقلیم منطقه کشت شود.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: امروز کشاورزان بر اساس صرفه اقتصادی و نه ظرفیت و استعداد اقلیم و خاک، محصولات خود را کشت می کنند.
وی با انتقاد از اینکه کشاورزی ما دانش بنیان نیست، افزود: باید هر اقدامی براساس علم و دانش باشد به همین خاطر مقام معظم رهبری توجه به حوزه دانش بنیان در کشاورزی را ضروری ارزیابی کردند.
آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه اقتصاد کشاورزی یک مسئله بسیار مهم است، اظهارکرد: باتوجه به اهمیت موضوع باید مجلس شورای اسلامی هم نگاه ویژه‌ای به این بخش داشته باشد.
وی ادامه داد: در حال حاضر صنعت کشاورزی پیشرفته، مطلوب و مطابق با شرایط زمان نیست. حتی معتقدم وضعیت کشاورزی قبل از انقلاب و در گذشته شرایط بهتری داشت.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان خاطرنشان کرد: در گذشته سرمایه گذاری و مدیریت بهتری در حوزه کشاورزی وجود داشت اما پس از انقلاب اراضی کوچک و خرده مالکی شد.
وی اضافه کرد: اکنون وضعیت به گونه‌ای شده که کشاورز جان زمین را می گیرد تا جانی برای خودش باقی بماند درحالی که در گذشته اینگونه نبود.
آیت الله نورمفیدی از زمین و آب به عنوان منابع دارای اهمیت حوزه کشاورزی یادکرد و گفت: این در حالی است که ما به زمین و آبی که در اختیار داریم آنگونه که باید توجه نمی کنیم.
وی افزود: این گونه که به گونه به نظر می‌رسد گلستان به رغم اینکه جزو استان های شمالی است، از آب فراوان برخوردار نیست با اینحال از منابع آب های زیرزمینی به صورت بی رویه استفاده می شود.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان تصریح کرد: اینها خطراتی است که اگر به آنها توجه نکنیم در آینده با مشکلات جدی مواجه خواهیم بود.

 

اشتراک گذاری : توییتر اینستاگرام تلگرام

logo

دسته بندی اخبار

logo

آخرین اخبار

آرشیو