پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله نورمفیدی

image

آیت الله نورمفیدی :

1401/3/1

حاج قاسم سلیمانی بلاشک و لا شبهه مرد میدان عمل بود

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت هیمنه شکستن امریکا یک مرد میدان می خواست و این مرد میدان بلاشک و لاشبهه حاج قاسم سلیمانی بود.

آیت الله نورمفیدی در این دیدار اظهار داشت :در راستای برگزاری  کنگره ملی شهدای روحانی کشور و گرامیداشت شهدای روحانی استان گلستان امروز خدا توفیق داد که بهمراه عزیزان سپاه به محضر حاج آقای ملک پدر شهید بزرگوار آقا شیخ محمد علی ملک شرفیاب شویم که به ایشان عرض ارادت و تکریم داشته باشیم .
وی در ادامه گفت : پدر روحانی شهید محمد علی ملک شخصیتی مومن و متدین خدا ترس است که در دامن ایشان فرزند بزرگواری همانند شهید شیخ محمد علی ملک تربیت شدند و این نیز توفیق بسیار بزرگی برای ایشان است که انشالله خداوند متعال هم در دنیا و هم در آخرت زحمات این پدر شهید  را مورد قبول درگاه خودش قرار دهد و شهید عزیزشان را ذخیره بسیار خوبی برای فردای قیانمتشان مقدر فرماید.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به نقش روحانیت در تاریخ ،یادآور شد: روحانیت در طول تاریخ زحمات زیادی را متحمل شده است از زمان امام صادق (ع) و امام باقر (ع) شاگردانی همچون محمد بن مسلم و ابو بصیر و عبدالرحمان حجاج و خیلی ها دیگر بودند که اینها مواریث و میراث ائمه اطهار (ع) را نسل به نسل به نسل بعدی منتقل کردند تا رسید به امام حسن عسگری (ع) و امام زمان (عج) و بعد از غیبت امام زمان (عج) بزرگانی مثل کلینی ها و شیخ صدوق و شیخ مفید و سید رضی و سید مرتضی وشیخ طوسی و عالمان گرانقدری دیگر که این سیره را ادامه ادامه دادند تا رسید به زمان آقای بروجردی  و امام خمینی و بعد از امام هم مقام معظم رهبری مدظله العالی همان سیره را دنبال می کند.
امام جمعه گرگان تصریح کرد :کاری را که امام خمینی (ره) کرد واقعا بی سابقه بود تحول بزرگی که امام کرد این بود که امثال این شهدای روحانی و حاج قاسم سلیمانی ها بوجود آمدند.حضرت امام (ره) یک ایده ای بزرگی داشت و آن هیمنه امریکا را شکستن بود که این کار ساده ای نبود.
آیت الله نورمفیدی افزود :این هیمنه شکستن یک مرد میدان می خواست و این مرد میدانش بلاشک  و لاشبهه حاج قاسم سلیمانی بود که این هدف را نه فقط در ایران بلکه در سوریه و یمن و عراق و فلسطین گسترش داد.
وی در ادامه گفت :نفس امام چنین شخصیت هایی که در سپاه هستند را تربیت کرد این ها همه از نفس قدسی امام است باید دعا کنیم که همیشه این نفس قدسی در وجود این عزیزان بماند که ما هم همیشه در این راه خدمت عزیزان سپاه بودیم و هستیم.
نماینده ولی فقیه دراستان تاکید کرد : روحانیت ، هم در میدان نگه داشتن میراث پیامبر (ص) و ائمه معصومین (ع) تلاش هایی زیادی نمود و هم در در میدان عمل و جنگ و خون که این را میتوان به وضوح در دفاع مقدس و تعداد شهدایی روحانی که در دوران جنگ تحمیلی به درجه رفیع شهادت نائل شدند ،مشاهده کرد.
آیت الله نورمفیدی در پایان گفت: دنیا هم باید بداند اگر روحانیت پیشگام بوده فقط در سخن نبوده در میدان عمل هم بوده است. ما شهدای مثل شهید دستغیب و اشرفی اصفهانی و صدوقی و طباطبایی و مدنی دادیم که اینها همه یک سرمایه هایی برای اسلام  بوده اند و ما نیز قدر دان این عزیزان خواهیم بود.

 

 

اشتراک گذاری : توییتر اینستاگرام تلگرام

logo

دسته بندی اخبار

logo

آخرین اخبار

آرشیو