به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ،آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در  گفتگو با صدا و سیمای مرکز گلستان خطاب به مردم شریف گلستان در رابطه با حضور گسترده در تظاهرات 22 بهمن اظهار کرد:

بار ديگر 22 بهمن فرا رسيده است ، یوم الله 22 بهمن  1357 سرآغاز حیات طیبه برای ملت ستمدیده ایران است که قرن ها زیر یوغ حکومت های فاسد و شاهنشاهی بسر می برده اند.

امسال باید راهپیمایی 22 بهمن با حضور گسترده مردم مخصوصا با حرف هایی که اخیرا اقای ترامپ به نفع اغتشاشگران زده و از آن ها پشتیبانی کرده است، قوی تر از سال های قبل برگزار شود.

 ترامپ گفته ما در کنار اغتشاشگران و در مقابل ملت ایران هستیم به همین منظور امسال ملت ایران باید پاسخ خیلی محکمی به حرف های ترامپ بدهد و یقینا حضور مردم هرچه گسترده تر باشد اهمیت و ثوابش هم بیشتر است.

بنابراین  توصیه من این است که همه اقوام ، چه زن و چه مرد، تمام افرادی که در این استان زندگی می کنند همه در کنار هم یکدل و یک زبان در راهپیمایی حضور داشته باشند و بار دیگر ضمن تجدید میثاق با آرمان های امام  و رهبری و خون شهدای انقلاب اسلامی ایران  از کشورشان و نظام و انقلابشان دفاع کنند و اعلام کنند ما پای این درخت پاکیزه انقلاب ایستاده ایم و اجازه نمی دهیم دشمنانمان و آن هایی که سابقه دشمنی با نظام را دارند خدشه ای بر درخت طیب و پاکیزه انقلاب وارد کنند.

  نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان این که مدیران استان باید از روزمرگی خارج شوند، تاکید کرده که گلستان برای توسعه به برنامه ریزی نیاز دارد.به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه گرگان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی شامگاه سه شنبه در گفتگو با  صدا و سیمای مرکز گلستان با اشاره به دست آوردهای انقلاب اسلامی طی مدت ۴۰ سالی که از انقلاب می گذرد، اظهار کرد: کشور ما سال های زیادی در سلطه استعمار بوده و ما هیچگونه استقلالی در کشور نداشتیم اما بعد از انقلاب دیگر کشورهای استعمارگر نتوانستند برای کشورمان تعیین تکلیف کنند.

وی افزود: استقلال امروزکشور بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است و به هیچ وجه نباید اجازه دهیم استقلال کشورمان از بین برود.

آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: در تاریخ کشور انقلاب های زیادی به وقوع پیوست، مانند نهضت مشروطیت، نفت، تنباکو و ... اما هیچکدام به نتیجه نرسید.

امام جمعه گرگان ادامه داد: در ماجرای برجام ایران در یک سمت میز نشست و۶ کشور قدرتمند دنیا در طرف دیگر میز مذاکره قرار گرفتند و این نشان دهنده قدرت و استقلال کشورمان است که موجب ناراحتی کشورهایی همچون اسرائیل و عربستان شد.وی اظهار کرد: امروز کشور ما در ماجرای برجام طلبکار است چرا که به تمام تعهداتش عمل کرده است.

 

پیشرفت استان نیازمند برنامه های توسعه ای است

 

امام جمعه گرگان با بیان اینکه مسئولین باید تمام هم و غم خود را برای مشکلات اقتصادی مردم به کارگیرند، افزود: باید برای توسعه استان نگاه های برنامه ای و توسعه ای داشته باشیم که در دراز مدت جوابگو است.

وی با اشاره به کشاورزی بودن اقتصاد است، گفت: باید قدر زمین های کشاورزی خود را بدانیم چراکه تجدید پذیری خاک سالیان درازبه طول می انجامد، همچنین با توجه به مشکل کمبود آب باید در مصرف آب صرفه جویی کنیم و بر اساس علم و دانش در این زمینه حرکت کنیم.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: به من اطلاع داده اند ۱۰ هزار هکتار از زمین های پایین دست استان گلستان زهکشی شده و آب حاصل از این کار به دریاچه آلاگل هدایت شده و موجب پر شدن این دریاچه شده است که حرکت بسیار خوبی است.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: توسعه استان رخ نمی دهد مگر با توسعه نیروی انسانی و تمام مسئولین ما باید نگاهشان بر این مبنا باشد و در غیر این صورت تا سالیان دراز راه به جایی نمی بریم.وی افزود: یکی ازمسائلی که می تواند موجب رونق استان شود بحث گردشگری است که با برنامه ریزی می توان استعدادهای استان در این زمینه را معرفی کرد ودیوار گرگان نمونه ای از این موارد است.

آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: در سفری که چند روز پیش خانم ابتکار به گلستان داشتند من به ایشان گله کرده ام که برای آشوراده ۱۴ سال است که در حال پیگیری هستم اما راه به جایی نبرده ام.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه مسئولان استان باید از روزمرگی خارج شوند و مسائل مهم استان را پیگیری کنند، افزود: در غیر این صورت راه به جایی نمی برند و نگاه مدیران استانی به گلستان نگاه توسعه و تحول باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان گفت: گلستان با کمبود مراکز درمانی سرطان مواجه است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه گرگان، آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی، در نخستین همایش شفا یافتگان مبتلابه سرطان اظهار کرد: مشکلات و گرفتاری‌هایی که در دنیا برای انسان به وجود می‌آید ریشه در عملکرد خود افراد دارد.

وی بابیان اینکه از بیماری نباید ترسید، افزود: همان‌گونه که حوادث در اختیار کسی نیست و در زندگی انسان رخ می‌دهد بیماری هم برای انسان پیش می‌آید و هیچ‌گاه امید را نباید از دست داد.

نماینده ولی‌فقیه در گلستان گفت: اکنون دنیا به این نتیجه رسیده که تنها شیمی‌درمانی نمی‌تواند ریشه سرطان را خشک کند و کسانی که مبتلابه این بیماری می‌شوند نیازمند به آرامش روحی هستند.

وی افزود: تنها چیزی که می‌تواند به انسان آرامش دهد یاد خداوند است و باید به رضای حق راضی باشیم.

 نماینده ولی‌فقیه در گلستان گفت: استان با کمبود مراکز درمانی این بیماری مواجه است که پیشنهاد می‌شود بیمارستان‌های علی‌آباد و بندرگز در اختیار مجموعه کانون حامیان بیماران صعب‌العلاج و سرطان گلستان قرار گیرد تا با کمک خیرین و مردم به بیماران خدمات ارائه شود.

وی افزود: اکنون برای انجام این کار می‌طلبد تا مسئولان مربوطه اقدامات لازم را داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه گرگان ،حضرت آیت الله نورمفیدی روز جمعه 6 بهمن 96 دستور داده که نرده‌های ردیف‌های جلویی مصلی که حائل بین مردم و مسئولین بودند برداشته شود.

این نرده‌ها مانعی برای مردم برای حضور در صف‌های جلویی بوده و همچنین صف مسئولین را از مردم جدا می‌کردند و اغلب مسئولین در نماز جمعه با ورود به قسمت جلویی نرده‌ها، از مردم جدا می‌شدند که با این اقدام امام جمعه گرگان، مسئولین در کنار مردم خواهند بود.

 

 

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار با جمعی از بانوان طلاب جامعه المصطفی العالمیه استان گلستان اظهار کرد: هدف اول از حضور شما دراین مکان برای این است که همه شما آگاهی مذهبی پیدا کنید، دین را بهتر بشناسید، عالمانه به دین معتقد شوید چراکه وقتی آدمی ارتقای علمی پیدا می کند درکش از دین بالا می رود و اگراز توحید نام برده شد توحید و قیامت و معاد رابه درستی بشناسد و به مسایل اخلاقی آگاهی پیدا می کند.

وی افزود: وقتی وارد حوزه علمیه می شویم و سال ها زحمت می کشیم و درس می خوانیم برای این است که فهم دینی خود و مرتبه وجودی معنوی مان بالا رود.

امام جمعه گرگان گفت: مسئله دوم بحث تذهیب نفس است که ما بتوانیم در این مدتی که درحوزه علمیه حضور داریم به آنچه که هدف همه انبیا بوده است عمل کنیم. از آنجایی که دل ظرف علم است اگر پاک و سالم سازی نشود علمی که وارد آن می شود آلوده می شود.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: به غیر از اینکه به دنبال آگاهی و ارتقای علمی هستید باید معرفت دینی خود را بالا ببرید و همچنین ظرفی را که باید معارف دینی در آن قرار دهید شستشو دهید که این امر با درس درست نمی شود و علم آن را به وجود نمی آورد گرچه علم کمک کننده به آن است و راهش کلاس و درس و علم نیست، بلکه برای پاک شدن دلش به چیز دیگری احتیاج دارد.

وی افزود: برای اینکه دل انسان خدایی شود باید رابطه اش را با خدا تقویت کند و نماز خود را خوب بخواند و این خیلی می تواند موثر باشد مخصوصا برای نسل جوان.

امام جمعه گرگان گفت: وظیفه دوم ما در حوزه های علمیه این است که علاوه بر کسب علم به دنبال تذهیب نفس هم باشیم و وظیفه سوم نتیجه ای است که باید بگیریم.

وی ادامه داد: دانشجویی به دانشگاه می رود و در رشته پزشکی تحصیل می کند تخصص پیدا کند تا به مردم خدمت کند رفع مشکل کند و آخرین کاری که بعد از کسب علم و تذهیب نفس باید انجام دهیم این است که بین مردم برویم چرا که عالمان دینی وارثان انبیا هستند و برای خانم ها و اقایان فرقی نمی کند چراکه دیگر اختصاصی نیست.

امام جمعه گرگان گفت: شاید جهاد و جنگ و و رفتن به میدان جنگ وظیفه خانم ها نباشد اما در جاهایی لازم است همانطور که نفیسه دردوران پیامبر در جریان جنگ احد وارد میدان نبرد شد و پیامبر از او تمجید کرد.

وی تصریح کرد: طبق احکام اولیه جهاد و جنگ مربوط به خانم ها نیست اما این مسئولیت زن و مرد ندارد اما تبلیغ دین را انسان به مردم برساند از دین خدا تبلیغ کنید کلمات خدای متعال را به مردم منتقل کنید و خودتان خوب یاد بگیرید و ملتزم باشید.

نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: یک عالم ممکن است یک عذاب را از یک جمعی بردارد، عالم هم زن و مرد ندارد شما خیلی می توانید منشا اثر باشید و به دنیاهم نشان دهیدکه حرف هایی که علیه اسلام و زنان زده می شود نشان دهید این حرف ها دروغ است و ما زن هستیم و در عین حال در میدان علم و آگاهی و خدمت به جامعه بهترین نقش را ایفا می کنیم و این امر بهترین پاسخ برای افرادی است که علیه نقش زن دراسلام صحبت هایی می کند.

وی اظهار کرد: امیدوارم هم در راه تحصیل علم موفق باشید هم در راه تذهیب نفس ازهرچه غیر خداست دوری کنید و خداوند توفیق دهد برای تبلیغ دین و تبلیغ راه خدا و پیغمبر خدا با کلامتان و با صفای باطن وبا اخلاق خوب خدمت کنید.

امام جمعه گرگان گفت: زمانی که به کشورهای خود بر می گردید مبلغ و مروج دین خدا باشید وبا کلامتان و صفای باطن تان با اخلاق خوب خود به مردم خدمت کنید و از مهمترین چیزهایی که باید مورد نظرتان باشد بحث وحدت امت اسلامی است.

وی افزود: اینکه امروز می بینیم دشمنان اسلام به جان مسلمانان افتاده اند و بین این ها دعوا درست می کنند دلیل بر این است که مسلمانان هرچه دلهایشان به هم نزدیک تر باشد بیشترناراحت می شوند.

امام جمعه گرگان گفت: خدا می گوید من از شما عهد وپیمان گرفتم که شیطان را اطاعت نکنید وبنده من باشید و صراط مستقیم یعنی بندگی خدا و صراط بندگی خدا اتحاد مسلمانان است.

وی افزود: خدا می خواهدمسلمانان با هم باشند و دل هایشان به هم نزدیک باشد، این دشمن است که نمیخواهد اینگونه باشد و شیطان به دنبال کینه و دشمنی بین شماست.