آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در گفتگو با صدا و سیمای مرکز گلستان به مناسبت هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: ایامی که گذشت  مقارن بود با هفته دفاع مقدس  که برگ زرینی در تاریخ کشور به شمار می رود  ، همراهی مردم در آن روزهای بسیار سخت تعیین کننده بود، آن روزها تمام کشور حکم یک پادگان را داشت، همه مردم در صحنه حضور داشتند و شاید حضور این چنینی مردم سابقه نداشته باشد.

وی درادامه گفت :در هفته نیروی انتظامی قرار داریم و نیروی انتظامی از میان نیروهای مسلح مسئولیت مهمی را بردوش دارد که برقراری امنیت و نظم است. این مسئولیت سنگینی است چراکه در همه جا حضور دارند از مبارزه با اشرار گرفته تا حفظ امنیت در شهرها برعهده نیروی انتظامی است.در دفتر تاریخ نیروی انتظامی هم برگ های زرینی وجود دارد که افتخاری برای نیروی انتظامی است.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: امنیت مسئله ای نیست که تنها یک نیرو بتواند آن را برقرار کند حتما حضور مردم و همراهی مردم با نیروهای انتظامی در تمام زمینه ها کار ساز است، بنابراین ما از نیروی انتظامی به خاطر تمام زحماتی که برای  خدماتی که برای ایجاد امنیت و نظم کشور ایجاد می کنند و شهدایی که تقدیم کردند علو درجات را تقاضا می کنیم و این همراهی مردم و نیروی انتظامی از مسائلی است که همه ملت ما برای امنیتی که آرمان همه ماست قطعا ادامه دار خواهد بود.

آیت الله نورمفیدی اظهار داشت :در رابطه با عملکرد نیروی انتظامی در استان نمی توانم نظر صد درصدی بدهم چرا که باید با نگاه موشکافانه و بررسی صد درصدی انجام بگیرد، آن مقداری که من در جریان مسائل هستم مخصوصا فرماندهان نیروی انتظامی که در این استان مسئولیت داشتند در مجموع خوب است و باید راضی باشم این به این معنا نیست که نقدی وجود ندارد و تعالی نیست نه روز به روز باید بهتر و کامل تر شویم هر کجا هستیم در هرزمینه ای نباید متوقف شد و هر حدی را به عنوان آخرین حد در نظر گرفت در هر کاری انسان می تواندبه هر جایی که تصورش هست برسد.

پايگاه اطلاع رساني آيت الله نورمفيدي - به گزارش روابط عمومي دفتر نماينده ولي فقيه در استان گلستان و امام جمعه گرگان ؛ مرحله دوم رزمایش سپاهیان محمدرسول‌الله (ص)، در قالب تجمع 20 هزار نفری بسیجیان صبح امروز با رمز مبارک "یا حسین‌بن علی (ع)" و با حضور گردان‌های امام علی (ع)، امام حسین(ع)، بیت‌المقدس، کوثر و گروه‌های جهادی در استادیوم آزادی گرگان برگزار شد.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار شهردار گرگان و رئیس آتش نشانی با ایشان اظهار کرد: از شهردار تشکر می کنم چراکه توصیه ای که در رابطه با النگ دره به ایشان کردم  اجرا شد، باید  برای النگ دره برنامه ای ریخته شود تا هیچ ماشینی رفت وآمد نشود و به جای آن از خودروهای برقی یا کالسکه استفاده شود، متوجه شدم طرح زوج و فرد اجرا شده و مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

وی افزود: در این زمینه نباید سخت بگیریم بلکه باید کاری کنیم مردم همراهی با نظام را بپذیرند چراکه مردم به این فضا نیاز دارند و باید این زمینه ها را برایشان فراهم کنیم.

امام جمعه گرگان گفت: من به فضای سبز  معتقد و پایبندم اما در پارک شهر وسیله های زیادی قرار داده اند، باید اجازه دهند مردم از فضای سبز استفاده کنند؛ فرماندار گرگان گفت بنا دارد ساختمان فرمانداری را برای پارک شهر  در اختیارشهرداری بگذارد که کار خوبی است.

وی تصریح کرد: من پیشنهاد کردم برای استفاده از باغ روس ها مکاتباتی انجام شود تا از این مکان به عنوان پارک استفاده شود و در اختیار مردم قرار گیرد.

آیت الله نورمفیدی گفت: حدیثی از پیامبر اکرم  (ص) نقل شده است با این مضمون که اگر کسی متجاوزی را از یک جمعیت دفع کند (چه آب، سیل یا آتش)؛ بهشتی است.

 وی با بیان اینکه در حادثه پلاسکو 16 آتش نشان خود را از دست دادیم، اظهار کرد: کار با آتش محیط خطرناکی است وآتش نشانان خطر را به جان می خرند و افرادی که جان خود را در این مسیر از دست می دهند حتما به مقام شهید و شهدا نائل می شوند.

امام جمعه گرگان گفت: می دانم حقوق ها وضعیت مناسبی ندارد  و من دعا می کنم برای شما  با برکت باشد و فعالیت هایتان مورد قبول حق قرار گیرد.    

 

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در جلسه شورای فرهنگ عمومی اظهار کرد: آسیب های اجتماعی یکی دوتا نیست از طرفی سبک زندگی ایرانی اسلامی هم دامنه  گسترده ای دارد؛ سبک زندگی اسلامی از مسائل فردی شروع می شود حتی در راه رفتن، خوابیدن و غذا خوردن انسان، روابط اجتماعی و بازار و ... نقش دارد اینکه ما بخواهیم دراین فضای گسترده؛ هم در فضای سبک خانوادگی هم آسیب های اجتماعی کاری انجام دهیم با مشکلات زیادی مواجه می شویم.

وی افزود: باید بررسی کنیم ببینیم در شرایط فعلی چه آسیب اجتماعی مورد توجه و دقت قرار گیرد و به دنبال این باشیم متناسب با آن آسیب چه سبک اسلامی وجود دارد.

وی با تاکید بر این نکته که برای برطرف کردن آسیب های اجتماعی باید از همه امکانات استفاده شود، تصریح کرد: مساجد، آموزش و پرورش، ادارات و تمام دستگاه هایی که مسئولیت فرهنگی دارند باید دست به دست هم دهند تا بتوانیم خروجی داشته باشیم.

امام جمعه گرگان گفت:  می ترسم مانند سایر جلسات فرهنگ عمومی که تنها حرف زده می شد این جلسات هیچ خروجی و نتیجه ای نداشت؛ پیشنهاد می کنم متناسب با آسیب هایی که الان باید به آن توجه فوری کنیم و متناسب با سبک اسلامی دست به دست هم دهیم همه روی آن کار کنند، چراکه فرهنگ چیزی نیست کسی تنهایی بتواند کاری انجام دهد بنابراین ضرورت امروز این است که همه در کنار هم به این امر بپردازند تا بتوانیم یک خروجی داشته باشیم.

وی افزود: چند سال پیش آموزش و پرورش طرحی پیشنهاد کردند در رابطه با نامگذاری سال های تحصیلی، مثلا سال اول احترام به پدر و مادر، اگر بنا باشد هر معلمی که سر کلاس می رود مرتب روی این قضیه تبلیغ کند قطعا تاثیرگذار است و نگاه نسبت به آموزش و پرورش تغییر می کند اما متاسفانه رها شد.

قبل از شروع جلسه آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار معاون شورای فرهنگ عمومی کشور با ایشان اظهار کرد: شورای فرهنگ عمومی کار مهمی دارد  و از همان ابتدای شروع به فعالیت اهدافش مشخص شد؛ مسائل فرهنگی مسائل مهم و شاید زیربنایی باشد منتهی این شورا می توانست نقش بزرگی در فرهنگ سازی داشته باشد، نام بزرگی دارد اما در میدان عمل آنگونه نیست.

وی افزود: برخی فرهنگ را در چیز دیگر می بینند، نهی از منکر از مصادیق فرهنگی است منتهی بلای بدی بر سر آن آوردیم تا می گوییم امر به معروف و نهی از منکر چه تصوری برای مردم به وجود می آید؟ در حالی که در مقابل خیلی از منکرهایی که ما نمی توانیم ورود پیدا کنیم.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: در جو آن روزها پیشنهاد می کردیم کارتی درست کنیم، کلامی از رسول خدا، از آیه قرآن و یا شعری از شُعرایی که مورد علاقه ایرانی ها هستند روی آن بنویسیم و در جنوب شهر گرگان(منطقه مرفه نشین) بین بانوان پخش کنیم، وقتی یک خانم ببیند که او را به حساب آورده ایم تفاوت هایی ایجاد می شود اما انجام نشد یا مثلا  در شب نیمه شعبان یک عده خانم جوان با تیپ های خاص چند دسته گل به خانم ها بدهند که اکثرشان متدین هستند و من خیلی ها را معلول برخوردهای خودمان می دانم.

امام جمعه گرگان گفت: فرهنگ از دیدگاه عده ای هویت و ماهیتی دیگر دارد پیامبر(ص) در جنگ احد وقتی کفار شعار دادند پیامبر دقیقا زمان و مکان را و مطالب تبلیغاتی دشمنان را از همان اهنگ استفاده می کند.

امام جمعه گرگان گفت: اگر شورای فرهنگ عمومی مصوباتی دارد باید به گونه ای شود که ادارات خود را ملزم بدارند مصوبه را عمل کنند تا کارهای فرهنگی سازمان دولتی تحت رهبری این مجموعه در بیاید و ما ببینیم در مقام عمل به جایی برسد.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در نشست صمیمی جمعی از ایثارگران دفاع مقدس با ایشان اظهار کرد: آیه ای  که در ابتدای مجلس قرائت شد آیه مهمی است و معنای آن این است که ما انسان را در بهترین حالت خلق کردیم و آفریدیم، هیچ مخلوقی از مخلوقات ذات اقدس الهی به مرتبه انسان نمی رسد و بعد او را به اسفل سافلین انداختیم، وقتی امام حسین (ع) به سمت کربلا می آمد به فردی رسید، از او پرسید چه خبر؟ گفت از آدم اگاهی سوال کردی دل مردم با شماست اما شمشیرها به نفع بنی امیه است، امام  فرمود :مردم بنده دنیاهستند دین هم چیزی مکیدنی بر روی زبان های آن هاست تا وقتی که به نفع شان باشد استفاده می کنند اگر گرفتاری پیش بیاید دین داران کم می شوند ، این آیه می گوید با اینکه خداوند بهترین خلق را آفرید این انسان راهی را انتخاب می کند که به اسفل سافلین منتهی می شود، اما آن هایی که اهل ایمان واقعی هستند به این راه نمی روند.

وی افزود: 30 سال است که جنگ تمام شده است اما روح شاکر و دل شاکر همچنان وجود دارد  و ما وقت این چیزها را می شنویم برای خودمان غصه می خوریم، پیامبر اکرم (ص)فرمود :من با خدا حالاتی دارم که هیچ ملک مقربی یا پیامبری برایش پیدا نمی شد

امام جمعه گرگان ادامه داد: عمل صالح هیچ رنگ و لعابی با آن نیست جز ارتباطی با او، جبهه آدمی را خالص می کند، جبهه اصولا خلوص برای انسان به ارمغان می آورد در حالی که در شرایط عادی اینگونه نیست.

وی افزود: یک عمل صالح از من داشته باشید و آن این است که با نماز شب عمل صالح خود را نگه دارید در این زندگی پرآشوب یکی از اعمالی که برای انسان می ماند نماز شب است.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: عمل صالح مانند اکسیر می ماند نقش عمل صالح این است که وجود را طلا می کند وباید حفظ شود و از دست نرود، امام راحل خطاب به رزمندگان می فرمود :چهره های شما را می بینم خجالت می کشم.

وی ادامه داد: امیدوارم زمانی که از این دنیا می رویم مشتمان پر باشد مشت ما را پول و علم و ثروت و ... پر نمی کند تنها یک چیز پر می کند و آن هم ایمان و عمل صالح است.