کشاورزی بنیان اقتصاد استان گلستان را شکل می دهد و این استان با قابلیت هایی که دارد، توانایی تامین مواد غذایی برخی از کشورهای همسایه را نیز داراست، باید تولید محصولات کشاورزی گلستان صادرات محور باشد.

آیت الله نورمفیدی در دیدار وزیر جهاد کشاورزی با ایشان افزودند: در استان ما کشاورزی جایگاه ویژه‏ای دارد و اقتصاد مردم بر پایه رونق بخش کشاورزی است، به همین خاطر افزایش میزان تولید موجب رضایتمندی مردم می شود.

ایشان اضافه کردند: در سفر رئیس جمهور به استان گلستان طرح زهکشی 280 هزار هکتار از اراضی شمال استان مطرح شد و به لطف الهی و تلاش مسئولان استانی این کار آغاز شد و تاکنون 77 هزار هکتار زهکشی شده است. با وجودی که تقریباً کمتر از یک سوم آن انجام شده است اما اثرات زیادی بر روی تولیدات بخش کشاورزی داشته  و لازم است امسال را که از سوی مقام معظم رهبری سال «جهش تولید» نام گرفته اهتمام بیشتری در این زمینه صورت گیرد و بنده از دولت انتظار و درخواست دارم که تلاش کند تا پایان سال جاری 50 هزار هکتار دیگر که عملیات اجرایی آن به زودی آغاز می شود را به اتمام برساند و شرایط را برای تداوم این طرح فراهم کند.

نماینده ولی فقیه  در استان گلستان ادامه دادند: مجتمع پرورش میگو در گمیشان از جمله طرح هایی است که می تواند در پروش این آبزی و جایگاه استان در تولید آبزیان تاثیر زیادی داشته باشد، برابر گفته مسئولان مربوطه در فاز دوم این مجتمع، 6هزار هکتار دیگر به مزرعه پرورش افزوده خواهد شد، این اقدام بسیار ارزنده ای است و بنده از اجرای چنین طرح هایی در استانمان بسیار خرسندم و امیدوارم حمایت دولت در این گونه پروژها بیشتر شود.

آیت الله نورمفیدی بر ایجاد شبکه های آبرسانی و استفاده از آبیاری بارانی و قطره ای برای کشت و زرع تأکید کرد و افزود: باید در مدیریت و بهینه مصرف کردن آب بخش کشاورزی کارهای زیربنایی انجام شود و فراگیر کردن آبیاری بارانی و قطره ای در استان ما که با مشکل تامین آب مواجه است، بسیار موثر است.

آیت ا... نورمفیدی همچنین از رضایت مندی نسبی کشاورزان استان از پرداخت زودتر مطالبات فروش گندم خبر داد و از این بابت از تلاش مسئولان تشکر کرد.

ایشان در ادامه از دولت خواست که در طرح های کلان استان با جدیت بیشتری وارد شود و ابراز داشت: شرکت پتروشیمی یکی از معضلاتی است که در استان گلستان وجود دارد و درخواست ما از دولت این است که به این مسئله کمک کند تا بتوانیم پتروشیمی را به سر انجام برسانیم. چرا که  بیش از 15 سال است پتروشیمی گلستان بلاتکلیف است. استاندار محترم گلستان به صورت جد در این مسئله وارد شدند و امیدواریم دولت هم کمک کند تا این مسئله  قبل از پایان کار این دولت به سرانجام برسد.

وی همچنین به راه آهن ایران، ترکمنستان، قزاقستان اشاره کرد و افزود: سه رئیس جمهور برای افتتاح این راه آهن به گلستان سفر کردند اما در عمل آن انتظاری که از خط ریلی بود عملیاتی نشد و انتظار این بود که به واسطه این راه آهن و اتصال به  بازار آسیای میانه  در استان تحرک اقتصادی به وجود بیاید اما هنوز نتایج موثری نداشته است. خواسته استان این است که این راه آهن به جنوب کشورهم متصل شود و امیدواریم این مسئله در دولت مورد عنایت قرار گیرد.

 

در ایام محرم و شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مومنین و عزاداران حسینی باید با رعایت دستورالعملهای اعلام شده از سوی مسئولان ستاد مبارزه با کرونا نسبت به برپایی عزای حسینی اقدام کنند.

آیت ا... سیدکاظم نورمفیدی که به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم سخن می گفت، افزود: عزاداری محرم از زمان ائمه(ع) یک سنت حسنه و عملی مورد سفارش و تاکید بود، چرا که محرم دانشگاه انسان سازی است و هدف از عزاداری برای سیدالشهداء زنده نگه داشتن روح نهضت کربلا در جامعه است.

امام جمعه گرگان گفتند: زیارت امام حسین(ع) همواره در جامعه شور، بصیرت و بینایی ایجاد می کند و مردم را به حرکت وا می دارد؛ لذا از زمان سلاطین بنی امیه و بنی عباس چون اساس این اجتماعات و زیارت قبر اباعبدالله(ع) درس ظلم ستیزی و مقابله با ظالم را به انسان ها می آموزاند، سلاطین جور با تخریب قبر ایشان، مانع زیارت و عزاداری مردم می شدند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان با بیان اینکه زیارت قبر سیدالشهداء(ع) باعث زنده نگه داشتن روح نهضت کربلاست، افزود: ائمه (ع) ما برای مقابله با سیاست های سلاطین، با وجود فشارهای سیاسی، مردم را به زیارت قبر امام حسین (ع) تشویق می کردند. تا از این طریق آنان را متوجه حاکمان جور کنند و روحیه مبارزه با حاکمیت ظالم را در جامعه زنده نگهدارند.

آیت ا... نورمفیدی ادامه دادند: امروز در زمان حاکمیت ولی فقیه و جمهوری اسلامی، وظیفه ما تبعیت از ولی فقیه است و همانگونه که ایشان فرمودند همه باید برای برپایی عزای حسینی بر اساس  سیاست های اعلام شده ستاد کرونا عمل کنیم. همه ما نسبت به امام حسین(ع) ارادت داریم و معتقدیم زیارت اباعبدالله الحسین(ع) و اقامه عزای شهدای کربلا، انسان را از تعلقات دنیا آزاد می کند و روح و جان آدم را جلا می‏بخشد لذا عزاداری ماه محرم نباید تعطیل شود بلکه  مومنین و ارادتمندان اهل بیت(ع) با رعایت کامل ضوابط و دستورالعمل های بهداشتی، محافل عزاداری را برگزار کنند.

 

  پویش «هر خانه، یک پرچم» با محور نصب رایگان پرچم بر سردر منازل به همت دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان وامام جمعه گرگان و موکب علی بن موسی الرضا (ع) استان گلستان به مناسبت فرار رسیدن ماه محرم  اجرا می‌شود.

 رضا جعفری مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان وامام جمعه گرگان با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم اظهار داشت: یکی از مصادیق مهم احیای امر اهل بیت(ع) آن است که نشان دهیم که با آنها پیوندی داریم و قطعا یکی از این نشانه ها آن است که در حزن آنها محزون باشیم و در ظاهر نیز نشان دهیم که غمگین هستیم.

  وی  گفت: قصد داریم به مناسبت ماه محرم علاوه بر سیاه پوش کردن مسجد و محله، پویش هر خانه یک پرچم را با نصب بیش از ۲۰۰۰پرچم عزای امام حسین (ع) اجرا کنیم.

اطلاعیه دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان به مناسبت درگذشت همشیره حضرت آیت الله نورمفیدی

 

بسمه تعالی

انا لله و انا الیه راجعون

 

درگذشت بانوی مومنه ، همشیره مکرمه حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده محترم ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان و همسر مرحوم حجت الاسلام آقای حاج شیخ اسماعیل مزیدی را به محضر مبارک معظم له و عموم بازماندگان به ویژه فرزندان آن مرحومه تسلیت عرض می نماییم.

 

با توجه به توصیه های ستاد استانی مقابله با کرونا مبنی بر پرهیز از هرگونه تجمع در شرایط کنونی و به منظور رعایت حال شهروندان عزیز ، بدینوسیله اعلام میداریم از برگزاری مجلس ترحیم معذور بوده و از علاقمندان می خواهیم با قرائت قرآن و فاتحه روح آن مرحومه را شاد و از درگاه ایزد متعال برای آن فقیده سعیده طلب مغفرت و علو درجات نمایند.

 

دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان