پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی - مسجد روستاي رضي با حضور حضرت آيت الله نورمفيدي  افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان طی مراسی با شکوهی با حضور حضرت ایت الله نورمفیدی ، حجت الاسلام والمسلمین محمد قاسم لیوانی رئیس مرکز رسیدگی به امورمساجد استان گلستان ،مسئولین و مردم منطقه "مسجد روستای رضی "افتتاح شد.

آیت الله نورمفیدی در این مراسم مسجد را محل پاکسازی روح انسان برشمرد و تصریح کرد؛کسی که با نیت خالص وارد مسجد شود به عنوان میهمان از طرف خدا مورد لطف و رحمت الهی قرار می گیرد.

وی با بیان آیات و روایات در خصوص ساخت مسجد تاکید کرد:مشارکت در ساخت مساجد ولو در حداندک وکوچک براساس تعالیم دینی زمینه ساز ساخت خانه ای در بهشت برای مومنین است

گفتنی است روستاي رضي كه يك روستاي كوهستاني است در سي كيلومتري جنوب شرقي شهرستان راميان استان گلستان با تقديم 22 شهيد بزرگوار به انقلاب اسلامي از آسفالت ، برق ، تلفن و آب لوله كشي برخوردار است.

روستاي رضي كه در مسير شهرستان راميان به شاهرود واقع است ، افراد تحصيل‌كرده زيادي دارد كه قبل از پيروزي انقلاب اسلامي نماينده مجلس منطقه راميان ، آزادشهر ، گاليكش ، كلاله و مراوه‌تپه از اين روستا بوده و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي نيز يك نفر ،دو دوره نماينده به مجلس شوراي اسلامي فرستاد.

مهر ماه سال 1391 كه مراسم يادواره شهداء در اين روستا برگزار شده بود اهالي تصميم به تجديد بناي مسجد گرفتند كه با همت والاي خود توانستند ظرف حدود يازده ماه مسجد آبرومندي با مساحت زيربناي 510 متر مجهز به امكانات لازم با صرف هزينه‌اي بالغ بر 360 ميليون تومان تجديد نمايند. اين مسجد در روز جمعه 22 شهريور 1392 همزمان با يادواره شهداي روستا توسط حضرت آيت‌الله نورمفيدي نماينده مقام معظم رهبري در استان گلستان و با حضور اقشار مختلف مردم افتتاح گرديد.

 

 

 

 

  مراسم افتتاحیه مدارس علمیه استان گلستان با حضور علما، روحانیون ، مدیران، اساتید و طلاب مدارس علمیه صبح امروز در مدرسه علمیه امام خمینی(ره) گرگان برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، مراسم افتتاحیه مدارس علمیه استان با حضور آیت الله نورمفیدی و میبدی رییس و نائب رییس شورای حوزه علمیه استان ، مدیران مدارس علمیه ، روحانیون، اساتید و طلاب مدارس علمیه در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) گرگان برگزار شد.

آیت الله نورمفیدی در این مراسم با تبریک ولادت امام رضا(ع) و خواهر گرامیش حضرت فاطمه معصومه (س) با اشاره به آیات قرآن کریم گفت:هدف نهایی آفرینش از خلقت جهان هستی ، فراگیری علم و دانش و معرفت است.

وی افزود: نفس فراگیری علم ودانش برای ما رسیدن به خداوند کریم است چرا که علم راه سعادت و بهشت را برای ما به ارمغان می آورد و خداوند را به ما نزدیک می کند.

موسس حوزه علمیه امام خمینی (ره) گرگان در ادامه با اشاره به اینکه رابطه بین استاد و شاگرد در حوزه های علمیه با دانشگاه متفاوت است ،یادآور شد: در حوزه های علمیه تاکنون چنین بوده که استاد، طلبه ها را همانند فرزند خود می داند و در درخشش مسائل اخلاقی و رفتاری آنها به عنوان یک پدر قدم بر می دارد و از طرفی طلبه ها هم به عنوان یک مرید علاقمند به اساتید خود می باشند.
آیت الله نورمفیدی نظم استاد را مهم برشمرد و گفت: بنده هماره سعی برآن داشته و دارم که قبل از شاگرد در کلاس حضور داشته باشم و این خود در جنبه های اخلاقی و رفتاری تاثیرگذار خواهد بود.

وی در پایان در رهنمودی اخلاقی عبادت و خواندن نماز شب تلاوت قرآن را از توفیقات یک طلبه برشمرد و یادآورشد: شما باید ضوابط طلبه بودن را با تحصیل علم و دانش همراه با ادب  و احترام در گفتار و کردار رعایت کنید.

بر اساس این گزارش قابل ذکر است، این مراسم با برنامه هایی از قبیل قرائت قرآن، پخش سرود جمهوری اسلامی ایران ، سخنرانی آیت الله میبدی و آیت الله نورمفیدی برگزار شد.

شایان ذکر است، حضور معاونین حوزه علمیه استان ، نماینده خبری صدا و سیمای مرکز گلستان، نمایندگان خبرگزاری های استان، و همچنین گردهمایی پرشور طلاب از نکات برجسته این مراسم بوده است.

این گزارش می افزاید؛ حوزه علمیه استان گلستان از امروز سال تحصیلی 93-92 خود را آغاز نموده است.


پایگاه اطلاع رسانی نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان: نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه حج باید بر روی افراد اثر گذار باشد، گفت: سفر حج باید حاجی را تضمین، عذاب قبر فرد را از وی رها و آینده حاجی را تا آخر عمر بیمه کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان، در همایش متمرکز زائران حج تمتع استان گلستان در مصلی وحدت گرگان با اشاره به فلسفه وجودی کعبه، گفت: بنای کعبه برای به پاخیزی مردم و نزدیکی به خدا ایجاد شده است.

وی افزود: ارتباط با خدا مهمترین نکته ای است که باعث قوام انسان و محکم شدن انسان در زندگی و دنیا می شود.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به طواف خانه خدا توسط زائران در این سفر معنوی، تصریح کرد: باید تمام هم و غم حاجیان محکم تر کردن یاد خدا در دل خود باشد.

وی ادامه داد: اگر حاجیان در اعمال خود در سعی، منی، عرفات به این نکته توجه نکنند و یاد خدا در دلشان نباشد، حج آنها قبول نیست و نمی توان به آنها لقب حاجی داد.
نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه پیامبر اسلام (ص) حاجیان را به سه دسته مشخص کرده اند، اظهارداشت: بالاترین درجه برای حاجی هایی است که در آن جا به طور کلی پاک پاک می شوند.

حج باید بر روی افراد اثر گذار باشد

وی افزود: حج باید بر روی افراد اثر گذار باشد، حاجی را تضمین کرده و عذاب قبر فرد را از وی رها کند و آینده حاجی را تا آخر عمر بیمه کند.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه درجه دوم جبران کردن گذشته با رفتن به مکه و درجه سوم بهره بردن از حج است، گفت: حاجیان سعی کنند حاجی درجه یک باشند و مواظب آینده خود باشند.

وی در خصوص بخشی دیگر از اعمال حج، افزود: حاجیانی که ندای لبیک را سر می دهند باید این ندا را به طور کامل قبول کرده و در همه حال پذیرش و اطاعت از امر و خواسته خدا باشند.

حفظ وحدت یکی از مسائل ضروری در سفر معنوی حج

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری، حفظ وحدت را یکی از مسائل ضروری در این سفر معنوی خواند و تاکید کرد: زائرانی که از کشور ایران اسلامی به عربستان سعودی اعزام می شوند، نماینده و نشانگر یک ملت و کشور هستند و باید حرمت این کشور را در آن منطقه به خوبی حفظ کنند.

وی با بیان اینکه برخورد زائران در این سفربا دیگران نیز بسیار مهم و سنگین است، اضافه کرد: زائران در این سفر مقررات آن کشور را رعایت کنند و مسئولان عربستانی را عصبانی نکنند.

حاجیان با فروش زعفران و تسبیح حجشان را بی خاصیت نکنند

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: صیانت از عزت جمهوری اسلامی؛ مهمترین وظیفه حاجیان در عربستان است که زائران باید به آن توجه جدی داشته باشند.