آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در همایش شفایافتگان سرطان در گرگان اظهار کرد:خداوند در قرآن می فرماید ای مردم مومن ای آنهایی که ما به شما روزی دادیم، قدرت دادیم، علم و دانش دادیم، هر نعمتی که خدا به انسان اعطا می کند رزق و روزی خداست باید آنچه را که به شما روزی دادیم دست بیماران را بگیرید؛ مخصوصا بیماران سرطانی را، حتما این کار را کنید و کوتاهی نکنید چون یک وقتی متوجه می شوید که کار از کار گذشته است قبل ازاینکه مرغ اجل به سراغتان بیاید این کار را کنید اگر این کار را نکنید بعدها گرفتار پشیمانی می شوید و تقاضا می کنید خدا مهلتی به شما دهد تا مشکلی از جامعه حل کنید اما فایده ای ندارد.

وی افزود: هیچ دولتی هر چه قدر هم توان مالی داشته باشد نمی تواند تمام مشکلات جامعه را حل کند به همین دلیل گروه های خیّر باید در عرصه کار بیایند و کمک کنند، مانند دکترحزینی که باید به او در این راه کمک شود انشالله با کمک خیرین و دکتر حزینی بتوانیم گلستان را به مرکزی برای  مبارزه با سرطان تبدیل کنیم.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: مرض امری طبیعی است و نمی شود در این زندگی و در این جهان نباشد، از قول حضرت ابراهیم پدر ادیان آسمانی در بیاناتی در قرآن آمده  که مرض را به خودش و زندگی نسبت می دهد که وقتی مریض می شود خدا او را شفا می دهد، پس مرض آخر خط نیست.

وی گفت: اگر هر مریضی دل در ایمان به خدا داشته باشد هیچ وقت مریض نمی شود، به شهید مدرس سم دادند اما تاثیر نکرد از بس روحیه قوی داشت در نهایت اورا  خفه کردند ، مرض طبع زندگی مادی است و بدون آن نمی شود و بعد هم دل دادن در گروی ایمان به خدا بهترین وسیله شفاست.

آیت الله نورمفیدی گفت: شفا از درون خود انسان است و پزشکان درمان می کنند من دیدم افرادی که در تمام ساعات شبانه روز به درستی نمی توانند نفس بکشند اما همیشه شاکر هستند و امیدوارم بیماران سرطانی از درون خود را محکم پیدا می کنند.

وی افزود: این جشن نشان می دهد که شدنی است و امکان ندارد ما گرفتار مرضی شویم و علاجش نباشد وگرنه ظلم به بشریت است؛ ما جاهل هستیم و به جای اینکه تمام توانمان را به خدمت انسان ها خرج کنیم در راه نابودی انسان ها و سلطه بر انسان ها خرج می کنیم.

امام جمعه گرگان گفت: یقین دارم هر بیماری که برای انسان پیش می آید علاجش هم وجود دارد

 

به مناسبت فرارسيدن ايام شهادت بزرگ بانوی جهان اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) ، مراسم عزاداری و سوگواری در بیت الزهرا (س) شهرستان گرگان برگزار می گردد.

مراسم سوگواری ایام فاطميه از روز پنجشنبه18 بهمن ماه تا روز دوشنبه 22 بهمن ماه به مدت 5 روز، از ساعت 15/30 الی 17 در بیت الزهرا (س) از سوی حضرت آیت الله نورمفیدی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حسینی قمی برگزار خواهد شد.

در این مراسم ذاكران اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السّلام در رثاي دخت نبی مكرم اسلام (ص) به مرثیه سرایی خواهند پرداخت.

دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ضمن عرض تسليت به مناسبت شهادت جانسوز حضرت صديقه طاهره (س)، مقدم همه پيروان و دوستداران اهل بيت عصمت و طهارت(ع) را به اين مراسم گرامی می دارد.

 

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در همایش نقش سازمان های مردم نهاد اهل سنت در انقلاب اسلامی اظهار کرد: ایام دهه فجر است و پیروزی انقلاب اسلامی و زمینه هایی که آدمی بتواند در آن ها صحبت کند زیاد است.

وی افزود: یکی از مهمترین دست اوردهای انقلاب وحدت و همدلی بود که نعمت بزرگی است، وحدت  چیزی است که متفکران اسلامی از چند قرن قبل به دنبال این آرمان بودند و شخصیت هایی که به خاطر مصلحت امت اسلامی به دنبال ایجاد وحدت بودند با تمام وجود درک کرده بودند انچه بر سر مسلمانان می اید به دلیل اختلاف است.

امام جمعه گرگان گفت: در ماجرای اختلاف بین مسلمانان اکثرا دست دشمنان اسلام و انگشت توطئه آن ها در این قضیه بوده است که مسلمانان را رو به روی هم قرار دهند، انقلاب ما یکی از برکاتش همین وحدت و یکپارچگی بوده است.

وی گفت: در استان ما این امتیاز وجود دارد که همه با هم و در کنار هم بر اساس مبانی و مذهب می توانیم زندگی کنیم، در مراسم مذهبی هر کس طبق اعتقادات مذهبی خود عمل کند و این نعمت بزرگی بوده است.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: من به یاد دارم قبل از انقلاب اگر کسی می خواست به ترکمن صحرا برود انگار به کشوری دیگر می خواست سفر کند و این نشانه بیگانگی از هم بود، امروز احساس بیگانگی تبدیل به وحدت شده و این نعمت خداست من می دانم عده ای از بیرون و درون به دنبال درست کردن مباحثی هستند که ما را به جان هم بیندازند و این دام دشمن است.

وی با اشاره به اختلافات مذهبی میان مسیحیان گفت: مسیحی ها سال ها با هم اختلاف داشتند و جنگ های مختلفی در این زمینه داشتند اما بعد سر عقل امدند تازه آن ها کتابی مانند قران نداشتند که ان ها را دعوت به وحدت کنند حالا دیگر اختلافات این چنینی ندارند پس ما مسلمانانی که خدا وپیغمبر و کتاب مان ما را به وحدت دعوت کرده اند چراباید غافل باشیم.

امام جمعه گرگان گفت: مومن باید زیرک باشد تا ندانسته در دام تفرقه افکنی دشمن نیفتد؛ گروه هایی مانند داعش و جبهه النصره را به نام اسلام درست کردند ایا پیامبر (ص) اینگونه بود؟ روش او این بود؟ یا این ها از جاهای دیگر آب می خورند و خیلی ها هم می دانند بودجه این ها از کجا تامین می شود.

وی افزود: انشالله یک روزی شاهد باشیم امت اسلامی به جایگاهی مناسب برسد و به این اگاهی برسیم ما همه مسلمانان را دوست داریم. تنها کشوری که از فلسطین دفاع می کند مگر ایران نیست؟ امروزاتحاد عربی  و عبری و غربی این فاجعه را درست کرده اند این بلاها را در یمن به سر مردم می اوردند،  قران از ما خواسته اهل تدبر باشیم چگونه قابل حل است این مسائل؟

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: یکی از نعمت های انقلاب وحدت و یکپارچگی است استان ما از این نظر ممتاز است اما دشمنان در حال کار کردن هستند تااین وحدت رااز ما بگیرند پس بایدحواسمان جمع باشد.

وی تصریح کرد: خانم ها خیلی می توانند در این زمینه نقش داشته باشند، آیا می دانید بالاترین خدمت را چه کسی به خانم ها کرده است؟ پیامبر اکرم اولین فردی است که پرچم حمایت از خانم ها را در دست گرفته و برافراشته است. ایشان دست دخترش را می بوسید و وقتی حضرت فاطمه وارد می شد تمام قد بلندبه احترامش بلند می شد.

امام جمعه گرگان گفت: پیامبر(ص) 9 عیال داشت که همه عاشق رسول خدا بودند و با تمام وجود دوستش داشتند لابد رفتار رسول خدا ان قدر جالب بود که همه دوستش داشتند ، در آیات شریفه قران همیشه به مردها سفارش کرده است اما در رابطه با خانم ها می فرماید خانم های مومن ویژگی هایی دارد.

وی با تاکید بر این نکته که اولین پرچم دار حمایت از زنان، پیامبر اکرم (ص)است، گفت:  اما دشمنان میگویند اسلام حق زن را ضایع کرده است  .

امام جمعه گرگان گفت: در صدر اسلام زنان هم در جنگ ها حضور داشتندو کمک می کردند؛ در جنگ احد بعد از شکستی که پیش آمد یک خانم به نام نسیبه ایستاد تا با چند نفر دیگر از جان پیامبر(ص) دفاع کند، پیامبر آنجا نفرمود ای نسیبه به دنبال کارهایت برو، حتی بعد ها هم از او تعریف کرد پس قدر پیامبر را بدانید او هم برای ما وحدت آورد هم احترام به خانم ها.

وی تصریح کرد: برخی از ترکمن ها هنوز هم که هنوز است اجازه نمی دهند خانم ها در نماز جمعه شرکت کنند، آیا آن ها قبل از انقلاب می توانستند دانشگاه بروند؟ اگر هم بوده خیلی کم بوده است.

وی گفت: ما باید قدردان این نعمت و مراقب آن باشیم، حجاب از ضروریات دین ماست ما باید شکرگزار این هم نعمت باشیم.

 

با حضور نماینده ولی فقیه در استان گلستان و جمعی از مسئولان زنگ انقلاب در مدارس گلستان به صدا درآمد.

صبح شنبه مراسم نمادین زنگ انقلاب با حضور نماینده ولی فقیه در استان گلستان، نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس و جمعی از مسئولان در ورزشگاه آزادی گرگان برگزار شد.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان گلستان اظهار کرد: خداوند امام راحل را برای نجات این کشور از یوغ استکبار و استبداد نجات دهد و برای نجات ایران استقلال و عزت را به ارمغان بیاورد.

وی افزود: روز بسیار مهمی است و من  به همه ملت ایران و نسل جوان این روز را تبریک می گویم و امیدواریم که این جوانان امروزمان نگهبانان و حافظان خوبی برای استقلال و عظمت این کشور و پیشرفت این کشور باشند.

آيت الله نورمفیدی ادامه داد: از همه فرهنگیان و مسئولان اموزش و پرورش برای برگزاری چنین مراسمی تشکر می کنم.

در پایان مراسم از خانواده شهیدان افشین زورقی، اسماعیل زاهد پور، غلامحسین عاطفی نژاد، غلامرضا نوده شریفی، سیدنظام الدین نبوی تجلیل شد.

 

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در گفتگو با صدا و سیما مرکز گلستان در حاشیه شورای اداری شهرستان مراوه تپه اظهار کرد: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم به همین منظور همان گونه که در شهرستان های دیگر هم حضور داشتیم به شهرستان مراوه تپه آمدیم و به بازدید از پروژه های در حال اجرا پرداختیم.

وی افزود: توضیحاتی که مسئولان در رابطه با پروژه های در حال اجرای مختلف از جمله بخش کشاورزی و آب و ... دادند با توجه به شرایط کشور و مشکلاتی که داریم برای من خوشحال کننده بود.

امام جمعه گرگان با اشاره به ساخت بیمارستان 64 تختی مراوه تپه گفت: این پروژه از سنت های حسنه جناب آقای سعیدی کیا ریاست محترم بنیاد مستضعفان است، در سفری که قبلا به مراوه تپه داشتم، وضعیت مردمی که برای ویزیت در بیمارستان صحرایی آمده بودند موجب ناراحتی بود در همان سفر با جناب سعیدی کیا صحبت کردم و از ایشان قول گرفتم، ایشان هم به قولش عمل می کند.

وی ضمن تشکر از افرادی که در این پروژه ها فعالیت می کنند، تصریح کرد: امیدوارم همان طور که وعده داده شده این بیمارستان مرداد 98 افتتاح شود.