آیت الله نورمفیدی در پیامی به مناسبت هفته ملی مهارت ، واگذاری مشاغل به افراد متخصص را از نکات مهم در کسب و کار برشمرد و اظهار داشت: اگر هر کسی با توجه به تخصص خود مشغول شود، امور اجتماعی سامان خواهد یافت و سرمایه‌ها هدر نخواهد رفت. این نکته در آموزه‌های قرآن و اهل‌بیت(ع) نیز مورد توجه قرار گرفته است.

متن پیام به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

 

کار و تلاش اقتصادی همراه با توسعه آموزش های مهارتی، افزون بر نقش مثبت در تعالی شخصیت انسان و کسب درآمد، توسعه و پیشرفت جامعه را به دنبال دارد. کار، منشأ اصلی تولید ثروت است. در بینش و تفکر اسلامی، کار خلاّق و مولد همراه با مهارت آموزی، منشأ کسب مال و درآمد و کلید استفاده از منابع طبیعی و خدادادی است.

یکی از نکات مهم در کسب و کار و اشتغال، واگذاری مشاغل به افراد متخصص است. اگر هر کسی با توجه به تخصص خود مشغول شود، امور اجتماعی سامان خواهد یافت و سرمایه‌ها هدر نخواهد رفت. این نکته در آموزه‌های قرآن و اهل‌بیت(ع) نیز مورد توجه قرار گرفته است؛ به‌گونه‌ای‌ که آموزه‌های دینی افزون بر سفارش فراوان به مسأله کار و تلاش، بر تخصص و انجام امور اقتصادی به دست آشنایان با مسائل اقتصادی همراه با کسب مهارت  نیز تأکید کرد‌ه‌‌اند.

رسول‌خدا(ص) بر انجام کارها بر اساس اطلاع و دانش تأکید ورزیده و از انجام نادانسته و بدون آگاهی امور نهی کرده و انجام کارها بدون علم و آگاهی و تخصص را سبب خرابی امور معرفی کرده است: «مَنْ عَمِلَ‏ عَلی‏ غَیْرِ عِلْمٍ‏، کَانَ مَا یُفْسِدُ أَکْثَرَ مِمَّا یُصْلِح».

بنابراین یادگیری و کسب مهارت ، ضمن اینکه زندگی را از حالت یکنواخت خارج می کند می تواند فرد را در مسیر موفقیت و پیشرفت قرار دهد. امروزه افراد برای رسیدن به یک زندگی مطلوب و رفع چالش های زندگی روزمره بهتر است توانمندی ها و مهارت های خود را بیش از پیش توسعه دهند.

اینجانب فرارسیدن هفته ملی مهارت و ششم مرداد روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای را به کارآموزان، کارکنان و مربیان پرتلاش حوزه مهارت‌آموزی و متولیان و مسئولان آن تبریک گفته و از زحمات آنان در بسط و گسترش آموزش‌های مهارتی و کاربردی منجر به اشتغال در استان گلستان، سپاسگزاری می نمایم.

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سید کاظم نورمفیدی

 حجت الاسلام والمسلمین ایمانی نماینده جدید ولی فقیه در سپاه نینوای استان گلستان با حضور در بیت امام جمعه گرگان با آیت الله نورمفیدی نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار آیت الله نورمفیدی ضمن آرزوی موفقیت برای حجت الاسلام ایمانی " مسئول جدید نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه نینوای گلستان " از زحمات هفت ساله حجت الاسلام والمسلمین رعایتی قدردانی در سپاه نینوای استان تقدیر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق معاون اول قوه قضاییه با آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه گلستان دیدار کرد.

آیت الله نورمفیدی در این دیدار با قدردانی از تلاش های قوه قضاییه در سال های اخیر، گفت: خوشبختانه در استان نیز مجموعه قضایی خوب عمل کردند و تعامل و ارتباط خوبی با سایر دستگاه ها داشتند و تلاش آنان قابل ستایش است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان خطاب به رئیس کل جدید دادگستری استان هم گفت: آماده همراهی و پشتیبانی از مجموعه دستگاه قضایی استان هستیم و امیدواریم همچون گذشته شاهد اقدامات خوب در این بخش باشیم.

در ادامه نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان برای رئیس جدید قوه قضائیه حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در این مسئولیت مهم آرزوی موفقیت کرد.

حجت و المسلمین دکتر محمد مصدق معاون اول قوه قضاییه هم در این دیدار گزارشی از عملکرد دستگاه قضایی و اقدامات انجام شده در بخش سند تحول ارائه کرد.

️امام جمعه گرگان گفت: نمازجمعه هم از نظر جایگاه اسلامی و شرعی و بروز جهانی خیلی مهم است و قدرت امت اسلامی را در برابر کفار نشان می دهد.

آيت الله «سیدکاظم نورمفيدي» به مناسبت فرا رسیدن پنجم مرداد، سالروز اقامه اولین نمازجمعه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در نشست صمیمی با ائمه جمعه استان گفت: نماز جمعه از برکات اسلام است و بحمدالله نماز جمعه امروز در سراسر کشور برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه نماز جمعه عظمت جهان اسلام را نشان می دهد، گفت: نماز جمعه هر هفته در گوشه و کنار کشورهای اسلامی برگزار می شود که خودش نشانه عظمت است و یک پایگاه مردمی همیشگی دارد.

نماینده ولی فقیه در گلستان خاطرنشان کرد: همانطور که حج نشانه عظمت و شکوه جهان اسلام است قطعا نمازجمعه هم نشانه عظمت و شکوه اسلام است.

وی اظهارداشت: در نماز جمعه میلیون ها نفر در جهان اسلام در این صفوف منظم در کنار هم می ایستند و عبادت خدا می کنند.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه نمازجمعه رابطه عمیقی با انقلاب پیدا کرده است، گفت: نمازجمعه با انقلاب یک پیوستگی عمیقی دارد.

وی افزود: نمازجمعه هم از نظر جایگاه اسلامی شرعی و از لحاظ بروز جهانی خیلی مهم است و قدرت امت اسلامی را در برابر کفار نشان می دهد.

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه نمازجمعه یک رژه است، گفت: شرایط کرونایی یک شرایط زودگذر است و تمام می شود و ان شاءالله شاهد برپایی نماز جمعه های باشکوه در کشور باشیم.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر رعایت ضوابط بهداشتی، افزود: در برپایی نمازجمعه بهداشت و درمان و فاصله ها رعایت شود و نباید بگذاریم حرف معظم له زمین بماند.

آیت الله نورمفیدی در ادامه گفت: ائمه جمعه بیشترین قشری هستند که روابط اجتماعی دارند و باید این روابط اجتماعی را به بهترین شکل ادا کنند.

وی تاکید کرد: ائمه جمعه باید در روابط خود با مردم سعه صدر داشته باشند و سعی کنند روابط آنها به نحو احسن باشد تا همه را جذب کنند.

نماینده ولی فقیه افزود: ائمه جمعه مقابل طبقات معمولی جامعه جبهه نگیرند و روابط اجتماعی را رعایت کنند.

 

آیت الله نورمفیدی در پیام رسانه به مناسبت سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی

خطیب جمعه وظیفه آگاهی بخشی جامعه را بر عهده دارد

 آیت ا... حاج سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در پیام رسانه ای به مناسبت پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نمازجمعه پس از انقلاب اسلامی ایران گفتند: باید مسائل فکری مورد نیاز جامعه در خطبه های نماز جمعه مطرح و خطیب جمعه وظیفه آگاهی بخشی جامعه و امت اسلامی را بر عهده دارد.

ایشان افزودند: نمازجمعه نعمت بزرگ الهی و حج مساکین و از فرائض بسیار با اهمیت و مهم جامعه اسلامی است. این اجتماع بزرگ امت اسلامی در روزهای جمعه در تمامی بلاد اسلامی تشکیل می شود و همانند برگزاری حج است  و مسلمانان هر هفته در هر کجای جهان اسلام  که باشند با شکوه در نماز جمعه شرکت میکنند و قدرت و عظمت اسلام را نمایان می کنند.

آیت ا... نورمفیدی ادامه دادند: انقلاب با عظمتی را که حضرت امام خمینی(ره) تشکیل و تاسیس کردند، نیازمند یک پشتوانه دائمی بود که نشان دهد ما در صحنه هستیم و این نمازجمعه است که میتواند چنین پشتوانه ای را داشته باشد، این پشتوانه از آثار و برکات نمازجمعه است. فلذا دشمنان ما از برگزاری باشکوه نمازهای جمعه ناراحت هستند و از خلوت شدن نماز خوشحال می شوند، به طوری که اگر نمازجمعه خلوت شود می گویند انقلاب پایگاه خودش را از دست داده است. بنابراین بر مومنین و انقلابیون فرض و لازم است که این قدرت و پشتوانه را برای انقلاب همیشه نشان بدهند.

وی اضافه کردند: لازم است  برای ائمه جمعه ای که بودند و خدمت کردند، همچون  مرحوم آیت الله طالقانی و شهدای این راه شهید آیت الله مدنی، شهید آیت الله اشرفی و شهیدان صدوقی و دستغیب و بزرگانی که برای پشتیبانی از انقلاب و برگزاری نماز جمعه زحماتی کشیدند دعا کنیم و همنشینی آنان را با پیامبر(ص) و اولیای دین از خداوند متعال مسئلت نمائیم.