نماینده ولی فقیه در استان گلستان بابیان اینکه ورزش های زورخانه ای از مسائل مذهبی جدا نیست، گفت: ورزش و جنبه های معنوی آن باید احیاء شود.

 آیت الله «سید کاظم نورمفیدی» در دیدار علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی با ایشان اظهار کرد: کشتی ورزشی است که مربوط به این کشور است و نام آوران برجسته ای نیز داشته است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: باید تأسف خورد که کشتی ورزش ملی کشورمان است اما توجه لازم به آن صورت نمی گیرد، البته این موضوع نیاز به زمان دارد و امیدوارم که در آینده نگاه مسئولان به این رشته متفاوت شود تا شاهد حفظ و ارتقای این رشته ملی برای کشورمان باشیم.

آیت الله نورمفیدی بابیان اینکه باید کشتی را با مسائل مذهبی و اعتقادی گره بزنیم و سابقه زیادی در کشتی در این زمینه وجود دارد، بیان کرد: دیدار رئیس فدراسیون کشتی و ارتباط با مؤثران استان ها برای تشویق کشتی می تواند برای خروج کشتی از این انزوا موثر باشد.

وی بیان کرد: ورزش یک جنبه بین المللی و جهانی دارد و هم جنبه حیثیتی نیز به خود گرفته است و وقتی تیم کشتی ما در عرصه بین المللی مقامی کسب می کند غرور ملی خود را نشان می دهد و مردم خوشحال می شوند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان خاطرنشان کرد: با پیروزی و قهرمانی ورزشکاران نام ایران نیز در میدان های مختلف ورزشی مطرح است و دوست داریم در رشته ای مثل کشتی نیز نام ایران در بخش های مختلف بدرخشد.

آیت الله نورمفیدی افزود: استعدادیابی در ورزش بسیار حائز اهمیت است و در نسل جوان ما استعدادهای فراوانی وجود دارد و آموزش و پرورش باید در این زمینه ها همکاری کند.

وی گفت: ورزش های زورخانه ای جدا از مسائل مذهبی نیست، در گذشته درب زورخانه ها را کوتاه می کردند که هر کسی وارد می شود حالت تواضع بگیرد و زمین ورزش زورخانه ای، گود است تا ورزشکار در گود تواضع داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تأکید کرد: ورزش و جنبه های معنوی آن باید احیا شود، استان گلستان سابقه ورزشی خوبی در کشتی داشته است و باید از ظرفیت پیشکسوتان استفاده کنیم و بتوانیم ورزش کشتی را در جامعه ترویج دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان طی یک تماس تلفنی با فرزند مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای شیخ حسین عمادی ضمن دلجویی از خانواده آن مرحوم از مبارزات سیاسی وی علیه رژیم طاغوت یاد نموده و در گذشت تاسف بار وی را تسلیت گفت .

ایشان همچنین از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران الهی و رحمت واسعه ربوبی و برای عموم بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت نمودند.

  نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در پیامی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی را تسلیت گفت.

متن پیام آیت الله نورمفیدی بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

انا لله و انا الیه راجعون

 

جناب حجت‌الاسلام و المسلمين آقای حاج شیخ علی اکبر ناطق نوری " دام عزه "

      درگذشت روحانی پرتلاش و خدمتگزار حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای سید محمدعلی شهیدی رحمه الله علیه موجب تاثر و تاسف گردید.عالم وارسته‌ای که با مسئولیت های گوناگون علی الخصوص در خدمت به خانواده های مکرم شهدا و ایثارگران اقدامات ارزنده ای داشتند.

   اینجانب این مصیبت وارده را به حضرتعالی و بيت معزز و بستگان محترم ايشان تسليت می گویم.از خداوند متعال برای آن عزیز غفران و رضوان الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سید کاظم نورمفیدی

آیت الله نورمفیدی در درس خارج فقه  :شهادتها باعث هوشیاری و تقویت همبستگی مردم ما می شود.

این شهادت ها باعث می شود مردم ما هوشیارتر و بیدارتر شوند و زمینه تقویت همبستگی هر چه بیشتر را در بین ملت ما فراهم خواهد کرد. با شهادت دانشمند ارزشمند هسته ای کشور، شهید دکتر محسن فخری زاده، این کلام نورانی امام راحل مصداق پیدا می کند که می فرمود: «بکُشید ما را؛ ملت ما بیدارتر می‌شود.».

آیت ا... حاج سید کاظم نورمفیدی در درس خارج فقه  خود افزودند: شهدا با خون پاکشان نهال رشد و بالندگی جامعه را آبیاری می کنند و این نهال روز به روز بیشتر رشد خواهد کرد. اگر تا دیروز محسن فخری زاده یک نفر بود، امروز قطعا جمع زیادی در کلاس و مکتب او پرورش پیدا خواهند کرد و هر کدامشان یک فخری زاده خواهند شد. انشالله خداوند این شهید عزیز را با شهدای بدر و احد و کربلا محشور کند.

ایشان ادامه دادند: وقتی مردم لمس می کنند کسی را که در جهت پیشرفت این کشور پژوهش و تحقیق داشته و با تلاش مضاعف به یک جاهایی رسیده و دشمن جاهل و شرور این عزیز را از سر راه بر می دارد، قطعا اعتقاد و پایبندی مردم به حفظ کشور بیشتر خواهد شد، کشور ما در حال پیشرفت است و دشمن با ترور به دنبال از بین برداشتن عوامل پیشرفت نظام ما است. علماء و روحانیت باید این مسائل را  برای مردم تبیین کنند که کشور ما در حال پیشرفت است این روزها مردم ما با مشکلات بزرگ اقتصادی روبرو هستند. ضمن اینکه باید با مردم در مشکلات همراهی داشته باشیم، نمونه ‏های پیشرفت را هم برای مردم بازگو کنیم.

نماینده ولی فقیه گفتند: در ریشه یابی مشکلات هم باید جانب انصاف را داشته باشیم، بدون تحقیق و دلیل گناه مشکلات را گردن کسی نیندازیم. همه در کشور از دولت، مجلس و قوه قضاییه مسئول هستند به هر حال اگر اشکالی وجود دارد، متوجه همه است. مطمئن باشید به یک بخش بر نمی گردد، چون کشور جزیره ای اداره نمی شود بلاخره یک مجوعه ای در اداره این کشور سهیم هستند.

آیت ا... نورمفیدی ادامه دادند: یک روز ما توان تولید سیم خاردار را هم نداشتیم، اما امروز شهر موشک داریم، اراده بکنیم تا کجا آباد را می توانیم موشک باران کنیم. این قدرت این کشور است. اینکه اینهمه با ما سرناسازگاری دارند برای همین پیشرفت های ما است. دشمن کشوری مثل عربستان را برای پولش می‏خواهد، پول سعودیها را می خورند و به آنها توهین هم می کنند و می‏گویند اینها گاو شیره ده هستند.

 واقعا همه مسئولین ارشد کشور زحمت می کشند و بر تلاش همه آنها بنده یقین دارم، اینکه عده ای تهمت می زنند، من هیچ موافق نیستم. کشورهای اروپایی و حتی خود امریکا با توجه به اینکه مثل ما شرایط تحریم را ندارند دچار مشکلات اقتصادی هستند. ما باید ضمن همدردی با مردم در مشکلات بوجود آمده اقتصادی، شکرگزار خدا در نعمت های الهی نیز باشیم.

 

آیت الله نورمفیدی در جلسه تودیع و معارفه مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان گلستان

مسئولت روحانیت در قبال جامعه سخت و سنگین است

 در طول تاریخ روحانیت وظایف سخت و سنگینی در جامعه داشته  و دارند، روحانيون  باید در ادامه رسالت انبیاء برای تعالی جامعه تلاش کنند.

آیت الله نورمفیدی نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان در جلسه تودیع و معارف مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه افزودند: مجموعه مرکز خدمات حوزه های علمیه از برکات انقلاب است تشکیلاتی که  توجهی به وضع خدمات به روحانيون و حوزه های علمیه داشته باشد، چرا که  خیلی از بزرگان روحانیت، در همین شهر خودمان بودند، در عین حالی که خدمات بسیاری در ترویج مکتب نورانی اهل بیت(ع) داشتند، در اواخر عمرشان به سختی زندگی می کردند. این چیز خوبی نیست و با تشکیل این مرکز به این قشر توجهی شده است.

ایشان اضافه کردند: واقع این است که حتی الامکان مرکز خدمات نباید زیر مجموعه دولت‏ها باشد و این تشکیلات باید توسط مراجع محترم تقلید و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) اداره شود و نیازهایشان را از درون خود تشکیلات روحانیت تامین کنند، چرا که رسیدگی به علماء، طلاب و بازنشستگان و از کار افتادگان این قشر در حد توان توسط مرکز خدمات حوزه های علمیه خوب و تاثیرگزار و امر مبارکی است. در طول تاریخ هم مراجع در حد توانشان و در یک سطحی به روحانیت کمک می کردند.

آیت ا... نورمفیدی در این جلسه از خدمات موثر حجه الاسلام والمسلمین ربانی مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور تشکر کرد و ضمن قدردانی از تلاش های  چند ساله حجت الاسلام وردان در مرکز خدمات حوزه های علمیه استان، برای حجت الاسلام میراحمدی مدیر جدید این مرکز در استان گلستان آرزوی موفقیت کرد.