نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان دراین تماس تلفنی شهادت مدافع سلامت " حمید پایین محلی را به خانواده محترم و معزز ایشان و اهالی شریف شهر جلین تبریک و تسلیت عرض نموده و از خداوند منان علو درجات را برای آن شهید سعید و گرانقدر مسئلت نمود.

وی در این تماس تلفنی افزود:بی تردید فداکاری ها و تلاش های مجاهدانه و ارزشمند شهدای گرانقدر سلامت در راستای رسیدگی و درمان هموطنان عزیز مبتلا به بیماری کرونا توشه‌ای شایسته از اعمال صالح و قرین اجر اخروی در پیشگاه خداوند متعال است که هیچگاه از اذهان هموطنان قدرشناس فراموش نخواهد شد. 

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در پیامی درگذشت پدر حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات را تسلیت گفت.

متن پیام آیت الله نورمفیدی به این شرح است:

 

 بسمه تعالی

 

حضرت حجت الاسلام والمسلمین آقای سید محمود علوی وزیر محترم  اطلاعات دام عزه

 

 درگذشت عالم  بزرگوار آیت الله سید رضی علوی  والد مکرم را به جنابعالی  و بیت شریف تسلیت عرض  میکنم.برای آن فقید سعید غفران و رضوان الهی و برای شما و  بستگان صبر جمیل و اجر جزیل از خدای متعال مسئلت دارم.

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سید کاظم نورمفیدی

نماینده مقام معظم رهبری در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: ائمه جمعه باید فراجناحی رفتار کنند تا پناهگاه مردم باشند.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در نشست با ائمه جمعه استان گلستان افزود: همه مردم باید احساس کنند که امام جمعه شهرشان در کنار آنهاست. چرا که جایگاه روحانیت به ویژه ائمه جمعه  جایگاه همراهی و هدایت جامعه است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه مقام معظم رهبری  مدت ها قبل بصیرت را مطرح کرده اند اظهار داشت: بر خلاف اینکه بعضی ها بصیرت را فقط در حوزه سیاسی خلاصه می کنند، ابعاد دیگری هم دارد که ریشه بصیرت سیاسی به آنها بر می گردد. مهمترین بصیرت درک چگونگی تنظیم روابط بین پروردگار و انسان است که اولیا الهی و ائمه به دنبال آن بودند. لذا درک درست رابطه بین انسان با خدا و انسان با عالم هستی وانسان با خودش و دیگران نیازمند بصیرت عمیق است.

امام جمعه گرگان در بصیرت سیاسی مردم باید با تاریخ کشور، فراز و نشیب های گذشته و دستاوردهای چهار دهه انقلاب به خوبی آشنا شوند. و ائمه جمعه باید وضعیت گذشته و حال را برای مردم به درستی و صادقانه تبیین  و چشم انداز آینده را ترسیم کنند.

وی ادامه داد: ایران قبل از انقلاب اسلامی در حلقوم آمریکا قرار داشت و به برکت انقلاب به استقلال رسید که باید شرایط گذشته و حال ما با درک درست همه موضوعات تبیین گردد.

امام جمعه گرگان گفت: تولید کالا و اجناس خوب خدمت به کشور است و باید هر کسی به نوبه خود در این مسیر گام بردارد.

آیت الله «سیدکاظم نورمفیدی» در دیدار مدیرعامل شرکت شیر ایران با ایشان اظهار کرد: رشد کشور در چهار دهه گذشته نسبت به قبل از انقلاب که شاه حتی اختیار خصوصی ترین مسائل زندگی خود را نداشت قابل مقایسه نیست و امروز کشور به نقاط علمی بزرگی دست پیدا کرده و در حال ارسال ماهواره به فضا است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان بابیان اینکه هیچ کسی نمی تواند منکر پیشرفت و تاثیرگذاری ایران در منطقه باشد، ادامه داد: دشمن از راه جنگ اقتصادی در برابر انقلاب قرار گرفته و مقام معظم رهبری مثل کوه در برابر این طوفان های توطئه دشمنان ایستاده است.

آیت الله نورمفیدی افزود: در قبل از انقلاب چه کسانی می توانستد در برابر آمریکا قد علم کند ولی می بینیم که مقام معظم رهبری در مسئله برجام بیان می کند که این آمریکایی ها بودند که از برجام خارج شدند و حق شرط گذاشتن برای ما ندارند و بدون هیچ پیش شرطی باید به برجام برگردند.

وی گفت: امروز ارتقاء کیفیت محصولات توسط تولیدکنندگان یک خدمت به کشور است و تولید ما باید تولید با کیفیتی باشد که وارد هر بازاری در سطح جهان شد مردم آن کشور کالای ایرانی را بر دیگر کالاها مقدم بدانند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان متذکر شد: اگر جنس بی کیفیت را به کشورهای خارجی صادر کنیم دیگر بازار جهانی در اختیار کالاهای ایرانی نخواهد بود.

آیت الله نورمفیدی ابراز داشت: متاسفانه در حوزه صادرات گاهی شاهد آن هستیم که فروشنده ما به دنبال سود آنی است و نمی داند که کالای بی کیفیت می تواند چه ضربه اقتصادی بزرگی به کشور وارد کند.

وی گفت: انقلاب اسلامی در سکوی پیشرفت قرار دارد و باید این پیشرفت در عرصه های مختلف تداوم یابد و در این راستا باید همه دست به دست یکدیگر بدهیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان بیان کرد: انتظار داریم که تولیدگنندگان قیمت مناسب کالای خود را عرضه کنند و این بهترین عمل صالح برای تولید کنندگان ایرانی به شمار می رود.

آیت الله نورمفیدی افزود: تولید جنس خوب خدمت به کشور است و باید هر کسی به نوبه خود در این مسیر گام بردارد.

 

  آیت الله «سیدکاظم نورمفیدی » در دیدار مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر  ب ایشان اظهار کرد: باید در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ضوابطی در نظر گرفته شود که روستایی که فاقد درآمد مکفی است به صورت رایگان بیمه شوند و از سویی کشاورزانی که درآمدهای بالایی داشتند حق بیمه را کامل بپردازند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان بابیان اینکه نباید شرایطی ایجاد شود که مردم روستا هر اتفاقی را در روستا از دولت انتظار داشته باشند، متذکر شد: همه اهالی روستاها در گذشته مولد بودند و این روحیه تولیدگری یک امر مبارکی بود که در روستاها دیده می شد.

آیت الله نورمفیدی متذکر شد: یکی از کارهای اساسی که وزارت جهاد کشاورزی باید انجام بدهد این است که شرایطی فراهم شود که روستائیان به روحیه تولیدگری بازگردند ولی امروز متاسفانه گاهی شاهد آن هستیم که حتی روستائیان برای تهیه نان به شهرها می آیند.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته جمعیت روستایی بیش از ۶۰درصد بود ولی امروز به ۴۵ درصد رسیده است و این یک نقص اساسی است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان افزود: روستائیان ما گلایه زیادی از وزارت کشاورزی دارند و انتظار ما این است که وزارت جهاد کشاورزی به حل مشکلات به صورت ریشه ای اقدام و رسیدگی کنند.

آیت الله نورمفیدی افزود: یکی از کارهای اساسی که دولت پیگیری کرد بحث زهکشی است که منجر به رونق اقتصادی شده است و درآمد کشاورزان افزایش یافته است.

وی بابیان اینکه زهکشی اراضی مشکلات سیل را کاهش داده است، افزود: تفکر توسعه ای باید در جامعه گسترش پیدا کند و برای جامعه ما به فرهنگ تبدیل کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان افزود: بیمه ها نباید بار هزینه ای جدیدی را برای دولت ها به وجود بیاورند و دولت مجبور می شود که هر چه درآمد دارد صرف مصارف این چنینی کند، مسائل توسعه ای عقب می ماند.