به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، مراسم عزاداری پدران شهدا و جمعی از ایثارگران در دفتر حضرت آیت الله نور مفیدی برگزار شد.

در این مراسم که باحضور پدران و فرزندان شهدا،جانبازان و آزادگان شیعه وسنی استان همراه بود، حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان ، دکتر هاشمی استاندار گلستان و جمعی از مدیران استان حضور داشتند.

فاضلی مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران استان گلستان ضمن تقدیر از والدین معززشهدا گفت: آیات قرآن کریم حاکی از این است کسی که در راه خداوند کشته می شود مرده نیست که می توان سه پند مهم را از آین ایه برداشت اول آنکه در رابطه با شهدا از کلمه مرگ استفاده نشود دومین پند حیات شهدا بعد از شهادت برای همیشه جاویدان است و سوم  اشاره به این دارد که بندگان توان درک زندگی و روزی خوردن آنان در نزد من را ندارند.

در ادامه استاد حکیمی برابر آیات و روایات به تجلیل از مقام شهید و شهادت پرداخت .لازم به ذکر است و بیان مصیبت امام حسین (ع) و عزاداری از دیگر برنامه های این مراسم  بوده است.

گفتنی است این مراسم به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان ودفتر نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه گرگان برگزار شده است.

 

 

پيام تسليت حضرت آيت الله نورمفيدي
 در پی حادثه سقوط اتوبوس مسافر بری تهران-گنبد کاووس

 

نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان در پی حادثه دردناک سقوط اتوبوس مسافر بری تهران-گنبد کاووس پیامی صادر کردند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان ،متن پیام معظم له به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

 

حادثه دلخراش سقوط اتوبوس مسافربری تهران  -گنبد کاووس و جان باختن تعداد زیادی از عزیزان مایه تاسف و تاثر شد.

اینجانب مصیبت وارده را به مردم شریف استان  گلستان و خانواده های داغدیده تسلیت می گویم.

از درگاه خداوند منان برای درگذشتگان رحمت واسعه و غفران الهی و برای مجروحین شفای عاجل و برای بازماندگان صبرو شکیبایی مسئلت دارم.

از مسئولین محترم انتظار دارم در اسرع وقت نسبت به این حادثه دردناک و وضع مجروحین رسیدگی و از تکرار نشدن این حوادث اقدام جدی به عمل آورند.

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سید کاظم نورمفیدی

 

 

پیام تسلیت دفتر نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه گرگان به بازماندگان حادثه سقوط اتوبوس  تهران ـ گنبد کاووس

     در پی سقوط یک دستگاه اتوبوس مسافربری در جاده سوادکوه متاسفانه چندین نفر از هموطنانمان که بیشتر آنان از استان گلستان بودند جان باختند. به همین منظور  دفتر حضرت آیت الله نورمفیدی طی پیامی این حادثه دردناک را به مردم شریف استان و خانواده محترم آنان تسلیت گفت.

  در متن این پیام آمده است :

اگر نبود امر پروردگار متعال مبنی بر این که در فقدان عزیزان خویش صبر و تحمل پیشه کنید، هر آینه بیم آن می‌رفت که آدمی در مصیبت از دست دادن عزیزان خود سر از گریبان غم برندارد و اندیشه غروب عمرشان را از سر بیرون نکند.اکنون که مشیت و تقدیر الهی بر این پایه استوار گردیده و دست اجل یکایک گل‌ها را از گلستان وجودمان گلچین می‌نماید، تسلیم به بارگاه ایزد بخشنده و رحیم، زیباترین تصمیم است.

سر بر آستان قضای حکیمانه الهی می ساییم و ضمن آرزوی شفای عاجل برای مصدومین ،سوگ مندانه درگذشت جمعی از هم استانی های عزیزمان را در حادثه سقوط دستگاه اتوبوس مسافربری جاده سوادکوه را به بازماندگان محترم تسلیت عرض نموده و برای آنان صبر و اجر جزیل و برای عزیزان سفر کرده علو درجات مسئلت می‌نماییم.

 

آیت الله نورمفیدی درگذشت همشیره مکرمه آیت الله آقای حاج شیخ جعفر سبحانی را تسلیت گفتند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، حضرت آیت الله نورمفیدی در پیامی درگذشت همشیره مکرمه آیت الله آقای حاج شیخ جعفر سبحانی را تسلیت گفتند.

متن پیام معظم له به این شرح است:

 

بسمه تعالی

 

حضرت آیت الله العظمی حاج شیخ جعفر سبحانی دامت برکاته

درگذشت همشیره مکرمه را به محضر حضرتعالی و همه بازماندگان تسلیت عرض میکنم.

برای آن مرحومه غفران و رضوان الهی و برای حضرتعالی بقاء عمر ،و صبر جمیل و اجر جزیل برای همه بازماندگان از خداوند متعال مسئلت دارم.

 

والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته

سید کاظم نورمفیدی

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در مراسم تودیع و معارفه امام جمعه علی آباد اظهار کرد: این جمعیت میلیونی که در این ایام به زیارت سیدالشهدا نائل می‌شوند علاوه بر بهره‌های فردی، تاثیرات جهانی هم دارد.

وی افزود: نماز جمعه جایگاه خاصی در معارف اسلامی دارد و امروز یوم الجمعه نامیده شده است یعنی روز اجتماع و روزی که همه مسلمانان کنار یکدیگر در یک مکان جمع شوند.

امام جمعه گرگان در رابطه با فلسفه برگزاری نماز جمعه در یک مکان خاص گفت: در طول هفته پایگاه مردمی در همه جا تشکیل می‌شود و این فاصله‌ای که قرار داده شده است فلسفه‌ای دارد که مردم باید مساجد خود را رها کنند و در یک مکان تجمع کنند.

وی تصریح کرد:  در دنیا وسایر ملت‌ها همچین آیین تجمعی وجود دارد اما این ملت‌ها در تجمع خود رقص و پایکوبی می‌کنند اما در شریعت اسلام این تجمع هاهم عبادت و بندگی خداست و هم شناخت و معرفت.

آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: مردم برای نماز خواندن جمع می‌شوند چراکه بالاترین نشاط برای دل مسلمان است.

امام جمعه گرگان ادامه داد: خداوند در قران می‌فرماید کسی که دلش را از خدا بپوشاند ما یک شیطانی برایش قرار می‌دهیم که قرینش باشد.

 

 

وی گفت: نماز  جمعه یعنی جمع  شدن برای خدا، اما شیاطین نمی‌گذارند این تجمع اتفاق بیفتد چراکه نمی‌خواهد انسان در نزد خدا جایگاه داشته باشد، این جایگاه از مهمترن واجبات است چراکه حضور مردم تنها برای نماز جمعه نیست بلکه ما به دنیا نشان می‌دهیم که هستیم و می‌فهمیم کجا بودیم و به کجا رسیدیم.

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه اهمیت وثواب نماز جمعه از همه نمازها مهمتر است، ادامه داد: امروز نماز جمعه علاوه بر بیان احکام چنین نتیجه‌ای جهانی را در بر دارد و ما باید قدر نماز جمعه را بدانیم ، چراکه هم نماز جمعه و بندگی خداست و بعد هم آثار مهم جهانی است.

امام جمعه گرگان خطاب به حجت الاسلام شاه چراغی اظهار کرد: بیش از 60 سال است که با علی آبادی‌ها رفت و آمد دارم و از روز اولی که ارتباط پیدا کردم مردمی دین دار و متدین هستند و اهل محبت به اهل بیت هستند، همچنین برای علما احترام خاصی قائل هستند.

وی گفت: از رفتن حجت الاسلام موسوی اظهار تأسف می‌کنم، ایشان سید بزرگواری بودند  و مسئولیت خود را به خوبی انجام دادند.

آیت الله نورمفیدی ضمن خیرمقدم به حجت الاسلام شاهچراغی گفت: به شهر خوبی آمده‌اید و امیدوارم بتوانید مسئولیتی را که ما در این ایام داریم یقیناً سنگین‌تر و دشوارتر از روزهای دیگر است را به انجام برسانید.

وی با بیان اینکه مسئولیت سنگینی داریم که از نظر گفتار رفتار باید مواظبت دائمی از خود داشته باشیم، ادامه داد: باید کاری کنیم نماز جمعه محل اجتماع همه از هر سلیقه و گروهی که هستند باشد و دامن امام جمعه برای همه باز باشد، این مفیدتر است برای نظام اسلامی تا اینکه نماز جمعه هاجناحی شود.

وی افزود: مسئولیت امام جمعه وظیفه بسیار مهمی است و از آنجایی که در استان گستان همه اقوام زندگی می‌کنند سعی شده این یکپارچگی بین شیعه و سنی حفظ شود.

امام جمعه گرگان ادامه داد: کارهای زیادی برای برهم زدنی وحدت شیعه و سنی در این استان انجام شده است که به نتیجه نرسیده است اما این یکپارچگی حفظ شد و زبانزد همه جاست.

وی گفت: در روزی که به مناسبت اجلاسیه چهار هزار شهید در پیشگاه مقام معظم رهبری بودیم ایشان اذعان کردند به اینکه گلستان الگوی وحدت و همدلی برای جهان اسلام باشد پس ما وظیفه داریم آن را حفظ کنیم چراکه شاهدیم دشمن تمام تلاش خود را به کار بسته تا مسلمانان را به جان هم بیندازند.

آیت الله نورمفیدی گفت: سفیر اسرائیل در یکی از جلسات شیعیان شرکت داشته و آن‌ها به این سمت سوق داده که باید مرقدی برای حضرت فاطمه احیا کنیم، این افراد به دنبال ایجاد فتنه هستند و بهانه گیری می‌کنند تا برخی تحریک شوندتا مشکلی به وجود بیاید و به دنبال این هستند امت اسلامی را به جان هم بیندازند.

وی اظهار کرد: باید نسبت به صحبت‌هایی که در نماز جمعه می‌شود دقت لازم را داشته باشیم وبه گونه‌ای نباشد از اصل خود به دور باشد که به حیثیت ما لطمه بخورد.

امام جمعه گرگان گفت: ما رابطین بین مردم و مسئولان هستیم امیدوارم رابط خوبی بین خدا و مردم و مسئولان باشیم.

 مراسم معارفه امام جمعه جدید شهرستان علی آبادکتول حجت الاسلام والمسلمین شاهچراغی عصر پنجشنبه با حضور آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان وامام جمعه گرگان برگزار شد.