آیت الله نورمفیدی گفت: قاضی تمام هم و غمش باید احقاق حق باشد که حق را پیدا کند و به سمت و سوی دیگر نرود.

آیت الله «سیدکاظم نورمفیدی» در دیدار شورای قضایی استان گلستان  با ایشان به مناسبت هفته قوه قضاییه اظهار کرد: در آیات و روایات ما در خصوص عدل مباحث زیادی مطرح شده است و از ابعاد مختلف به ابعاد عدل پرداخته شده است.

نماینده ولی فقیه در گلستان به سند تحول قوه قضائیه اشاره کرد و ادامه داد: بهترین مردم قاضیان به حق هستند و  امام علی (علیه السلام) فرموند که با فضیلت ترین مردم کسی است که به حق حکم کند.

 آیت الله نورمفیدی بیان کرد: پیامبر مکرم اسلام (صلی الله علیه وآله وسلم) به یکی از اصحاب خود دستور می دهند که در قبیله خود قضاوت کند و فرمودند که قاضی باید تمام هم و غم خود این باشد که حق را بیان کند و خداوند دو ملک را می فرستد که کمکش کند و اگر از آن دایره حق خارج شود آن دوملک انسان را به حال خود واگذار می کنند.

وی افزود: قاضی تمام هم و غمش باید احقاق حق باشد  و به سمت و سوی دیگر نرود که اینگونه قضات برابر آیات و روایات جایگاه والایی پیش خدای متعال دارند.

نماینده ولی فقیه در گلستان متذکر شد: قضات در جایگاه حساسی قرار دارند و امیدواریم خداوند این توفیق را بدهد که قضات برای احقاق حق و ابطال باطل اهتمام داشته باشند .

وی استقلال قاضی، عدالتخواهی و علم و آگاهی را از دیگر ویژگی های یک قاضی دانست و گفت: قاضی نباید در فرآیند صدور حکم تحت تأثیر مسائل مختلف قرار بگیرد.

آیت الله نورمفیدی بیان کرد: باید تلاش ما باشد که حق را پیدا کنیم و به کرسی بنشانیم دراین زمینه اگر قاضی فقط به فکر احقاق حق باشد خداوند به آن کمک می کند.

وی در پایان افزود: كسي كه مي خواهد حق را از ظالم بستاند و به صاحب آن برساند نبايد حتي يك لحظه از تزكيه نفس خويش غافل شود.

آیت الله نورمفیدی گفت: خدام رضوی در دهه کرامت، سیره و رفتار حضرت ثامن الحجج (ع) را بین مردم ترویج دهند.

  آیت الله«سیدکاظم نورمفیدی» در دیدار مدیریت نمایندگی آستان قدس رضوی استان گلستان وجمعی از خادمین حرم مطهر امام رضا (علیه السلام) با ایشان با تبریک دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه (سلام الله عیلها) و امام رضا (علیه السلام)، گفت: در این ایام که مسئله انتخابات اتفاق افتاد و منتخب مردم برگزیده شد را به فال نیک می گیریم و امیدواریم کرامت حضرت معصومه (سلام الله علیها) و لطف و کرامت امام رضا (علیه السلام) شامل حال مردم ایران و ریاست جمهوری بشود و توفیق پیدا کنند که مشکلات این کشور را برطرف کنند.

نماینده ولی فقیه در گلستان، حضور خدام رضوی در استان ها را حرکت مبارکی خواند و افزود: مردم در دو سال اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا خیلی آزادانه توفیق پیدا نکردند به حرم امام رضا (علیه السلام) مشرف شوند، اما این حرکت موجب برانگیخته شدن عواطف و عشق و علاقه مردم به خاندان ثامن الحجج (علیه السلام) می شود و شرایط روحی و عاطفی خوبی به وجود می آید و خود این نیز مبارک است.

وی با بیان اینکه خدام رضوی با کار فرهنگی سیره رضوی را بین مردم ترویج دهند، گفت: سیره و رفتار حضرت ثامن الحجج (علیه السلام) به صورت مکتوب و با مسائل فرهنگی بین مردم ترویج شود.

آیت الله نورمفیدی اظهارداشت: سیره ائمه اطهار و حضرت رضا (علیه السلام) در روابط اجتماعی، اخلاقیات، رفتار با مردم و  روابط اجتماعی ترویج شود.

وی ادامه داد: مردم به ائمه اطهار (ع) رابطه خاصی دارند و می خواهند یک چیزی بشنوند که وارد زندگی شان شود و تاثیرگذار باشد.

 

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در پیامی با تبریک پیروزی حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، گفت: حضور شکوهمند ملت سرافراز و مقاوم ایران در انتخابات بدون تردید موجب افزایش اقتدار کشور و دفع شرارت های دشمنان خواهد شد.

متن پیام به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای سید ابراهیم رئیسی " دامت توفیقاته"

حضور شکوهمند ملت سرافراز و مقاوم ایران در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری علی رغم تبلیغات سوء معاندان و بد خواهان و برخی مشکلات بویژه گرفتاریهای معیشتی بسیاری از مردم عزیز و صبور و شیوع بیماری کرونا ، حاکی از عمق بینش و اعتقاد قلبی و احساس مسئولیت دینی و ملی آحاد مردم نسبت به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و دلبستگی به این سرزمین است و بدون تردید موجب افزایش اقتدار کشور و دفع شرارت های دشمنان خواهد شد.

اینجانب از سوی خود و مردم شریف استان گلستان اعم از شیعه و سنی ، جلب اعتماد ملت بزرگ ایران به عنوان رئیس جمهور منتخب را به جنابعالی تبریک عرض نموده و با درایتی که از شما سراغ دارم امیدوارم با هدایت های مقام معظم رهبری( مدظله العالی) و همکاری و همدلی جمیع دلسوزان و دلبستگان به انقلاب ضمن رفع مشکلات و مبارزه با ریشه های فساد و گرانی و بیکاری و بی عدالتی شاهد رشد و شکوفایی همه جانبه کشور باشیم.

دوام توفیقات جنابعالی را ازخداوند متعال مسئلت دارم .

والسلام علیکم و رحمه الله برکاته

سید کاظم نورمفیدی

 

 

 نماینده ولی فقیه در استان و استاندار گلستان در پیامی مشترک از حضور باشکوه مردم در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا تقدیر و اظهار کردند: حضور ارزشمند مردم در انتخابات توطئه‌های دشمنان را خنثی کرد و بار دیگر موجب استحکام پیوند جمهوری اسلامی با مردم گردید.

 

  متن کامل پیام آیت الله نورمفیدی و دکتر هادی حق شناس به شرح زیر است؛

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

انتخابات تجلی اراده ملت در تعیین سرنوشت مملکت است و همواره حضور مردم در انتخابات مورد تاکید حضرت امام رحمة الله و مقام معظم رهبری مدظله العالی بوده است.

 

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا که در ۲۸ خرداد ماه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در جهت حفظ سلامت مردم در برابر شیوع ویروس کرونا گزار شد, نمونه‌ای بارز از شکوه همراهی مردم با نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

 

بی تردید این انتخابات خنثی کننده توطئه ها و شرارت های دشمنان بین المللی جمهوری اسلامی و نشان دهنده عمق رابطه مردم و حکومت بود.

 

استان گلستان که مشارکت ۶۲ درصدی را در انتخابات ۲۸ خرداد به نام خود ثبت کرد همواره به عنوان یکی از استان های برتر در میزان مشارکت مردم در عرصه های انتخابات بوده است و در ۴۳ سال گذشته مردم این استان اعم از شیعه و سنی با قومیت های مختلف توانسته‌اند نمونه‌ای کم‌نظیر از وحدت اسلامی را به منصه ظهور گذارند و این بار نیز با حضور همدلانه خود در انتخابات مشت محکمی بر دهان یاوه گویان بین المللی زدند.

 

اینجانبان ضمن تبریک این پیروزی به رییس جمهور منتخب حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی و منتخبین مردم در شوراهای اسلامی شهر و روستا از حضور باشکوه مردم شریف استان در آوردگاه انتخابات تقدیر می نماییم و امیدواریم در سایه توجهات حضرت حق , تلاش‌های دولت سیزدهم و شورای ششم شاهد رشد و بالندگی شهرها و روستاهای استان و همچنین کشور عزیزمان در عرصه ملی و بین المللی باشیم.

 

سیدکاظم نورمفیدی -هادی حق شناس

 

حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان گلستان و امام جمعه گرگان در اولین دقایق آغاز رأی‌گیری «سیزدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری» و «ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا» شهرستان گرگان با حضور در محل صندوق سیار ۱۴۳ در بیت الزهرا(س)  رأی خود را به صندوق انداختند .

آیت الله نورمفیدی پس از شرکت در انتخابات گفت: دشمنان در خیال خود منتظر مشارکت حداقلی در انتخابات ۱۴۰۰ هستند اما مردم ایران بارها ثابت کرده اند که در برهه‌های حساس از پشتیبانی نظام دست نخواهند کشید.

امام جمعه گرگان اظهار داشت: حضور گسترده مردم در انتخابات اجازه نخواهد داد دشمن به خواسته های خود برای وارد کردن آسیب به کشور دست یابد.

آیت الله نورمفیدی افزود: مردم ما با حضور در پای صندوق رای دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی را امضاء کردند.

وی گفت: با حضور پرشور مردم در انتخابات فرد اصلح با اقتدار برای چهار ساله انتخاب می شود و  امیدواریم امروز روز خوبی برای مردم استان گلستان باشد.