نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان  دردیدارمعاون توسعه روستایی و مناطق محروم و عشایر نهاد ریاست جمهوری با ایشان ضمن اشاره به خدمات دولت‌ها بعد از پیروزی انقلاب به روستاییان و آحاد مردم گفت: جامعه باید نسبت به عملکرد مدیران که ممکن است نقاط ضعفی هم دارد منصف باشد و تنها دیدن نقاط ضعف بی انصافی است.

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی خاطرنشان کرد: اگر ضعفی در بخشی از خدمات وجود دارد باید تذکر داد نه اینکه تخریب کرد.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری یکی از اقدامات ارزشمند دولت یازدهم و دوازدهم را زهکشی اراضی کشاورزی در این استان به مساحت ۲۸۰ هزار هکتار عنوان و اضافه کرد: نتیجه این اقدام مهم افزایش سطح زیر کشت و تولیدات محصولات کشاورزی در شمال کشور است.

آیت‌الله نورمفیدی ادامه داد: البته در کنار توجه به زیرساخت‌ها باید به مساله مصرف‌کننده شدن روستاییان نیز توجه کرد زیرا در گذشته آنان صرفا تولید کننده بودند اما امروز به مصرف کننده هم تبدیل شده‌اند.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه دولت باید اقداماتی انجام دهد تا روستاییان روی پای خود بایستند که این امر نیازمند توجه به حوزه اشتغال و درآمد پایدار است، تصریح کرد: البته این که از دولت بخواهیم همه کارها را انجام دهد غیرممکن است زیرا با توجه به مشکلات جامعه هیچ دولتی نمی‌تواند همه نیازهای مردم را برطرف کند.

 

نماینده ولی فقیه در گلستان درگذشت عالم بزرگوار ومردمی آیت الله آقای نظری را تسلیت گفت.

 متن پیام تسلیت حضرت آیت الله نورمفیدی بدین شرح است:

 

بسمه تعالی

 

حجج الاسلام والمسلمین آقایان شرف الدین و شیخ محمود نظری دام عزهما

درگذشت عالم بزرگوار ومردمی آیت الله آقای نظری را که عمری در ترویج شرع مطاع و اهل بیت عصمت و طهارت و خدمت به مردم سپری نمود به شما و بیت آن مرحوم و مردم شریف استان مازندران تسلیت عرض میکنم.

خداوند آن عزیز را مورد غفران و رضوان و همه متعلقین و متعلقات را صبر جمیل و اجر جزیل عنایت بفرماید.

 

والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

سید کاظم نورمفیدی

99/11/14

 امام جمعه گرگان گفت: علمای اسلامی و روشنفکران امت اسلام باید حواسشان جمع باشد تا به مسائل اختلاف انگیز و تحرکات دشمن دامن زده نشود.

  حضرت آیت الله نورمفیدی درپیام تصویری به وبینار سراسری ائمه جمعه اهل سنت کشور گفت: امروز دشمنان، شیعه مزدور و سنی مزدور و هم شیعه جاهل و سنی جاهل را تحریک به اختلاف و تفرقه می کنند تا به منافع خود برسند.

وی با اشاره به ساخت فیلمی در کشور انگلیس که به بهانه  تفرقه افکنی میان شیعه و سنی ساخته شده است ، اظهار داشت: علمای اسلام و مسلمین و روشنفکران امت اسلام باید حواسشان جمع باشد تا به مسائل اختلاف انگیز و تحرکات دشمن، دامن زده نشود.

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به اینکه، امروز تمام تحرکات دشمن براین است که میان امت اسلامی جنگ و دعوا ایجاد کند تا به منافع اش برسد، افزود: ممکن است در میان اهل تشیع و تسنن افرادی به وجود بیایند که جاهلانه و نادانسته دست به کارهایی بزنند و باعث اختلاف و تفرقه افکنی شوند و آگاهان نباید در دام این نادانی ها بیفتند.

حضرت آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه، امروز ایران اسلامی در جهات مختلف قدرت اول منطقه است، افزود: بنا به فرموده پیامبر اکرم (ص) که مسلمین باید ید واحده باشند، امروز همه مسلمانان با وحدت در کنار هم ید واحده هستند و تمام تلاش دشمن نیز این است که همانند کشورهای سوریه، فلسطین، عراق و یمن بین مسلمین جنگ و دعوا ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه، همه این موارد و جنگ و اختلاف ها در جهت منافع دشمنان بوده است، افزود: دشمن می خواهد تفرقه درست کند و در میان این تفرقه و سرو صدا و تنش در منطقه به دنبال منافع خود باشد.

نماینده ولی فقیه در گلستان تاکید کرد: امروز همه ناراحتی دشمنان این است که چرا ایران در مسائل منطقه تاثیرگذار است و باعث می شود که جلوی منافع آمریکا در منطقه را  بگیرد.

آیت الله نورمفیدی همچنین در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک ایام دهه مبارک فجر گفت: در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب هستیم و لازم است در این ایام به آثار و برکات انقلاب بزرگ اسلامی توجه کنیم.

وی با بیان اینکه، انقلاب اسلامی معجزه ای در تاریخ بشریت بود، گفت: لطف و اراده الهی بود که ملت ایران با دستان خالی اما با رهبری یک عالم، روحانی و مرجع تقلید بتواند بر یک رژیم تا بن دندان مسلح پیروز شود و آن را از تخت قدرت به زیر بکشد.

نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به اینکه، از مهم ترین برکات مهم انقلاب این بود که ایران اسلامی از دست مستشاران و سلطه آمریکایی ها نجات یابد، افزود: در آن دوران این کشور اسلامی، قرآنی و محمدی با تمام شئونش تحت سلطه بیگانگان و آمریکایی ها بود و و در هیچ شانی از شئونش مستقل نبود و هرچه آنها دستور می دادند باید عملی می شد.

حضرت آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه، آنها تاریخ هجرت رسول خدا (ص)را عوض کرده و تاریخ شاهنشاهی را جایگزین کردند، افزود: بنای کار آنها براین بود که مذاهب دینی را کمرنگ کنند و از کارهایی هم که اواخر اتفاق افتاد این بود که باعث تبعید امام راحل به ترکیه شدند تا به مستشاران آمریکایی مصونیت بدهند.

وی با اشاره به اینکه در قبل از انقلاب اینقدر ذلیل بودیم که مستشاران آمریکایی از ما حق توحش می گرفتند، گفت: آنها به این خاطر حق توحش می گرفتند که اینجا یک ملت وحشی هستند و ما چون در میان ملت وحشی کار می کنیم با مطرح کردن جریان کاپیتولاسیون حق توحش بگیریم. 

نماینده ولی فقیه در گلستان افزود: این امام بزرگ بود که آمد و کشور را از حلقوم دشمنان اسلام، پیغمبر و قرآن بیرون کشید و آزد کرد. بزرگترین نعمت همین نعمت انقلاب است و امروز بحمدالله تنها کشوری در جهان هستیم که به آرمان های اسلامی پایبند و متعهد هستیم.

 آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه، امروز آزادی قدس شریف آرزوی همگان است، گفت: متاسفانه برخی کشورهای عربی و اسلامی با دشمن سازش و همکاری می کنند و امروز تنها کشوری که خار چشم دشمنان و صهیونیسم شده است، ایران بزرگ اسلامی است.

وی با تاکید براینکه امروز ایران اسلامی پشتیان اسلام و مسلمین است، تصریح کرد: همه این نعمات از برکات بزرگی است که باید قدردان آن باشیم . یکی از آثار و برکات انقلاب، وحدت امت اسلام است و همه وظیفه داریم سیره نبوی را در امت اسلامی پیاده کنیم .

امام جمعه گرگان با بیان اینکه باید قدرت ادراکی دانش آموزان در مدارس تقویت شود، گفت: باید به سبک زندگی و همچنین مسائل اجتماعی و دینی دانش آموزان توجه کرد.

  آیت الله «سیدکاظم نورمفیدی»  در دیدار با  معاون حقوقی امور مجلس وزارت آموزش وپرورش با ایشان اظهار کرد: در منزل و مدرسه بیشترین بخش شخصیت انسان شکل می گیرد.

 نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: آموزش در مدارس در مسیر تقویت حافظه دانش آموزان قرار دارد و حال آنکه باید به تقویت اندیشه و فکر دانش آموزان کمک کنیم و این موضوع در آموزش و پرورش نقص بزرگی به شمار می رود.

 یت الله نورمفیدی بابیان اینکه باید قدرت ادراکی دانش آموزان در مدارس تقویت شود، یادآور شد: باید به سبک زندگی و همچنین مسائل اجتماعی دانش آموزان توجه کرد.

وی افزود: آموزش های مجازی جای آموزش های حضوری را نمی گیرد و حضور آموزگار در سرکلاس درس و رفتار و اخلاق آن به دانش آموزان تاثیر به سزایی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تاکید کرد: تربیت معلم نیز در آموزش و پرورش حائز اهمیت است و باید به موضوع اخلاق و رفتار با دانش آموزان در تربیت فرهنگیان اهتمام شود و آموزش مسائل دینی نیز در مدارس مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: دوستی خدا و تقویت ایمان از دیگر موضوعاتی است که باید در مدارس به آن اهتمام شود و باید ایمان در کالبد و ذهن دانش آموزان بنشیند و آموزش و پرورش باید برنامه ریزی داشته باشد که دانش آموزان از دوران کودکی خدا دوست شوند.

آیت الله «سیدکاظم نورمفیدی» شامگاه روز گذشته (چهارشنبه 8 بهمن) در دیدار با معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کشور اظهار کرد: امروز در دنیا هر کشوری در  مسئله نوآوری تلاش بیشتری دارد در دنیا جایگاه علمی بالاتری  بدست می آورد.

نماینده ولی فقیه در گلستان  ادامه داد: در کشور ما انتظار این است که از نظر علمی به نقطه ای برسیم که فرزندان ما برای ادامه تحصیل به دنبال کشورهای خارجی نباشند و کشور ما از نظر علم و دانش باید آنقدر ترقی پیدا کند که اروپائیان و دانشجویان از دیگر کشورها به ایران برای ادامه تحصیل مراجعه کنند.

آیت الله نورمفیدی بیان کرد: مقام معظم رهبری در حوزه علمی تاکیدات زیادی دارند و دانشگاه ها باید به سمت کمال علمی که مورد انتظار است حرکت کنند.

وی به مقالات علمی و پژوهش ها اشاره کرد و گفت: امروز دانشمندان ما در حوزه پهپاد و موشک دستاوردهای خوبی بدست آوردند و رزمایش روزهای گذشته نمایش کمال و اقتدار ملت ایران بود و باید در دانشگاه ها نیز اینگونه در حوزه های مختلف اقدام کنیم.

نماینده ولی فقیه در گلستان بابیان اینکه دانشگاه ها باید از ظرفیت افراد فرهیخته و دانشمندانی که از نظر علمی جایگاه بالایی دارند استفاده کنند، افزود: مردم باید پیشرفت های علمی را در بدنه جامعه ببینند.

آیت الله نورمفیدی به شهادت شهید فخری زاده اشاره کرد و گفت: باید چنین دانشمندانی در کشور افزایش پیدا کنند و برای اینکه بتوانیم چنین دانشمندانی تربیت کنیم الزاماتی وجود دارد.

وی بابیان اینکه باید مسئولان دانشگاه نسبت به تقویت بنیه اعتقادی و مذهبی دانشجویان کار کنند، گفت: توصیه من به علما و روحانیون این است که در دانشگاه ها مثل شهید مطهری و شهید بهشتی عمل کنند.