در آستانه 40 سالگی انقلاب با حضورنماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان مشکلات شهرستان مراوه تپه بررسی وبرای برون رفت ازمشکلات چاره اندیشی خواهد شد.

رضا جعفری مسئول دفتر نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه گرگان اظهار داشت: آیت الله نورمفیدی به اتفاق معاونین استاندار و جمعی از مدیران استانی روز پنجشنبه 11 بهمن 97 با حضوردر جلسه شورای اداری مراوه تپه ضمن دریافت مشکلات توسط فرماندار و مسئولین این شهر نسبت به رفع موانع مطروحه دستورات لازم را به مسئولین خواهند داد.

جعفری تصریح کرد: بررسی مشکلات آب شرب بیش از 50روستا،مشکلات راه های روستایی ،کمبود نیروی انسانی در بخش بهداشت و درمان ، کمبود فضای ورزشی روستاها ،نبود کانون های فرهنگی و دارالقرآن ،مشکلات مسکن روستایی ،نبودن صنایع تبدیلی کشاورزی و دامداری علی رغم کشاورزی و دامداری بودن منطقه ،بررسی کمبود فضای های آموزشی و نوسازی مدارس ،بررسی واگذاری اسناد زراعی توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ، از جمله مسائلی مهمی است که نماینده مقام معظم رهبری دراستان  دراین سفر یکروزه به آن خواهند پرداخت.

رضا جعفری بازدید از حوزه های علمیه ودیدار با علمای اهل سنت شهرستان مراوه تپه و حضور در بیت شهدای گرانقدر را از دیگر برنامه های حضور حضرت آیت الله نورمفیدی یاد کرد و گفت: قطعا حضور معظم له در این شهرستان و بررسی مشکلات بخش های مختلف و دستورات لازم جهت رفع موانع برای مردم این دیار اثر بخش خواهد بود.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار جمعی از فعالین فرهنگی اهل سنت استان با ایشان اظهار کرد:  به کمک خدای متعال این انقلاب که دشمنان زیادی از بیرون و درون داشت را به سن چهل سالگی که سن کمال است رسانده است و باید قدر این انقلاب را بدانیم و شاکر باشیم چراکه در طول چند قرن اخیر شخصیت های زیادی برای استقلال و عزت این کشوربه اشکال گوناگون زحمت کشیده اند و به نظر من مرحوم مختومقلی فراغی را باید یکی از شخصیت هایی دانست که از دوران قدیم هدف وحدت، یکپارچگی، همدلی بندگی خدا و خداشناسی و اظهار عشق و علاقه به ائمه  در اشعارش وجود دارد.

وی افزود: تاریخ کشورمان گذشته پر حادثه ای داشته است تا اینکه در این دوران و زمانی که ما زندگی می کنیم خداوند کسی را فرستاد که در این میدان ایستاد و همه چیز را به جان و دل خرید، آواره شد و سختی های زیادی را تحمل کرد تااینکه این نهالی که از دو قرن گذشته در این کشور روییده بود پا بگیرد.

امام جمعه گرگان گفت: زمانی که خدا حضرت امام خمینی _ره) را فرستاد ایشان از هیچ چیز نترسید و هدف نهایی که رهایی کشور از سلطه استعماربود را انجام داد و کشور را  به دست ما رساند این شرایط بدون مشکل نمی شود.

وی با اشاره به جریان بنی اسرائیل اظهار کرد: در جریان بنی اسرائیل وقتی حضرت موسی آمدند بنی اسرائیل به او گفتند ای موسی قبل از اینکه تو بیایی ما آزار و اذیت می شدیم تو هم که آمدی ما در حال آزار و اذیت هستیم.

امام جمعه گرگان ادامه داد:  نکته اینجاست که ذ لت بنی اسرائیل قبل از آمدن موسی ذلت بردگی بود اما اذیت های بعد از آمدن حضرت موسی که برسرشان می امد اذیت های استقلال بود، این ها هر دو اذیت است اما فرق می کند.

وی تصریح کرد: شرایط ما قبل از انقلاب به گونه ای بود که 50 هزار مستشار آمریکایی بر ارتش ما مسلط بود و شاه هیچگونه اختیاری از خود نداشت، حتی شاه اختیار خود و زندگی و زنش را نداشت. اما حالا در این منطقه تنها کشوری که از همه کشورها دفاع می کند ایران است.

امام جمعه گرگان ادامه داد:  دشمنان چون نمی توانند قدرت ایران را بینند و خاصیت دیکتاتورها  اینگونه است که نمی توانند قدرت کشوری دیگر را ببینند به دشمنی با ما می پردازند این چیزی که ما در این سرزمین به دست آوردیم لطف وعنایت خدا به این ملت بود پس همه باید دست به دست هم دهیم و از مشکلات عبور کنیم.

وی تصریح کرد: در گذشته ترکمن صحرا برای مردم منطقه همانند یک کشور دیگر دیده می شد و اگر می خواستند به ترکمن صحرا بروند انگار به یک کشور دیگر سفر می کردند اما خدا را شکر این مسائل برداشته شده است، ما در مکان خیلی خوبی هستیم  و باید برای این نعمت خدا را شکر کنیم.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد:  به یاد دارم شبی در مسجد میدان نشسته بودم جمعی از روستای حیدرآباد وارد مسجد شدند و گفتند به ما اسلحه بدهید چون قرار است از ترکمن صحرا به ما حمله کنند خیلی هم آتشی بودند ممکن بود هر کس دیگری بود تحت تاثیر قرار می گرفت اما خدا به دلم انداخت که به آن ها بگویم بروید به خانه هایتان بخوابید و هیچ اتفاقی نمی افتد  و آنها رفتند و هیچ اتفاقی نیفتاد.

وی خطاب به شعرا و اهل قلم های  جمع افزود: زبان شعر و زبان هنر خیلی زبان تاثیرگذاری است باید از این لطفی که خدا به شما داده است بهره ببرید تا چیزی را که به دست آورده ایم نگه داریم.

امام جمعه گرگان ادامه داد: اولین استانداری که در استان گذاشته شد گفت می خواهم یکی از معاونینم را از ترکمن ها بگذارم گفتم معطل نکن کار خیلی خوبی است.

 

نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان بمنظورپیگیری وتسریع درمرتفع نمودن مشکلات مردم ، روز چهارشنبه ۳ بهمن ۹۷ در جلسه شورای اداری شهرستان گمیشان حضور یافت.

در این جلسه مقامات ارشد استان و مسوولین برخی دستگاه های اجرایی نیز حضور داشتند که آیت الله نورمفیدی ضمن دریافت مشکلات توسط فرماندار و دیگر مدیران شهرستان دستورات لازم را به مدیران مربوطه جهت رفع آن ایراد فرمودند.

آیت‌الله سید کاظم نور مفیدی در شورای اداری گمیشان طی سخنانی اظهار کرد: یکی از وظایف دینی ما شکرگزاری از نعمت‌های الهی است، صریح قرآن است که خدا فرموده اگر شاکر نعمت‌های من شوید نعمت‌هایتان افزایش می‌یابد و اگر کافر نعمت‌های من شوید عذابی شدید دچار می‌شوید.

وی افزود: خداوند متعال نعمت‌های زیادی به ما داده و در این عصر یکی از مهم‌ترین نعمت‌ها پیروزی انقلاب بود، کشوری که یک‌زمانی جمیع شئونش در اختیار اجانب بود و یکی دو قرن این‌گونه بر کشور گذشت، گاهی روس گاهی انگلیس و این اواخر آمریکایی‌ها بر کشور ما مسلط شده بود و ارتش ما در اختیار مستشاران نظامی آمریکا بود و یک گروهبان آمریکایی بر ارتش ما حکم‌فرمایی می‌کرد.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: امام راحل می‌گفت من وقتی این عکس را می‌بینم که این‌گونه شاه ما در مقابل آمریکا ذلیلانه ایستاده است خجالت می‌کشم و چنین اوضاع و احوالی بر این کشور گذشت؛ اما امروز به‌جایی رسیدیم که خودمان هستیم.

وی گفت: در نظام گذشته  چنین جلساتی که همه مدیران کل مسائل را صادقانه مطرح کنند سابقه داشت یا نداشت خود این جلسه بیانگر این مطلب است، حال آقابالاسر نداریم وامور به خودمان واگذارشده است خدا می‌فرماید خدا دشمنان را از بین می‌برد شمارا جای او می‌نشاند و نگاه می‌کند شما چگونه عمل می‌کنید خدای متعال با هیچ‌کس نسبت خاصی ندارد اما اینکه نعمت انقلاب را داده است نگاه می‌کند ما چه‌کار می‌کنیم.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: انقلاب نعمت بزرگی است و امیدوارم همه شاکر باشیم و درصدد پیشرفت این کشور باشیم، در استان هم‌کارهای زیادی انجام‌شده است همیشه در انتخاب استاندارها به دنبال این بودم که فردی انتخاب شود که اهل تحول باشد بتواند این استان را تکان دهد و کارهای زیادی هم در استان انجام‌شده است مباحثی که در رابطه با پرورش میگو، ماهیان خاویاری، زهکشی که در استان انجام‌شده است کارهای بزرگی است.

وی افزود: همیشه در نظرم بوده سواحل استان را احیا کنیم، من در رابطه با ساحل چارقلی صحبت کردم شنیدم بهترین ساحل گلستان است و  افرادی که در بندر خواجه نفس آمده‌اند سال‌هاست کاری انجام نشده ، این بندر باید پیگیری شود تا این راه باز شود ساحل وقتی فعال شود خیلی می‌تواند در مسائل استان مؤثر باشد.

امام جمعه گرگان در رابطه با زهکشی اراضی استان اظهار کرد: رئیس جمهور زهکشی‌ را در این سفر 50 هزارهکتار پیشنهاد کردند اما ما پیشنهاد کردیم 70 هزار هکتار شود تا نزدیک 130 هزار هکتار انجام شود، چراکه در سفر قبل ریاست جمهور قرار بوده 22 هزار هکتار انجام شود اما 34 هزار هکتار انجام داده‌اند.

وی گفت: مسئولان در تلاش‌اند تا مشکلات کشور حل شود اما مشکلات یکی دو تا نیست و خیلی بیشتر از این‌هاست باید ببینیم اولویت‌ها در کجاست، در جریان زهکشی و میگو و ماهیان خاویاری خودبه‌خود مردم در پیشرفت کشور مشارکت داشته باشند.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: جلسه امروز از برکات انقلاب،74 شهید و  268 جانبازو34 آزاده و زحمات رزمندگان دوران دفاع مقدس این دیار است که برای کشورمان جانفشانی کردند.

گفتنی است در ادامه آیت الله سیدکاظم نورمفیدی با خانواده شهید عبدالحکیم فلاح نژاد در گمیشان دیدار کرد.

امام جمعه گرگان در این دیدار اظهار کرد: کار شهدا با هیچ چیزدیگری در این دنیا قابل مقایسه نیست، آنها با شهادت خود درس ایستادگی و مقاومت برای ارزش ها را به ما دادند.

وی افزود: خانواده‌های شهدا هم باید راه شهدا را با ایستادگی، مقاومت و دفاع از ارزش ها ادامه دهند.

امام جمعه گرگان گفت: هرچه یاد و خاطره شهدا در ذهن ها بیشتر بماند نشان دهنده بیمه شدن انقلاب ما است و زمانی که دنیا ببیند ملت ما یاد شهدا را زنده نگه می‌دارند می‎فهمد که این ملت را نمی‎توان از انقلاب جدا کرد.

 

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در حاشیه شورای اداری گمیشان و در مصاحبه باصدا و سیمای گلستان گفت: چهلمین سال پیروزی انقلاب را به همه مردم استان و این شهرستان تبریک عرض می کنم، امروز جلسه بسیار خوبی در شورای اداری با حضور فرماندار گمیش تپه، امام جمعه گمیشان و نماینده مردم این منطقه در مجلس و همینطور جمعی از مسئولان استانی در این منطقه برگزار شد.

وی افزود: مسئولان کارهای انجام شده در این منطقه را عنوان کردند و ضمن تشکراز خدماتی که برای مردم انجام شده باید گفت این خدمات کافی نیست هنوز استان ما و گمیشان نیاز به کارهای بسیاری دارد تا بتواند تحول اساسی در منطقه ایجاد شود، امیدوارم مسئولان این شهرستان تلاش کنند کمبودهایی که در این شهرستان وجود دارد برطرف شود.

امام جمعه گرگان گفت: وضعیت جاده ای که به ساحل چارقلی وصل می شود باید پیگیری شود تا به سرانجام برسد چراکه می تواند تحول خوبی در منطقه ایجاد کند. 

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار اعضای ستاد یادواره شهدای روستای کفشگیری شهرستان گرگان با ایشان اظهار کرد: مجلس حضرت زهرا (س) باید هر چه باشکوه تر برگزار شود و انسان هر چه توان دارد باید برای برگزای بهتر مراسم بگذارد تا انشالله حضرت زهرا (س)که محور شفاعت هستندشما را مورد عنایت قرار دهند و چون قرار است در زیر خیمه حضرت فاطمه زهرا (س)از شهدا هم تجلیل شود نکاتی را باید رعایت کرد چراکه بعضی ها ممکن است در لوای عزاداری حضرت زهرا(س) بخواهند قضیه را به جاهای دیگری بکشانند و اختلافی بین مسلمانان ایجاد کنند که نباید اجازه را دهید.

وی افزود: خود ائمه اطهار (ع) با تمام علاقه ای که به این بانو داشتند اما در عین حال خود حافظ و نگهبان این وحدت بودند و آن طور که از زندگی امیرالمومنین و ائمه اطهار استفاده می کنیم قضیه این است.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه در حال حاضر  وحدت شاید ضروری ترین نیاز کشور ماست، اظهار  کرد: در این شرایط هر کسی بخواهد تفرقه ایجاد کند مرتکب گناه می شود، هم از بیانات حضرت امام (ره)و هم مقام معظم رهبری به این نکته مدام توجه داده شده است.

وی گفت: هرچه شرایط زندگی سخت تر می شود می بینیم نیاز به وحدت بیشتر است، یکی از چیزهایی که دشمنان ما به دنبالش هستند درست کردن اختلاف و درگیری بین جامعه ما و مردم ماست چون وقتی فضا آلوده شود راه برای ورود و نفوذ دشمن هم باز می شود.

امام جمعه گرگان گفت: اختلاف باعث می شود دشمن راه خود را باز ببیند اما اگر ما با هم باشیم هر کاری هم کنند به جایی نمی رسند، در زمان پیروزی انقلاب وقتی حضرت امام آمد خیلی ها سعی کردند درگیری درست کنند اما چون همه ملت در این انقلاب حضور داشتند کارشان به جایی نرسید.

وی تصریح کرد: امروز فضای مجازی تبدیل به مکان خطرناکی شده  و هرگونه دروغ وتهمت و افترایی که دلشان بخواهند به یکدیگر نسبت می دهندبرخی از مردم هم که خبری ندارند ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرند و این کار را خطرناک تر می کنند، ما باید از این شرایط هم عبور کنیم تا مشکلات و گرانی برطرف شود.