آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیداراعضای پدافند غیرعامل استان  با ایشان اظهار کرد: جنگ همیشه در دنیا وجود داشته و دو تیپ در مقابل یکدیگر قرار می گرفتند و حق و باطل یا دو باطل با هم می جنگیدند، البته از نظر فرضیه و تئوری دو حق رو به روی هم قرار نمیگیرند.

 وی افزود: در گذشته جنگ تنها به شکل نظامی بوده اما امروز جنگ تحت یک سازماندهی جهانی و منطقه ای  به شکل سازمان یافته و از هر راهی که امکانش باشد وجود دارد و به این شکل در دنیا بی سابقه بوده است و این دامنه خیلی می تواند گسترده باشد یعنی از صفر شروع شود تا صد ادامه داشته باشد.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: جنگ نظامی فقط در میدان جنگ است اما پدافند غیرعامل می تواند در هر زمینه ای باشد یعنی از هر راهی که امکانش باشد وارد شوند و ضربه را بزنند. ما در اوایل انقلاب خیلی مسائل دیده ایم منتهی امروز و شرایطی که داریم درست است که دشمن از هر راهی برای ضربه زدن به ما انجام می دهد به نظر می آید آنچه انقلاب را تا به امروز بیمه کرده و حفظ کرده اعتقادات مذهبی و علاقه مندی مردم به آرمان های دینی و اسلامی و عاشورایی است، دشمنان می خواهند به هرشکل ممکن مردم را از این نظام جدا کنند و شکاف عمیقی بین آنها ایجاد کنند.

وی ادامه داد: آنچه که به شکل ضرب الاجل باید در دستور کار قرار دهیم و امروز در اولویت قرار دارد دو مطلب است، تهدیدها گوناگون است اما تهدیدی که باید به آن ها توجه کنیم یکی سست کردن اعتقادات دینی و گرایش مردم به دین و مذهب و گرایش مردم به مساجد و امام حسین (ع) و ... و دیگری جدا کردن مردم از نظام است که شاید کم و بیش آن را  احساس کنیم.

امام جمعه گرگان افزود: در این دو زمینه باید حساب شده عمل کنیم وقتی این تهدید را ضرب الاجل به حساب بیاوریم باید حساب شده رفتار کنیم به هرشکل ممکن مساجد و جلسات مذهبی را رونق دهیم و موج بزرگ به سمت مذهب و اهل بیت و امام حسین (ع) که اربعین یکی از موجه ترین آن هاباشد و ایجاد کند خیلی باید دقت شود موج خیلی مهمی است یقین بدانید دشمن برای ضربه زدن از همین راه ها ورود پیدا می کند.

آیت الله نورمفیدی گفت: با نکات سیاسی و قومیتی شرایطی رافراهم نکنیم که دشمن از این راه ورود پیدا کند و گرایشات مذهبی را سست کنند همان طور که همین الان علیه امام حسین (ع) می گویند.

وی ادامه داد: از هر طریقی که می توانیم باید برنامه ریزی کنیم تا گرایشات مذهبی و آگاهی های مذهبی در نسل جدید ما بیشتر شود،گاهی برخی چیزها به نام مذهب و دین گفته می شود اما تیشه به ریشه اسلام و دین است.

امام جمعه گرگان گفت: مسئولین باید نسبت به مردم یک بسیج اداری به وجود بیاورند که همه مسئولان برای حفظ این کشور خدمت کنند و این می تواند جلوی خیلی از حرف ها را بگیرد وقتی مردم به ادارات مراجعه کنند و ببیند کارمندان دلسوزانه کار می کنند و مشکلشان حل می کنند و این را احساس کنند اگر مشکلشان هم حل نشود مردم می پذیرند؛ این هم خیلی مهم است که از هر راهی مردم را داشته باشیم تا وصل کنیم به نظام و انقلاب تا با توطئه هایی که دشمن می کنند شکافی ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه همه باید در پدافند غیرعامل فعال شوند، ادامه داد: تهدیدات یک یا دو نوع نیست و در همه قالب ها می تواند باشد به همین دلیل با بسیج عمومی می توانیم کشور را حفظ کنیم و نگه داریم، همچنین همه باید اهل دعا باشیم تا خدا استقلال این کشور را حفظ کند، وقتی ریشه این درخت را حفظ کنیم آفت ها گذراست. 

 

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان با حضور در تپه نوراشهدا گرگان ضمن بازدید از مراحل ساخت مرکز فرهنگی طی جلسه ای در جمع یادگاران دفاع مقدس به میزبانی بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس اظهار کرد: پیاده روی اربعین که این روزها شاهدش هستیم از ابتدا اینگونه نبوده ولی از قرن ها قبل زیارت حضرت سید الشهدا مرسوم بوده و علما و مراجع پیاده از نجف به کربلا می آمدند و امروز به یک شکل جهانی درآمده است و می تواند تاثیرات جهانی داشته باشد به شرطی که ما از این موضوع به نحو شایسته ای استفاده  کنیم.

وی افزود: این موضوع می تواند سرمشق و درسی برای ما باشد که بدانیم  نقش شهدا نباید فراموش شود و همیشه باید تابلوی شهدا در جلوی چشم ما باشد و برای مردم روشن گری کنیم.

امام جمعه گرگان ادامه داد: اینکه رزمندگان در لحظه شهادت امام حسین (ع) را زیارت می کنند مشوقی بودکه رزمندگان ما را در هر وادی وارد میکرد، انشالله خدا توفیق دهد شما عزیزان بتوانید یادبودشهدا را به عنوان اثر جاویدان و اینکه همیشه برای نسل های آینده باقی بماند و درس و سرمشق باشد به سرانجام برسانید.

وی افزود: اگر آثار شهیدان باقی بماند شاید بتوانیم با اطمینان بگوییم انقلاب باقی خواهد ماند اما اگر خدایی نکرده این ها مورد غفلت قرار بگیرد آنجاهاست که آدمی باید بترسد فراموشی شهدا باعث شود انقلاب فراموش شود، جریان عاشورا و سفر و اسارتی که اهل بیت داشتند باعث شد کربلا زنده بماند اگر نبود خاموش می ماند و تنها خودش نبود این حرکت باعث شد جریانی در تاریخ به وجود بیاید.

امام جمعه گرگان گفت: انشالله خداوند توفیق دهد این باغ موزه را به سرانجام برسانید و در معرض دید همه مردم قرار دهید، تا مردم دل و جانشان با شهدا باقی بماند.

وی با اشاره به برگزاری جلسه ای در استان برای ساماندهی وضعیت این باغ موزه اظهار کرد: حفظ آثار دفاع مقدس مهم است و برای این امر یا سپاه یا فرهنگ و ارشاد اسلامی باید متولی آن شود.

وی با اشاره به تامین بودجه ساخت این باغ موزه گفت: افردی را که به پیچ و خم های بودجه آشنا هستند پیدا کنید تا راه و کار را پیدا کنند و هزینه های ساخت این باغ موزه تامین شود.

 

 

پایگاه اطلاع رسانی نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان-مراسم از طرف حضرت آیت الله نورمفیدی  دربیت الزهرا(س) از روز یکشنبه 13 آبان بمدت 5 روز برگزار می گردد.

 

نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه گرگان با حضور در بیت حاج سعدالله  و بیت الله گل محمدی، پدر و پسر جانباز و آزاده هشت سال دفاع مقدس دیدار کردند.

آیت الله نورمفیدی در این دیدار صمیمی اظهار داشت: انشالله خداوند این جانبازی را ازشما به بهترین وجه قبول کند وانشالله ذخیره بزرگی برای آخرت شما باشد.

وی افزود: در این دنیا هر آنچه بدهند جبران این رشادت ها و فداکاری ها نمی شود مگر اینکه خداوند کاری کند تا جبران شود، آن چیزی که خدا برای پاداش این رشادت ها و جهاد می دهد را اگر ببینید آن وقت می گویید کاش همه اعضای بدنم را در راه جهاد داده بودم.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: تمامی جانبازان همانند شهدا جان خود را در راه حق در طبق اخلاص گذشتند اما به دلیل حکمت الهی به مقام شهادت نرسیدند؛ چه بسا مقام جانبازان از شهدا بیشتر باشد زیرا این افراد باید یک عمر رنج و سختی را تحمل کنند و تحمل این رنج استقامت زیادی می‌خواهد.

وی در ادامه  گفت:اهمیت دادن به مقام شهدا و نکوداشت آنها یکی از مسائلی است که باید به آن توجه شود اما ارزش نهادن به خانواده‌های شهدا و جانبازان  و آزادگان بحث دیگری است که نباید از خاطر دور بماند.

شب گذشته طی تماس تلفنی حضرت آیت الله نورمفیدی با اسحاق جهانگيري معاون اول رییس جمهور مشکلات کشاورزان استان مطرح گردید.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه گرگان ،درخواست رسیدگی به مشکلات کشاورزان استان گلستان و افزایش قیمت خرید تضمینی گندم و پرداخت بموقع پول گندم كشاورزان از جمله موارد مهم این تماس تلفنی بود که آیت الله نورمفیدی با تاکید بر مشکلات یاد شده خواهان تسریع در رفع موانع موجود خصوصا پرداخت بموقع پول کشاورزان در زمان تحویل گندم به دولت شد.