نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: دولت وظیفه دارد به گونه ای عمل کند که مردم نتیجه استاندارد را در زندگی خود احساس کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار مدیرکل و کارکنان اداره کل استاندارد استان گلستان اظهار داشت: دولت وظیفه دارد شرایط را به گونه ای فراهم کند که برای تولید کالاهای با کیفیت رقابت ایجاد شود.

وی با ابراز تاسف از اینکه ما نسبت به خیلی از چیزها غافل هستیم، افزود: آیا خودرویی که در داخل تولید می شود کیفیت لازم را دارد؟ مردم از کیفیت خودروهای جدید نسبت به خودروهایی که در گذشته تولید شده اند رضایت ندارند. نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حادثه اتوبان قم که حدود دو ماه گذشته اتفاق افتاد و منجر به کشته شدن بیش از 40 نفر از هموطنان شد، خاطرنشان کرد: یکی از دلایل اصلی این حادثه رعایت نکردن استاندارد در تولید خودروهاست.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: آلمان هر سال نسبت به سال های گذشته خودروهای با کیفیت تولید می کند، اما خودروهای ما هر سال بی کیفیت تر از سال های گذشته تولید می شوند.

وی با تاکید بر اینکه استاندارد باید در تمامی شئون زندگی رعایت شود، گفت: حتی رفتارهای اجتماعی ما هم باید استاندارد باشند، برای مثال کلاس های درس ما باید به موقع شروع شوند تا ما از دانش آموزان انتظار داشته باشیم نظم را در زندگی خود رعایت کنند.

امام جمعه گرگان با اشاره به سفر چند سال گذشته خود به ژاپن اظهار داشت: در این سفر به دعوت سفیر وقت ایران بدون هماهنگی قبلی برای بازدید به کارخانه ای رفتیم و وقتی به آنجا رسیدیم دیدیم که رئیس کارخانه به موقع در محل کار خود حضور یافته است.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: من با مشاهده رعایت نظم در ژاپن به یاد این بخش از وصیت نامه امیرالمومنین (ع) در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان افتادم که فرمودند در زندگی تقوای الهی و نظم را رعایت کنید.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه در عین اختلاف سلیقه می‏توان با هم متحد بود، گفت: اختلاف سلیقه مانع وحدت نیست.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت ‏الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار با دانش ‏آموزان دبیرستان دخترانه شاهد گرگان در پاسخ به این سئوال که با وجود اختلاف نظرات شیعه و سنی، وحدت آنها چگونه امکان پذیر است؟

اظهار داشت: شیعه و سنی اشتراکات زیادی با یکدیگر دارند و اختلافات نمی‏توانند به وحدت آنها ضربه بزنند.

وی افزود: قرآن خطاب به یهودیان و مسیحیان که اهل کتاب بوده و در رابطه با ذات اقدس الهی اشتراک نظر دارند توصیه می‏کند که با یکدیگر متحد شوند.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: شیعه و سنی در زمینه‏ های زیادی همچون پروردگار، دین، قرآن، نماز، قبله، حج، آخرت، ذبح گوسفند و دفن میت اشتراک دارند.

آیت ‏الله نورمفیدی در پاسخ به سئوالی در خصوص تفکر وهابیت با بیان اینکه وهابیون یک گروه تکفیری هستند، گفت: به کسی که خودش را معیار حق و دیگران را کافر بداند تکفیری می‏گویند. به گفته وی، تکفیری‏ ها آبروی دین و اسلام را می‏برند و هیچ عقل و منطقی کار آنها را تایید نمی‏کند. امام جمعه گرگان با بیان اینکه ما حتی مسیحیان و یهودیان را که کتاب آسمانی دارند متدین می‏دانیم،

اضافه کرد: کار کسی که خود را معیار حق مطلق و دیگران هیچکاره بداند خلاف اخلاق اسلامی است.

آیت ‏الله نورمفیدی تاکید کرد: گفت‏ وگو با وهابیان درباره مذموم بودن نگرش آنها باید توسط افراد آشنا به تفکرات آنها آشنا باشند که وجود چنین افرادی در جهان اسلام و ایران زیاد است.

وی خاطرنشان کرد: در همین رابطه سال آینده کنگره‏ای بین‏ المللی از طرف آیت ‏الله مکارم شیرازی با حضور علمای شیعه و سنی در قم برگزار خواهد شد. نماینده ولی فقیه در استان گلستان در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه اقتدا به امام جماعت خانم چه حکمی دارد؟

اظهار داشت: برخی از علما در صورت زن بودن مامومین مجاز دانسته‏اند، اما بهتر است در اینگونه مسائل به مرجع تقلید خود مراجعه کنید.

آیت ‏الله نورمفیدی در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص راه‏های رسیدن به پروردگار، عقل و دل را دو راه مهم در این زمینه دانست و توضیح داد: عقل پیغمبر باطنی است و با استفاده از آن باید کارهای خود را تجزیه و تحلیل و حق را از باطل شناسایی کنیم.

وی با اشاره به مورچه گفت: مورچه ضعیف‏ ترین موجودات است، اما با نظم زندگی می‏کند، این نظم را از کجا آورده است؟ قرآن برای اینکه ما را متوجه وجود ذات اقدس الهی کند این راه‏ها را نشان می‏دهد. نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه همه انسان‏ها در فطرت خود در جست‏وجوی حق‏تعالی هستند، افزود: از راه دل ‏می‏توان زشتی‏ها را از دل بیرون کرد و به پروردگار نزدیک شد.

آیت ‏الله نورمفیدی در پاسخ به این سئوال که نظر شما درباره دیپلماسی جدید سیاست خارجی ایران چیست؟

اظهار داشت: این دیپلماسی در چارچوب نرمش قهرمانانه مقام معظم رهبری و خیلی خوب است. به گفته وی، نرمش به معنای کوتاه آمدن است، اما نه به قیمت نادیده گرفتن اصول و ارزش‏ها، چنین نرمشی را پیامبر گرامی اسلام (ص) داشتند. امام جمعه گرگان در پاسخ به سئوال دیگری درباره اثرات نماز جمعه در نیازهای مادی و معنوی با بیان اینکه در نماز جمعه همه انسان‏ها از هر طبقه و صنفی در یک صف می‏ایستند، خاطرنشان کرد: همدلی از مسائل مهم اجتماعی است و این حضور همدلی بین مردم را تقویت می‏ کند.

آیت ‏الله نورمفیدی تصریح کرد: علاوه بر این خطیب نماز جمعه باید مسائل روز را برای نمازگزاران بازگو کند که این امر در افزایش آگاهی مردم تاثیرگذار است. وی همچنین در پاسخ به این سئوال که رابطه با جنس مخالف در اسلام چگونه است؟

گفت: اسلام رابطه با جنس مخالف را تحت ضوابط مجاز دانسته است. نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه رابطه با جنس مخالف در غرب هم ضوابط دارد، تصریح کرد: ارتباط با جنس مخالف اگر در زمینه‏های علمی و کاری باشد منعی ندارد که نمونه آن را در مجلس شورای اسلامی، هیئت دولت و ادارات مشاهده می‏کنیم.

آیت ‏الله نورمفیدی با تاکید بر اینکه رابطه زن و مرد از نظر اسلام به هیچ وجه ممنوع نیست، خاطرنشان کرد: تعیین حریم از سوی اسلام هزاران فلسفه دارد که اگر نادیده گرفته شوند آثار سوء روانی و اجتماعی به همراه می‏ آورد.

به گفته وی، حجاب یکی از مسلمات دین اسلام است و کسی که ذات اقدس الهی ایمان دارد نباید آن را نادیده بگیرد، به عبارت دیگر نباید روی حرف پروردگار حرف بزند.

آیت الله نورمفیدی: دولت به تولید ماشین‏آلات کشاورزی توجه ویژه کند نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه بخش کشاورزی تاثیر مستقیم بر زندگی انسان‏ها دارد،

تاکید کرد: دولت تدبیر و امید حمایت از تولید ماشین‏آلات کشاورزی را در دستورکار خود قرار دهد.

 به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در حاشیه نمایشگاه ادوات کشاورزی در نمایشگاه بین المللی استان اظهار داشت: غذا از مسائل حیاتی زندگی انسان است و در قرآن تاکید شده که انسان باید به غذای خود توجه عمیق کند.

 وی افزود: چون بخش کشاورزی تامین‏کننده غذای ماست ما هم باید به مسائل و مشکلات این بخش توجه جدی داشته باشیم.

ایشان خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات مهم در توسعه کشاورزی، توسعه ماشین‏آلات و توجه به نقش مکانیزاسیون در این بخش است.

 آیت الله نورمفیدی تاکید کرد: مواردی باید در اولویت اول کارها قرار گیرند که برای زندگی ما نقش حیاتی دارند.

وی با اشاره به واردات خودرو در کشور، توجه به مکانیزاسیون کشاورزی را در مقایسه با واردات خودرو مهمتر دانست و تاکید کرد: اگر خودرو وارد نشود خللی در زندگی ما انسان‏ها ایجاد نمی‏شود، اما اگر به مکانیزاسیون در بخش کشاورزی توجه نشود زندگی انسان با مشکل مواجه خواهد شد.

آیت الله  نورمفیدی: استاندار جدید گلستان به پرورش نیروی انسانی توجه ویژه داشته باشد نماینده ولی فقیه در استان گلستان، پرورش و توسعه نیروی انسانی را یکی از وظایف دکتر حسن صادقلو، استاندار جدید گلستان، دانست.

 به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله  سیدکاظم نورمفیدی در مراسم استقبال از استاندار جدید گلستان در حوزه علمیه امام خمینی (ره) گرگان اظهار داشت: استان گلستان دارای نیروی انسانی شایسته‏ای است که برای رشئ و توسعه استان باید مورد استفاده قرار گیرند.

وی افزود: اکنون فرصت مناسبی برای استفاده از ظرفیت‏های انسانی استان گلستان به وجود آمده و تمامی دلسوزان و شایستگان باید در امر خطیر توسعه استان مشارکت داشته باشند.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه انتصاب حسن صادقلو را به عنوان هفتمین استاندار گلستان به فال نیک گرفت.

 آیت الله  نورمفیدی ادامه داد: صادقلو انسان فرهیخته، باتجربه و اهل استان گلستان است و با توانمندی‏ها و مشکلات استان به خوبی آشناست.

وی با بیان اینکه استاندار جدید گلستان سوابق قانونگذاری و اجرایی و حتی خارج از کشور را در کارنامه خود دارد، از دولت تدبیر و امید و وزارت کشور به خاطر موافقت با انتصاب وی تقدیر کرد.

امام جمعه گرگان تاکید کرد: گلستان با وجود داشتن سرسبزی، استان محرومی است و نیاز به کارهای اساسی در حوزه‏های گردشگری، کشاورزی و صنعت دارد.

آیت الله  نورمفیدی ابرازامیدواری کرد: استاندار جدید گلستان با همراهی و همدلی مردم و جدیت مدیران بتواند گلستان را در جایگاه واقعی خود قرار دهد.

 آیت الله نورمفیدی: استاندار جدید گلستان به پرورش نیروی انسانی توجه ویژه داشته باشد نماینده ولی فقیه در استان گلستان، پرورش و توسعه نیروی انسانی را یکی از وظایف دکتر حسن صادقلو، استاندار جدید گلستان، دانست.

 مسوولان اداره كل پست گلستان در آستانه 17مهر روز جهاني پست با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه شهرستان گرگان ديدار كردند.
 
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در اين ديدار که عصر روز گذشته انجام شد، مديركل، معاونين اداري و مالي و امور پستي و روساي ستادي پست گلستان حضور داشتند.
شعبانعلي خزايي مديركل پست گلستان در اين ديدار با ارائه گزارشي از عملكرد پست استان ، خدمات نوين پستي را تشريح نمود.
نماينده ولي فقيه در استان گلستان نيز در سخناني گفت: شما به مردم خدمت كرده و گره كار مردم را باز مي كنيد واميدوارم در اين راه موفق و مويد باشيد و خدمات شما پرسنل خدوم مورد قبول مردم و ذات اقدس الهي قرار گيرد.
همچنين آيت الله سيد كاظم نورمفيدي نماينده ولي فقيه در گلستان و امام جمعه گرگان به مناسبت 17 مهر روز جهاني پست طي پيامي از كاركنان پست استان تقدير كرد.
در اين پيام آمده است: روز 17 مهر را كه روز جهاني پست مي باشد به همه شما تلاشگران در اين عرصه تبريك و تهنيت مي گويم و از اينكه بين مردم بوده و ارتباط و كار مردم را آسان مي نمائيد تشكر و قدرداني دارم و اميدوارم كه هميشه پيام آور شادي و خوشحالي باشيد.