نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه ایران از مذاکرات ژنو سربلند بیرون آمد، گفت: ‌این مذاکرات جایگاه ارزشمند و بسیار خوب ایران را در عرصه بین‌الملل نشان داد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در جمع دانش‌آموزان هنرستان امام صادق (ع) گرگان اظهار داشت:‌ کشورهای غربی تا پیش از این مذاکرات حقوق مسلم ملت ایران را به رسمیت نمی‌شناختند.

وی افزود:‌ اما در این مذاکرات با تلاش و پایمردی مذاکره‌کنندگان ایرانی این حقوق توسط گروه 1+5 به رسمیت شناخته شد.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: کشورهای اروپایی در 10 سال گذشته با این بهانه که ایران به دنبال ساخت سلاح اتمی است مانع پیشرفت مذاکرات می‌شدند.

نورمفیدی ادامه داد: اما مذاکرات هسته ای بعد از آغاز به کار دولت یازدهم، گروه 1+5 را نسبت به صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران تا حدودی متقاعد کرد.

به گفته نورمفیدی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز بارها بر انحراف نداشتن برنامه‌های هسته‌ای صلح‌آمیز ایران تأکید کرده بود.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه کدام وزیر خارجه جرأت می‌کرد بر سر وزیر خارجه آمریکا فریاد بزند؟ اظهار داشت: این نحوه برخورد وزیر خارجه ایران با وزیر خارجه آمریکا بیانگر قدرت ایران در سطح بین‌الملل است.

نورمفیدی اضافه کرد: وزیر خارجه ایران با 6 وزیر خارجه گردن کلفت دنیا بر سر میز مذاکره نشست و در نهایت پیروز و سربلند از مذاکرات بیرون آمد.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد دجال و خروج سفیانی گفت: به همه علائمی که در مورد ظهور گفته می‌شود نمی‌توان اعتماد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه از نظر تاریخی این موضوعات را چندان قابل دفاع نمی‌دانم.، تصریح کرد: چون کار تحقیقاتی در این زمینه صورت نگرفته و علائم اعلام شده با یکدیگر تناقض دارند اعتماد به این علائم کار دشواری است.

نورمفیدی در خصوص دجال نیز گفت: به کسی که انسان را به سمت خود جذب و باعث گمراهی او شود دجال می‌گویند.

وی اضافه کرد: هنرمندان و یا افرادی که با نحوه خاص پوشش خود جوانان را به سمت خود هدایت و باعث گمراهی آنها می‌شوند نیز دجال هستند.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: این افراد با هرزگی، یک مکتب درست می‌کنند و هرچه زمان به جلو برود دجال‌های زیادی پیدا می‌شوند.

نورمفیدی توضیح داد: حدود 6 تا 7 هزار فرقه انحرافی در دنیا پیدا شده است که همه آنها دجال هستند.

وی تاکید کرد: این دجال‌ها افکار، اندیشه‌ها و اعتقادات مردم را از مسیر الهی منحرف و به سوی خود می‌کشند.

امام جمعه گرگان در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص عذاب دروغ و ستم اظهار داشت:‌ عذاب برخی از گناهان در این دنیا و عذاب برخی دیگر در دنیای آخرت به انسان داده می‌شود.

نورمفیدی ادامه داد: ستم و دروغ از جمله گناهانی هستند که انسان‌ در همین دنیا عذاب آن را دریافت می‌کند.

وی در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص رابطه دختر و پسر نیز تأکید کرد: رابطه علمی، کاری و اعتقادی بین پسر و دختر منعی ندارد اما اگر رابطه غیر اخلاقی باشد، جایز نیست.

در پی توافقات مذاکرات ژنو 3   حضرت آیت الله نورمفیدی پیامی رامنتشر کردند.به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان شرح این پیام بدین شرح  است :

بسمه تعالی

موفقیت فرزندان انقلاب با دیپلماسی منطقی و منسجم در مذاکرات ژنو 3  بویژه تلاش بی وقفه و نفس گیر همراه با پختگی در عین حال نرمش با صلابت وزیر محترم امور خارجه کشورمان که با عنایت خداوند متعال و دفاع قاطع ملت ایران و درایت رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) تحقق پیدا کرد موجب سرافرازی و افتخار گردید .

  اینجانب  این دستاورد قطعی توافق اولیه ایران و به رسمیت شناخته شدن حقوق هسته ای ایران با گروه ۱+۵ را به مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ، رئیس جمهور محترم و ملت شریف ایران تبریک می گویم.

                                                                                والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

                                                                                         سید کاظم نورمفیدی

 

به مناسبت هفته بسیج  دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در تجلیل و نکوداشت این ایام بیانیه ای را منتشر کردند.به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در این بیانیه آمده است :

بسمه تعالی

مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی):

"سالگرد تشکیل بسیج مستضعفان، یادآور خاطره پرشکوه مجاهداتی است که در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی، زیباترین تابلوهای ایثار و فداکاری همراه با نجابت و فروتنی و توأم با شجاعت و رشادت را ترسیم کرده است. خاطره انسانهای بزرگ و کم ادعایی که کمر به دفاع از ارزشهای الهی بستند و از هیبت دروغین قدرتهایی که برای حفظ فرهنگ و ارزشهای جاهلی غرب به مصاف ارزشهای الهی آمده بودند، نهراسیدند."

بار دیگر هفته پربرکت و مقدس بسیج فرا رسید و یاد شهیدان والامقام که هر کدام پرچمی برای عزت و شرف این سرزمین‌اند در دل‌ها زنده شد.

 هفته بسيج، بزرگ‏داشت جان‏فشانى‏هايى است كه براى سربلندى اين سرزمين صورت گرفته است. بسيج، فهم درست اتحاد، اراده و اخلاص مسلمانان است كه با ظهور اسلام تولد يافته و در ملت‏هاى مسلمان رشد كرده است. هوشمندى حضرت امام خمينى رحمت ‏الله علیه و عدالت‏خواهى ميليون‏ها انسان باايمان، تنها، تبلور دوباره بسيج در عصر حاضر بود.

  دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ضمن تسلیت ماه محرم و تهنیت  این هفته به بسیجیان عزیز و مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) ، از حماسه آفرینی  این عزیزان و خانواده شهدای معظم بسیج که در دوران دفاع مقدس با بذل جان، نهال انقلاب را آبیاری کردند،تجلیل و برای این استوانه های نظام در پیشبرد اهداف کشور آرزوی موفقیت و سربلندی دارد.