نماینده ولی فقیه در گلستان توجه به گردشگری را ضرورتی مهم خواند و گفت: استاندار جدید گلستان باید موضوع گردشگری را در اولوبت برنامه‌هایش قرار دهد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت‎الله سیدکاظم نورمفیدی عصر امروز در مراسم معارفه استاندار گلستان اظهار داشت: تاکنون سرمایه‎گذاران زیادی پای کار آمدند و زحمات زیادی نیز برای جذب سرمایه‌گذار در استان صورت گرفته اما به نتیجه مطلوبی نرسیده است، لذا استاندار جدید باید موضوع گردشگری را در اولویت برنامه‎های خود قرار دهد. وی با بیان اینکه نعمت‎ها میدان آزمایش هستند،

خاطرنشان کرد: انسان در زندگی هر موقعیت و منزلت اجتماعی که به‎دست می‎آورد در محضر خداوند مورد آزمایش قرار می‎گیرد لذا نباید زمانی که پشت میز قرار گرفت، همه چیز را فراموش کند.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: مسئولان خدمت‎گزاران نظام اسلامی در هر مقام و مسئولیتی که هستند نباید بگذارند که حب مسئولیت بر آنها چیره شود، لذا اگر مسئولان در راستای خدمت به خلق و جلب رضای خدا حرکت کنند، بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد. آیت الله نورمفیدی خدمتگزاری به مردم را مسئله‎ای با اهمیت خواند و افزود: محبوب‎ترین انسان‎ها نزد خدا کسانی هستند که برای بندگان به خوبی خدمت کنند.

 وی ادامه داد: پست و مسئولیت تا زمانی در اختیار مسئولان قرار می‎گیرد که آنها از مقامشان به مردم بذل کنند اما اگر در راستای منافع مردم خدمت نکنند، این مسئولیت‎ها از آنان گرفته می‎شود.

امام جمعه گرگان با قدردانی از تلاش‎های استاندار سابق گلستان و تبریک به استاندار جدید اظهار داشت: استاندار گلستان باید خدمت به مردم را یک اصل اساسی بداند.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه گلستان از نظر وحدت و یکپارچگی در کشور است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر مهم‎ترین حربه دشمن ایجاد اختلاف بین مسلمانان است، لذا کسانی که با عمل و بیان خود باعث اختلاف و تفرقه بین مسلمانان شوند قطعا به توطئه‎های دشمن کمک می‎کنند.

 وی، برخورداری از وحدت و یکپارچگی را از امتیازات برجسته گلستان برشمرد و افزود: تقویت وحدت سرمایه‎ای است که گلستان به دست آورده و باید در حفظ آن کوشا باشد.

 نماینده ولی فقیه در استان گلستان تاکید کرد: کسانی که تریبونی برای گفتن و قلمی برای نوشتن دارند باید مراقب باشند تا موجبات اختلاف بین مسلمانان اعم از شیعه و سنی ایجاد نکنند، چراکه این مسئله به ضرر همگان خواهد بود.

 آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه اختلاف سلیقه همیشه وجود داشته و دارد، اظهار داشت: باید سعی کنیم سعه صدر را در خودمان تقویت کرده و ادب اسلامی را رعایت کنیم، چراکه توجه بیشتر به این مسائل منجر به افزایش محبت خواهد شد.

وی بر ضرورت رشد نیروهای انسانی در گلستان تاکید کرد و ادامه داد: گلستان در این زمینه ضعف دارد، چراکه تا به حال برای رشد نیروی انسانی، استعدادشناسی صورت نگرفته است.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مراکز علمی و دانشگاهی از نظر کمی و کیفی با مشکلات زیادی مواجه هستند، گفت: عدم تقویت مراکز علمی سبب می‎شود تا دانشجویان گلستان به خارج استان رفته و دیگر بازنگردند.

آیت الله نورمفیدی از استاندار گلستان خواست تا همکاران خود را بر اساس شایسته سالاری به معنای واقعی کلمه انتخاب کند و تحت تاثیر بازی‎های سیاسی قرار نگیرد.

 وی در پایان ابراز داشت: نظارت بر کار کارگزاران نظام یک ضرورت اساسی است و خدمتگزاران باید مسئولیت خویش را بر اساس امانت انجام دهند.

 نماينده ولي فقيه دراستان گلستان گفت: نظام جمهوري اسلامي داراي دو جلوه مردمي و اجرايي است كه نماز جمعه جلوه مردمي آن است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آيت الله سيد كاظم نورمفيدي روز دوشنبه در همايش ائمه جمعه و اعضاي ستادهاي نماز جمعه استان گلستان در مصلاي مينودشت، افزود: جلوه اجرايي نظام هم دولت به معناي وسيع كلمه است .

 وي ادامه داد: اين دو جلوه به يك ريشه متصل هستند كه همان ولايت فقيه و حكومت اسلامي است.

 نماينده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: بايد اين دو جلوه موجب تقويت نظام باشند، نماز جمعه مي تواند موجب تقويت و شكوه نظام شود و دولت نيز با برنامه ريزي اساسي مشكلات را حل كند .

آيت الله نورمفيدي ادامه داد: هيج نظامي مانند نظام اسلامي از دستاورد مثبت نمازجمعه برخوردار نيست تا هر هفته بتواند ميليون ها نفر را به صحنه بكشاند و قدرت خود رابه رخ دشمنان بكشد.

وي با بيان اينكه نماز جمعه يك نماز معمولي نيست بلكه اجتماع شرط اصلي آن است، افزود: نماز جمعه و دولت شاخه يك ريشه هستند واينها نمي توانند بدون تعامل با هم نقش آفريني كنند.

امام جمعه گرگان افزود: نماز جمعه بايد موجب تقويت نظام و دولت شود و دولت هم بايد نهاد نماز جمعه را تقويت كند بخصوص در شرايط فعلي كه تحريم ها ي دشمنان بيشتر شده است.

آیت الله نورمفیدی در ادامه گفت: دشمنان در ۳۴ سال گذشته مشكلات فراواني را ايجاد كردند كه با توفيق خدا و رهبري امام و رهبر معظم انقلاب و حضور مردم همه آنها خنثي شدند.

 وي اضافه کرد: تحريم ها آخرين حربه دشمنان است كه با پشت سر گذاشتن آن دشمنان مجبور مي شوند در برابر ملت ايران سر تعظيم فرود بياورند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان از استاندار جديد گلستان نيز خواست ، براي حل مشكلات فراواني كه پيش رو دارد با جديت وارد عمل شود.

در اين همايش يك روزه ائمه جمعه شيعه و سني و اعضاي ستادهاي نماز جمعه شهرستانهاي استان گلستان ، وزير كشور ، استاندار و فرمانداران شهرستانهاي شرق استان گلستان حضور داشتند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: دولت وظیفه دارد به گونه ای عمل کند که مردم نتیجه استاندارد را در زندگی خود احساس کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار مدیرکل و کارکنان اداره کل استاندارد استان گلستان اظهار داشت: دولت وظیفه دارد شرایط را به گونه ای فراهم کند که برای تولید کالاهای با کیفیت رقابت ایجاد شود.

وی با ابراز تاسف از اینکه ما نسبت به خیلی از چیزها غافل هستیم، افزود: آیا خودرویی که در داخل تولید می شود کیفیت لازم را دارد؟ مردم از کیفیت خودروهای جدید نسبت به خودروهایی که در گذشته تولید شده اند رضایت ندارند. نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حادثه اتوبان قم که حدود دو ماه گذشته اتفاق افتاد و منجر به کشته شدن بیش از 40 نفر از هموطنان شد، خاطرنشان کرد: یکی از دلایل اصلی این حادثه رعایت نکردن استاندارد در تولید خودروهاست.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: آلمان هر سال نسبت به سال های گذشته خودروهای با کیفیت تولید می کند، اما خودروهای ما هر سال بی کیفیت تر از سال های گذشته تولید می شوند.

وی با تاکید بر اینکه استاندارد باید در تمامی شئون زندگی رعایت شود، گفت: حتی رفتارهای اجتماعی ما هم باید استاندارد باشند، برای مثال کلاس های درس ما باید به موقع شروع شوند تا ما از دانش آموزان انتظار داشته باشیم نظم را در زندگی خود رعایت کنند.

امام جمعه گرگان با اشاره به سفر چند سال گذشته خود به ژاپن اظهار داشت: در این سفر به دعوت سفیر وقت ایران بدون هماهنگی قبلی برای بازدید به کارخانه ای رفتیم و وقتی به آنجا رسیدیم دیدیم که رئیس کارخانه به موقع در محل کار خود حضور یافته است.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: من با مشاهده رعایت نظم در ژاپن به یاد این بخش از وصیت نامه امیرالمومنین (ع) در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان افتادم که فرمودند در زندگی تقوای الهی و نظم را رعایت کنید.