نماینده ولی‏ فقیه در استان گلستان با تاکید بر اینکه بهترین راه پیگیری مطالبات قانونی ایجاد تشکل‏های صنفی است، ضمن توصیه به کشاورزان استان برای ایجاد تشکل صنفی قوی، گفت: انسجام کشاورزان انگیزه حمایت از آنها را در من افزایش می‏دهد. 

به گزارش روابط‏عمومی دفتر نماینده ولی‏فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت‏الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار با کشاورزان و(معتمدین و اعضای شورا اسلامی و جوانان کانون فرهنگی هنری مسجد جامع  روستای نودیجه) از توابع شهرستان گرگان در دفتر وی با بیان اینکه پیگیری‏های فردی برای رفع مشکلات فایده‏ای ندارد، افزود: کشاورزان استان برای پیشبرد امور کشاورزی باید متحد و منسجم برای رفع مشکلاتشان اقدام کنند.  

وی با بیان اینکه اقتصاد گلستان بر پایه کشاورزی استوار است، خاطرنشان کرد: اگر کشاورزان در قالب یک تشکل صنفی متحد شوند و مطالبات قانونی خود را محکم بیان کنند من هم به پشتوانه آنها از حقوقشان دفاع می‏کنم.    

نماینده ولی‏فقیه در استان گلستان یکی از دلایل پیروزی انقلاب اسلامی ایران را حضور مردم و حمایت آنها از امام راحل دانست و تاکید کرد: اگر مردم حمایت نمی‏کردند امام (ره) به تنهایی نمی‏توانست این انقلاب را به پیروزی برساند.

آیت‏الله نورمفیدی ادامه داد: انبیاء الهی به ویژه پیامبر گرامی اسلام (ص) به پشتوانه مردم دین الهی را تبلیغ کردند، با حمایت مردم مدینه از پیامر (ص)، اسلام به تدریج رونق یافت.

به گفته وی، کشاورزان در گذشته یک سر و گردن از همه بالاتر بودند و به شغل خود افتخار می‏کردند، اما الآن به دلیل فقدان انگیزه، تلاش دارند خود را از کشاورزی خلاص کنند، جان زمین را می‏گیرند تا خود جان تازه پیدا کنند.   

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بیشترین محصول کشاورزی این استان قبل از پیروزی انقلاب و در سال‏های ابتدایی بعد از پیروزی، پنبه بود، خاطرنشان کرد: چرخ بسیاری از کارخانجات کشور با پنبه این منطقه به حرکت درمی‏آمد.

آیت‏الله نورمفیدی اضافه کرد: سال‏های دور 150 هزار هکتار پنبه در این منطقه کشت می‏شد، اما الآن به 15 10 هزار هکتار رسیده که آن هم در حال کاهش است.

وی با اشاره به سفر معاون اول دولت احمدی‏نژاد، رئیس‏جمهور سابق، به استان گلستان و وعده وی برای رونق پنبه این استان، گفت: متاسفانه این وعده فقط در حد حرف باقی‏ماند.

امام جمعه گرگان با اشاره به نقش تعاونی پسته‏کاران رفسنجان در توسعه کشت این محصول، توسعه اقتصادی، پیگیری مشکلات پسته‏کاران و بهبود اوضاع اقتصادی آنها گفت: من خواهان تشکیل چنین تعاونی در بخش پنبه بودم که آن زمان مرحوم حاج شیخ قربان قندهاری، نماینده فقید مردم گرگان و آق‏قلا در مجلس شورای اسلامی، این موضوع را پیگیری و اعضای هیئت‏مدیره را هم انتخاب کرد. 

آیت‏الله نورمفیدی تصریح کرد: متاسفانه این افراد با وجود اینکه انسان‏های خوبی بودند به درد اینکار نمی‏خوردند و در نهایت هم این تعاونی از هم پاشید.

نماینده ولی‏فقیه در استان گلستان با تمجید از حجتی، وزیر جهادکشاورزی، اظهار کرد: وی وزیر کاردان و انسان شایسته‏ای است و قبل از قبول مسئولیت وزارت، در ورامین به کشاورزی اشتغال داشت، با وجود او می‏توان نسبت به رفع مشکلات کشاورزان امیدوار بود.

وی ادامه داد: به این دلیل اقتصاد مقاومتی و مردمی شدن اقتصاد مطرح شد که دولت مشکلات زیادی دارد و به تنهایی از عهده حل آنها برنمی‏آید، به همین دلیل تمام تلاش مدیران استانی جذب سرمایه‏گذار بخش خصوصی است.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان با انتقاد از برخی کشاورزان که بعد از کشت گندم زمین‏های کشاورزی را آتش می‏زنند، گفت: آتش حتی آهن را هم آب می‏کند، چطور عده‏ای زمین کشاورزی را به آتش می‏کشند؟ طبیعی است که با این کار مواد حیاتی خاک نیز از بین می‏رود.    

آیت‏الله نورمفیدی تاکید کرد: به جای اینکه با آتش زدن زمین برای کشت بعدی عجله داشته باشید به فکر 15 10 سال آینده باشید، من نگران آینده استان گلستان به ویژه از نظر کشاورزی هستم.

وی توضیح داد: گلستان قطب کشاورزی کشور است، مبادا با اشتباهات ما روزی مانند بندرعباس شود، مسئولان قدر نعمت خدمت به مردم و مردم نیز قدر نعمت‏های الهی را بدانند.   

امام جمعه گرگان به جوانان توصیه کرد: سال‏های آینده شاید من نباشم، اما شما هستید و پیامدهای این بی‏توجهی‏ها را خواهید دید، شما به توصیه‏های من توجه کنید.

آیت‏الله نورمفیدی در بخش پایانی سخنان خود بر توسعه‏یافتگی کشاورزان نیز تاکید کرد و گفت: کشاورز توسعه یافته همیشه به فکر پیشرفت است، اما کشاورزی که توسعه نیافته است از هیچ چیز هم اطلاع ندارد. 

وی آمادگی خود را همچون گذشته برای پیگیری مشکلات استان به ویژه در بخش تولید و کشاورزی اعلام کرد.

پایگاه اطلاع‏رسانی آیت‏الله نورمفیدی - نماینده ولی‏فقیه در استان گلستان با انتقاد از مصرف بی‏رویه آب در کشور از جمله این استان تاکید کرد: فرهنگ‏سازی کنترل مصرف آب از تولید آن هم مهمتر است. آیت‏الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار معاون آب و آبفا وزارت نیرو در مسجد جامع گلشن گرگان اظهار داشت: متاسفانه در جامعه نسبت به کنترل مصرف آب فرهنگ‏سازی نشده و وقتی اعتراض کنیم می‏گویند برای خودمان است و پولش را می‏دهیم.  وی افزود: وزارت نیرو، صدا و سیما، رسانه‏ها و سایر افراد و تشکل‏های دولتی و غیردولتی که وظیفه آگاه‏سازی جامعه را دارند باید در این زمینه فرهنگ‏سازی کنند.نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه فرهنگ‏سازی در هر زمینه‏ای به ویژه مصرف آب کار ساده‏ای نیست، خاطرنشان کرد: طبق نظر محققان، جنگ آینده بر سر آب است نه نفت، بنابراین باید قدر منابع آب خود را بدانیم و بیهوده آن را هدر ندهیم.آیت‏الله نورمفیدی ادامه داد: به همان اندازه که برای تولید آب تلاش می‏شود باید برای فرهنگ‏سازی کنترل مصرف آن هم تلاش کرد. به گفته وی، اگر منابع آب ما به اندازه اقیانوس هم که باشد روزی تمام می‏شود، بنابراین از طرفی نباید انتظارات مردم را افزایش دهید و از طرف دیگر برای فرهنگ‏سازی کنترل مصرف آن باید تلاش کنید.امام جمعه گرگان اضافه کرد: استان گلستان با وجود سرسبزی ظاهری آن، پر آب نشان می‏دهد، در حالی که چنین نیست و اگر باران‏های بهاری امسال نبود کشاورزی استان هم از بین می‏رفت.آیت‏الله نورمفیدی با بیان اینکه 90 درصد منابع آب استان گلستان در بخش کشاورزی مصرف می‏شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه از این میزان، فقط حدود 30 درصد به صورت بهینه مصرف می‏شوند و حدود 60 درصد هدر می‏روند.وی ادامه داد: گلستان بیش از 600 هکتار زمین کشاورزی قابل کشت دارد که اگر منابع آب استان کنترل شوند تمامی این اراضی را می‏توان آبیاری کرد.نماینده ولی‏فقیه در استان گلستان با تاکید بر اینکه توجه به این موضوع مهم هم اشتغالزایی و هم توسعه استان را به همراه دارد، اظهار داشت: فرهنگ‏سازی کنترل مصرف تنها وظیفه وزارت نیرو نیست، بلکه دیگران هم باید کمک کنند.آیت‏الله نورمفیدی با بیان اینکه طبق تعبیر حضرت علی (ع) عالم هستی از آب به وجود آمده است، گفت: این تعبیر بیانگر اهمیت آب در زندگی است و نباید آن را هدر دهیم. 

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی: نماینده ولی فقیه در گلستان خاطرنشان کرد: امروز بانوان ما باید خود را بشناسند و نسبت به آن مکتب و پرچمی که وصل هستند افتخار کنند. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی عصر دیروز در دیدار با جمعی از بانوان گلستان به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: وجود فاطمه زهرا(س) نه تنها برای بانوان بلکه برای همه انسان ها یک راهنما و هادی بسیار خوبی است که همه افراد باید از این نعمت استفاده کنند.
 آیت الله نورمفیدی اظهارداشت: زمانی که استبداد، ظلم را به نهایت می رساند خود به خود این فضا و جو ظالمانه ای را ایجاد می کند


وی تصریح کرد: نظام ظالمانه انسان ها را خفیف و بی ارزش می کند و باعث
 تهی شدن آنان از درون خواهد شد و زمانی که این اتفاق رخ دهد هر فردی می تواند از آن به نفع خود بهره وری کند.
نماینده ولی فقیه در گلستان خاطرنشان کرد: اولین شخصیتی که در طول تاریخ جهان بشریت توانست به بانوان شخصیت دهد وجود خاتم انبیا حضرت محمد (ص) بود که باید همه ما انسان ها برای این نعمت شاکر باشند.
وی با اشاره به اهمیت نقش زن یادآورشد: وقتی در قرآن برای انسان های نیک و مومن مثال زده می شود به آسیه زن فرعون وحضرت مریم(س) اشاره می شود و زمانی که می خواهد برای انسان های بد و بدکردار مثال زده شود به زن نوح و لوط اشاره می شود که در این موضوع رمز بسیار عجیبی نهفته است.


امام جمعه گرگان گفت: زنان و بانوان هم این شایستگی را دارند که الگو همه عالم شوند و هم می توانند پرچم دار زشتی و پلیدی شوند.
وی افزود: امروز بانوان مسلمان باید با سربلندی و افتخار در مقابل جهان غرب ایستادگی کنند و به مسلمان بودن خود نیز افتخار کنند.
آیت الله نورمفیدی اظهارداشت: امروززنان و بانوان مسلمان باید نسبت به اینکه تابع مکتبی هستند که زن را به عنوان الگوی همه انسان ها معرفی کرده است افتخار کنند و در متصل به مکتبی هستند که الگوهایی نظیر آن در هیچ کجای دیگری وجود ندارد.


وی با اشاره به جوامع غربی که معتقدند اسلام برای زن ارزش قائل نشده است، تصریح کرد: در جوامع اسلامی برخی از آقایان طوری عمل می کنند که باعث دامن زدن به توطئه هایی که علیه مسلمانان به راه انداخته شده است، می شوند.
نماینده ولی فقیه در گلستان خاطرنشان کرد: امروز بانوان ما باید خود را بشناسند و نسبت به آن مکتب و پرچمی که وصل هستند افتخار کنند.

 

 

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی - جشن عبادت دانش آموزان دختر 12 مدرسه شهرستان گرگان با حضور آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان آیت الله نورمفیدی دراین مراسم گفت:
با خواندن نماز تکیه گاه انسان ها محکم می شود.
امام جمعه گرگان تصریح کرد:انسان برای رسیدن به آرامش روحی و اطمینان و از بین رفتن اضطراب های زندگی نیاز به تکیه گاه دارد، که آن تکیه گاه محکم بشریت خداوند متعال است که با خواندن نماز تکیه گاه انسان ها محکم می شود.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری  یادآور شد: سعی کنید نماز  را با توجه بخوانید و هنگام خواندن نماز حواستان پرت نشود. دقت کنید در برابر چه کسی ایستاده اید ، او نیازی به نماز ما ندارد بلکه ما به نماز محتاجیم.

 گفتنی است این مراسم همراه با اقامه نماز جماعت ظهرو عصر به امامت حضرت آیت الله نورمفیدی در مسجد امام محمد باقر (ع)لشگر 30 پیاده گرگان برگزار گردید.

 

آیت الله نورمفیدی گفت: دانشگاه نباید به دور از سیاست و درک سیاسی باشد، اما بدون شک جناح بازی و سیاسی کاری هم مانع حرکت رو به جلو خواهد بود.به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، آیت الله ˈسیدکاظم نورمفیدیˈ در دیدار هیأت رییسه و مسوولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان، اظهار کرد: ارتقای دانشگاه وظیفه همه مسوولین دانشگاه بوده و این ارتقاء نباید در مباحث تئوری خلاصه شود و پیشرفت آن بدون توجه به واقعیت ها، موجب دور شدن از جامعه می شود.

امام جمعه گرگان در ادامه با اشاره به موضوع اقتدار و جایگاه آن در کشورهای مختلف گفت: بدون شک همه کشورها در پی تحصیل اقتدار هستند، لیکن این اقتدار دوگونه است، برخی کشورها حضور در فضای بین المللی را با نوکری آمریکا، انگلیس و جستجوی نگاه ارباب می جویند که قطعا اقتداری ظاهری خواهند داشت و نتیجه ای جز ذلت برای ملت های آنها به بار نخواهد آمد.

نماینده گلستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: کشورهایی نیز اقتدار را از مسیری دیگر جستجو می کنند و آن مسیر علم و دانش، تولیدات علمی در سطح جهانی و مسیر اقتصاد متکی بر تولید است و کشور ما این مسیر را برگزیده و در این راه باید از توان همه استادان دانشگاه ها بدون نگاه حذفی و جناحی و سیاسی بازی استفاده کرد.

آیت الله نورمفیدی همچنین با اشاره به وضعیت کشاورزی و صنعت گلستان در چند دهه اخیر ، اظهارکرد: اگر مشکلاتی برای کشاورزان استان در سال های اخیر بوجود آمده، وظیفه دانشگاه ها است که برای رفع این مشکلات برنامه ریزی داشته باشند و در صورتی که پیوند کشاورزی، صنعت و دانشگاه به درستی صورت پذیرد ،می توان به آینده امیدوار بود.

نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به سند چشم انداز کشور نیز گفت: بدون شک از نظر علمی کشور باید در سال 1404حرف اول را درمنطقه بزند.

در ابتدای جلسه دکتر ˈحسین عجم نوروزیˈ رییس دانشگاه آزاد اسلامی گرگان با تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و ولادت امام خمینی (ره) گزارشی از فعالیت ها و عملکرد دانشگاه در سال 92 ارائه کرد.