نماینده ولی‏فقیه در استان گلستان گفت: ای کاش شعرای ما مثل «دعبل خزائی» بودند و مانند او در وصف اهل بیت (ع) شعر می‏سرودند. به گزارش روابط‏عمومی دفتر نماینده ولی‏فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت‏الله سید کاظم نورمفیدی امروز در مراسم دعای ندبه در امامزاده «طیب» روستای «قرن‏آباد» گرگان اظهار داشت: «دعبل خزائی» از جمله کسانی بود که در آن اوضاع و احوال نابسامان تا پای جان از اهل بیت (ع) به ویژه امام رضا (ع) دفاع کرد. وی افزود: «دعبل خزائی» در آن شرایط سخت، مردانه با زبان شعر بین‏امیه و بنی‏عباس را به لجن می‏کشید. نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: «دعبل خزائی» می‏گفت 50 سال است که چوبه اعدامم را به دوش می‏کشم. آیت‏الله نورمفیدی با بیان اینکه «دعبل خزائی» عاشق امام رضا (ع) بود، تاکید کرد: شعرای اهل بیت (ع) باید او را سرلوحه کار خود قرار دهند. وی سپس این سئوال را مطرح کرد: براستی تا چه اندازه حاضریم از خودمان برای اهل بیت (ع) هزینه کنیم تا امنیت آخرتمان تامین شود؟ امام جمعه گرگان خاطرنشان کرد: «دعبل خزائی» با اینکه در دوران امام رضا (ع) زندگی می‏کرد اما در اشعار خود به امام زمان (عج) اشاره می‏کرد و معتقد بود روزی امامی با نام پروردگار و با همه برکات ظهور خواهد کرد. آیت‏الله نورمفیدی با بیان اینکه مومنان واقعی در غیبت امام زمان (عج) در انتظار او به سر می‏برند، گفت: مومنان واقعی اعتقاد دارند روزی با ظهور امام زمان (عج) جهان از فساد و ظلم پاک و چتر عدالت وی در سراسر عالم برافراشته می‏شود. وی تاکید کرد: آنهایی که وعده ظهور می‏دهند و ادعای ملاقات با امام زمان (عج) را دارند شیاد و دروغگو هستند. نماینده ولی‏فقیه در استان گلستان اضافه کرد: امام جعفر صادق (ع) فرمودند کسانی که برای ملاقات با امام زمان (عج) وقت تعیین می‏کنند دروغگو هستند و آنهایی که برای دیدار با او عجله می‏کنند به هلاکت می‏رسند. آیت‏الله نورمفیدی با بیان اینکه برای ظهور حضرت ولی‏عصر (عج) و ملاقات با او باید تسلیم امر پروردگار باشیم، اظهار داشت: مسئله ظهور آن حضرت مانند مسئله روز قیامت است و کسی جز ذات اقدس الهی از آن آگاهی ندارد. وی ادامه داد: چه لزومی دارد که بدانیم آخرت چه زمانی فرا می‏رسد؟ مهم این است که توشه‏ای برای آخرت خود برداریم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان در مورد تعیین استاندار گلستان، گفت: استاندار گلستان باید یک انسان قوی و مدیری کارآمد باشد چرا که حق مردم استان گلستان است که از وجود چنین موهبتی برخوردار شوند.

آیت الله نورمفیدی با اعلام اینکه فرقي نمي كند استاندار اين استان از كجا بوده و چه قوميتي داشته باشد مهم اين است كه بتواند استان را از هر جهت بالا برده و حرف خود را جهت پيشرفت استان با قدرت بگويد و باعث پيشرفت استان از هر جهت شود.

وی تصریح کرد: گرگان و گنبد نداریم، همه ما از یک استان و یک دین هستیم. به نظر من باید استاندار قوی باشد.

وي افزود: عده اي به دنبال كساني هستند كه اصلا به صلاح استان نيست و دراين ميان به دنبال منافع شخصي خود هستند ولي بايد سعي كرد منافع شخصي را كنار بگذاريم و آنچه به صلاح استان است را به وجود بياوريم.

 آیت الله نورمفيدي ادامه داد: افرادي كه كه در استان فعاليت مي كنند ممكن است با هم اختلاف سليقه داشته باشند ولي بايد سعي كنند با هم دوست بوده و در عين تفاوت ها، آنچه كه به صلاح استان و كشور است را به كار ببرند تا دشمن نتواند از اين اختلافات آنها سوء استفاده كند.

در سالروز ميلاد مسعود حضرت رضا (ع)، مسجد جامع روستای نوده ملک با حضور آيت الله نورمفیدی نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان و جمع کثیری از مردم  افتتاح گرديد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان دراین مراسم حضرت آیتالله نورمفیدی در سخناني با تبريك ميلاد امام رضا (ع) از بانيان خيّر تقدير و تشكر كردند و ابراز داشتند: مساجد پایگاه تبلیغ معارف دین و خانه خداست که بندگان برای دعا و نماز و نیایش با خدای مهربان به آن جا می روند.

ايشان با اشاره به آیات قرآن کریم فرمودند:  فلسفه وجودی مسجد مکان نزدیکی دلها به یکدیگر و تطهیر روح انسانهاست چرا که اگر روح انسان مطهر نشود دچار گرفتاری و مشکلات خواهد شد از اینرو مومنان باید ضمن حضور در مسجد و بهره‌بردارى از فیوضات معنوى این مکان مقدس در جهت افزایش آگاهى و درک خویش از مسائل دینى تلاش کنند. این اقدام بی‌شک گامى در راستاى تعالى و رشد فرهنگى جامعه اسلامى خواهد بود.

وی درادامه گفت: مسجد به عنوان اصلی ترین پایگاه اسلامی،نقش مهمی در تربیت ،آموزش وایجاد نزدیکی بین اعضای خود که مسلمانان هستند،دارد.پایگاهی که همواره درروایات ازآن به بزرگی یادشده است .

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد:یکی از رسالت های پیامبر(ص)پس از دریافت وحی الهی ورسانیدن آن به مردم،ایجاد پایگاهی به نام مسجد بود تامکانی برای عبادت وذکر حق تعالی وتشکیل اجتماعات اسلامی ومردمی باشد.

نماينده مقام معظم رهبري دراستان گلستان گفت: توهين به باورهاي مذاهب اسلامي اعم از شيعه و سني باطل و حرام است و اگر كسي اين عمل زشت را مرتكب شود، دشمن اسلام و مسلمين است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان،آيت الله سيدكاظم نورمفيدي در همايش مديران و ناظران مدارس علوم ديني اهل سنت استان گلستان در گرگان اظهاركرد: اين دشمني ها از سوي آمريكا و استكبار جهاني در جوامع اسلامي ريشه دوانده و متاسفانه برخي از افراد ساده و جاهل فريب آنان را مي خورند.

وي با اشاره به نقش مدارس علوم ديني اعم از شيعه و سني از صدر اسلام تاكنون در راستاي تعليم و نشر دين، معارف اسلامي و حديث، تصريح كرد: اگر اين مدارس و حوزه هاي علميه وجود نداشتند، امروز از احكام الهي چيزي باقي نمي ماند.

نماينده مردم گلستان درمجلس خبرگان رهبري ادامه داد: حوزه هاي علميه در طول تاريخ از دين خدا و رسول گرامي اسلام (ص) صيانت كردند و دراين بين نام عالمان و روحانيون دلسوزي كه ازجان خود گذشتند، هميشه برتارك دنيا مي درخشد.

امام جمعه شهرستان گرگان، با اشاره به نقش مدارس علوم ديني در تربيت عالمان فرهيخته گفت: بايد روحيه تبليغ و ترويج دين اسلام در بين طلاب بيش از پيش تقويت شود.

آيت الله نورمفيدي، نقش عالم آگاه به مسائل روز را بسيار مهم تر برشمرد و افزود: امروزه تاثير يك عالم آگاه به مسايل روز بركسي پوشيده نيست، چرا كه بسياري مانند القاعده و طالبان به نام اسلام، تيشه به ريشه اسلام مي زنند.

وي به صدور فتواي برخي از عالم نماها درخصوص نكاح جهادي اشاره كرد و گفت: اين فتوا براساس كدام منطق و احكام دين خدا صادر شده است.

نماينده مقام معظم رهبري دراستان گلستان ادامه داد: مسلمانان از دو ناحيه دشمن و دشمناني كه درلباس دوست ظاهر شده اند، ضربه مي خورند.

امام جمعه گرگان با اشاره به هجمه شبكه هاي ماهواره اي به مسلمين اعم از شيعه و سني، گفت: پيشنهاد مي كنم كانالي راه اندازي شود و عالمان شيعه و سني در كنارهم مباحث خود را براي عموم ارائه دهند.

آيت الله نورمفيدي، با اشاره به سه گروهي كه در فرداي قيامت شفاعت كننده مسلمين خواهند بود، افزود: انبياي الهي، عالمان ديني و شهدا در جهان آخرت شفاعت گر امت اسلامي خواهند بود.

وي، مقصود از علماء را افرادي برشمرد كه راه انبياء را دنبال كرده و احساس مسووليت كنند.

به گفته نورمفيدي، عالم بدون عمل درجامعه فاقد ارزش و وجاهت بوده و به مثابه درخت بدون ميوه است.

نماينده مقام معظم رهبري در گلستان در پايان به مديران مدارس علوم ديني سفارش كرد كه طلاب علاوه بر علم آموزي، براساس آموزه هاي اسلامي تربيت نيز شوند.