نماینده ولی ‏فقیه در استان گلستان: مقاومت بزرگترین پیروزی در دفاع مقدس بود نماینده ولی‏فقیه در استان گلستان با بیان اینکه در جنگ تحمیلی قدرت‏های منطقه‏ای و فرامنطقه‏ای از صدام حمایت می‏کردند، گفت: همین که در این جنگ از پا در نیامدیم بزرگترین پیروزی بود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت‏الله سید کاظم نورمفیدی افزود: چنین مقاومت در برابر چنین دشمنی که حمایت‏های زیادی از او می‏شد از امدادهای غیبی الهی محسوب می‏شود. وی خاطرنشان کرد: ما در جنگ سرمایه‏های زیادی را از دست دادیم، اما باید به گونه ای دیگر به این جنگ نگاه کنیم. نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: این جنگ در شرایطی به ما تحمیل شد که به دلیل وقوع انقلاب اسلامی ارتش ما از هم پاشیده بود و کشور ما هم ثبات مدیریتی نداشت، علاوه بر این تنها عراق طرف جنگ با ایران نبود.

آیت‏ الله نورمفیدی تصریح کرد: قدرت‏های منطقه‏ای و فرامنطقه‏ای هم به کمک صدام آمده بودند و آشکار و پنهان از او دفاع می‏کردند. به گفته وی، وقوع انقلاب اسلامی، گفتمان آن و تاثیرپذیری کشورهای منطقه از شخصیت امام خمینی (ره) برای قدرت‏های منطقه‏ای و فرامنطقه‏ای وحشت ایجاد کرد.

امام جمعه گرگان در ادامه با بیان اینکه جنگ به طور کلی هزینه‏های زیادی دارد و نیازهای پشتیبانی آن باید تامین شود، اظهار داشت: علاوه بر نیازهای نظامی، نیازهای معیشتی رزمندگان هم باید تامین شود که در این زمینه ملت ایران با تمام توان در میدان حضور یافتند و از رزمندگان دفاع کردند.

عضو ستاد جذب دفاع مقدس در گرگان و دشت: مشکلات دفاع مقدس را با آیت‏الله نورمفیدی در میان می‏گذاشتیم یکی از اعضای ستاد جذب دفاع مقدس در منطقه گرگان و دشت (گلستان فعلی) با بیان اینکه آن زمان مشکلات زیادی برای جذب کمک‏های مردمی داشتیم، گفت: مشکلات را با آیت‏الله نورمفیدی، نماینده ولی‏فقیه، در میان می‏گذاشتیم. به گزارش روابط‏عمومی دفتر نماینده ولی‏فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، علی کلاتی افزود: کمک‏های مردمی را با همکاری دوستان و با هماهنگی ستاد جذب در اختیار لشکر 25 کربلا قرارمی‏دادیم و یا گاهی اوقات خودمان برای توزیع کمک‏ها با مناطق جنگی می‏رفتیم. وی با بیان اینکه برای انجام فعالیت‏های ستاد جذب حدود 200 هکتار زمین فرودگاه کلاله را اجاره کرده بودیم، خاطرنشان کرد: پولی در اختیار ستاد جذب منطقه قرار گرفت و برای هزینه آن با آیت‏الله نورمفیدی مشورت کردیم. این عضو ستاد جذب دفاع مقدس در گرگان و دشت ادامه داد: ایشان بر این عقیده بودند که این پول باید در راستای نیازهای منطقه هزینه شود. کلاتی تصریح کرد: با بررسی‏های به عمل آمده 15 دستگاه سیمرغ و نیسان در مجموع به مبلغ 15 میلیون ریال خریداری کردیم. به گفته وی، تحت نظر دفتر نماینده ولی‏فقیه در منطقه تعدادی از این خودروها در اختیار لشکر 25 کربلا قرار گرفت و تعدادی دیگر تحویل مناطق عملیاتی جنوب شدند.

امام جمعه موقت گرگان: آیت‏الله نورمفیدی با تمام توان در دفاع مقدس حضور داشت امام جمعه موقت گرگان گفت: آیت‏الله نورمفیدی، نماینده ولی‏فقیه در استان گلستان، از جمله افرادی بود که با تمام توان در مناطق جنگی دفاع مقدس حضور داشت. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‏فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، حجت الاسلام رسول رضایی افزود: ایشان در این زمینه احساس تکلیف کرده بود و بر همین اساس هم توانست مردم را برای حضور در جبهه‏ها بسیج کند. وی خاطرنشان کرد: آیت‏الله نورمفیدی از تمام فرصت‏ها برای ایجاد انگیزه در مردم و حمایت از رزمندگان استفاده می‏کرد. امام جمعه موقت گرگان ادامه داد: ایشان مسائل مربوط به جنگ را در هر جلسه‏ای مطرح می‏کرد و همان سخنان به مردم شور و هیجان می‏دادند. حجت‏الاسلام رضایی با بیان اینکه آیت‏الله نورمفیدی در مناطق جنگی دفاع مقدس حضور فعال و موثر داشت، اظهار کرد: اینجانب و تعدادی از سپاهیان به همراه آیت‏الله نورمفیدی به کردستان، مریوان، فاو، اهواز و بعد هم به حمیدیه رفتیم.

امام جمعه موقت گرگان: آیت‏الله نورمفیدی با نیازهای رزمندگان به خوبی آشنا بود- امام جمعه موقت گرگان گفت: آیت‏الله نورمفیدی به دلیل اینکه در طول سال چند بار به مناطق جنگی می‏رفت و از نزدیک مشکلات آنجا را بررسی می‏کرد با نیازهای رزمندگان نیز به خوبی آشنا بود. به گزارش روابط‏عمومی دفتر نماینده ولی‏فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، حجت‏الاسلام قاسم لیوانی افزود: سخنرانی‏های ایشان به گونه‏ای موثر بود که بعد از چند روز نیازها و کمک‏ها به مناطق جنگی ارسال می‏شدند. وی خاطرنشان کرد: گاهی با سخنرانی‏های ایشان نیروهای مردمی به صورت گروهی برای دفاع از کشور عازم جبهه‏ها می‏شدند. امام جمعه موقت گرگان تاکید کرد: استقبال مردمی از سخنان آیت‏الله نورمفیدی نشان از تاثیرگذاری و علاقمندی مردم به ایشان بود. لیوانی تصریح کرد: آیت‏الله نورمفیدی هرگاه در میادین جنگ حضور می‏یافت برای رفع نیازهای رزمندگان کمک‏های نقدی به آنها ارائه می‏داد تا آنها انگیزه حضور در جنگ را داشته باشند.