امام جمعه گرگان گفت : در هشت سال گذشته حدود 20 هزار میلیارد ریال بودجه وارد استان شد، اما در کجا و چگونه هزینه شد، اصلا مشخص نیست، زیرا نه بخش کشاورزی، صنعت و خدمات رشد و پیشرفت داشته نه بخش گردشگری ما.به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ،آیت الله ˈسیدکاظم نورمفیدیˈ در دیدار رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان افزود: همه کارهایی که در هشت سال گذشته با این مبلغ انجام شده، نیمه کاره رها شده و دقیقا همان میزان اعتبار برای ساخت و اتمام آنها نیاز است.

وی با اشاره به اینکه اگر اعتبارات استانی هر ساله صد در صد تخصیص یابد و کار و پروژه دیگری در استان انجام نشود، 10 سال برای اتمام آنها زمان لازم است گفت : اگر اعتبارات تخصیص کامل نشود، حدود 50 سال برای آن همه پروژه زمان نیاز داریم.

نماینده ولی فقیه تاکید کرد : مسئولان باید اولویت ها و نیازها استان را مشخص کند، نه این که هر کاری که خواستند انجام دهند و توجهی به بخش های توسعه ای استان نداشته باشند.

امام جمعه گرگان ادامه داد : در گذشته متاسفانه مدیران به دنبال کارهای زیربنایی نبودند و تنها گوش می کردند و زود هم فراموش می کردند.

به گفته وی، اکنون انتظاراتی داریم که یک تحول اساسی در مساله کشاورزی صورت گیرد، زیرا ما در این بخش خیلی مشکلات داریم.

وی تصریح کرد: در گذشته بسیاری از تجار امروز تهران، از پنبه این استان تجارت می کردند و وضعیت پنبه طوری بود که در گلستان 180 هزار هکتار زمین زیر کشت می رفت و از هر هکتاری 30 تن برداشت می شد و از طریق همین پنبه امروز خیلی ها به خیلی چیزها رسیدند.

وی ادامه داد: شخص وزیر جهاد کشاورزی با توجه به سابقه در این امر مهم و خدماتی که ارائه داده، باید بتواند کشاورزی را به معنای واقعی و وسیع کلمه به روز و علمی نمایند.

امام جمعه گرگان با اشاره به این که به اعتقادم، وضعیت کشاورزی قبل از انقلاب در این استان و منطقه بهتر بود، گفت: یک بخش از این وضعیت به همان مساله پنبه مربوط می شود و در واقع یک کشاورز در این استان حتی ساکن روستا نیز یک سر و گردن از دیگران برتر بود.

آیت الله نورمفیدی افزود: از سوی دیگر مدیریت و سرمایه گذاری نسبتا خوبی در این منطقه می شود و بخشی از چرخه اقتصاد کشور از این منطقه بود.

به گفته نماینده ولی فقیه در گلستان، اما امروز به جایی رسیده ایم که کشاورز تلاش دارد، خود را از این شغل خلاص کند و در واقع این به معنای مرگ کشاورزی می باشد که در این راستا سعی دارد، زمین های خود را بفروشد و به شهر بیاید و مسافرکشی و بارکشی نماید.

وی اظهار کرد: به تعبیر من امروز یک کشاورز، جان زمین را می گیرد تا خودش جان بگیرد و براین اساس سالی 2 الی 3 کشت در زمین انجام می دهد.

وی یادآور شد: این کشاورز متاسفانه برای سود بیشتر زمین را به سمت مرگ می کشاند که این راه کشاورزی نیست و بیشتر به ضرر این بخش است.

نماینده ولی فقیه در گلستان ادامه داد: برخی مسئولین گذشته، حرف هایی می زدند که انگار در خواب بودند و حتی ما پیشنهاد یکپارچه سازی اراضی کشاورزی را دادیم تا در یک روستا ابتدا دولت انجام دهد و سپس در اختیار مردم قرار دهد، اما این کار را هم انجام ندادند.

آیت الله نورمفیدی گفت: اما امروز در این استان، یک گروه کشاورزی از ژاپن مشغول استفاده از روش های علمی هستند که ما نیز باید این روش های علمی را به همه کشاورزان بسط و گسترش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: کار وزارت جهاد کشاورزی، تقسیم کود و سم نیست، باید باید به کشاورز کارهای درآمدزا بیشتر و بهتر را یاد دهد، بطوری که در سال 79 سالانه 5/1 میلیون تن مازاد گندم داشتیم و در سال 83 به خودکفائی رسیدیم، اما سال بعد به علت برخی مسایل تاکنون دست به واردات زده ایم.

وی افزود: 280 هزار هکتار اراضی قابل کشت در استان وجو د دارد که بلا استفاده افتاده و وزارت و مسئولان باید با تسطیح و زهکشی و حتی مدیریت خودشان، آنها را احیا نمایند.

 نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: مقوله صرفه جویی در دین مبین اسلام همواره مورد تاکید قرار گرفته و مردم نباید از این مقوله غافل شده و این سرمایه ارزشمند را هدر دهند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، در دیدار مدیرعامل واعضای هیئت مدیره گاز گلستان با تاکید بر ضرورت صرفه جویی در مصرف گاز گفت: گاز طبیعی یکی از نعمت ها و الطاف الهی است که در کشور ما به وفور وجود دارد بنابراین لازم است با فرهنگ سازی مناسب صرفه جویی و استفاده بهینه این ذخایر ارزنده را برای نسل های آینده ذخیره کنیم.

وی با بیان اینکه همت و عزم ملی در این زمینه بسیار مهم است، اظهارداشت: مقوله صرفه جویی در دین مبین اسلام نیز همواره مورد تاکید قرار گرفته و مردم نیز نباید از این مقوله غافل شده و این سرمایه ارزشمند را هدر دهند.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: شایسته است با فرهنگ سازی جامع از مبادی مختلف، مردم را از اهمیت صرفه جوئی و مدیریت بر مصرف انرژی آگاه کنیم تا به صورت یک فرهنگ در آمده و در حفظ و نگهداری آن تلاش کنند و کمک بزرگی نیز به چرخه صنعتی و اقتصاد جامعه شود.

رمضانعلی سنگدوینی، مدیرعامل شرکت گاز گلستان نیز با مهم خواندن مقوله صرفه جویی در مصرف گاز بویژه در فصل سرد سال، براهمیت فرهنگ سازی مدیریت مصرف از مبادی مختلف بخصوص اطلاع رسانی مطلوب ومناسب از تریبون های نمازجمعه و جماعات را بسیار مهم خواند.وی از نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان خواست: با توجه به تاثیرگذاری فرمایشات ائمه جمعه در سطح جامعه، در خصوص صرفه جویی در مصرف گاز نیز به مردم توصیه های لازم را ارائه دهند.

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: تبعیت از شیوه و روش رسول خدا (ص) تنها مخصوص به دوران حیات ایشان نیست و این ارتباط باید تا ابد باقی بماند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، آیت الله ˈسیدکاظم نورمفیدیˈ در جلسه هماهنگی مراسم متمرکز 28 صفر در گرگان افزود:: اگر ما با حضرت محمد (ص) ارتباط نداشته باشیم، دشمنان، کفار و به ویژه وهابیون در صدد زدن ریشه اسلام بر خواهند آمد.

به گفته وی، اگر این رابطه در دنیا وجود نداشته باشد، بدون شک رابطه با خدا نیز وجود نخواهد داشت و این همان چیزی است که دشمنان به دنبال آن می باشند.

وی تصریح کرد: خدا به بندگانش نعمت های بیشماری عطاء کرده، که خود می فرماید این نعمت ها به قدری زیاد است که شمارش آن از عهده ما بر نمی آید و برای این نعمت ها، نیز منتی بر انسان نگذاشته است.

وی ادامه داد: اما یکی از این نعمت ها، رسالت خاتم الانبیاء (ص) است که این نعمت به قدری بزرگ، مهم و با ارزش است که خدا بردادن آن به انسان، منت گذاشته و ما هر چقدر شکر این نعمت نمائیم، باز هم نمی توانیم، از عهده آن بر آئیم.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حدیث ˈفریقینˈ اظهار کرد: براساس این حدیث، ایمان انسان زمانی کامل خواهد شد که هیچ چیز بالاتر از محبت به رسول خدا (ص) و حضرت باریتعالی، در دل انسان وجود نداشته باشد.

آیت الله نورمفیدی افزود: اگر ما کاری انجام می دهیم، یک وظیفه در برابر خدا داریم، اما این کارها شایسته مقام ربوبیت نیست، زیرا خدا بدون هیچ انتظاری در حق ما ربوبیت می کند و نیز با بندگی در برابر خدا، منت نیز می گذاریم.

به گفته امام جمعه گرگان، جان ما به قدری بی ارزش است که باید در راه محبت و عشق به خدا و رسولش هزاران هزار بار، جان داد.

وی یادآور شد: این توجیه اصلا پذیرفتنی نیست که اگر پیامبر (ص) از دنیا رفت، رابطه انسان با او تمام می شود و این مهم در فکر هیچ مسلمانی پذیرفته شده نیست، اما دشمنان با هدف ایجاد تفرقه و جدائی مسلمانان از دین، قرآن و اسلام این مسائل را بیان می کنند.

وی خاطرنشان کرد: در هر جای دنیا، افراد خاصی وجود دارد که همه به او چه در زمان حیات و چه در زمان موات به او احترام می گذارند و برای او ارزش و احترام قائل هستند و ما نیز در کشورمان چنین مساله ای را مشاهده می کنیم، اما چطور ممکن است یک مسلمان، شخصی را که فرستاده خدا و خاتم الانبیاء می باشد و قرآن جزء بر دل او بر دل کسی نازل نشد را به راحتی فراموش کند، که این فراموشی و عدم برقراری ارتباط خلاف طبع و خواسته بشری است.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: وهابیها می خواهند با به راه انداختن این موضوع و جریان در واقع زیرآب و اصل دین را بزنند، اما باید بدانند که همه مسلمانان جهان به یک نفر همچون نبی مکرم اسلام (ص) می نازند که این یک امر طبیعی است.

نماینده ولی فقیه در گلستان افزود: آن کس که این رابطه را نمی فهمد و ارزش یک نفر را حتی بعد از مرگش درک نمی کند، همانند یک حیوان است که هیچ حسی ندارد.

به گفته آیت الله نورمفیدی، اگر انسان با گذشته رابطه نداشته باشد، بدون شک با آینده نیز ارتباط نخواهد داشت و این در واقع به توحید خدشه وارد می کند.

وی تصریح کرد: کدام مسلمان پیامبر را هم عرض خدا قرار می دهد و یا او را در مقابل خدا می گذارد که این یک شرک است و دنیا بداند ما برای ائمه و بزرگان دین، استقلال قائل نیستیم، زیرا اعتقاد داریم که اگر خدا نمی خواست، این مهم برای آنان صورت نمی گرفت و این یک جایگاه اعطائی است.

 

وی یادآور شد: اگر این مسائل رخ دهد، آنگاه یک فردی مانند سلمان رشدی به خود اجازه می دهد به کل خانواده و خاندان و شخص نبی مکرم اسلام (ص) توهین و اهانت کند و آمریکا و انگلیس او را به راحتی پناه می دهند که این نشان از برنامه های آنان برای جدائی مردم از دین و اسلام و قرآن دارد.

امام جمعه گرگان در ادامه به مراسم متمرکز 28 صفر در مصلی گرگان اشاره کرد و گفت: این مراسم برای نشان دادن وحدت بین مسلمانان اعم از شیعه و سنی در کنار هم باید باشکوه تر برگزار شود و صدا و سیما باید این مراسم را نه تنها بر روی شبکه های داخلی بلکه بر روی آنتن های خبری جهانی و بین المللی قرار دهد.وی خاطرنشان کرد: این مراسم هرچه باشکوه تر باشد، مشت محکم تری بر دهان افرادی است که دنبال این جدائی و قطع رابطه مسلمانان امروز با حضرت محمد (ص) می باشد.

براساس این گزارش مراسم متمرکز 28 صفر مصادف با سالروز رحلت نبی مکرم اسلام (ص) منادی صلح و وحدت در جهان، روز سه شنبه ساعت 9 صبح در مصلی وحدت گرگان مرکز استان گلستان برگزار خواهد شد.

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی - مراسم عزاداری اربعین حسینی(ع) با حضور روحانیون و ائمه جماعات و مسئولین اجرایی استان  در دفتر حضرت آیت الله نورمفیدی  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان  در سوگ اربعین شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفای ایشان و در عمل به نیت شایسته وقف مدرسه علمیه صالحیه مراسم عزاداری با حضور روحانیون  و مسئولین دستگاههای اجرایی استان گلستان  برگزار گردید.

در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین صالحی به تبیین ابعاد نورانی امام حسین(ع) و روشنگری‌های درس آموز کاروان اسرای کربلا پرداخت.

در ادامه‌ی این مراسم معنوی آقای کازرونی ذاکر اهل بیت(ع)- بر مصائب حضرت سیدالشهدا و کاروان اسراء مرثیه‌سرایی و نوحه‌خوانی کرد و مدعوین به عزاداری و سینه‌زنی پرداختند.