پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی : مراسم متمرکز دعای کمیل و دعای ندبه (۱ و ۲ خرداد)از سوی کانون فرهنگی و هنری مسجد گلشن گرگان برگزار می شود.

 به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه  گرگان، مراسم متمرکز دعای کمیل روز پنجشنبه (1 خرداد) همراه با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان و مداحی حاج مرتضی طاهری در مسجد جامع گلشن برگزار می شود.

مراسم متمرکز دعای ندبه نیز، ساعت 6:30 صبح روز جمعه (2 خرداد) در آستان مبارکه امامزاده عبدالله (ع) روستای زیارت با سخنرانی آیت الله نورمفیدی و مداحی حاج مرتضی طاهری برگزار می شود.

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی: پیکر استاد محمد رضا لطفی با حضور گسترده مردم گرگان تشییع شد و آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان بر پیکر مرحوم لطفی نماز اقامه کرد.

  مراسم باشکوه وداع با استاد لطفی در میدان تالار فخرالدین اسعد گرگانی در حالی برگزار شد که خیل عظیمی از شاگردان، مردم شهرگرگان و نیز مسئولان استانی و ملی با چشمانی اشکبار پیکر این استاد بزرگ موسیقی ایران را به سوی خانه ابدی اش واقع در محله سبزه مشهد گرگان (از محله های قدیمی شهر گرگان)بدرقه کردند.

در این مراسم که ساعت 10 صبح آغاز شده بود، در ابتدا گروه موسیقی ارتش شروع به نواختن موسیقی کرد و سخنرانان مراسم تشییع پیکر، حسین علیزاده، استاندار گلستان و رئیس شورای شهر گرگان بودند.
 
محمدرضا لطفی روز 12 اردیبشهت‌ماه و در اثر بیماری سرطان از دنیا رفت.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه رفتار و گفتار دنیوی ما در آخرت مورد بازخواست قرار می گیرد، بر تنظیم رابطه با پروردگار تاکید کرد.به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار مدیران و معاونین دادگستری ، پزشکی قانونی،اداره کل ثبت و اسناد،سازمان قضایی نیروهای مسلح  استان گلستان و دادستان مرکز استان افزود: هر حرفی که می گوییم و هر کاری که انجام می دهیم باید برای رضای حق تعالی باشد.

وی با بیان اینکه انسان ها متفاوت از یکدیگر هستند و انتظار پروردگار از پیامبر گرامی اسلام (ص) و ائمه (ع) درباره ما مصداق ندارد، خاطرنشان کرد: در حد توان خود می توانیم رابطه با ذات اقدس الهی را تنظیم و در مسیر سعادت و تکامل گام برداریم.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: به همان اندازه که درصدد بهبود رابطه خود با مردم هستیم باید به فکر تنظیم رابطه خود با ذات اقدس الهی نیز باشیم.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به فرمایشی از امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: امام (ع) می فرماید پروردگارا هر چه می خواهی مرا نزد خود کوچک کن اما نزد مردم کوچک نکن.

وی در ادامه با اشاره به بحث معاد گفت: حق تعالی در این زمینه فصل زمستان و بهار را مثال می آورد، در زمستان زمین مرده است و در بهار دوباره به جنبش در می آید.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه بحث معاد با دلایل عقلی ثابت نمی شود، افزود: پروردگار این بحث را به صورت ساده برای ما ثابت کرده است.

آیت الله نورمفیدی توضیح داد: زندگی انسان ها محصور در این دنیا نیست و پس از مرگ باید زندگی ابدی را در دنیای دیگری آغاز کند و آنجا پاسخگوی اعمال خود باشد.

به گفته وی، زندگی در دنیای آخرت قابل مقایسه با این دنیا نیست، باید کاری کنیم که فردای قیامت پاسخگوی آن باشیم.  

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدینماینده ولی فقیه در گلستان گفت: امروز معلمان ما باید استاد مطهری را به عنوان یک اسوه والگو قرار دهند. به گزارش روابط عمومی دفترنماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی  در مراسم گرامیداشت مقام معلم گفت: استاد مرتضی مطهری یکی از شخصیت های بود که علاوه بر تدریس نیز باعث پروراندن شخصیت شاگردان هم بود.
وی افزود: تدریس نه تنها برای استاد مطهری یک شغل نبود بلکه آن را به عنوان یک عبادت وتکلیف می دانست.
آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه استاد مطهری با بعد وجودی خود نیز درکلاس ها حاضر می شد اظهارداشت: امروز معلمان ما باید استاد مطهری را به عنوان یک اسوه والگو قرار دهند.
وی با اشاره به پایه های فکری و محکم بودن مبانی تصریح کرد: امروز در دانشگاه ها به جای اینکه تفکر دینی عمق پیدا کند شکلی شده است.
نماینده ولی فقیه در گلستان خاطر نشان کرد: استاد مطهری هم اهل علم و هم اهل تفکر در همه زمینه ها بود.
علی نجفی نژاد، رئیس دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان، نیز در ادامه گفت: برای روشن ماندن چراغ راه علم ودانش معلمان تلاش های فراونی می کنند تا با پرتوافشانی نور ودانش تاریکی، ظلمت وجهل را از جوامعه دور کنند.

در پایان متن پیام تبریک وزیر علوم تحقیقات وفناوری نیز توسط رئیس دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان قرائت شد.
گفتنی است در این مراسم با حضور آیت الله نورمفیدی از حسین رسالتی، کامبیز مشایخی، نورمحمد تربتی نژاد و غلامعلی حشمتی از دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان و فرزانه گنجی، سمیه عماد الدین، محمد فرخ زاد، علی مختاری از دانشگاه گلستان به عنوان اساتید برتر تجلیل شدند.

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی – صبح امروز رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با هیئت همراه درادامه سفر های استانی وارد استان گلستان شده و با آیت‌الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی دفترنماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی دربدو ورود با آیت‌الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان گلستان و امام جمعه گرگان دیدار کرد.

در این دیدار، آیت‌الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه گرگان با بیان این که امروزه مسئولیت حضرتعالی بسیار سنگین تر از گذشته است، خاطرنشان کرد: در شرایطی که دشمنان اسلام و انقلاب به دنبال خدشه دار کردن ارزش های دینی هستند، روحانیت باید با همه توان وارد میدان شده و از اسلام ناب و حقیقی حراست کنند.

در ادامه رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به تشریح اهداف سفر و مسائل مرتبط با این حوزه پرداخت.