نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: اگر امام حسین (ع) با یزید بیعت می کرد به این معنی بود که کارهای یزید مانند شرابخواری، قمار، سگ بازی و ...مباح و حلال است،

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی امروز در خطبه های این هفته نماز عبادی این شهر افزود: عاشورا همان جنگ احد و بدر بود، ماهیت این جریانات یکی است هرچند شاید ظاهر آنها تفاوت داشته باشد.

نماینده ولی فقیه گفت : در صحنه عاشورا فرزندان کسانی که برای پیامبر دردسر درست می کردند و مزاحم ایشان بودند در مقابل فرزند پیامبر قرار گرفتند و این حادثه خونین را به وجود اوردند.

امام جمعه گرگان افزود: باند اموی همه فرمانبردار و بنده شیطان بودند و بندگی خدا را کنار گذاشتند و از بیت المال به نفع خود استفاده می کردند، در این شرایط هیچ نفس مخالفی جرات مخالفت نداشت در حالی که قیام علیه مستکبرین یک وظیفه شرعی است.

وی تاکید کرد: امروز دنیا بیش از هر زمانی به امام حسین نیاز دارد.

خطیب جمعه گرگان ادامه دادگفت : هفته قبل راهپیمایی 13 آبان را داشتیم، این راهپیمایی معنایی دارد و معنایش این است که ضدیت ما با استکبار جهانی و در راس آن آمریکا هیچگاه به پایان نمی رسد.

به گفته وی، با پیش آمدن مذاکرات هسته ای بعضی فکر می کردند که شعار مرگ بر آمریکا داده نمی شود و در داخل نیز بعضی این امر را تشدید می کردند اما بیانات رهبر روز 12 آبان این نقشه ها را نقش بر آب کرد.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بیانات خود ضمن حمایت از مذاکره کنندگان هسته ای چهره استکبار را ترسیم کرده اند، مبارزه با استکبار جهانی وظیفه هر مسلمانی است.

وی ادامه داد: رهبر در بیانات خود ضمن تایید و حمایت از گروه مذاکرات ایران پیام های کوبنده ای علیه آمریکا دادند، خود آمریکا و دولتمردانش نیز به وجود سابقه بی اعتمادی اشاره کرده اند.

نماینده ولی فقیه در گلستان در ادامه گفت: مسئله غیرفعال کردن غنی سازی را در سال 82 خود ما پذیرفتیم تا بدانیم آمریکا و دیگر متحدانش به قول های خود عمل می کنند یا نه اما دیدیم که تنها بهانه ای بیش نبود، آنروز ما تنها سه سانترفیوژ فعال داشتیم اما امروز چند هزار سانترفیوژ فعال در کشور داریم.

آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: امروز آمریکا 17 هزار میلیارد دلار بدهی خارجی دارد در حالیکه در سال 2001 اعلام کرده بود طبق برنامه در سال 2011 باید 14 هزار میلیارد دلار بودجه اضافه داشته باشد اما با این بدهی ها اکنون 30 هزار میلیارد دلار از برنامه خود عقب است، آمریکا از نظر سیاسی و اقتصادی نیز دارای مشکلات زیادی است.

به گفته امام جمعه گرگان، آمریکا هنوز هم می گوید همه گزینه ها روی میز است که به این معنی است که جنگ نیز احتمال دارد از سوی دیگر آمریکا التماس می کرد که ایران در حل مسایل سوریه کند زیرا می دانست این مشکل بدون حضور ایران حل نخواهد شد.

وی ضمن اشاره به درگذشته مرحوم حبیب الله عسگراولادی، اظهار کرد: این مرحوم از اولین کسانی بود که حتی قبل از شروع قیام امام خمینی در کنار ایشان بود و مرجعیت امام را در بازار تبلیغ می کرد، در ترور حسنعلی منصور نیز دست داشت.

وی در پایان خود و دیگران را به تقوای الهی دعوت کرد.