به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، آيت اله سيدكاظم نورمفيدي در آيين عبادي سياسي نماز جمعه اين هفته گرگان افزود: رئيس جمهور و هيئت ايراني با حضور خود در سازمان ملل نقش بسيار سازنده و اثرگذار را ايفاء كردند.
به گفته وي، ايران امروز همان ايران ۳۴ سال پيش بود كه مي خواستند نظام و انقلاب آن را برچينند، اما امروز نقش ايران را در مجامع جهاني تاثيرگذار و مهم مي دانند.
وي تصريح كرد: راه حل مسئله هسته اي ايران، ديپلماسي است و حتي ۷۵ درصد مردم آمريكا در نظرسنجي ها گزينه جنگ عليه ايران را رد كرده و بر روش هاي ديپلماسي تأكيد دارند، اين در حالي است كه برخي سياستمداران آمريكايي هنوز به دنبال گزينه نظامي عليه ايران هستند.
نماينده مردم گلستان در مجلس خبرگان گفت: حضور رئيس جمهور ايران و سخنراني ارزشمند و بادرايت وي باعث شد در زمان سخنراني رئيس جمهور اسرائيل كه با توپ پر وارد مجمع شده بود، تنها باشد.
آيت اله نورمفيدي اظهار كرد: در اجلاس گروه ۱+۵ هيچ گاه وزراي امور خارجه شركت نمي كردند، اما ديپلماسي ايران و هيئت حاضر در مجمع سازمان ملل باعث شد تا در نشست و مذاكرات اين گروه، وزراي امور خارجه شركت داشته باشند.
وي هم چنين به درخواست مذاكره تلفني اوباما با رئيس جمهور محبوب و مردمي كشورمان اشاره كرد و گفت: پس از مذاكرات وزراي امور خارجه گروه ۱+۵، وزير امور خارجه كشورمان مذاكرات را مثبت ارزيابي كرد و بيان داشت كه مي شود دنيا را قانع كرد كه ايران به دنبال بمب اتم نيست و انرژي صلح آميز هسته اي را در دستور كار و برنامه هاي خود دارد.
وي ادامه داد: وزير امور خارجه كشورمان مقتدرانه بر روي مواضع جمهوري اسلامي ايران ايستاد و اصرار بر اين داشت كه تحريم هاي يك جانبه بايد برداشته شود.
امام جمعه گرگان گفت: امروز سايت فردو به روي بازرسان آژانس انرژي اتمي باز است و حتي دوربين هاي آن ها نظارت كامل را انجام مي دهند و خود آنان با توجه به اين مسئله به خوبي مي دانند كه ايران به دنبال سلاح اتمي نيست.
آيت اله نورمفيدي افزود: همان طور كه رئيس جمهور به روزنامه واشنگتن پست گفتند، اگر غرب به همه حقوق قانوني ايران از جمله غني سازي در خاك ايران احترام بگذارد و آن را بپذيرد، شفاف سازي فعاليت هاي هسته اي ايران در چهارچوب مقررات بين المللي مشكلي نخواهد داشت.
به گفته وي، اين حرف جمهوري اسلامي ايران، از موضع قدرت بيان شده است.
خطيب جمعه گرگان يادآور شد: شب قبل از سخنراني رئيس جمهور از كاخ سفيد تماسي گرفته شد كه تقاضاي ملاقات اوباما با روحاني بيان شد، اما دكتر روحاني اين تقاضا را با زباني هوشمندانه و ديپلماسي خاص رد كردند و اين درست بود.
وي يادآور شد: اوباما نيز در سخنراني خود اظهار كرد كه آمريكا به دنبال تغيير نظام در ايران نيست و به حق مردم ايران براي دسترسي به انرژي هسته اي احترام مي گذارد و اين نشان از قدرت و صلابت ايران است.
وي گفت: در تماس تلفني اوباما با روحاني، رئيس جمهور گفتند كه مذاكرات ۱+۵ بايد سرعت پيدا كند و تأكيد كردند كه هر گونه فعاليت در عرصه خارجي بر مبناي عزت، حكمت و مصلحت خواهد بود و اين همان نرمش قهرمانانه است كه از سوي رهبر معظم انقلاب بيان شد.
وي اظهار كرد: دكتر ظريف وزير امور خارجه كشورمان پس از پيروزي انقلاب اسلامي تنها وزيري است كه بسيار مسلط به امور ديپلماسي و جهاني است.
آيت اله نورمفيدي در ادامه به ۱۶ مهر روز جهاني كودك اشاره كرد و گفت: نام گذاري اين روز به اين دليل است كه به كودكان جهان ظلم هاي فراواني شده بود و جهانيان به اين فكر افتادند كه براي جلوگيري از ظلم به كودكان اين نام گذاري صورت گيرد.
نماينده ولي فقيه در گلستان افزود: در قرآن و اسلام بر مسئله احترام به كودكان تأكيد فراوان شده و توجه، مهرباني، ارزش گذاري و احترام به كودكان لازم دانسته شده است.
وي در ادامه با تسليت فرا رسيدن سالروز وفات امام نهم گفت: كسي كه خود و خالق خود را بشناسد، در برابر پروردگار احساس بزرگي نمي كند و خود را هميشه بنده مخلص درگاه حق مي داند.
وي ادامه داد: اگر كسي مي خواهد سربلند باشد، بايد در برابر پروردگار تواضع و فروتني كند و اگر كسي متواضع باشد، حق تعالي خيرش را براي او زياد مي كند و شأنش را در بين مردم بالا مي برد.
۶۰۲/۷۴۶۷
آخرین اخبار سایت
رييس جمهوري در سازمان ملل راهي نو در برابر كشورها گشود
خطيب جمعه زاهدان: سخنان رييس جمهوري در سازمان ملل دنيا را تحت تاثير قرار داد
بشار اسد: ايران كشوري بسيار مهم براي ثبات منطقه است
دولت انگليس به جاسوسي از سيستم هاي مخابراتي بلژيك متهم است
امام جمعه بوشهر: سياست خارجي در تعامل با آمريكا بايد كنترل شده باشد
ارتش و پليس مصر، ميدان التحرير قاهره را بستند
روسيه ازصدور رواديد سفر براي يك مقام ارشد فيفا خودداري كرد
پيكر يك جانباز شهيد در دزفول تشييع و به خاك سپرده شد
اشتغالزايي و ازدواج آسان در راس تلاش هاي مسوولين قرار گيرد
خطيب جمعه شهركرد: آمريكا نيازمند مذاكره با ايران است
خطيب جمعه زنجان:انقلاب اسلامي يادگار ماندگار امام خميني(ره) است
خطيب جمعه بجنورد: رييس جمهوري در سفر به سازمان ملل خيلي خوب عمل كرد
پاكستان در موعد مقرر پروژه انتقال گاز از ايران را تكميل مي كند
دولت تركيه در پي كسب مجوزعمليات برون مرزي عليه عراق است
باكو اظهارات اخير مقامات رسمي اتحاديه اروپا را مغرضانه خواند