نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: وقف مخصوص افراد متمکن نیست بلکه همه می‌توانند در آن قدم بگذارند و مسوولان باید زمینه حضور همه اقشار را برای تحقق این امر مهم دینی فراهم کنند.

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در نمازجمعه این هفته شهرستان گرگان اظهارداشت: وقفت خدمتی به دین و راه خدا و همچنین کمک و خدمت به خلق خداست،

بخشی از وقف در واقع برای ترویج و تبلیغ دین است و بخش دیگر برای خدماتی از قبیل ساخت خانه، مسجد، مدرسه، داروخانه، بیمارستان و غیره در نظر گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: افرادی که تمکن مالی ندارند، می‌توانند با همدیگر روی هم گذاشتن حداقل توان خود، دریایی از کمک‌ها جمع‌آوری خواهد شد و می‌توان خدمتی ارائه کرد.

امام جمعه گرگان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز ماه ربیع‌الاول خاطرنشان کرد: نبی مکرم اسلام (ص)، بعد از ۱۳ سال مشقت و سختی با وحی از سوی جبرئیل و آماده بودن شرایط در مدینه، به سمت مدینه هجرت کردند.

آیت‌الله نورمفیدی اضافه کرد: جانشین شدن حضرت علی (ع) در بستر به جای پیامبر (ص) مساله‌ای است که بزرگان شیعه و سنی به آن اذعان دارند و در کتاب‌ها و آثار خود از این مساله نام برده‌اند.

نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: حضرت علی (ع) با آن که خطرناک بودن آن شرایط را می‌دانست، برای هموار کردن راه اسلام حاضر شدن جانش را به خطر بیندازد.

آیت‌الله نورمفیدی تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا همه اهل هجرت باشیم و از نَفس و خانه نفس خود به سوی خدا هجرت کنیم که همه گرفتاری ما از خانه نفس است.

امام جمعه گرگان در خطبه اول با بیان این که اگر ۲ مسلمان سه روز با هم قهر باشند، از اسلام خارج می‌شوند، گفت: این مهم نشان دهنده اهمیت اخوت و برادری بین مسلمانان و مومنین دارد و حتی تاکید شده اگر یکی از طرفین برای آشتی و حل مساله پا پیش بگذارد، فردای قیامت جلوتر از همه وارد بهشت خواهد شد.

آیت‌الله نورمفیدی اضافه کرد" امروز دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمانان، از راه‌های گوناگون و پیچیده در قالب دوستی با هدف ایجاد اختلاف بین مسلمانان و مومنین وارد می‌شوند.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن تلاش برای ایجاد جنگ و دعوا بین مسلمانان دارد و باید مواظب باشیم گرفتار دام پهن شده که زمینه شادی و خوشحالی آنها را فراهم می‌کند، نشویم.