طلاب علوم دینی باید بدانند که اگر مسیر خود را درست بپیمایند جایگاه ارزشمندی خواهند داشت . علم، تقوا و پرهیزکاری، عمل صالح و تهذیب نفس از مشخصه های  بارز یک طالب علوم دین است و باید همیشه این اصول را در تمام مراحل زندگی خود مد نظر داشته باشيد.

آیت ا... نورمفیدی در پیامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه خطاب به طلاب علوم دینی افزودند:  جایگاه  طلبه ای که در حوزه های علمیه درس میخواند و هدفش مقدس است ، بسیار ارزشمند است. چرا که رسول اکرم(ص) فرمودند: أقرَبُ النّاسِ من دَرَجَةِ النُّبوّةِ أهلُ الجِهادِ و أهلُ العِلمِ، نزدیکترین مردم به درجه پیامبران کسانی هستند که اهل جهاد و اهل تحصیل علم هستند.

یک طلبه باید بداند که در جایگاه سرباز امام زمان (عج) قرار گرفته و با این عنوان وارد جامعه می شود چرا که باید در ادامه مسیر پیامبران و امامان (ع) مردم را هدایت و با معارف دین، قرآن و حدیث و سبک و زندگی پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) آشنا کند.

نماینده مقام معظم رهبری اضافه کردند: شما جوانان عزیز شاگردان مدرسه امام صادق(ع) و سرباز سرباز خانه امام زمان(عج) هستید. چون برای تحصیل در این حوزه، معارف دینی را که از طریق اهل بیت(ع) مخصوصا امام باقر(ع) و امام صادق(ع) به دست ما رسیده، کسب فیض می کنید. همه شما عزیزان بدانید که شما فقط دانشجو نیستید بلکه سرباز امام زمان(عج) هم هستید. واین بالاترین افتخار برای شما طلاب عزیز محسوب می شود. لذا خداوند به شما در این راه ثواب زیادی می دهد.همه ما میدانیم شهدا مقام بالایی دارند، اما یک عالم دینی اگر زبان و قلمش کار کند و دفاع از دین و معارف دینی انجام دهد. قلم و بیانش از خون شهدا بالاتر است. روایت داریم روز قیامت که برپا می شود تمام خلایق را خداوند متعال جمع می کند، میزان گذاشته و اعمال سنجیده می شود. آنجا خون شهدا و مداد یک عالم یعنی زحماتی را که در بیان و تبلیغ معارف دینی داشته است هر دو را می سنجند  و برای همین است که امام صادق (ع) می فرماید زبان و قلم یک عالم که باعث هدایت مردم و جامعه شده است از خون شهید هم ارزشش بالاتر است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید