آیت الله نورمفیدی در گفتگو با صدا و سيماي مركز گلستان بمناسبت هفته بسیج

امام(ره) با تشکیل بسیج مردم را وارد عرصه دفاع از کشور و انقلاب کرد

آیت ا... حاج سید کاظم نورمفیدی نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان و امام جمعه گرگان، بمناسبت هفته بسیج مستضعفین، در گفتگو با خبرنگار صدا و سیمای استان گلستان ضمن گرامیداشت 5 آذر سالروز تاسیس نهاد مردمی بسیج و همچنین واقعه 5 آذر گرگان در ایام انقلاب اسلامی گفتند:

«هفته بسیج بسیار هفته مبارکی است. در شرایطی که همه دست به دست داده بودند که انقلاب را به هر شکل ممکن نابود کنند امام(ره) با تشکیل بسیج مردم را وارد عرصه دفاع از کشور و انقلاب کردند. این اقدام امام راحل بگونه ای یک الهام الهی  بود، بنابراین تشکیل بسیج یک امر مبارک و یک امداد غیبی بود که خدا این امر را به دل امام(ره) انداخت تا به امروز هم حضور بسیجیان در همه زمینه ها خصوصا مقابله با توطئه های دشمنان یکی از عوامل حفظ نظام بوده و خواهد بود.

اگر دور اندیشی امام  راحل و تشکیل بسیج نبود دچار مشکل می شدیم اما وقتی را که مردم  با حضور در اقیانوس بیکران بسیج وارد عرصه دفاع شدند این انقلاب بیمه شد.

همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند بسیج یک مجموعه ی گسترده ای است که اختصاص به یک قشر و زمان و منطقه ای ندارد و همه مردم در آن حضور دارند و در هر زمان و هر کجا حتی در دورترین نقاط کشور مردم می توانند وارد این سازمان مقدس و مبارک شوند.

تشکیل بسیج و حضور بسیجیان در عرصه های مختلف یک امر بسیار مهمی بوده است امروز نیز باید اعتراف کنیم پیشرفت هایی را که در کشور ایجاد شده یکی از ریشه ها،عوامل و زمینه های آن تفکر بسیجی است.

بسیجی یعنی کسی را که در هر کجا و هر زمان کشور به او  نیاز داشت وارد میدان شود، بنابراین ما بسیج را یک تشکیلات نظامی نمی دانیم و به مصداق فرمایش رهبر معظم انقلاب اگر کشور برای پیشرفت و حفظ  نظام در کلیه زمینه ها به چیزی نیاز داشته باشد این بسیج است که باید ورود پیدا کند.

5آذر که روز تشکیل بسیج  است روز حماسه 5 آذر گرگان هم است روزی که جوانان این شهر در آن شرایط خاص وارد عرصه شدند و آن تظاهرات وسیعی را به راه انداختند که در این تظاهرات عده ای از جوانان عزیز به شهادت رسیدند که لازم میدانم یاد و خاطره این شهدای گرانقدر را گرامی بداریم.»

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید