در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتیم، وقتی ایشان بیاناتی را درباره استان گلستان فرمودند، مسئله وحدت این منطقه در سخنان ایشان متجلی بود، و این  بیانگر آن است که همگرایی و وحدت در این استان مورد توجه خاص ایشان است، چرا که استان گلستان به عنوان نماد وحدت، جایگاه ویژه ای دارد.

آیت ا... نورمفیدی در آئین تودیع و معارفه مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور(مرکز بزرگ اسلامی) افزودند: واقعا خدا را شاکریم که دست اجانب و بیگانگان علی رغم تلاش فراوان نتوانست وحدت و همدلی را از مردم استان ما بگیرد و الحمدالله گلستان  در کل کشور و حتی می توان گفت در کل جهان اسلام نمونه و الگویی در زمینه وحدت بین شیعه وسنی است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان اضافه کردند: اختلاف فقهی و کلامی و تفسیری به جای خودش، این ها طبیعی است ولی به هیچ وجه این مسائل نباید به وحدت ما خدشه ای وارد کند. بارها این نکته را از من شنیدید، ما باید این وحدت را بر سه پایه قرار دهیم. اگر همه امت اسلامی این مبنا را قبول داشته باشند، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. نخست پذیرش است، اینکه همه باید همدیگر را بپذیریم، بعضی مواقع مطالبی را که بین بزرگان فرق اسلامی رد و بدل می شود را مطالعه می کنم، می بینم چقدر زیبا بزرگان شیعه و سنی با هم حرف زدند و مباحثه کردند این همان پذیرشی است که به آن معتقد هستم.

نکته دوم احترام متقابل به مقدسات همدیگر است، ادب اسلامی اقتضاء می کند که به این امر معقول پایبند باشیم.

نکته سوم هم صداقت است که باید صادقانه با هم رفتار کنیم. اگر این سه نکته باشد، هیچ مشکلی پیش نمی آید و وحدت امت اسلامی هم خیلی راحت تحقق پیدا می کند.

آیت ا... نورمفیدی ادامه دادند: امروز آنهایی که در برابر اسلام قرار گرفتند برایشان شیعه و سنی فرق ندارد. اگر به اتفاقات عراق نگاه کنیم، می توان  مشاهده کرد که استکبار با یک گروه شیعی موافق است و با یک گروه شیعی  مخالف است. این مسئله در فلسطین هم روی داده، یعنی با یک گروه سنی  موافق اند و با یک گروه سنی مخالف هستند. پس اینها به دنبال چیزی هستند  که برخلاف منفعت و قدرت آنها نباشد.

ایشان افزودند: یکی از اهداف مهم دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور، حفظ و تداوم وحدت است که باید مد نظر قرار بگیرد و همانند گذشته انجام شود.

لازم به ذکر است در این آئین که با حضور حجه الاسلام والمسلیمن کاظم لطفیان دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور و جمعی از علماء اهل سنت استان گلستان برگزار شد، آیت ا... نورمفیدی از خدمات هشت ساله حجه الاسلام والمسلمین علی خیرخواه تشکر و ضمن معرفی حجه الاسلام نورعلی دیلم به عنوان مسئول جدید مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور برای ایشان آرزوی موفقیت کرد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید