دشمن سعی و تلاش دارد بین فرق اسلامی، شیعه و سنی اختلاف بیاندازد تا ما را از اصل وظیفه ای که  بر عهده داریم غافل کند، امروز مهم ترین وظیفه مسلمین پرهیز از اختلاف و دعواهاست و باید با وحدت و همدلی از دین خدا و ساحت پیامبر(ص) و قرآن  کریم دفاع کنیم. مسلمانان باید بیدار باشند و به دام دشمن نیفتند.

 آیت الله نورمفیدی در دیدار تعدادی از علما و اساتید کشورهند با ایشان افزودند: کسی که امروز مباحث اختلاف انگیز بین شیعه و سنی را مطرح می کند، یقینا یا جاهل است یا مزدور دشمنان اسلام و مسلمین، یقین بدانید و شک نکنید داعش و امثال آنها از مسلمانان نیستند و مزدور و ساخته و پرداخته دشمنان هستند، در واقع  باید بگوییم یک اسلام بدلی درست کردند تا مردم جهان را از اسلام ناب متنفر کنند.

ایشان اضافه کردند: دشمنان اسلام با برنامه ریزی و اجیر کردن مزدوران حرف هایی را از سنی ها علیه شیعیان و از شیعیان علیه سنی ها پخش می کنند تا با اختلاف افکنی و تفرقه بین شیعه و سنی به به اهداف خودشان برسند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان با اشاره به وظیفه مسلمانان در شرایط امروز دنیا گفت: مهم تر و واجب تر  از نماز که ستون دین ماست، این است امروز متوجه دامی که  دشمن برای ما پهن کرده اند، باشیم.اینکه یک مسلمان نماز بخواند ولی در اردوگاه دشمن واهداف شیطانی آنها در اسلام بدلی و بی محتوا  فعالیت کند باید به مسلمان بودن و درجه ایمان او شک کرد.

آیت الله نورمفیدی درادامه با اشاره به جایگاه قرآن در بین مسلمانان گفت:علمای تفسیر زحمات زیادی کشیدند اما امروز کارهای فراوانی درتفسیر قرآن کریم باید انجام شود که وقتی آیات قرآن برای مردم تلاوت می شود این حس در همه ایجاد شود که قرآن برای امروز با آنها حرف می زند. چرا که  قرآن تا روز قیامت جریان دارد. ما روایت داریم همانطور که خورشید و ماه هر روز تازه هستند قرآن هم هیچ وقت کهنه نمی شود، پس قرآن برای آن روز نبوده و برای تمام زمان هاست. همانگونه که مرحوم اقبال لاهوری می گوید: «من یک روز بعد نماز صبح مشغول خواندن قرآن بودم پدرم از جلوی اتاقی که من مشغول خواندن قرآن بودم عبور کرد، به من گفت: طوری قرآن بخوان و انس بگیر که گویا همین الان این آیات از آسمان بر قلب نورانی پیامبر(ص) نازل شده است.»

ایشان با قرائت آیه شریفه «وَقَالَ الَّذِينَ كَفَرُوا لَا تَسْمَعُوا لِهَٰذَا الْقُرْآنِ وَالْغَوْا فِيهِ لَعَلَّكُمْ تَغْلِبُونَ» ادامه دادند: کفار تبلیغ و ترویج می کردند که به قرآن گوش ندهید و در تبلیغات شان می گفتند کاری کنید که صدای قرآن به گوش کسی نرسد تا مسلمانان از ایمان و اعتقاد خودشان برگردند.امروز دشمنان اسلام مضمون این آیه قرآن کریم را علیه ما مسلمانان به کار می برند و در شرق و غرب عالم، همّ و غمّ آنها این است چراغی که اسلام روشن کرده را خاموش کنند و دراین راه برای آنها شیعه و سنی هم ندارد، بنابراین شیعه و سنی امروز باید برای دفاع از اسلام و قرآن بیدار باشند.

نماینده ولی فقیه دراستان در پایان با اشاره به وحدت شیعه و سنی در استان گلستان اظهار داشت: یکی از کارهای خوب ما همزمان با انقلاب اسلامی دراین استان وحدتی است که بین برادران شیعه و سنی بوجود آمده، این وحدت و همدلی از امتیازات کشورمان مخصوصا استان ما است  که شیعه و سنی با صفا و صمیمیت با رعایت خیلی از مسائل و احترام متقابل در کنار هم زندگی می کنند،  وحدت شیعه و سنی در استان گلستان می تواند الگو و نمونه ی موفقی برای جهان اسلام باشد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید