امام جمعه گرگان گفت: چهل سال از انقلاب اسلامی گذشته است و حافظان و قاریان قرآن افزایش یافته است و تعالیم قرآنی را به دلها اقشار مختلف جامعه بکشانیم.

«آیت الله سید کاظم نورمفیدی» در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با بیان اینکه 99 درصد برنامه های قرآنی در محدوده قرائت، حفظ و تلاوت دنبال می شود، یادآور شد: عمده فعالیت های قرآن در این حوزه است و باید بیاندیشیم که در فرهنگ جامعه و نسل های مختلف کودکان و نوجوانان چه کارهایی را انجام دادیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان  ادامه داد: چهل سال از انقلاب اسلامی گذشته است و حافظان و قاریان قرآن افزایش یافته است ولی باید بیاندیشیم چه کاری باید انجام دهیم تعالیم قرآنی را به دلهای اقشار مختلف جامعه بکشانیم.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه جلسات و برنامه ها خوبی در حوزه تهیه سند چشم انداز قرآنی در استان شکل گرفته است، تاکید کرد: 300 ساعت کار برای تهیه این سند چشم انداز قرآنی برای استان تا سال ۱۴۰۴ شده ولی باید مد نظر قرار دهیم که خروجی آن در جامعه به کجا می رسد.

وی افزود: باید بیاندیشیم پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) چه کرد جامعه قبیله ای که در حال جنگ و خونریزی بودند اصلاح شد و باید بیاندیشیم در این مسیر چه گامی برداشتیم و نباید تنها در محدوده حفظ قرآن، قرائت و ... بمانیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه در حوزه تربیت فعالان قرآنی باید وارد حوزه عمل شویم، متذکر شد: باید همه دست به دست هم بدهیم و در میدان عمل گام برای اصلاح جامعه گام برداریم.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید