نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان در  دیدار وزیر آموزش و پرورش با ایشان ، معلمی و فعالیت در آموزش و پرورش را سخت تر از بقیه مسئولیت های کشور دانست و گفت: مسئولیت پذیران این بخش از جامعه در واقع سازندگان شخصیت انسان بعد از نهاد خانواده هستند.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در این دیدار افزود: آموزش افراد و پرورش آنان ۲ کار و مسئولیت خطیری است که باید جوانان و فرزندان جامعه براساس آن، پذیرای مسئولیت های مختلف در آینده باشند.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: از آنجایی که دانش آموزان به جای توجه به محتوا به سمت حفظ کردن مطالب آموزشی می روند، من به شخصه آموزش در کشور را خوب نمی بینم.

آیت الله نورمفیدی یادآور شد: توجه به محتوای آموزشی در واقع زمینه ساز رشد و پرورش استعدادها خواهد بود.

امام جمعه گرگان با اشاره به ترک تحصیل برخی از دانش آموزان گفت: بعضی از این افراد به علت توجه نکردن معلمین به مساله مهارت آموزی و تربیتی، اقدام به ترک تحصیل کرده و وارد بازار کار و مهارت آموزی می شوند.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه اجرای برنامه های فرهنگی تربیتی مانند آموزش قرآن و برگزاری دیگر مراسمات مذهبی  خوب است، افزود: اما آنچه در پرورش مهم و ریشه و اصل مطلب است، قرار دادن حب خدا و اهل بیت (ع) در دل دانش آموزان می باشد.

نماینده ولی فقیه در گلستان با تاکید بر این که نقش معلم و دبیر از همه این مسائل به عنوان اثرگذارترین افراد بر تعلیم و تربیت دانش آموزان مهم تر و پررنگ تر است، خاطرنشان کرد: متاسفانه بعضی از معلم ها در کلاس های درس هیچ نقشی ندارند و از سوی دیگر برای پررنگ تر شدن این نقش باید آنان بطور کامل تامین شوند و منزلتشان که متاسفانه امروز پائین آمده حفظ گردد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید