بمناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی و در راستای پیگیری و مرتفع نمودن مشکلات مردم ،آیت الله نورمفیدی در جلسه شورای اداری شهرستان علی آباد کتول حضور یافت.این جلسه با سخنان امام جمعه ،فرماندار و نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی همراه بود و در ادامه مدیران ادارات (جهادکشاورزی استان –آب منطقه ای استان-منابع طبیعی  و بنیاد مسکن استان و مدیر کل سیاسی استانداری گلستان) به بیان راهکارها ورفع مشکلات مطروحه این شهرستان پرداختند.

 

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نیزدرجلسه شورای اداری شهرستان علی آباد طی سخنانی اظهار کرد: در این جلسه مسائل مختلفی در رابطه با استان و شهرستان مطرح شد که همواره خواسته های من بوده و هست.

وی افزود: بهترین هدیه ای که ما می توانیم در چهل سالگی انقلاب به مردممان بدهیم همین هست که کارهای بزرگی که در زمینه های مختلف انجام شده را هرچه بهتر و غنی تر به اطلاع مردم برسانیم.

امام جمعه گرگان گفت: 40 سالگی دوره بلوغ و کمال است، انسان وقتی به چهل سالگی میرسد بلوغ فکری پیدا می کند، همان طوری که در روایات ما وارد شده انبیاء ما وقتی به چهل سالگی می رسیدند منصب نبوت که بالاترین منصب های بشری است به آن ها اعطا می شده است، پیامبر اکرم (ص)هم وقتی به سن چهل سالگی رسیدند گوهر نبوت به او اعطا شد.

وی گفت: در مورد انقلاب هم اگر نگاه منصفانه به 40 سال گذشته داشته باشیم درست است که فراز و نشیب زیاد داشتیم اما از آن طرف نعمت های بزرگی به این ملت داده شده است، پیشرفت هایی که حاصل شده است قبل از انقلاب  زمینه ای نبود که این پیروزی ها را به دست بیاوریم.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: یکی از امتیازات قران این است که مثل خورشید و ماه همیشه جریان دارد و کهنه نمی شوند مهم این است که بتوانیم اهل تلاوت باشیم، تلاوت فقط خواندن قرآن نیست تلاوت شأن رسول خداست، یکی از مختصات پیامبر (ص)تلاوت است؛ تلاوت یعنی اینکه ایات قرآنی برای مقتضیات بشری است، تلاوت کار هرکسی نیست و شأن رسول خداست و ایشان خود قرآن مجسم بودند.

وی گفت: حضرت امام (ره)در شرایط مختلف انقلاب از سال 42 تا پیروزی انقلاب سعی می کردند شرایط گوناگون انقلاب رابا  آیات قرآن برای مردم تلاوت کند.

آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: در آیات قرآنی آمده است حضرت موسی برای نجات بنی اسرائیل آمد وقتی آمد مردم انتظار داشتند یکباره مشکلاتشان حل شود، آن زمان سخت ترین گرفتاری ها برای بنی اسرائیل بود و آن ها انتظار داشتند با آمدن موسی یکدفعه همه آن ها حل شود، حضرت موسی اینجا یک موعظه می کند که برای ما هم باید در عمق جانمان قرار بگیرد؛ موسی به آنها گفت از خداکمک بخواهید و خسته نشوید و تحمل کنید. این سنت خداست که ما قرآن را درست بنگریم، تفکر و تدبر چیزهایی است که خدا از ما خواسته است.

وی اظهار کرد: زمین مال خداست و هر کدام از بندگانش بخواهد ارث به آن ها میدهد بنی اسرائیل وقتی نصیحت موسی را شنیدند گفتند این چه نصیحتی است تو نبودی ما بدبخت شدیم حال که آمدی این صحبت ها رامی کنی باز هم بدبخت هستیم.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: این حرف ها به گوش من هم میرسد که ای بابا قبل از انقلاب گرفتاری بود حالا بعد از انقلاب هم همینگونه است اما آن اذیت بردگی بود بیگاری کشیدن بود اذیت بعد از آمدن موسی اذیتی است که برای هر عزیزی پیش می آید و اذیت های استقلال خواهی است، رو پای خود ایستادن و پیشرفت است، اگر ما دنبال این حرف ها نبودیم این اذیت ها هم نبود، چرا عربستان را اذیت نمی کنند؟ چون برده آن هاست و گاو شیرده آن هاست؛ نه تنها کاری به کارش ندارند بلکه از جنایت در یمن هم پشتیبانی می کنند.

 وی تصریح کرد: اگر امام حسین(ع) در مدینه می نشست و سکوت می کرد کسی اذیتش می کرد؟ اما وقتی یک راه دیگر را انتخاب کرد آن همه اذیت ها اصلا اذیت نیست ما چون سربلند کردیم می خواهند سرمان را زیر اب کنند چون در مقابل سلطه گران سربلند کردیم می خواهند مارا بشکنند این افتخار ماست ما تازه اذیتی نشدیم با تمام این اذیت ها خوشحال کننده است دشمن ما را تحریم کرد عهد شکنی کرد ما امروز واقعا جای خوبی هستیم.

امام جمعه گرگان گفت: قبلا این شهر دانشگاه نداشت اما حالا 12 هزار دانشجو دارد علم مقدمه همه پیشرفت هاست قبلا در کشور حدود 150 هزار دانشجو داشتیم اما حالا نزدیک به پنج میلیون دانشجو داریم.

وی با بیان اینکه مسئولان ما باید به دنبال کارهای بزرگ و زیربنایی باشند، افزود: حضرت علی (ع) به مالک اشتر می فرماید مالک مهمترین کارها در نزد تو کاری باشد که به حق نزدیک تر باشد.

امام جمعه گرگان گفت: همیشه توصیه من به مسئولان این بوده که نگاه توسعه ای به موضوعات استان داشته باشند همیشه حرف من این بوده که کارهای بزرگ انجام دهید کارهایی که مشکلات را از سرچشمه حل کند.

وی افزود: در آینده ای نزدیک رئیس جمهور به گلستان می آید و یک سری از مشکلات ریشه ای داریم که باید آن ها را مطرح کنیم مسائلی که مشکلات استان را مطرح کند و موجب برطرف شدن آن ها شود.

آیت الله نورمفیدی گفت: زهکشی اراضی شمال استان که در سفر قبلی رئیس جمهور تصویب شد کار بسیار خوبی بود که وقتی شنیدم اجرایی شده است خدا راشکر کردم ،  کشاورزان به ما می گفتند از زمین هایی که قبلا 300 کیلو گندم برداشت می کردند حالا بین دوتا سه تن گندم برداشت می کنند.

امام جمعه گرگان گفت: همیشه توصیه و روایات ما این بوده که نگاه به بالا و همت بلند داشته باشید چون موجب رشد خودتان می شود مسئولان بالادستی اگر ببینند مسئولان استانی حرف های خوبی می زنند قطعا در آن ها تاثیر می گذارد پس درخواست های بزرگ داشته باشید.

وی گفت: در رابطه با مسئله آبی که به سمت سمنان برده می شد من هم حق را برای علی آباد می دانم و  این آب قرن هاست از آن سرشاخه هایش به این سمت جاری می شود.

وی گفت: وقتی برای استان شدن گلستان نزد مقام معظم هبری رفتم به ایشان عرض کردم سابقه تاریخی جرجان و طبرستان با یکدیگر متفاوت است و گفتم حضرت امام دو نماینده برای خودشان تعیین کردند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید