آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در مراسم تودیع و معارفه رئیس صدا و سیمای گلستان اظهار کرد: از اقای عبدالحسینی مدیر سابق صدا و سیمای گلستان کمال تشکر را دارم چراکه در جایگاهی که بسیار حساس بود به نظر من و بسیاری از مسئولین عملکرد ایشان رضایت بخش بود.

وی افزود: شاید در افکار عمومی این نکته مطرح شود که عملکرد صدا و سیمای چگونه است و این واقعیتی است که صدا و سیما  زیر یک سوال است که چگونه عمل می کند، به نظر من رسانه ملی باید آن قدر مورد اعتماد مردم باشد که وقتی حرفی را می زند مردم آن را قبول داشته باشند. اما وقتی برنامه ها رنگ و بوی جناحی پیدا می کند نظرها عوض می شود اقای  عبدالحسینی تلاش کرد این پیرایه به صدا و سیما بسته نشود.

امام جمعه گرگان خطاب به رئیس جدید صدا و سیمای گلستان ادامه داد: از شما می خواهیم کارتان را درست انجام دهید و آن طور که مردم می خواهند این برداشت و انتظارها به وجود نیاید.

وی اظهار کرد: حفظ وحدت اقوام شیعه و سنی خیلی مهم بوده و ما تا کنون مشکلی در این زمینه نداشتیم و این امر  باید حفظ شود، من خودم شخصا اعتقاد دارم این فضای فعلی صدا و سیما فضای خوبی نیست و از بیرون تشدید می شود، بنده یقین دارم دشمنان ما مخصوصا عربستان سردمدارایجاد اختلافات  است و ما نمی خواهیم این تشدید شود و به دلیل منافع سیاسی که ترسیم می کنند این اختلافات به وجود بیاید.

آیت الله نورمفیدی گفت : برای برقراری وحدت باید سه اصل را مورد توجه قرار دهیم ، اول اینکه مبانی و اصول همدیگر را بپذیریم. دوم  احترام متقابل و سوم اینکه صداقت داشته باشیم،  من در این چهل سال این نکات را رعایت کردم و من با آن ها صادقانه برخورد کردم.

امام جمعه گرگان افزود: جایگاهی که صدا و سیما باید در افکار عمومی داشته باشد باید حفظ شود که به صلاح انقلاب و نظام است.

وی تاکید کرد: استان گلستان استانی قومی است، مخصوصا برادران اهل سنت اینجا زندگی می کنند؛ انشالله بتوانید فیلم های خوبی در استان بسازید. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید