آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار کارکنان بهزیستی گلستان با ایشان اظهار کرد: در آیات شریفه قرآنی گفته شده کارهایی که انسانی برای یک انسان دیگر به هر شکلی انجام می دهد خیلی ارزشمند است، اگر انسان یک نفس و جانی را احیا کند مثل این است که همه انسان ها را احیا کرده است.

وی افزود: همه خدمت هایی که نسبت به انسان انجام می شود خوب است اما آن جایی که خدمت به خود انسان بر می گردد بهتر است مثلا اشکالی در وجود فرد هست و فرد آن ایراد  را برطرف می کند.

امام جمعه گرگان با اشاره به اهمیت کار پزشکان در عمل های مهمی همچون جراحی قلب  اظهار کرد: اینگونه عمل های جراحی کار بسیار حساسی است و موجب نجات جان بسیاری از انسان ها می شود، حتی در این زمینه بسیاری از پزشکان ایرانی از پزشکان خارجی بهتر هستند و خدمت به انسان به هر شکلی که باشد مهم است.

وی افزود: بین خودتان و خدای خودتان حجت داشته باشید و همین امر کافی است و هیچ چیز دیگر نمی خواهد؛ آنچه را که در توان دارید برای نجات انسان ها بهره ببرید و به خدا بگویید هر کاری می توانستم انجام دادم چرا که این کار همه چیز است و هم دنیا و هم آخرت است اما اگر خدای نکرده در محدوده ای که توان دارید و کوتاهی کنید دیگر پیش خدا حجت ندارید و فردا زبانتان در نزد خدا باز نیست.

امام جمعه گرگان گفت: هیچ چیز و هیچ حرکتی حتی حرکت مورچه در شب تاریک بر روی سنگ مرمر و صدایی که از آن بلند می شود بر خدا پنهان نیست، رسول خدا (ص)می فرماید :شما نمی توانید همه نیازهای مردم را برآورده کنید اما با اخلاق و زبانتان می توانید این کار کنید.

وی افزود: مردم در نزد من از برخی ادارات شکایات می کنند که ما به کارمندان سلام می کنیم اما جواب سلاممان را نمی دهند ،همین چیزها زندگی ما را بی برکت کرده است و باید نسبت به آن توجه شود.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: خدمت به انسان ها امر مهمی است و خداوند در این زمینه تاکید زیادی می فرماید، نکته دوم این است که در حد توانمان کم نزاریم اگر آدمی ذره ای کار خوب در زندگی اش انجام دهد نتیجه اش را می بیند و اگر ذره ای کار بد هم انجام دهد باز هم می نتیجه اش را می بیند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید