آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار با خاندان نمایندگان فقید یاک 40 اظهار کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم و تذکری به خودم و شما می دهم که ماه رمضان فرصت بسیار خوبی برای بازنگری انسان در خودش را به وجود می آورد.

وی افزود: امیرالمومنین علی (ع)می فرماید ؛اوقات شما سه بخش است، یک بخش گذشته و تمام شد، یک بخش حال که در آن قرار دارید و یک بخش آینده که هنوز  نیامده است، آن زمانی که گذشته دیگر گذشته و باید بازنگری شود، زمان آینده هم نیامده است و زمان حالی که در آن قرار داریم دارای اهمیت است، ماه رمضانی که در آن قرار داریم امیدوارم خدا به همه ما توفیق دهد تا از این فرصت قدسی بهره مند شویم و در خود بازنگری کنیم.

وی گفت: تشکر می کنم از همه شما عزیزان خانواده حادثه یاک 40، که 17 سال مجدانه پیگیر بودند تا این مراسم هر سال برگزار شود، برگزاری مراسم بزرگداشت از جهات عدیده ای می تواند مورد توجه همه قرار گیرد و نشان دهد کسانی را که در راه خدمت مردم صادقانه قدم برمیداشتند اینطوردل ها متوجه آن ها می شود می خواهند برایشان سالگرد برگزار کنند.

امام جمعه گرگان گفت: برگزاری این مراسم درس قدردانی از خدمتگزاران به مردم است و با این کار قدردانی را به دیگران یاد می دهیم، امام علی (ع)می فرماید ؛ قیمت هر انسانی به کار نیکی است که انجام می دهد و در جمله دیگری می فرماید انسان فرزند کار خودش است.

وی ادامه داد: اینکه این کار 17 سال بعد از حادثه استمرار داشته جای تشکر دارد که با استقامت در این راه ایستاده اید و همه ساله خوب برگزار می شود تا کمرنگ نشود و آثار خوب اخلاقی و دینی و جنبه های شکرگزاری از اهل خدمت را نشان می دهد.

وی در رابطه با اوضاع فعلی کشور اظهار کرد: از نظر اقتصادی و شرایط مالی در شرایطی هستیم که این امر می تواند زمینه سواستفاده را فراهم کند و دل های مردم را خالی نمایند.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: باید تا جایی که می توان روح امید را به مردم منتقل کرد چراکه ما شرایط مختلف و سختی را در گذشته با توکل بر خدا شرایط را پشت سر گذاشتیم و حالا مرحله ایست که برخی افراد با طرح موضوعاتی مانند برجام و قیمت و دلار و ... تلاش می کنند دل مردم را خالی کنند.

وی با بیان اینکه انقلابیون دلسوز اینجا مشخص می شوندکه چطور به قضایا نگاه می کنندو خود را نشان می دهند، اظهار کرد: مشکلات هست و همه هم می دانیم ریشه قضیه کجاست و بازی های دنیا و عوامل داخلی موثر است، این مسائل نباید ما را از اصل دور کند تا زمانی که ریشه درخت محکم است آف نمی تواند درخت را از پای در بیاورد اما ریشه اگر سست باشد آفت درخت را خراب می کند.

امام جمعه گرگان گفت: این ها آفت است که به درخت تنومد انقلاب وارد شده است امیدواریم با دعاهای شما به راه خودش ادامه دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید