آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های نماز جمعه عبادی سیاسی شهر گرگان اظهار کرد: امروز روز میلاد اباعبدالله الحسین (ع)است و این میلاد خجسته  را محضر فرزند بزرگوارشان امام زمان (عج) و همه مسلمانان و علاقه مندان آن حضرت تبریک عرض می کنم.

وی افزود: ارتباط امت اسلامی نسبت به حضرت سیدالشهدا برکسی پوشیده نیست و اراده و عشق مردم امری استثنایی است و چه زیباست این عشق و ارادت ما را به امام حسین(ع) و رفتار و کردارشان نزدیک تر کند، این عشق نباید فقط در عزاداری ها خلاصه شود عشق وقتی می تواند سعادت بخش باشد که ما را به سمت این عزیزان راهنمایی کند من امروز به مناسبت عشق و ارادت به حضرت سیدالشهدا دو درس خلاصه با موضوع سیاسی و اخلاقی از مکتب سیدالشهدا عرض می کنم.

امام جمعه گرگان گفت: وقتی عبیدالله بن زیاد به امام حسین (ع) نامه ای نوشت که شنیده ایم آمده ای به کربلا پس به تو دو کارپیشنهاد می کنم یا اینکه تسلیم ما شو یا جنگ و کشته شدن را بپذیر ؛ این حرف عجیبی بود، امام حسین (ع)را در مقابل ذلت تسلیم شدن و یا کشته شدن قرار دادند، حضرت وقتی مقابل جمعیت قرار گرفت این موضوع رامطرح کرد گفت ای مردم آگاه باشید مرا بر سر دوراهی قرار داده یا ذلت و یا کشته شدن، خدا این اجازه را نمی دهند ذلت را بپذیریم که من شهادت را کنار بگذارم و زیر بار ذلت بروم.

وی افزود: این درس بسیار بزرگی است همه جا باید این درس سیدالشهدا را به خاطر بسپاریم و بدانیم تنها با گریه کردن حسینی نمی شویم و روح و تفکر ماهم باید حسینی شود. امروز شرایط سختی داریم یزید زمان به ما مردم مسلمان ایران می گوید یا تسلیم سیاست های آمریکا شویم و چه در منطقه و چه در جهان سیاست هایشان را بپذیریم و هر بلایی که سر مردم خاورمیانه بیاورد ایران باید تسلیم باشد یا بلاهاو گرفتاری ها را بپذیریم.

امام جمعه گرگان گفت: اگر ما واقعا عشق و ارادتمان اصیل است باید پیام امام حسین (ع)را سرلوحه قرار دهیم اگر ما تسلیم شویم آمریکا هرکاری بخواهد می کند و هر بلایی بخواهد سر ما بیاورد اگر بخواهیم اصیل باشیم زیر بار ظلم نمیرویم یا عزت را باید انتخاب کنیم یاگرفتاری هایی که برای ما درست کنند، این درس سیاسی است و واقعا امروز کشور ما بر سر این دوراهی قرار دارد.

وی ادامه داد: امروزه جامعه ما دور از اخلاق شده و بداخلاقی ها در آن زیاد شده است، بگو مگوها زیادی شده است، این چیزی نیست که امام حسین (ع) به ما آموخته است امام حسین (ع) به ما نوع دوستی و مردم داری را یاد داده است . انس بن مالک می گوید نزد امام حسین (ع)  نشسته بودم و کنیزی آمد به امام حسین (ع) دسته گلی داد امام حسین وقتی شاخه گل را گرفت برده را آزاد کرد انس تعجب کرد که چرا آزاد کرد امام حسین (ع)فرمود خدا ما را اینجوری تربیت کرده است و دستور داده است وقتی فردی به شما هدیه ای داده است عرض ارادت می کند شما در مقام جواب یا بهتر از او یا مثل او را به او بدهید، بهتر از کار او کار من بود که آزادش کردم.

امام جمعه گرگان گفت: امام حسین (ع)می فرماید اخلاق خوب عبادت است آدم باید عادت کند با مردم اخلاق خوبی داشته باشد ومن به مسئولین توصیه می کنم با مردم با اخلاق خوب صحبت کنند برخی مردم شکایت دارند برای رفع مشکلی نزد مسئولین می رویم و سلام می کنیم اما سرشان را بلند نمی کنند جواب سلامی نمی شنویم این رفتار درست نیست حتی اگر نمی توانید کار مردم را انجام دهید اخلاق خوب داشته باشید این رفتاری نیست که ائمه (ع)ما را راهنمایی کردند.

وی گفت: فاطمه دختر امام حسین(ع) از امام حسین (ع)حدیثی نقل می کند و امام حسین(ع) از مادرش فاطمه زهرا (س)و ایشان هم از پدرش حضرت محمد (ص) نقل می کند ای امت من بهترین شما مسلمانان کسی است که نرم خو تر است و خشن و بد اخلاق نیست و همسران و خانواده خود را گرامی دارند.

آیت الله نورمفیدی گفت: من به صراحت می گویم این جامعه ما جامعه حسینی نیست چراکه در آن دروغ وتهمت و افترا نسبت به یکدیگر وجود دارد، اگر کسی پشت سر کسی حرف نزند چه می شود امام حسین (ع)می فرماید اگر کسی بدگویی نکند حتما کسی پیدا می شود در جایی که از او بدگویی می کنند از او دفاع کند.

وی ادامه داد: سیاستی را که امروز ما در کشور داریم و به آن عمل می کنیم این است که که نمی خواهیم زیر بار ذلت برویم ، آمریکا می خواست خاورمیانه ای جدید ایجاد کند و ایران ساکت باشد زمانی که رهبرمعظم انقلاب نپذیرفتند در واقع همان سیاست امام حسین (ع)را اجرایی کردند و در واقع هیهات من ذلت کافی نیست و بعضی جاها لازم است به آن عمل کنیم.

امام جمعه گرگان در خطبه دوم نماز جمعه اظهار کرد: امشب و فردا سالروز ولادت حضرت ابوالفضل (ع)  است سربازی که آنقدر علو درجه دارد امام حسین (ع)در مورد ایشان در روز تاسوعامی گوید جانم فدات برو ببین چه می گویند، این جمله عجیبی است که حتی امام حسین (ع) در مورد فرزندانشان نگفته اند، فردا روز جانباز است عزیزانی که در ایام دفاع مقدس در میدان گلوله و توپ جانباز شده اند افتخار پیروی از حضرت عباس (ع)را به دست آورده اند.

وی افزود: روز سوم شعبان روز میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار است، در این روز حضرت امام سپاه پاسداران را تاسیس کرد ضرورت هایی که در آن روزها وجود داشت که سازمان و تشکیلاتی که در تمام صحنه ها حضور داشته باشد تا از اصول و حیثیت انقلاب دفاع کند و امیدواریم در اهداف امام راحل و قانون اساسی بر عهده آن هاگذاشته به نحواحسن انجام دهند.

امام جمعه گرگان گفت: جریان پنجم اردیبهشت ماه این است که آمریکایی ها در زمان کارتر گروهی را برای نجات گروگان ها فرستادند،6 هواپیمایی 330 و 8 هلی کوپتر که آمدند تا وارد ایران شوندو خود را به تهران برسانند و گروگان ها نجات پیدا کنند؛ اما وقتی وارد خاک ایران شدند120 کیلومتری کرمان در یکی از هلیکوپترها نقص فنی به وجود امد و فرود آمد وافراد آن به هلیکوپتر دیگری منتقل شدند که آن هم دچار نقص فنی شد و در صحرای طبس نشستند، هنگام سوختگیری هواپیما نقص فنی پیدا کرد  از کار افتادند به اینجا که رسید تماس گرفتند کارتر دستور می دهد که برگردند در حین بازگشت سپاهیان ابابیل خدا به تحرک می افتند و طوفان شن برمیخیزد یکی از هواپیماها با هلیکوپترها تصادف میکند و آتش می گیرد و هلی کوپتر ها را می گذارنند و با هواپیماها برمی گردند هیچ کس ازاین اتفاق اطلاع نداشت جز عبارت امداد غیبی نمی توان چیزی برایش تصور کند از وزیر دفاع آمریکا پرسیده بودند چه اتفاقی افتاده بود؟ از شدت ناراحتی گفته بود آیت الله خمینی بالای بالکن ایستاده بود با اشاره دستش یکی یکی هلی کوپترهای ما از بین رفت.

وی گفت: بعد از مدتی کارتر پیامی می دهد که در هواپیماهای ما اسنادی مهم وجود داشت اما به دستور بنی صدر این هلی کوپترها را بمباران کردند و اسناد و مدارک را نابود کردند امام راحل خیلی در مورد این اتفاق صحبت کردند و آن را امداد غیبی دانستند. اگر ملتی در مسیر خداوند حرکت کند خدا هم کمک می کند.