آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با ایشان  اظهار کرد: همه کشورها از کشورهای درجه اول صنعتی گرفته تا کشورهای رتبه های آخر مشکلات عدیده ای در همه زمینه ها دارند، چندی پیش یکی از بستگان از اتریش تماس گرفت گفت به کوبا رفته بود پرسیدم چطور کشوری بود گفت کشور خوبی است و مردم همه راضی هستند و به فیدل کاسترو علاقه دارند آن طور که ما دیدیم وضع مردم خوب است و راضی هستند اما در آمریکا وضع افتضاح است و مردم فقیر زیادی دارد.

وی افزود: برای من جای تعجب بود کشوری مانند آمریکا چگونه به چنین وضعیتی دچار است در حالی که کشوری ماند کوبا مارکسیستی بودند و این کشورها وضع مادی خوبی ندارند چون اقتصادشان آزاد نبود و اقتصاد دولتی بود.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: در همه کشورها مشکلات وجود دارد مهم این است که مسئولین به مشکلات چگونه نگاه کنند به نظر من اگر مردم ببینند که مسئولانشان دلسوز هستند و می خواهند خدمت کنند و مشکلات را برطرف کنند همراه می شوند.

وی افزود: نکته دوم این است که روابط مسئولان با مردم روابط سالمی باشد پیامبر اکرم (ص)فرمودند؛شما نمی توانید همه نیازهای مردم را تامین کنید اما میتوانیدبا زبانتان و اخلاق و برخوردتان همه را راضی کنید.

امام جمعه گرگان گفت: ثروتمندان خود را صاحب امتیاز می بینند به همین دلیل خود را یک سرو گردن بالاتر از بقیه می بینند که این کار غرور می آورد وموجب بسیاری از مشکلات می شود، افرادی هم که عالمند مانند ثروتمندان خودشان را بالاتر می بینند منتهی علم حقیقی این است که انسان جایگاه و درجه خود را درست احساس کند.

وی تصریح کرد:  ممکن است انسان عالم باشد اماحکیم نباشد چه بسا انسان هایی که عالم نیستند اما حکیم هستند؛ چه زیباست عالمی که حکیم هم باشد، کسی که حقایق زندگی را به درستی تشخیص دهد خود را درست می شناسد و می داند چگونه باید عمل کند همانند همان آدم حکیم.

آیت الله نورمفیدی افزود: با وجود اینکه مشکلات  زیادی داریم اما اگر مردم احساس کنند با آنها شیله پیله ای نداریم و همه مسئولان قصد حل کردن مشکلات مردمی را دارند و گرفتار غرور نشویم، موجب رضایتمندی مردم می شویم.

وی اظهار کرد: نباید نحوه زندگی مسئولان ومردم متفاوت باشد در کوبا علت مهم راضی بودن مردم همین بوده است چراکه خود فیدل کاسترو درویش مسلک بوده است و بعضی از دوستانی که از  نزدیک او را دیده بودند اینجور توصیف می کردند و علت رضایت مردم کشورش هم همین مورد است.

 امام جمعه گرگان گفت: ما همه مشکلات را نمی توانیم حل کنیم و برخی مشکلات دست دیگران نیست و به بودجه دولت ربطی ندارد و به شخصیت ما مربوط می شود، قصد و غرض ما باید دلسوزی برای مردم باشد.

آیت الله نورمفیدی اظهار داشت: در زمینه حل مشکلات استان ما نیازمند مسئولان پیگیر هست، نه مسئولانی که پشت میز نشین باشند.

وی با اشاره به موضوع عدالت سلامت در استان اظهار کرد: ما در استانمان متاسفانه از این جهت خیلی مشکل داریم و از این حیث شاید قم و تهران اینگونه نباشد، ولی در استان ما چون یک استان مرزی هستیم و مرزنشین زیادی  در حدود 400 کیلومتر مرز زمینی داریم که به آن ها توجه نشده است.

امام جمعه گرگان گفت: از نظر مسائل استراتژی وضعیت مرز هم مهم است، مرز نشین راچه کسی می خواهد نگه دارد؟ نیروی مرزبانی در مناطق فاصله دار از هم مشغول مرزبانی هستند آیا این افراد می توانند مرزهای ما را نگه دارند ؟ به نظر من نمی شود پس بهترین راه این است که نسبت به مرز نشینانمان توجه و عنایت ویژه ای داشته باشیم.

امام جمعه گرگان گفت: در سفری که سالها پیش در مراوه تپه داشتیم و دکتر هاشمی وزیربهداشت هم بود مردم ترکمن از راه های دور آمده بودند تا دکتر آن ها را ببیند، یکی از حرف هایی که زدند این بود که  برای مشکلاتی مثل زایمان و ... باید به گنبد بروند و شرایط سختی دارند.

وی افزود:  همان جا به آقای سعیدی کیا زنگ زدم و به ایشان گفتم شما در این منطقه زمین های زیادی دارید کار هم در حال انجام است گفت اگر اقای هاشمی قبول کند تجهیز کند از نظر ما ایرادی ندارد و ظاهرا کارهایی در حال انجام است این موضوع راپیگیری کنید تا عدالت سلامت رخ دهد،باید ببینم این شعار را چگونه عملی می کنید.

امام جمعه گرگان گفت: بعضی چیزها را دوست دارم با جدیت دنبال کنید نه اینکه اداری برخورد کنید بلکه هر کجا که رسیدید و دستتان به هر کسی رسید این موضوع را مطرح کنید تا آن مرکز در مراوه تپه راه اندازی شود چراکه آن بیمارستان تنها در سلامت دخیل نیست بلکه به امنیت هم مربوط می شود من به قضایا از این بُعد نگاه می کنم.

وی با طرح این پرسش که آیا می توانیم به عدالت سلامت برسیم، گفت: این آرمان یک آرمان اسلامی است وامام صادق می فرماید هر شهری سه استوانه و اساس می خواهد، عالم با تقوا و خداترس، یک امیر مورد اعتماد و یک پزشک استاد  که مورد اعتماد مردم باشد از ضروریات است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید