آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی با ایشان اظهار کرد: اتحادیه انجمن های اسلامی از قبل و بعد از پیروزی انقلاب  تا به امروز در بسیاری از فراز و نشیب ها که شاید خیلی ها رنگ عوض می کنند و جایگاه خودرا عوض می کنند همچنان در این مدت و حدود 40 سال بعد از انقلاب در جایگاه ثابتی و مستحکمی ایستاده و همراه با ارزش های انقلاب حرکت کرده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: تحولات در زندگی بشر طبیعی است و زندگی بشر در هیچ بخشی ساکن نیست و متغیر است، این تحول را همیشه منظور نظر داشته باشند و اگر تغییری در تشکیلات به وجود بیاید نهراسند چراکه اتحادیه باید با تغییر احوال و اوضاع بتواند خودش را تغییر دهد.

وی با اشاره به سفر اخیر ریاست جمهور به ترکمنستان اظهار کرد: در این سفر زندانیان زیادی داشتیم و حدود 100 نفر مربوط به گلستان بودند که  برخی از آن ها حتی 15 سال زندانی بودند، این کار رئیس جمهور شاد کننده وارزشمند بود و به همین منظور نامه ای به آقای روحانی نوشتم و از این حرکت ایشان که تاثیر مثبتی در استان داشته است تشکر کردم.

امام جمعه گرگان گفت: همان طور که می دانید مشکلات کشور  ومشکلات جامعه ما زیاد است و بعضی از این مشکلات طوری نیست با روی صندلی نشستن حل شود گاهی به قدری پیچیده است که حل شدن آن ها عزم عمومی می خواهد.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال جریان برجام مسئله مهمی بود که مذاکرات ما با 6 کشور شبیه میدان جنگ بود؛ چراکه ما در این میدان مبارزه در مقابل 6 کشور صنعتی و پیشرفته شکست نخوردیم؛ در حالی که در دنیا بی سابقه بود که کشوری مانند ایران پای میز مذاکره بنشیند و اینگونه از مذاکره خارج  شودو حالا کشوری مانند آمریکا اظهار پشیمانی می کند و این خودش بزرگترین پیروزی برای ماست.

 آیت الله نورمفیدی گفت: اگر چنانچه  در این مذاکرات مجلس یک جور، دولت یک جور رفتار می کردند نتیجه نمی گرفتیم و آن ها وقتی دیدند پشتوانه این قدر محکم است نتوانستند کاری کنند.

وی تصریح کرد: این کشورها تلاش می کردند اثبات کنند ایران اوضاع جهان را  برهم میزند اما به دنیا نشان داده شد ما مزاحمتی برای دنیا نداریم و سازمان انرژی اتمی هم تاکید کرد که ما به دنبال ساخت بمب اتم نبوده ایم و از این لحاظ ما پیروز شده ایم؛ البته  شاید به همه آنچه را که می خواستیم نرسیدیم و این کار اگر پشتوانه عزم ملی را به همراه خود نداشت به موفقیت نمی رسید.

امام جمعه گرگان گفت: مشکلات اقتصادی را قبول دارم اما اگر آن عزم ملی عملی شود مشکلات هم حل می شود.

وی با بیان اینکه برخی منافعشان در این مشکلات است و اجازه نمی دهند مشکلات کشور حل شود، اظهار کرد: قاچاق و واردات بی رویه یک فاجعه است،همه هم این نکته را می دانیم و راهی جز تحقق شعار رهبر معظم انقلاب نیست و ما باید به سمت استفاده و حمایت از کالای ایرانی حرکت کنیم.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه استفاده از کالای ایرانی هم یک مسئله ساده ای نیست و نمی شود به این راحتی ها حل شود، افزود: باید برای حل این مشکلات برنامه ریزی کنیم، در بانک ها و ادارات و مجلس ما اشکال وجود دارد، ممکن است در دولت هم اختلاف نظر وجود داشته باشد، اما این کار نیازمند عزم ملی است.

 وی گفت: دولت، مجلس ، مولدین، تولیدگران، کشاورزان و... باید به دنبال تولید اجناس با کیفیت باشند چراکه وقتی جنس داخلی کیفیت نداشته باشد مردم به سوی استفاده از اجناس خارجی می روند.

امام جمعه گرگان گفت: دولت اینجا وظیفه دارد برای تولید راه را باز کند و موانع بر سر راه تولید چه موانع بانکی، قانونی ، اداری و ... را  از سر راه بردارد؛ تسهیل فضای کسب و کار نکاتی است که بر عهده دولت است و مجلس هم باید کمک کند.

وی افزود: برخی از کشورها  به اندازه ما مواریث فرهنگی ندارند ولی به اندازه درآمد نفت ما از گردشگری درآمد دارند، مولدین ما باید تکانی به خود دهند و چیزی را تولید کنند که وارد بازارهای جهانی شود و دنیا را قبضه کند. آیا چنین فکری در مولدین هست؟ شاهد بودیم با تولید خودروهای بی کیفیت مجبور شدند وام دهند تا مردم خریداری کنند.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: اگر کارها با برنامه و حساب شده باشد؛ بررسی و بازاریابی شود و بر اساس نیازسنجی اقدام به تولید کنیم به جایی نمی رسیم که 120 هزار تن سیب زمینی روی دستمان بماند.

وی با بیان اینکه کاری که بر اساس دانش نباشد موجب ضرر می شود، اظهار کرد:

این درست است که شالی در استان صرفه اقتصادی دارد اما آیا کاشت آن به صلاح استان هست؟ اگر به قضایا با دید انقلابی نگاه کنیم متوجه می شویم آب های زیرزمینی  در حال افت است و آب شور در حال سرایت است و آینده زمین های ما تبدیل به اراضی شورمی شود.

امام جمعه گرگان گفت: حمایت از کالای ایرانی یک شعار است اما اگر بخواهد عملی شود به این راحتی ها نیست؛ تصور کنید 10 سال در یک شرایطی بودید و حالا بعد از 10 سال می خواهید به یکباره شرایط را عوض کنید.

وی اظهار کرد: امروز مرزبانان ما افرادی هستند که در منطقه مرزی زندگی می کنند، باید هوای مرزبانان خودرا داشته باشیم و به آن ها برسیم معمولا وضعیت مرزنشینان ما خوب نیست و حتی شهرهای مرزی ما آب خوردن ندارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید