پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله نورمفیدی

bgc image
place image

حوزه علمیه امام خمینی(ره)

حوزه فعالیت:

تلفن : 017-32420115

فکس : -

آدرس : گرگان ميدان شهيد مفتح

این مدرسه در سال 1359 با پذیرش طلاب در مدرسه محسنیه آغاز به کار کرد، سپس به مدرسه عمادیه منتقل شد، با احداث ساختمان جدید این حوزه، در سال 1365 به ساختمان فعلی واقع در میدان مفتح گرگان منتقل شد.

ساختمان این حوزه در زمینی به مساحت 20000 متر مربع با زیر بنای 7000 متر مربع  ساخته و ظرفیت اسکان و آموزش 300 طلبه را داراست. این مدرسه دارای امکانات آموزشی، رفاهی بسیار خوبی است که حوزه را از دیگر حوزه‏های کشور متمایز کرده است، از قبیل80 حجره، کتابخانه، سالن اجتماعات، آشپزخانه و سالن غذا خوری همراه با سه وعده غذایی برای طلاب، سالن ورزشی، زمین فوتبال و والیبال،7 باب منزل مسکونی برای اساتید، کافی نت و ..

آموزش مناسب و محققانه به طلاب مورد تاکید همیشگی معظم‏له است به همین خاطر این حوزه با بکار گیری کادر علمی و آموزشی مجرب و عالم و برنامه‏های مختلف از حوزه‏های پیشتاز بوده و مورد توجه مسئولان مرکز مدیریت حوزه‏های علمیه کشور قرار دارد. در این مدرسه طلاب علوم دینی در پایه‏های تحصیلی یکم تا دهم و در درس خارج فقه حضرت آیت انورمفیدی مشغول به تحصیل می‏باشند. طلاب این حوزه از جایگاه علمی و پژوهشی خوبی در بین طلاب شهرستانی برخور دارند. ایجاد بانک نرم افزار دروس حوزوی، تجهیز کتابخانه، برگزاری کارگاه‏ها و دوره‏های آموزشی متنوع، ارزیابی عملکرد پژوهشی طلاب و اساتید و ارائه خدمات پژوهشی در این مرکز صورت می‏گیرد.

در کنار فعالیت‏های علمی این حوزه برنامه‏های متنوع تفریحی، ورزشی و علمی را نیز برای طلاب دارد.

موسس محترم این حوزه در تمام طول سال تحصیلی در مدرسه حضور یافته و با طلاب و اساتید حوزه ارتباط بسیار نزدیک و عاطفی دارند.