پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله نورمفیدی

سلسله گفتار آیت ا... نورمفیدی در ماه مبارک رمضان سال‏های 1389 تا 1396 که از طریق صدا وسیمای مرکز گلستان ضبط و پخش شده بود، در مجموعه‏ ای با عنوان «توشه رمضان» منتشر گردید.
دربخش اول این اثر به جایگاه رمضان در قرآن و سنت، نامگذاری ماه رمضان، معصومان و رمضان، رمضان در خطبه پیامبر(ص)، بیست و هفت توصیه پیامبر(ص) در راستای مدیریت نفس، توجه به دو جنبه در ماه رمضان، ماه رمضان فرصتی برای پاکسازی درونی، تفاوت میزبانی خداوند در ماه رمضان با سایر میزبانی‏ها، چند رهیافت درباره فلسفه روزه، مراحل و مراتب روزه ‏داری، برخی آداب روزه ‏داری، پاداش روزه‏ داری، تخلیه و تحلیه در ماه رمضان، ضرورت تخلق به اخلاق اسلامی به ویژه در ماه رمضان پرداخته شده است.
بخش دوم کتاب به مناسبت‏های رمضان اختصاص یافته از جمله به معرفی شخصیت حضرت خدیجه الگوی شایسته زن مسلمان، در محضر امام حسن مجتبی(ع)، شهادت امیرالمومنین(ع) یا دفن عدالت، وصیت امیرالمومنین(ع) در شب بیست و یکم رمضان، قدرشناسی شب قدر، چند وجه درباره نام گذاری شب قدر، علت مخفی بودن شب قدر، معنای تعیین مقدرات در شب قدر، نزول قرآن، وداع با ماه رمضان، عید فطر، محورهای مهم در دو عید بزرگ اسلامی و اهمیت روز قدس.
این کتاب توسط آقای حجت منگنه‏ چی‏ تنظیم و انتشارات بوستان کتاب آن را در سال 1397 در 312 صفحه منتشر کرد.

 

box bgc

موضوع : توشه رمضان


تاریخ انتشار :1397

ناشر :بوستان کتاب

تعداد بازدید : 5

book image