پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله نورمفیدی

گرگان از جمله شهرهايي بود كه پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران هم‌زمان با تهران، نمازجمعه در آن برگزار گرديد و اولين نماز جمعه اين شهر در 5 مرداد 1358به امامت آيت‌الله نورمفيدي اقامه شد. ایشان از مرداد تا مهرماه 1358 از سوی امام خميني(ره) اجازه شفاهی داشته و در اول آبان 1358 با حكم امام(ره) به امامت جمعه گرگان منصوب شدند. خطبه‏ های نماز جمه ایراد شده توسط آیت الله نورمفیدی همیشه مورد توجه و علاقه مخاطبین و مستمعین بوده و هست، به همین دلیل تدوین و انتشار آن می تواند بسیار مفید و موثر باشد.
کتاب ظهر آدینه كه به انتشار خطبه‌هاي نمازجمعه شهر گرگان پرداخته است، مي‌تواند ضمن در اختیار قرار دادن محتوای مطالب مفید ارائه شده توسط خطیب محترم که حاصل سال‌ها تلاش، تحصیل، تحقیق و تدبّر او در منابع دینی است، به گوشه‌اي از سير اتفاقات و حوادث منطقه‌ای، کشوری و بین المللی آن ايام كه در خطبه‌هاي جمعه بازتاب داشته است، اشاره كند.
در مجموعه حاضر بخشي از خطبه‌هاي نماز جمعه سال‌هاي 1360 و 1361 شمسي گرگان كه توسط آيت‌الله حاج سيدكاظم نورمفيدي ايراد شده و نوار آن باقی مانده، آمده است.
این اثر توسط احمد خواجه نژاد تنظیم و در سال 1394، توسط انتشارات بنام وابسته به موسسه فرهنگی میرداماد در 782 صفحه منتشر شده است.

 

box bgc

موضوع : ظهر آدینه


تاریخ انتشار :1394

ناشر :بنام (وابسته به موسسه فرهنگي ميرداماد)

تعداد بازدید : 320

book image