پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله نورمفیدی

آموزه های موجود در سیره اهل بیت(ع) و آیات قرآن که کلامی آسمانی در قالب واژه‏های زمینی است، دو بال پروازی هستند که برای رسیدن بشر به سعادت دنیوی و اخروی در اختیار او قرار گرفته است. و در این میان سیره شخصیت اول اسلام یعنی پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی(ع) در عین حال که می تواند زندگی دنیایی و اخروی بشر را بسازد، به عنوان محور وحدت مسلمانان مد نظر قرار گیرد. بر همین اساس حضرت آیت ا... نورمفیدی در برخی سالهای دهه 1380  به تبیین سیره پیامبر اکرم(ص) در ماه مبارک رمضان پرداخت، مجموعه گفتار ایشان در این کتاب گردآوری و عرضه شده است.
در این کتاب به درس‏هایی که از زندگی و سیره حضرت محمد(ص) می توان گرفت پرداخته شده است و این درس‏ها به این شرح بیان شده‏اند.
درس اول: تلاش برای تقرب به خدا، درس دوم زهد، درس سوم رعایت کرامت انسانی، درس چهارم عزت نفس، درس پنجم نظم، درس ششم شرح صدر، درس هفتم رفق و مدارا، درس هشتم دوری از تکلف، درس نهم برخی از توصیه های مهم پیامبر در خطبه شعبانیه از جمله صدقه و احترام به نیازمندان، احترام به بزرگتذ، محبت به کودکان، کنترل زبان، دعا کردن، استغفار و توبه، یتیم نوازی، ایجاد پیوند بین دلها، خوش اخلاقی.
این کتاب توسط آقای سید مهدی موسوی تنظیم و انتشارات بوستان کتاب قم آن را در 328 صفحه در سال 1400 منتشر کرده است.

 

box bgc

موضوع : درس هایی از سیره پیامبر اعظم (ص)


تاریخ انتشار :1400

ناشر :بوستان کتاب

تعداد بازدید : 264

book image