آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار خدام رضوی با ایشان اظهار کرد: از مسائل مهمی که مورد عنایت قرآن واقع شده است مودت انبیاست آن هم به نحوی که در قرآن مطرح شده است، تمام انبیای الهی همه فرمودند ما از شما اجر و مزدی نمی خواهیم تنها پیامبری که تقاضای مزد کرده است پیامبر اسلام است، در آیه دیگری هم این مودت را بیان فرموده است این به خاطر این نیست که پیامبر(ص) به دلیل فامیلی این مزد را از مردم خواسته باشد در آیات بیان شده این مزدی که از شما خواسته شده برای خودتان است.

وی افزود: این مودت اجری است برای بعثت انبیا آن هم نه برای آنکه سودش به پیامبر برسد اینجا بیان شده این پاداشی هم که توسط پیامبر به دستور خدا خواسته فایده اش برای خود شماست، در واقع مودت ائمه برای حیات قلبی ماست.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: قهرا یکی از چیزهایی که می تواند مودت را به وجود بیاورد معرفت است که این شخصیت ها را بشناسیم، امیرالمومنین و فرزندانشان و سبک زندگی شان را اگر بشناسیم و معرفت آن ها را درک کنیم ناخودآگاه برای انسان علاقه پیدا می شود.

وی تصریح کرد: اگر بشنویم در گوشه ای از دنیا فردی در راه وطنش فداکاری کرده است خود به خود به آن فرد علاقه مند می شویم، من وقتی شنیدم نلسون ماندلا 28 سال  در زندان بوده تا بتواند به مردم و کشورش کمک کند احساس کردم خیلی دوستش دارم، یکی از چیزهایی که می تواند رابطه مودت را با ائمه اطهار به وجود بیاورد همین است.

امام جمعه گرگان گفت: فردی مسیحی در رابطه با حضرت علی (ع) تحقیق می کند و مطالبی جمع آوری می کند و کتابی می نویسد؛ ما امروز از این حیث کمبود داریم که بخشی از آن مربوط به تاریخ می شود چون در تاریخ قلم به دست بنی امیه و بنی عباس و ... بوده و این ها تاریخ را می نوشتند؛ این افراد هیچ وقت زوایای زیبای زندگی ائمه را نمی نوشتند و اگر چیزی هم بوده از دستشان در رفته است.

وی تصریح کرد: مامون امام رضا (ع) را برای شکست خوردن آورد اما امام رضا (ع)  با نمازی که در خراسان خواند لرزه بر اندام بنی عباس انداخت.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: در آستان قدس امام رضا (ع) یکی از کارهایی که باید انجام شود این است که یک گروه محقق کل کتاب خانه های بزرگ جهان و کتاب های قدیمی که توسط  اروپاییان دزدیده شده و از کشور خارج شده را مورد مطالعه قرار دهند، این گروه باید از محقق، مورخ، تاریخ نگار و ... توسط آستان قدس تشکیل داده شود.

وی خطاب به خادمین رضوی اظهار کرد: از هر راهی که می توانید حضوری در بین مردم پیدا کنید و با هر هدفی که می توانید بین مردم و امام رضا (ع)  ایجاد مودت کنید و نظرسنجی انجام دهیدو از هر راهی که می تواند این هدف را انجام دهید.

امام جمعه گرگان افزود: در استان گلستان کارهایی از قبیل ازدواج ساده برای جوان هایی که در خانه هستند و نمی توانند ازدواج کنند شرایط ازدواج آسان برایشان فراهم شود تا بدانند این ازدواج اثرگذار است، همچنین خدام رضوی هر سال یک شعاری که مربوط به روایات امام رضا(ع)  و مخصوصا در رابطه با مسائل اخلاقی، خانوادگی و ...را انتخاب کند.

وی تصریح کرد: اروپا خانوده را از دست داده و آن ها می خواهند این نهاد مقدس را هم از ما بگیرند، به همین دلیل برخی از شبکه های ماهواره ای برنامه هایی دارند که موجب تضعیف خانواده ها می شود.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: این شعارهایی که انتخاب می شود در رابطه با مسائل خانوادگی و اجتماعی و ... باشد و به هر کجا که می روید آن را به عنوان پیام امام رضا (ع) به گوش مردم برسد.

وی گفت: آستان قدس باید تبدیل به هیئت اندیشه ورز شود تا جامعه و شرایط را بسنجند و این امر خیلی می تواند در جامعه تاثیر گذار باشد.

 

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در دیدار مسئولان شرکت برق گلستان با ایشان اظهار کرد: با توجه به گرمی هوا ومصرف بالای آب و برق لازم است مسئولان واقعیت ها را به صورت روشن برای مردم بیان کنند وآن ها را از آثار سوء مصرف بی رویه آب و برق مطلع کنند.

وی افزود: باید مردم بدانند زمانی که برق را بی رویه مصرف می کنند درواقع آب را هم هدر می دهند چراکه در چرخه تولید برق تاثیر دارد.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: این مطالب باید به گونه ای بیان شود که مردم بداند با مصرف بی رویه به خودشان ضرر می زنند و این امر نیازمند فرهنگ سازی است، پس باید با علما و ائمه جمعه صحبت شود تا این فرهنگ سازی از طریق علما هم به مردم اطلاع داده شود.

وی ادامه داد: تولید برق سختی های فراوانی دارد و مردم باید از این سختی ها آگاه باشند.

امام جمعه گرگان با تاکید بر لزوم صرفه جویی در مصرف برق گفت: تولید برق از نظر اقتصادی، آلودگی، مصرف آب، گرم شدن هوا و ... برای مردم مشکلات زیادی ایجاد می کند بنابراین لازم است مردم در اوج مصرف برق  صرفه جویی لازم را اتخاذ کنند.

 

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان باایشان اظهار کرد: هنر در هر قالب و قسمتی امر بسیار حساسی است و در نظام مقدس اسلامی اشکال مختلف هنر می تواند پلی باشد برای اینکه در ارزش های الهی و انقلابی، مردم و نسل جوان را وارد کنیم.

وی افزود: قرآن یک منبع هنر است، خدای متعال حقایقی را که برای سعادت بشر لازم بود در قالب کلام به بشریت عرضه کرد و به قدری هنر زیبا و جذاب بود که در زمان پیامبر اکرم (ص)که هنر شعر و ادب رایج بود همه شعرا و هنرمندان سرآمد آن زمان در مقابل قرآن سر تسلیم فرود آوردند.

امام جمعه گرگان خطاب به مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: موقعیت خوبی در اختیارتان قرار گرفته تا با سعه صدر هنر نه ضیق صدر کار کنید. امیدوارم موفق باشید و همکارانی که انتخاب می کنید کسانی باشند که دستی در هنر داشته باشند.

وی با بیان اینکه خانم ها در مسائل هنری ظریف تر و هنرمند تر عمل می کنند، افزود: زمینه هایی فراهم شده که می تواند شما را معرفی کند و با استمداد از خدای متعال و ارواح طیبه معصومین و استمداد از همه امیدوارم موفق باشید.

امام جمعه گرگان گفت: برخی از استان ها ابتکاری به خرج می دهند و تولیدات متنوعی دارند من توصیه می کنم اگر توانستید کاری انجام دهید تا پدیده ای بیرون بیاید مثلا یک فیلم اجتماعی توام با مسائل اجتماعی که بخش ارتباطات اجتماعی ما که مختل شده است و تحمل اجتماعی ما ضعیف شده را به نمایش بگذارد و دارای معنی باارزشی باشد و به عنوان فیلم های فاخر ملی انتخاب شود.