امام جمعه گرگان گفت: برای رسیدن به قله های افتخار علمی، اقتصادی، سیاسی و نظامی هیچ راهی نداریم مگر آنکه مکتب حاج قاسم سلیمانی را ادامه دهیم.

آیت الله «سید کاظم نورمفیدی» در گفتگو با صدا و سیمای مرکز گلستان به مناسبت سالگرد شهادت شهید سلیمانی اظهار کرد: مکتب حاج قاسم سلیمانی برگرفته از معارف اسلامی است، شهید سلیمانی مردی کم نظیر و به گونه ای بی نظیر بود.

نماینده ولی فقیه در گلستان به ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی اشاره کرد و ادامه داد: شهید سلیمانی هم مرد میدان جنگ بود و علاوه بر آن یک دیپلمات بود و لذا داستان های از مسائل دیپلماسی از وی نقل می شود که بسیار حیرت انگیز است.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه روسیه برای حضور در مسئله سوریه مردد بود و این حاج قاسم سلیمانی بود با  پوتین، رئیس جمهور روسیه برای این امر مذاکره کرد، گفت: امام حسین (علیه السلام) در شب عاشورا مشغول استغفار و نماز بود و همه از حماسه که اباعبدالله الحسین (علیه السلام) در روز عاشورا آفرید آگاه هستیم و شهید سلیمانی نیز به تاسی از این امام همام اینگونه عمل می کرد.

وی با بیان اینکه شهید قاسم سلیمانی در حین قدرتمندی متواضع بود، افزود: این شهید بزرگوار بسیار انسان پرکاری بود و علاوه بر آن با مردم روابط عاطفی داشت.

نماینده ولی فقیه در گلستان افزود: شهید سلیمانی در برابر باطل و ناحق بسیار با صلابت بود اما نسبت به مردم بسیار مهربان بود و شخصیت فراجناحی داشت و به دنبال خدمت به ملت ایران و مردم منطقه بود.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی باید بررسی شود، یادآور شد: مهمترین کار شهید سلیمانی حرکتی بود که این مردم بزرگ در کل منطقه به وجود آورد و هدف بسیار مقدسی که حضرت امام (رحمه الله علیه) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی )داشتند را پیگیری  کرد.

وی با بیان اینکه همانطور که امام (رحمه الله علیه) عنوان کردند گرفتاری مردم منطقه از بیگانگان بود، افزود: به دلیل وجود ثروت و منابع نفتی در این منطقه همیشه قدرت های بزرگ در تضاد و درگیری بودند.

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه با ایجاد رژیم صهیونیستی ناامنی در منطقه افزایش یافت، تاکید کرد: آمریکایی ها با ایجاد داعش و حمایت از تکفیری زمینه ای را فراهم کردند که شهید سلیمانی در برابر بیگانگان در این منطقه ایستادگی کند.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه در سال 2013 شرایط به گونه ای شد که همه کارشناسان عنوان می کردند که کار سوریه به پایان رسیده است، افزود: آمریکایی ها به دنبال خاورمیانه بزرگ بودند و با داعش امنیت کشورهای منطقه را نشانه گرفته بودند.

وی متذکر شد: سردار سلیمانی تحت مستشاران نظامی و مدافعان حرم پا در میدان رویارویی داعش گذاشت و کار بزرگی را در منطقه رقم زد و نقشه آمریکایی ها و ایجاد داعش و حمایت مالی از این گروه تکفیری توسط عربستان را نقش بر آب کرد.

نماینده ولی فقیه در گلستان یادآور شد: امروز مسئله مقاومت کشورهای منطقه را فرا گرفته است و اینها هسته های مقاومتی بود که سردار سلیمانی به وجود آورده است و آمریکایی ها نیز به آن معترف هستند.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه انصارالله یمن برگرفته از تفکر مقاومت در برابر رژیم سعودی ایستادگی می کند، افزود: مردم منطقه برای شهید سلیمانی احترام ویژه ای قائل هستند چون اوج خدمات را از این شهید بزرگوار لمس کردند.

وی با اشاره به اینکه اگر رشادت شهید سلیمانی نبود مشخص نمی شد که در حال حاضر وضع ایران چگونه بود، افزود: داعش از 80 کشور دنیا سازماندهی شده بود و شهید قاسم سلیمانی به گردن مردم منطقه و ایران حق بزرگی دارد.

نماینده ولی فقیه در گلستان بابیان اینکه حاج قاسم ها پرورش یافتگان مکتب عاشورا هستند، تاکید کرد:  برای رسیدن به قله های افتخار علمی، اقتصادی، سیاسی و نظامی هیچ راهی نداریم مگر آنکه مکتب حاج قاسم سلیمانی را ادامه دهیم و بتوانیم تمدن اسلامی را محقق کنیم و لذا باید این مکتب در دانشگاه ها آموزش داده شود.