ديدار حجت الاسلام والمسلمين موحدي آزاد دادستان انتظامي قضات كشور با آيت الله نورمفيدي نماينده ولي فقيه در استان گلستان و امام جمعه گرگان

 

 

 گردهمایی مبلغین ماه محرم -
طلایه داران تبلیغ در چهل سال بصیرت عاشورایی با حضور حجت الاسلام دکتر علوی وزیر اطلاعات و سخنرانی آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان صبح امروز در امامزاده عبدالله گرگان باحضور علما و روحانیون استان برگزار شد.

نماينده ولي فقيه در گلستان گفت: وظيفه روحانيت براي برخورد با دسيسه هاي دشمن و ممانعت از تفرقه سنگين است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نماينده ولي فقيه : آيت الله سيد کاظم نورمفيدي، پيش از ظهر امروز يکشنبه در همايش طلايه داران تبليغ که با حضور وزير اطلاعات در امامزاده عبدالله(ع) گرگان برگزار شده بود اظهار کرد: امروز بسياري از دشمنان اسلام درصدد ايجاد شکاف بين مردم و نظام هستند و اين مساله وظيفه روحانيت را براي برخورد با دسيسه هاي آنان و ممانعت از تفرقه سنگين تر کرده است.

وي افزود: امروز علمايي که در مناصب اداري قرار دارند نبايد وظيفه اصلي خود را که تبليغ دين و دعوت مردم به آرامش است را فراموش کنند.

آيت الله نور مفيدي افزود: يکي از شرايط مهم تبليغ داشتن گفتار صادق است و تبليغاتي که در حوزه دين انجام مي شود بايد براي مردم جذاب باشد.

نماينده ولي فقيه در گلستان ادامه داد: امروز علما همانند سد محکم در برابر سيلاب حجمه هاي دشمن بايد بايستند و اجازه ندهند اين سيلاب موجب خسارت مردم در زمينه هاي مختلف شود.

وي گفت: بايد در مقابل خالي کردن دل مردم و ترساندن آن ها از وجود برخي کمبودها، مقاومت کنيم و نگذاريم مردم با وسوسه هاي دشمنان از دست بروند، اگر چه بسياري هم ناآگاهانه بر مشکلات موجود و ايجاد نا اميدي دامن مي زنند.

 

تفسير قرآن كريم توسط  آيت‌الله نورمفيدي نماينده ولي‌فقيه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در مسجد جامع گلشن گرگان

 

نماینده ولی فقیه در گلستان:

تروریست امنیت جهانی را به خطر می‌اندازد

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در یادواره شهدای ترور استان گلستان اظهار کرد: آنچه را که امروز باید برای جهانیان جدی‌تر و مهم دنبال شود، بیش از ۸۰ سال قبل هم در شورای جامعه ملل یا همان سازمان ملل امروزی مصوبه‌ای علیه تروریسم در سال ۱۹۳۴ ایجاد شد که این مصوبه برای برخورد با تروریسم و منع رشد و توسعه آن بود.

وی افزود: سوالی که اکنون اینجا مطرح می‌شود این است که بعد از ۸۰ سال که در سازمان ملل متحد این امر مطرح و تصویب شده چرا هنوز تروریسم خاتمه نیافته و حتی گسترش هم یافته است.

آیت‌الله نورمفیدی با بیان اینکه امروز شاهدیم تروریسم برای خود دولت تشکیل می‌دهد، اظهار کرد: یک مشت تروریست به کشوری هجوم می‌آورند و دولت تاسیس می‌کنند، مثل داعش که با عنوان اسلام دولت عراق و شام را تشکیل می‌دهند، البته عوامل مختلفی موجب گسترش تروریسم شده است که یکی از این‌ها برخورد دوگانه‌‍‍‍‌ای است که در دنیای امروز وجود دارد، خود آمریکایی‌ها منافقین را به عنوان تروریست معرفی کردند اما امروزه در گوشه گوشه دنیا تروریست‌ها جلساتی تشکیل داده و همان‌هایی که دم از مبارزه علیه تروریسم می‌زنند در این مراسم شرکت می‌کنند.

وی با اشاره به تحولات یمن و سکوت دنیا اظهار کرد: در آن جا کودکان فقیر و مریض و مادران مظلومی که این صحنه‌ها را نظاره‌گر هستند جز اشک ریختن چاره دیگری ندارند و این‌ها با چه منطقی قابل توجیه است.

آیت‌الله نورمفیدی گفت: مهم‌ترین قربانی تروریست در دنیا جمهوری اسلامی است و حدود ۱۷ هزار قربانی تروریسم در کشور داریم و شخصیت‌های بزرگی همچون رئیس جمهور و نخست وزیر و ... در این راه قربانی شدند اما همواره ما را متهم می‌کنند و با برگزاری این جلسات هم نمی‌توانیم جلوی این فاجعه را بگیریم.

امام جمعه گرگان با اشاره به سخن امام خمینی(ره) افزود: ایشان می‌فرمایند که منطق اسلام ترور را باطل می‌داند و شما مطمئن باشید که ملت ما مسلمان است و مسلم تروریست نیست و در اسلام  فتک، اقتیال و محاربه حرام است و متاسفانه شاهد رشد آن هستیم.

آیت‌الله نورمفیدی گفت: با گسترش تروریست امنیت جهانی  هم به خطر می‌افتد چرا که امنیت قابل تجزیه نیست و اگر نا امنی باشد کل جوامع را درگیر می‌کند و برای مقابله با آن همه باید دست به دست هم دهیم و برخورد دوگانه نداشته باشیم.