آیت الله نورمفیدی در گفتگو با سیمای مرکز گلستان، به مناسبت میلاد امام زمان (عج):انتظار فرج، جامعه را امیدوار می کند

تفکر توحیدی معتقد است،  سرنوشت تاریخ در  دست زور مداران نیست بلکه به نفع حق رقم می خورد و در این تفکر، انتظار فرج درس امیدواری می دهد و جامعه موحد همیشه امیدوار است و در هیچ شرایطی مایوس نمی شود.

آیت ا... سید کاظم نورمفیدی در آستانه میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت، قائم آل محمد (عج) در گفتگو با سیمای مرکز گلستان ضمن تبریک این روز بزرگ به همه علاقمندان به خاندان عصمت و طهارت و منتظران آن حضرت، افزوند: همه باید منتظر آنروز باشیم، درباره اهمیت و آثار انتظار  فرج روایات اسلامی بسیاری وجود دارد، این روایات در منابع  شیعه و سنی نقل شده است. باید همه اهل انتظار باشیم و ان شاء الله آنروز را درک کنیم و باشیم و ببینم مهدی آل محمد(عج) جهان را از گرفتاری نجات داده است.

ایشان گفتند: نیمه شعبان مناسبت بسیار بزرگی است، چون ولادت نجات دهنده انسانهای مظلوم از زیر بار ظلم ها و جنایت ها و برقرار کننده توحید در سراسر زمین، یعنی حضرت ولی عصر(عج) است.

آیت ا... نورمفیدی در ادامه با نقد این نظر که تاریخ را زور مداران می سازند افزود: این سوال مطرح است که آیا واقعا اختیار تاریخ بشر در دست زورمداران است؟  بر اساس همین نگاه است که برخی متفکرین غربی فرضیه غلبه تمدن لیبرال دموکراسی غرب با محوریت فرهنگ امریکا را مطرح کردند و اینگونه ترویج می کنند که قدرت برتر امریکاست و این کشور بر جهان غالب می شود  و همه را تحت نفوذ خودش در خواهد آورد.

نماینده ولی فقیه ادامه دادند:  آنچه را که از ادیان آسمانی  و مخصوصا قرآن ما  و کلام وحی استفاده می کنیم این است که چنین نیست و تاریخ بشر رها شده نیست و  تدبیر الهی سرنوشت آن را مشخص می کند . قرآن کریم بارها گفته است که اراده و تدبیر خدا بر سرنوشت تاریخ حاکم است و نمونه هایی از آن در بیان سرگذشت حضرت ابراهیم (ع) و حضرت موسی(ع) و پیامبر گرامی اسلام (ص) در آیات قرآن کریم اشاره شده است، در آیات بسیاری خداوند حق و باطل را مثال می زند و می فرماید حق همانند آب و باطل مثل کف روی آب است. لذا ما باید بدانیم تدبیر الهی بر این تعلق گرفته است که مردی از خاندان پیامبر(ص) بیاید و تمام عالم را پر از عدل و داد  کند و این اعتقادی است که تمام فرق اسلامی، شیعه و سنی دارند و روایات بسیاری را درباره حضرت مهدی(عج) در منابع خود نقل کرده اند و همه مسلمانان معتقدند درنهایت، بزرگ مردی از خاندان پیغمبر(ص) می آید و سرنوشت تاریخ را بصورت تمام عیار به سوی حق رقم می زند.

ایشان در پایان از زحمات سربازان گمنام امام زمان(عج) که این روز به نام آنان نام گذاری شده، برای حفظ امنیت کشور تشکر کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم

یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

حلول سال جدید را به همه مردم شریف استان تبریک عرض میکنم ان شاءالله  که این سال جدید برای همه مردم سالی مبارک و سعادتمندانه باشد.سالی را که پشت سر گذاشتیم سال بسیار سختی بود و در تمام سال گرفتار ویروس منحوس کرونا بودیم که جان بسیاری از مردم ما را گرفت .سختی و مشکل دوم ، معیشت مردم و گرانی ها و مشکلات اقتصادی بود.از کادر درمان ،پزشکان و پرستاران صمیمانه تشکر میکنم که واقعا در طول این یک سال با جان و دل در این راه خدمت کردند.شهدای زیادی را در این راه برای نجات جان مردم داشتیم که امیدواریم خداوند شهدای عزیز سلامت را علو درجات  و به خاتواده آنان صبر و اجر عنایت بفرماید.مشکلات اقتصادی سخت و جان فرسا بود اما در عین حال مردم فهیم ما صبر و بردباری را از دست ندادند .مردم حساب انقلاب را از مشکلات مقطعی ، جدا می کنند .مردم میدانند کشور ما بعد از قرن ها استعمار زدگی و ذلت و خواری به استقلال رسید و عزتی را که شایسته ملت ایران است پیدا کرد.پیشرفت هایی را که در زمینه های مختلف برای کشورمان به دست آمد مردم فهیم ما همه اینها را متوجه هستند و میدانند که این انقلاب بزرگ چه برکاتی برای آنها داشته است .البته مشکلات اقتصادی هم وجود دارد .مردم ما به انقلاب و استقلال و عزتشان  علاقه مند و دلبسته هستند .سختی ها را تحمل کردند و ان شاءالله  امیدواریم مردم ما که از این همه گردنه های سخت  با پیروزی و سر بلندی بیرون آمدند  در مشکلات اقتصادی هم خلاص شوند  و با پیشرفت و تعالی  راه  خودشان   را ادامه دهند.آنچه را که در این مشکلات اقتصادی هدف دشمنان بوده و  اعتراف هم نموده این بوده است  که مردم طاقت و صبرشان تمام شود و  تسلیم شوند اما بحمدلله ملت ما با با تحمل واستقامت ،  ایستادگی کردند که باید در این زمینه  از مردم بسیار خوبمان  تشکر کنیم.دشمن می خواهد امید را از دلهای مردم ما بگیرید و ما باید نشان بدهیم که به کشور و انقلابمان امیدواریم .در آینده نزدیک مسئله انتخابات ریاست جمهوری و شورای های اسلامی شهر و روستا  را داریم.تقاضا و استدعای من این است اینجا میدان جنگ است ما باید در این میدان جنگ که دشمن با مشکلات اقتصادی ایجاد کرده با حضور گسترده خودمان به دشمن بگوییم همانطور که تاکنون در مورد ملت ایران اشتباه کردید الان هم  سخت در اشتباه هستید و ملت ما از انقلاب خودش دست بر نمی دارد و در میدان حضور گسترده ای دارد.کارهای بسیار مهم و بزرگی هم در سطح کشور هم در استان ما انجام شده است .سد هایی که ساخته شده و خیلی از مسائل دیگر و همچنین طرح زهکشی ۸۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان ما طرح بسیار بزرگی بوده که کشاورزان ما میدانند این کار مهم چه تاثیری در رونق اقتصادی و وضع زندگی آنها به وجود آورده است .

در پایان به همه مسئولین کشور توصیه میکنم که حل مشکلات اقتصادی را در اولویت اول خودشان قرار بدهند .دولت ،مجلس ، قوه قضاییه و همه مسئولین ،خصوصا مدیران استاتی هم در حد توانشان تلاش کنند که مشکلات اقتصادی مردم را که به سختی در حال گذراندن زندگی هستند حل کنند.توصیه بعدی بنده به مسئولین  این است که بر سازمان ها و ادارات نظارت بیشتری داشته باشند که ادارات و مجریان نسبت به تکریم مردم و ارباب رجوع  که ولی نعمت ما هستند  و به انها مراجعه می کنند شخصیت آنها  خدای ناکرده مورد بی اعتنایی قرار نگیرد .در اخر عرایض از همه مردم می خواهم که به همدیگر کمک کنند  و به عنوان عیدی به همه عزیزان عرض میکنم؛ که در بعضی از روایات هم آمده ، زیر سایه عرش الهی یک جایگاهی است که در انجا بالاترین مقام های معنوی آخرت قرار می گیرند و آنها کسانی هستند که به مردم خدمت میکنند و با دستگیری از مردم غمی را از دلی بیرون میکنند و یا دلی را شاد میکنند اینها بدانند که فردای قیامت در بالاترین مراتب و منازل اخرت قرار می گیرند .ان شاء الله امیدواریم که با  بیان این وعده ای که در روایات ما داده شده است همه به فکر همدیگر باشیم و دست هم را بگیریم و کمک کنیم و در دلها امید ایجاد بکنیم و از راه امید دادن به دلها  ، مردم را خوشحال کنیم نه اینکه خدای ناکرده موجب یاس مردم بشویم.

مجددا این سال جدید  را تبریک عرض میکنم و ان شاءالله  که سال مبارکی برای ملت ما باشد . موفق و موید باشید.

خداوندا کشور و ملت و این سال جدید را برای همه مبارک قرار بده .

قلب مقدس حضرت ولی عصر را از همه ما راضی و خشنود بگردان .

کشور و نظام و همه خدمتگژاران صادق به این کشور خصوصا رهبر معظم انقلاب مدظله العالی سلامتی و طول عمر  عنایت بفرما.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

آیت ا... نورمفیدی در جلسه ویدئو کنفرانس شورای عالی معماری و شهرسازی کشور

دولت به وعده خود برای طرح آشوراده عمل کند

 

انتظار ما این است که دولت به وعده ای که برای طرح آشوراده به مردم گلستان داده عمل کند و تکلیف این طرح مشخص شود.

 آیت ا... حاج سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه  در استان گلستان و امام جمعه گرگان با حضور در جلسه ویدئويي شورای عالی معماری و شهرسازی کشور که به ریاست وزیر راه و ترابری برگزار شد، افزود:  دولت های قبلی هیچ کدام وعده اجرایی نداده بودند، فقط طرح بحث شده بوده، اما در دولت آقای دکتر روحانی و در سفر اول ایشان، رئیس محترم جمهور در مقابل جمعیت مردمی شاید مهمترین وعده ای را که رسما اعلام کرد و  خوشحالی مردم را در پی داشت، وعده اجرایی شدن طرح جزیره آشوراده بود و امروز انتظار عمومی است که به این وعده عمل شود.

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان گفت: کمتر طرحی در کشور وجود دارد که فقط 20 سال درباره آن گفتگو شده باشد. امیدواریم آن چه را که این 20 سال  روی آن بحث، گفتگو، تنش، چالش و فراز و نشیب بود در این جلسه به اتمام برسد و نتیجه نهایی با نظر مثبت اعلام شود.

 ايشان افزود: فلسفه اصلی  این طرح توسعه اقتصادی استان بوده چرا که استان هم از نظر کشاورزی و هم از نظر صنعت آن چه  که باید باشد نیست، این طرح مطرح شد که موجبات توسعه و رونق استان را فراهم کند. اما متاسفانه طولاني شدن این طرح موجب پیدایش حرف هایی شده است و بارها شنیده ام که می گویند مگر این کشور یک بام و دو هوا است؟ وقتی  رئيس جمهور وعده  می دهد چرا باید این وعده عمل نشود و به دلایل متعدد این کار این همه معطل بماند.؟ انتظار مردم گلستان و تقاضای بنده از همه عزیزان این است که در همین جلسه  این وعده به صورت قاطع مصوب و عملیاتی شود.

 

کتاب «تراز خانواده اسلامی» اثر حضرت آیت الله سید کاظم نورمفیدی در 552 صفحه و قطع رقعی توسط موسسه بوستان کتاب به چاپ رسید.

دراین کتاب به اهمیت تشکیل خانواده و عوامل تحکیم آن و همچنین تربیت فرزند از دیدگاه اسلام با تکیه به آیات و روایات پرداخته شده است.

 

نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان  در دیدار حجت الاسلام والمسلمین دکترعباسی ریاست جامعه المصطفی العالمیه کشور با ایشان با تبریک عید مبعث به امت اسلامی اظهار داشت: شیعه و سنی دارای مشتركات فراوانی هستند كه اگر به آنها تكیه كنند می توانند اختلافات خود را كنار بگذارند.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد : امروز وقتی به موقعیت جامعه بشری نگاه می کنیم می بینیم یکی از اهداف اصلی دشمنان اسلام جبهه گیری علیه امت اسلامی است که در این راه شیعه و سنی هم برای آنان فرقی ندارد و در مقابل گسترش ، نفوذ و رونق اسلام در شرایط جدید" ید واحده " شدند .

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری درادامه قرآن، پیامبر (ص) و معاد را برخی از اشتراكات دینی شیعه و سنی برشمرد و یادآور شد: همانطور که مقام معظم رهبری بارها فرمودند شیعه و سنی به مقدسات همدیگر احترام بگذراند.و به این باور برسند كه اعتقادات هر یك از طرفین، بر اصول قوی و محكم بنا شده است.

 امام جمعه گرگان ادامه داد: شیعه و سنی یك هدف مشترك دارند و آن تحقق هدف نهایی پروردگار و پیامبر گرامی اسلام (ص) است كه در سایه وحدت بین مسلمانان محقق می شود.

آیت الله نورمفیدی با تاكید بر اینكه عقلانیت اقتضاء می كند شیعه و سنی به چنین نتیجه ای دست یابند، اظهار كرد: ما مسلمانان باید با عقلانیت و درایت، خود را از دام شیاطین و دشمنان اسلام، حفظ كنیم.

نماینده گلستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: دشمنان اسلام برای تفرقه بین شیعه و سنی ، دام پهن كرده اند و برای گرفتار كردن مسلمانان انواع حیله ها و نیرنگ ها را به كار می برند.

آیت الله نورمفیدی  درادامه مجموعه جامعه المصطفی را بسیار مبارک ، ضروری و لازم برشمرد و گفت : اینکه امریکایی ها ما را دراین زمینه هم تحریم کردند نشان از موثر واقع شدن این مجموعه مهم است .

وی افزود:دشمنان با ایجاد شبکه های مختلف آن هم در مراکزی همچون لندن با حربه های مختلف و بحث های گوناگون علیه وحدت امت اسلامی افتادند و این موضوعات می بایست موجب حساسیت و هوشیاری ما قرار بگیرد.بحث های این شبکه ها در مسائل امت اسلامی در ظاهر مناظره محسوب می شود اما در واقع آنها با چنین بحث هایی بدنبال ایجاد اختلاف در بین مسلمانان هستند.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: یکی از کارهای اساسی و زیربنایی که می تواند جلوی این تهاجم دشمن را دراین میدان بگیرد مجموعه جامعه المصطفی است که محور و هدف اساسی آن هم باید مسئله تقریب بین امت و مذاهب اسلامی باشد.

آیت الله نورمفیدی یادآورد شد :به تعبیر قرآن کریم در شرایط خاصی به سر می بریم .از روز پیدایش اسلام  ، قرآن کریم به  دنبال وحدت و یکپارچگی امت اسلامی بوده است گاهی در این زمان ها شرایط خاصی پیش می آمد که در آن شرایط خاص قرآن کریم تاکید بیشتری دارد.

وی افزود: مسئله وحدت امت اسلامی در آیات مکرر قرآن کریم به انواع مختلف آمده است با آن که آیات قرآن کریم یک تکلیف اسلامی است اما در شرایط خاصی آیات قران ویژه محسوب می شود .امروز ما باید به مصداق این آیه قرآن کریم (يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا إِذا لَقيتُمْ فِئَةً فَاثْبُتُوا وَ اذْکُرُوا اللَّهَ کَثيراً لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ) قرار بگیریم  و دراین شرایط خاص به دنبال پرداختن به مسائل اختلاف انگیز و تنش زا نباشیم .هر کس دنبال مطرح کردن چنین بحث هایی باشد در میدان توطئه دشمنان بازی میکند.ما با گذشته کار نداریم ودر حال حاضر با اوضاع و احوالی که دشمنان بوجود آورند باید همدیگر را بپذیریم و باور کنیم .

آیت الله نورمفیدی  درادامه گفت: امروز امریکا و اذنابش در مقابل امت اسلامی قرار گرفتند ویکی از سیاست های دقیق آنها ایجاد اختلاف و درگیری در بین امت های اسلامی است که ما الان شاهد آن هستیم.در حال حاضر قسمت های عمده کشورهای اسلامی مشغول درگیری های برنامه ریزی شده از سوی دشمنان اسلام هستند .

  امام جمعه گرگان با طرح این پرسش كه چرا هیچگاه آنها در دام ما گرفتار نمی شوند، اضافه كرد كه آنها بر مبنای عقل می دانند كه اختلاف، به نفع نیست.