نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان دراین تماس تلفنی شهادت فاطمه  سادات میر دیلمی پرستار متعهد مرکز آموزشی درمانی 5آذر گرگان را به خانواده محترم ایشان تبریک و تسلیت عرض نموده و از خداوند منان علو درجات را برای آن شهیده سعیده مسئلت نمود.

وی در این تماس تلفنی ،  ایثار کادر درمان و شهیده گرانقدر سلامت "فاطمه سادات میر دیلمی" در راستای رسیدگی و درمان هم استانی های عزیز مبتلا به بیماری کرونا را توشه‌ای شایسته از اعمال صالح  برشمرد و گفت: شهدای مدافع سلامت نماد برجسته ایثار هستند و ضمن بهره بندی از از اجر اخروی از سوی خدای متعال ،هیچگاه از اذهان هموطنان قدرشناس نیز فراموش نمی شوند. 

نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان طی تماس های جداگانه ای با روسای برخی از بیمارستان های استان ضمن تسلیت ماه محرم و دعا برای شفای بیماران از روند درمانی بیماران کرونایی بستری در این بیمارستان ها مطلع شد.

  در این تماس ها حضرت آیت الله نورمفیدی  از تلاش های شبانه روزی پزشکان ، پرستاران ، کادر درمانی ومجموعه دانشگاه علوم پزشکی در مبارزه با ویروس کرونا قدردانی کرده و سلامتی و توفیق آنان را از خداوند متعال خواستار شد.

آیت الله «سیدکاظم نورمفیدی» در دیدار با اعضای جدید شورای شهر گرگان با ایشان ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین(علیه السلام) اظهار کرد:

پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله وسلم) فرمودند کسی که امانتدار نباشد دین ندارد.

مردم در انتخابات،  شما را امین خود انتخاب کردند و به لطف خداوند این امانت و مسئولیت به شما واگذار شد.

هر مسئولیتی یک امانت است، امانت در شریعت اسلام مورد توجه است و معیار ایمان امانتداری است.

از شما میخواهم امانتداری در مسئولیت را سرلوحه کار خود قرار دهید.

گاهی انسان بین منافع و مصالح خود، گروه و یا اقوام و دوستانش با منافع جامعه سر دو راهی قرار می گیرد و اگر مسئولی به دنبال منافع شخصی، گروهی و فامیلی باشد مردم از او جدا خواهند شد اما اگر مصالح عامه و منافع ملی و کشور را بر منافع خود مقدم بدارد پیوند جامعه با وی بیشتر می شود.

منافع عمومی و جامعه را بر منافع شخصی و گروهی مقدم بدارید.

اموال شهرداری بیت المال و امانتی از سوی مردم است لذا مسئولان ذی ربط باید در امانتداری این مهم کوشا باشند.

اگر طرح گردشگری جزیره آشوراده اجرا شود و یک جاذبه کلی و ملی برای استان گلستان ایجاد کند در کنار آن تله کابین می تواند موردتوجه باشد و در غیر این صورت تله کابین توجیه اقتصادی ندارد.

دیوار دفاعی گرگان می تواند یک جاذبه بین المللی برای گلستان باشد و مسافران و گردشگران خارجی را جذب گلستان کند.

باید جاذبه های ملی و بین المللی را در استان فعال کرد و اعضای شورای شهر گرگان باید برای احیای جزیره آشوراده، دیوار تاریخی گرگان و امثال آن گام بردارند سپس برای پروژه هایی مانند تله کابین اقدام کنند.

باید پروژهایی در شهر گرگان ایجاد شود که موجب رونق شهر و استان گلستان شود و فاکتورهای شهر اسلامی در سطح شهر پیاده سازی و اجرایی شود.

 

توصیه موکد بنده این است که مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) باید با رعایت کامل همه دستورالعملهای کارشناسان پزشکی برگزار شود تا خدای ناکرده از ناحیه مجلس عزای اباعبدالله روحی له الفدا سلامت جامعه به مخاطره نیافتد.

آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در گفتگو با صدا و سیمای مرکز گلستان افزودند: ماه محرم ماه شهادت است و جریان عاشورا و کربلا در تاریخ بشریت نظیر ندارد. حادثه ای که  بیش از هزار سال پیش اتفاق افتاد اما تاثیرات آن در تاریخ  و زندگی انسانها برای همیشه باقی خواهد ماند. این تاثیر  فقط در جامعه اسلامی و در بین پیروان مکتب اهل بیت (ع) نیست بلکه فراتر از مرز اسلام و تشیع است.

ایشان افزودند: عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) از بعد شهادت ایشان جریان پیدا کرد و در میان پیروان اهل بیت(ع) ادامه یافت و به تعبیر حضرت امام (ره) این محرم و صفر بود که اسلام را نگه داشته است.

امام جمعه گرگان اضافه کردند: به تاسی از سنت حسنه اهل بیت علیهم السلام معتقدیم  مراسم عاشورای حسینی باید هر سال پر شورتر و تاثیر گذار تر ادامه پیدا کند تا پیام عاشورا جهانگیر شود.

آیت الله نورمفیدی در ادامه با توجه به شرایط خاص کشور ، گفتند: در این شرایط  که همه بشریت گرفتار بیماری کرونا است. تکلیف ما حساس تر میشود. در تعالیم دینی گاهی یک تکلیف واجب تعطیل میشود. روزه ماه مبارک رمضان امر واجب است و همه مکلفین باید روزه بگیرند اما اگر چنانچه روزه برای کسی خطر داشت و او را دچار بیماری میکند. همه فقها نظرشان بر این است که بر این فرد روزه واجب نیست. با آنکه واجب و تکلیف مسلم الهی است اما اگر خوف خطر باشد نباید روزه بگیرد و حتی روزه هم بگیرد بدرد نمی خورد. لذا در شرایط فعلی که ما گرفتار هستیم مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) امر مستحب و حسنه ای است و مثل روزه واجب نیست که بر فرد فرد مسلمانان واجب باشد که این تکلیف را انجام بدهند. درست است که مراسم عزاداری ابا عبدالله (ع) خیلی مهم است است اما چون الان با این همه تاکیدات پزشکان و پرستاران و دست اندرکاران خوف خطر وجود دارد باید مواظبت شود. اگر خدای ناکرده در یک مراسمی حتی یک نفر مبتلا شود و از بین برود قطعا امام حسین(ع) راضی نخواهد بود. کادر درمانی به مردم التماس میکنند که ما خسته شدیم بیمارستانها پر از بیمار است لذا عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) به خاطر عشق و علاقه ای که به آستان مقدس امام حسین(ع) دارند باید به گونه ای عمل کنند که رضایت خداوند و ائمه معصومین (ع) را بدنبال داشته باشد.

امام جمعه گرگان گفت: دو ورزشکار والیبالیست گلستانی صابر کاظمی و آرمان صالحی در تیم ملی خوش درخشیدند و باعث افتخار و خوشحالی مردم گلستان شدند.

آیت الله «سیدکاظم نورمفیدی» در دیدار دو ملی پوش ارزنده گلستانی در تیم ملی والیبال با ایشان اظهار کرد: دو ورزشکار گلستانی آقایان صابر کاظمی و آرمان صالحی در تیم ملی والیبال خوش درخشیدند و به بیان کارشناسان جهانی صابر کاظمی یکی از سرویس زنان برتر والیبال جهان است و این مهم باعث خرسندی مردم گلستان شده است.

 نماینده ولی فقیه در گلستان ادامه داد: آرمان صالحی نیز راه 100 ساله را یک شبه طی کرده و از ورزش های باشگاهی وارد تیم ملی شده است.

آیت الله نورمفیدی بیان کرد: این ورزشکاران با کشف توانمندی خود و همچنین با شکوفایی استعدادها توانستند به این نقطه برسند و این اقدام می تواند برای همه مسئولان سرمشق باشد.

وی افزود: باید بتوانیم استعدادهای جامعه خود را بشناسیم و این استعدادها را به میدان بیاوریم و اگر همه مسئولان و دست اندرکاران ما استعداد و توانایی های کشور را بدانند و با پیگیری آن را شکوفا کنند مشکلات کشور برطرف می شود.

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان بیان کرد: اگر قدر نعمت های خدا را بدانیم خدا نعمت های ما را زیاد می کند و اگر کفران نعمت کنیم عذاب ما را خدای متعال دوچندان می کند.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه ورزش ما در سطح دنیا حرف برای گفتن دارد و باید این استعدادها شناخته شود، متذکر شد: با توجه به اینکه گلستان استان صنعتی نیست باید شرایطی برای جذب حامی مالی از ورزشکاران فراهم شود.

وی بیان کرد: باید برای مسئله حامی مالی و اسپانسر ورزشی در استان فکری کرد، در زمینه فوتبال استعدادهای خوبی داریم و باید تلاش کنیم که بتوانیم در لیگ برتر تیمی به عنوان نماینده داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در گلستان تاکید کرد: در والیبال نیز استان گلستان توانایی خوبی دارد و باید شرایط جذب حمایت مالی فراهم شود.

در پایان نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه گرگان با اهدای هدیه ای از این دو ورزشکار گلستانی تقدیر نمود.