به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله نورمفیدی در پیامی درگذشت پدر حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفت.

 متن کامل پیام تسلیت نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

 

سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی دامت توفیقاته

در گذشت ابوی گرامیتان ابوالشهید مرحوم حاج حسن سلیمانی که از عاشقان اهل بیت علیهم السلام و مربی مخلص در تربیت فرزندی صالح همچون شهید والامقام و جنابعالی بود موجب تاثر گردید.

اینجانب فقدان این عزیز از دست رفته را به جنابعالی و خانواده محترم تسلیت می گویم.

از خداوند متعال، رضوان و رحمت واسعه برای آن مرحوم و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان مسئلت دارم.

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سید کاظم نورمفیدی

نماینده ولی فقیه در استان و استاندار گلستان در پیامی مشترک ضمن دعوت از عموم مردم شریف و انقلابی استان برای شرکت در راهپیمایی یوم ا... 13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، اعلام کردند؛ مردم شریف و انقلابی استان گلستان همچون گذشته پشتیبان انقلاب اسلامی خود هستند و یاوه گویی های رئیس جمهوری امریکا بر اتحاد ملت می افزاید.

 

متن کامل پیام نماینده ولی فقیه در استان و استاندار گلستان به شرح زیر است؛

 

بسم ا... الرحمن الرحیم

جمهوری اسلامی ایران حکومتی برآمده از متن مردم شریف و انقلابی است که تا به امروز از هیچ تلاشی در راستای مجد، عظمت و اقتدار آن فروگذار نکرده اند.

یوم ا... 13 آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، روزی است که مردم غیور کشورمان ضمن بیعت با آرمان های والای امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و حضور در راهپیمایی شکوهمند این روز به تمامی قدرت های پوشالی و استکباری جهان اعلام می کنند که جمهوری اسلامی ایران نظامی برآمده از متن مردم است و یاوه گویی های رئیس جمهوری امریکا تنها اتحاد و همبستگی ملی را افزایش می دهد.

اینجانبان ضمن گرامیداشت این روز، از عموم مردم ولایت مدار استان گلستان دعوت می کنیم با حضور مقتدارانه خود در راهپیمایی دشمن شکن یوم ا... 13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی همچون همیشه مشت محکمی بر دهان تمامی ابرقدرت های مستکبر جهان، خصوصاً امریکا و اسرائیل جنایتکار بکوبند و بر تقویت نظام مردمی جمهوری اسلامی ایران بیافزایند.

 

              سید کاظم نورمفیدی                                                                 سید مناف هاشمی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان                                         استاندار گلستان

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان  وامام جمعه گرگان ،نماینده ولی فقیه دراستان گلستان دراین دیدار با بیان اینکه جامعه ما به سمتی می رود که در بخش فرهنگی نگرانی هایی ایجاد کرده است، اظهار کرد: یکی از نگرانی های بخش فرهنگی در نام گذاری فرزندان است به گونه ای که نام ها اصالت خود را از دست داده اند.

وی به تشریح روایتی از امام صادق (ع) پرداخت و اظهار کرد: روزی امام خبر یکی اصحاب را جویا شد ولی توضیح داد که درگیر تولد دختر خود بوده، امام نام دختر را پرسید و وقتی او جواب داد امام ادامه داد که نام دخترت را تغییر بده زیرا خدا خوشش نمی آید.

امام جمعه گرگان با بیان این که البته انتخاب اسامی حلال یا حرام نشده است، گفت: در آمریکا اسامی مانند حسین، علی یا محمد نمی گذارند اما ما برای فرزندان خود اسامی غربی انتخاب می کنیم که این پسندیده نیست زیرا از هر نظر نگاه کنیم فرهنگ دینی ما کم و کسر ندارد ولی شاهد رنگ باختگی در جامعه است.

وی خواستار برنامه ریزی و اقدام ثبت واحوال برای جلوگیری از این مساله شد و افزود: اقدام در این راستا از نگاه اهل بیت (ع) هم دارای اهمیت است.

آیت الله نورمفیدی با تاکید بر این که غرب مقابل فرهنگ ما رنگ نباخته است چرا ما مقابل غرب رنگ ببازیم، تصریح کرد: ما باید به فرهنگ خودمان وابستگی داشته باشیم.

وی سپس به وحدت مذاهب و اقوام در گلستان اشاره کرد و گفت: من در این مساله سه مبنای پذیرش یکدیگر، احترام متقابل و صداقت را به عنوان یک اصل قرار داده ام.

وی با بیان این که اهل سنت هم دارای ریشه هستند و هر دو مذهب باید هم دیگر را بپذیرند، خاطرنشان کرد: صداقت در اسلام جایگاه مهمی دارد تا جایی که اگر کسی دروغ می گفت از چشم پیامبر (ص) می افتاد مگر این که توبه می کرد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار دكتر شمس ر ئیس دانشگاه فني و حرفه اي كشور و مديران دانشگاه فني و حرفه اي استان با ایشان، با بیان این که دانشگاه فنی حرفه ای ضرورت امروز هر جامعه است تاکید کرد که علم باید در میدان عمل وارد شود و اظهار کرد: امام صادق (ع) می فرمایند قوام هر جامعه ای به چند چیز است، یکی از آن ها عالمی است که علم و دانش خود را به میدان عمل بیارود و کاربردی کند.

وی با یادآوری این که روایات زیادی مبنی لزوم عملی بودن علم داریم، گفت: عالمی که علم اش در میدان عمل نیاید مانند درخت بدون میوه است.

امام جمعه گرگان با تاکید بر این که حتی دقیق ترین مسائل عقلی باید وارد حوزه عمل شود، از تئوری شدن دانشگاه ها انتقاد کرد و ادامه داد: برخی علوم مانند فیزیک و درمان، اسلامی یا غیر اسلامی ندارد اما علوم انسانی چون به معنای عمیق برای بشر شناخته شده نیست مباحث اسلامی در آن مطرح است.

وی با اشاره به این که انسان قدرتی دارد که می تواند پایش از عالم ماده فراتر بگذارد و توانایی هایی دارد که دانشگاه ها توان تدریس آن را ندارند، تصریح کرد: علومی که از غرب در مباحث غربی وارد می شود متفاوت از اسلامی است زیرا نگاه غرب به انسان سطحی است اما از نگاه اسلام، انسان موجودی است که جانشین خدا روی زمین شناخته می شود.

آیت الله نورمفیدی با تاکید بر این که اگر علم وارد میدان عمل نشود محدود می ماند، اظهار کرد: در میدان عمل گره ها باز شده و مسائل جدید مطرح می شود لذا دانشگاه ها باید بتوانند از مباحث آموزشی خود ایجاد اشتغال کنند.

وی لازمه ایجاد شغل را داشتن سرمایه دانست و گفت: صحبت از ارتباط صنعت و دانشگاه می شود اما صنعت ما مثلا صنعت خودرو سازی تا یادمان می آید یا متوقف است یا پس رفته داشته در حالی که دنیا در این صنعت روز به روز در حال پیشرفت است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ارتباط بین دانشگاه و صنعت را به معنی ایجاد طرح های بزرگ و تحول زا برای کشور دانست و اضافه کرد: چندی پیش 500 هزار خودرو روی دستگاه تولیدکنندگان ماند و مجبور شدند با وام به فروش برسانند.

وی با بیان این که تاکید رهبر معظم انقلاب هم ایجاد تحول اساسی در کشور است، گفت: از بخش کشاورزی راضی نیستم زیرا برای 70 سال قبل است و نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر هم شده است.

آیت الله نورمفیدی با انتقاد از این که کشاورزان زمین را قطعه قطعه کرده اند، افزود: نه مدیریت درستی در کشاورزی انجام می شود نه سرمایه گذاری درست داریم.

وی با بیان این که دنیا به سمت کشاورزی طبقاتی رفته است، از دانشگاه ها خواست با استفاده از روش های نوین به کمک صنعت و کشاورزی کشور بیایند.

امام جمعه گرگان انجام کارهای اساسی را از وظایفت دانشگاه ها برشمرد و گفت: در استخراج نفت هنوز به کشورهای خارجی وابسته ایم و به سمت آن ها دست دراز می کنیم.

وی افزایش توان موشکی و قدرت دفاعی کشور را یکی از اقدامات خود همکاری بین دانشگاه و صنعت برشمرد و افزود: از دانشگاه در همه زمینه ها همچین انتظاراتی می رود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تصریح کرد: باید کشوری را ببینیم که برای10 سال دیگر در منطقه اول شود و چشم انداز این بود 1404 در منطقه اول شود.

 

دولت اگر توان اجرایی ندارد به مردم وعده ندهد/ راه آهن اینچه برون علی رغم تشریفات زیاد در افتتاح باعث رونق استان گلستان نشد/ برخی مسئولان به جای حمایت بخش خصوصی سنگ اندازی می کردند/ باید فرش قرمز برای سرمایه گذار پهن کرد/ راه آهن گرگان به گنبد آرزوی دیرینه منطقه است/ دلم می خواهد شاهد رونق اقتصادی ترکمن صحرا باشم/ امیدوارم با شرایط جدید مدیریت استان که خود استاندار هم اهل کارهای اقتصادی در راستای پیشرفت توسعه اقتصادی است و با همکاری راه آهن شاهد رونق اینچه برون باشیم

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار مهندس عاشوري عضو هيئت مديره و رئیس كميته حمل و نقل راه آهن كشور و جمعي از مديران راه آهن جمهوري اسلامي ايران با ایشان اظهار کرد: انتظار داشتیم تشریفاتی که برای افتتاح راه آهن اینچه برون انجام گرفت باعث توجه بیشتری به منطقه شود و دروازه ای از آسیای میانه به استان باز کند و باعث رونق نقل انتقال و ترانزیت بار شود.

وی با بیان این که متاسفانه انتظارات ما در حوزه راه آهن اینچه برون برآورده نشد، افزود: در شرایطی که سالانه 50 میلیون تن بار از چین به اروپا و سایر کشورها می رود، راه آهن می توانست با بهره گیری از این ظرفیت برای مناطقی مانند گلستان که محرومیت های بسیاری دارد کمک بسیاری باشد.

امام جمعه گرگان که معتقد است دولت و تشکیلات راه آهن باید به سمت استفاده از ظرفیت کشورهای آسیایی مانند چین برود، اضافه کرد: متاسفانه نه تنها کاری نمی شود بلکه برای بخش خصوصی هم مشکلات ایجاد می کنند به گونه ای که یکی از سرمایه گذاران که مایل بود از چین بار بیارود پیش من از حمایت نشدن توسط مسئولان استان گله کرد.

وی با تاکید براین که باید برای بخش خصوصی و سرمایه گذار فرش قرمز پهن کنیم، گفت: بخش خصوصی چند بار پیش ما گلایه کرده اند و بارها به آقایان متوصل شده ایم که مشکلات را حل کنید ولی نتیجه نداد.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: باید در شرایطی که اینچه برون خبری نیست از سرمایه گذاری حمایت کنیم ولی سر وجب به وجب زمین با سرمایه گذار بحث دارند.

وی با گلایه از شرایط استان، ضمن بیان این که وضعیت حاضر برای من این امید را ایجاد نکرده که بتوان تحول را دید، افزود: دوست دارم تا زمانی که هستم شاهد تحولات باشم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: سرمایه گذارها به جای تشویق با مشکلات رو به رو هستند و امیدوارم با شرایط جدید مدیریت استان که خود استاندار هم اهل کارهای اقتصادی در راستای پیشرفت توسعه اقتصادی  است و با همکاری راه آهن شاهد رونق اینچه برون باشیم.

وی با تاکید بر این که می شود با انعطاف هم حق دولت را داد و هم مردم را راضی کرد، اظهار کرد: قبلا برخی مدیران داشتیم که رفتند و آن ها به جای حل مشکل و باز کردن گره، گره را دو چندان می کردند و در مقابل همه چیز می گفتند «نه».

آیت الله نورمفیدی گفت: دل ما می خواهد روزی در آینده نزدیک فرا برسد و ببینیم که ایستگاه اینچه برون مرکز فعال اقتصادی برای ترانزیت بار باشد و محرومیت ترکمن صحرا هم با کمک آن برطرف شده است.

وی در ادامه به راه آهن گرگان- گنبد- کلاله- مشهد اشاره کرد و افزود: این طرح هم در سفر رهبر معظم انقلاب وعده داده شد و هم در سفر رئیس جمهور دوباره اعلام کردند.

امام جمعه گرگان این راه آهن را آرزوی دیرینه مردم منطقه اعلام کرد و ادامه داد: روزانه 40 هزار خودرو از جاده این مسیر رفت و آمد می کند در حالی که ظرفیت این حجم را ندارد.

وی تصریح کرد: متاسفانه در جاده های ما ساخت و ساز کنار جاده است و افراد رفت و آمد دارند به همین دلیل حوادث زیادی رخ می دهد، از سوی دیگر ظرفیت تردد هم ندارد.

آیت الله نورمفیدی با انتقاد از این که وعده های داده شده عملی نشده اند، گفت: نباید وعده دهیم اما اگر وعده دادیم شروع به عمل کنیم. حضرت علی فرمود بعضی غرش دارند اما نمی بارند.

وی با بیان این که 20 سال از سفر رهبر معظم انقلاب و 3 سال از سفر رئیس جمهور گذشته است، اضافه کرد: حداقل راه آهن تا گنبد و کلاله راه اندازی شود. شاید دولت بودجه نداشته باشد اما باید به گونه ای بخش خصوصی را هم وارد این طرح کرد. راه آهن منطقه هم به خاطر مسائل اشاره شده (ترافیکی) هم از لحاظ دیگر کمک خواهد بود.