آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در مراسم معارفه امام جمعه جدید انبارالعلوم اظهار کرد: این روزها روزهای خیلی بزرگی برای کشور و انقلاب و جهان اسلام است، جریان شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی انصافا کل منطقه را تکان داده است و آن احمق ها فکر می کردند با این کار موضوع را فیصله دادند و اگر سردار سلیمانی را از امت اسلامی بگیرند خاطرشان جمع می شود اما بعد دیدند نه، قطعا این گونه نیست.

 وی افزود: این روزها آمریکایی ها حرف هایی می زنند و تهدیدهایی می کنند که نشانه بیچارگی آن هاست. شخصیت هایی مانند حاج قاسم سلیمانی تنها به یک کشور تعلق ندارند، حاج قاسم سلیمانی  متعلق به جهان اسلام بود که برای نجات و ایستادگی مقابل مستکبرین عالم فعالیت می کرد.

 امام جمعه گرگان گفت: امیدواریم شهادت سردار سلیمانی از حیاتش بیشتر منشا اثر باشد.

وی افزود: یکی از برکات امت اسلامی نماز جمعه است و واقعا دردنیا هیچ دینی چنین امتیازی ندارد، مناسک حج در مکه هم امتیاز بزرگی برای مسلمانان است و منافع امت اسلامی در این مناسک حج است.

امام جمعه گرگان گفت:  آل سعود را نمی توان به عنوان مسلمان به حساب آورد قرآن به ما معیار برای سنجش داده است و به ما گفته است اگر کسی زیر چتر حمایت آن ها برود از شما نیست.

وی افزود:  مکه و حج و مناسک حج امتیاز بزرگی است اما  اگر قرار باشد به حج برویم که در بازارها اجناس خارجی بخریم توهین به حج است.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد:  نماز جمعه از برکات اسلام است و امیدواریم قدر این فریضه اسلامی را بدانیم، امام جمعه و کسی که در این سمت قرار می گیرد مسئولیت سنگین تری از روحانی به او واگذار می شود.

امام جمعه گفت: گاهی یک روحانی امام جمعه یک محله است اما گاهی در این منصب قرار می گیرد و بار سنگینی روی دوش انسان می آید، اینجا پایگاه عظمت اسلام است ما باید جوری خطبه بخوانیم و با جامعه برخورد داشته باشیم که موجب عظمت اسلام شویم و آنچه که موجب ضرر است گوشزد کنیم تا مسلمانان بیدار شوند.

وی تصریح کرد: امروزوظیفه امام جمعه بیداری امت اسلامی است، باید آیات قران و روایات و سبک و سیره رسول خدا(ص) را برای مردم گفت تا مردم به آن ها نزدیک و آشنا شوند.

امام جمعه گرگان گفت: امروز خطرهایی امت اسلامی را تهدید می کند که زیر پرچم لاااله الی الله حرکت می کنند ، آیا مسلمانی معیار ندارد که هر کسی که پرچم روی سرش بگذارد بگوییم مسلمان است؟ اگر مسلمان است چرا یک گلوله به سمت اسرائیل پرتاب نکردند و همه این ها را سر امت اسلامی ریختند؟

وی تصریح کرد: وظیفه امام جمعه علاوه بر تبیین نماز جمعه و معارف دینی و سیره و سبک رسول خدا این است که شرایط امروز جهان اسلام را برای مردم بگوییم تا مردم آگاه شوند، در منطقه ما یکی از چیزهایی که از اوایل انقلاب همه علما به دنبالش بودند این بود که بین مسلمانان تفرقه نیفتد ما از ابتدای انقلاب با تمام وجود لمس کردیم یکی از توطئه های دشمن در این منطقه این است که بین شیعه وسنی دعوا ایجاد کند.

وی ادامه داد: وقتی من را ترور کردند شخصی که این کار را کرده بود گرفتند و اینجا آوردند از او پرسیدم تحلیل منافقین چه بود گفت به ما گفتند فلانی مانع رشد تضادهاست نمی گذارد دعوا شود بین شیعه و سنی و اجازه نمی دهد دعوا شود بین مردم، انتظار ما از ائمه جمعه این است که نگذاریم این اتفاق بیفتد.

مراسم بزرگداشت شهادت سردار سرافراز اسلام شهید سپهبد قاسم سلیمانی رضوان الله تعالی علیه و برادر مجاهد شهید ابوالمهدی المهندس (رض) و همراهان آن بزرگواران از سوی حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان ،دکتر حق شناس استاندار و سردار حسین معروفی فرمانده سپاه نینوا گلستان در مصلی گرگان با حضور هزاران نفر از امت شهید پرور شیعه و سنی استان صبح روز یکشنبه 15دی 98 برگزار  و یاد آن سرداران بزرگ سپاه اسلام را گرامی  داشته شد.

گفتنی است این مراسم با تلاوت قرآن کریم ، مداحی در باب شهادت این سروقامتان و سخنرانی سردار معروفی همراه و با نماز جماعت ظهر و عصر به امامت آیت الله نورمفیدی پایان یافت.

 

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان  در گفتگو با صدا و سیمای مرکز گلستان در رابطه با شهادت سردار سلیمانی اظهار کرد: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی از امتیازاتی برخوردار بود که خدای متعال محبت او را در دل دوستان خدا و کینه نسبت به او را در دل دشمنان قرار داد واین خودش شاهد ودلیل بر این است که او شخصیتی استثنایی بوده است.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها با ترور حاج قاسم سلیمانی غلط فاحش استراتژیکی انجام دادند، افزود: آمریکایی ها فکر کردند اگر حاج قاسم سلیمانی را از سر راه بردارند به نفعشان هست و قضیه آرام می شود ولی اشتباه می‌کردند چراکه همین موضوع موجب جوشش انقلابی ومقاومت قوی تر می شود.

امام جمعه گرگان گفت: انشالله امیدواریم به همین زودی ها خون شهید بزرگوار به جان آن ها بیفتد و باعث ریشه کن شدن این ظلم و استکبار شود.

مراسم بزرگداشت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی روز یکشنبه 98/10/15  از ساعت 10 الی 12 در مصلی وحدت گرگان از سوی حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان ،دکتر حق شناس استاندار و سردار حاج حسین معروفی فرمانده سپاه نینوا گلستان برگزار  می شود.

متن اطلاعیه پاسداشت سرداران بزرگ سپاه اسلام بدین شرح است:

 

بسم رب الشهدا و الصدقین

 

شهادت سردار سرافراز اسلام شهید سپهبد قاسم سلیمانی رضوان الله تعالی علیه و برادر مجاهد شهید ابوالمهدی المهندس (رض) و همراهان آن بزرگواران که عمر شریف خود را در راه عزت و اعتلای اسلام و انقلاب اسلامی و مبارزه با استکبار و صهیونیسم وجنایتکاران داعش صرف نموده و سرانجام به آرزوی دیرینه خود و ملاقات با اولیای اسلام و امام شهیدان و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی نائل شدند را به حضرت بقیه الله الاعظم (عج)و نایب بر حقش مقام معظم رهبری حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) و ملت بزرگ ایران و همه مجاهدان راه حق و آزادی و جبهه بزرگ مقاومت و خاندان بزرگوار آن عزیزان تبریک و تسلیت عرض می نماییم.

بدون تردید راه و پرچم عزت و افتخار بر دوش جوانان غیرتمند اسلام تا قیام ولیعصر (عج) تداوم خواهد یافت و چراغ روشنائی بخش مقاومت خاموش نخواهد شد و آمریکا و عمال آنها باید منتظر پاسخ سخت این اقدام تروریستی و تجاوزکارانه باشند. انشاء ا... به فضله و کرمه

در پاسداشت این راست قامتان روز یکشنبه 98/10/15  از ساعت 10 الی 12 در مصلی وحدت گرگان مراسم بزرگداشتی از سوی حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان ،دکتر حق شناس استاندار و سردار حاج حسین معروفی فرمانده سپاه نینوا گلستان برگزار  و یاد آن سرداران بزرگ سپاه اسلام را گرامی خواهیم داشت.

از عموم مردم ولایتمدار شیعه و سنی  استان گلستان دعوت می‌شود در مراسم بزرگداشت این شهدای همیشه جاوید حضور به هم رسانده و ضمن تجلیل از مجاهدت‌های خستگی ناپذیر سردار سرافراز و شجاع سپاه اسلام و انقلاب، فرمانده بی‌نظیر و محبوب دلها، سردار حاج قاسم سلیمانی؛ انزجار خویش را از این اقدام پلید و استکباری آمریکای خونخوار اعلام نموده و خشم مقدس و انقلابی خویش را به نمایش بگذارند.

 

نماینده  ولی فقیه دراستان گلستان
سپاه نینوای استان گلستان
استانداری گلستان

امام جمعه گرگان با اشاره به شهادت سردار سلیمانی گفت: مالک اشتر انقلاب اسلامی قلب سلیم داشت و جز عشق به خداوند هیچ تعلقی در وجود این مردم عظیم قرار نداشت.

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی‌سیاسی نماز جمعه گرگان اظهار کرد: مالک اشتر انقلاب اسلامی شهید سردار سلیمانی قلب سلیم داشت و جز عشق به خداوند هیچ تعلقی در وجود این مردم عظیم وجود نداشت و امیدوارم خدای متعال این شهید بزرگوار را با شهدای صدر اسلام و سرور سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش محشور کند.

وی با تأکید بر اینکه ملت ایران باید شخصیت‌های بزرگی همچون قاسم سلیمانی را بشناسند، افزود: مردم باید بدانند که انقلاب اسلامی از آغاز تاکنون و تا انتها چه شخصیت‌هایی را در خود پرورش داده است و این شخصیت‌های بزرگ در راه این کشور، ملت و آرمان‌های بزرگ انقلاب به شهادت رسیدند.

امام جمعه گرگان با تأکید بر اینکه جایگاه حاج قاسم سلیمانی چه بود و این شهید بزرگوار چه نقشی داشت، پاسخ داد: آمریکایی‌ها سال‌ها است  درصدد هستند منطقه خاورمیانه را برای رسیدن به منافع خود آرام کنند و خاورمیانه را به منطقه‌ای تبدیل کنند که در برابر آنها اقدامی انجام نمی‌شود و تسلیم و مطیع آمریکایی‌ها باشند.

*سردار شهید سلیمانی ایمانی بسیار قوی، استقامتی ستودنی و خلوص نیت بالا داشت

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: می‌توان گفت آمریکا تا حدودی برای رسیدن به هدف خود در خاورمیانه موفق شده بود چراکه تقریباً تمام کشورهای منطقه به با آمریکا به سازش رسیدند و با اهداف آمریکا و منافع رژیم غاصب صهیونیستی و همراهی با آنها کنار آمدند اما انقلاب اسلامی ایران و تفکر امام راحل مبنی بر اینکه «آمریکا شیطان بزرگ است» و «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» و تداوم این تفکر توسط مقام معظم رهبری آرامش آمریکا را در منطقه برهم زد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی بدون هیچ ادعایی به میدان آمد و تمام خطرها را به جان خرید و تفکر امام راحل را در منطقه منسجم کرد، خاطرنشان کرد: سردار شهید حاج قاسم سسلیمانی از یک خانواده ضعیف بود اما ایمانی بسیار قوی، استقامتی ستودنی و خلوص نیت بالا داشت و شخصاً در تمام میدان‌های خطر حضور داشت و اینطور نبود که در خارج از میدان جنگ فرماندهی کند.

وی با بیان اینکه تشکیل گروه‌های مقاومت مردمی کار آسانی نیست، گفت: تربیت عده‌ای جوان برای میدان مقاومت در مقابل آمریکا کار سختی است، آمریکا در منطقه به دنبال سازش بود اما تفکر مقاومت در مقابل این سیاست ایستاد و افسری که به میدان آمد سردار حاج قاسم سلیمانی بود و به همیل دلیل بود که آمریکایی‌ها از این شخصیت بزرگ وحشت داشتند.

*جبهه مقاومت خار چشم آمریکا شده است

آیت الله نورمفیدی افزود: آمریکا در منطقه از نظامیان برخی کشورها ناتو درست کردند اما هیچ‌گاه ناتو قادر به ایفای نقش در منطقه نشد اما سردار شهید حاج قاسم سلیمانی جبهه مقاومت را در منطقه تشکیل داد و این جبهه به خار چشم آمریکا تبدیل شده است.

امام جمعه گرگان شهادت سردار سلیمانی را اتفاقی تلخ دانست و افزود: از دست دادن چنین شخصیت بزرگی تلخ است همانطور که حضرت امیرالمؤمنین(ع) بعد از شهادت مالک اشتر ابراز تأسف کرد ما نیز اعلام می‌کنیم مصیبت شهادت حاج قاسم سلیمانی تلخ است اما آمریکایی‌ها بدانند عاقبتی تلخ‌تر از شهادت سردار سلیمانی در انتظار آنها است و باید منتظر باشند که پس از شهادت سردار سلیمانی چه بلایی بر سر آنها خواهد آمد.

وی با بیان اینکه حاج قاسم در دل گروه‌های مقاومت قرار دارد، بیان کرد: سردار سلیمانی در قلوب مردم نفوذ کرده و قطعاً مردم ایشان را بالای سر خود می‌گذارند.

امام جمعه گرگان متذکر شد: نه تنها خانواده سردار سلیمانی بلکه تمام جبهه‌های مقاومت در سراسر منطقه خونخواه این شهید بزرگوار خواهند بود و شهادت سردار سلیمانی خواب خوش را از آمریکایی‌ها می‌گیرد.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: ترامپ پس از انجام چنین خلافی ادعا کرده که شهادت حاج قاسم را رقم زده تا مانع کشتار آمریکایی‌ها شود اما آمریکایی‌هایی گفتند این اتفاق نه تنها از کشتار نیروهای آمریکا جلوگیری نمی‌کند بلکه مسأله را حادتر خواهد کرد.

*جبهه مقاومت با شهادت سردار سلیمانی قوی‌تر می‌شود

وی با بیان اینکه با شهادت سردار سلیمانی جبهه مقاومت قوی‌تر و منسجم‌تر خواهد شد، تأکید کرد: ما همیشه دعاگوی سردار سلیمانی بودیم و قطعاً هم خودش و هم خداوند خواستار شهادت بودند و سرانجامی جز شهادت در انتظار چنین شخصیت بزرگی که همه چیز را در راه خداوند صرف کرده، نیست.

امام جمعه گرگان ابراز کرد: با شهادت سردار سلیمانی مقاومت تمام نخواهد شد و شروعی جدید و قوی‌تر شکل خواهد گرفت و نه تنها بساط آمریکایی‌ها که بساط تمامی گردن‌کلفت‌ها و سلطه‌طلبان از جهان برچیده خواهد شد.

آیت الله نورمفیدی با تأکید بر اینکه مردم جهان باید علیه آمریکا قیام کنند، بیان کرد: آمریکا یک ظالم جنایتکار و زورگویی است که هر کجا رفته است دست به ظلم، جنایت و قتل و غارت زده است.

*آمریکا رو به افول است

وی ابراز امیدواری کرد با شهادت سردار سلیمانی فریاد تمام مردم عالم علیه آمریکا بلند شود، اذعان کرد: مراسم بزرگداشت سردار سلیمانی تنها مختص به یک شهر یا استان نیست و باید مجلس بزرگداشت این شهید بزرگوار برد جهانی داشته باشد و مراسم باشکوهی نیز در استان گلستان برگزار شود.

امام جمعه گرگان بیان اینکه امروز نشانه‌های افول آمریکا به وضوح دیده می‌شود، یادآور شد: باید قلدرهایی مانند آمریکا از جهان محو شوند، تا زمانی که این قلدرها در جهان باشند دنیا آباد نخواهد شد.