به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، امسال نیز شیفتگان خاندان عصمت و طهارت (ع) با حضور در این مراسم عشق و علاقه خود را به حضرت صدیقه کبری (س) نشان دادند.بیت حضرت آیت الله نورمفیدی  یکپارچه سیاهپوش شده و برنامه های عزاداری و سوگواری دراین مکان  با حضور جمع کثیری از مردم و دلسوختگان خاندان پیامبر اکرم (ص) عزای بی بی دو عالم فاطمه زهرا (س) با شکوه خاصی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، حضرت آیت الله نورمفیدی  طی بازدیدی در جریان مراحل پایانی آماده سازی مصلی گرگان قرار گرفت.

 در این بازدید، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ، مدیر عامل شرکت توزیع برق استان ، امام جمعه موقت گرگان و مهندسین پروژه مصلی ،حضرت آیت الله نورمفیدی را همراهی کردند.

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی- نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: الگوگیری از رفتار شهدا باید بر این اساس باشد که با تقویت روحیه ایثارگری اگر کشور نیاز به ایثارگر داشته باشد و یا در مرتبه اعلا امام زمان ظهور کند، تمام مسلمانان در صحنه حاضر شوند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان  آیت ا.. سید کاظم نورمفیدی در نشست صمیمی با نخبگان شاهد و ایثارگر ضمن اعلام مطلب فوق افزود: "شهیدان زنده هستند آنها را مرده حساب نکنید" این جمله را خداوند در قرآن فرموده است؛ طبق اعتقادات و باورهای ما تمام افرادی که می میرند، زنده هستند و این امر تنها به شهیدان اختصاص ندارد.

وی افزود: اما تاکید خداوند در قرآن به این موضوع بر این اساس است که شهیدان پس از مرگ جایگاهی که در عالم برزخ دارند با دیگر اموات تفاوت دارد زیرا ادیان آسمان با خون شهدا زنده مانده است.

وی ادامه داد: ماندگاری بسیاری از اعتقادات باورهای دینی در طول تاریخ بر اساس پاک باختگی شهیدان و ایثارگران بوده است و مقام ایثارگران و جانبازان در جهت حفظ باورها و ارزش های دینی کمتر از شهدا نیست.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: تمامی جانبازان همانند شهدا جان خود را در راه خدا در طبق اخلاص گذشتند اما به دلیل حکمت الهی به مقام شهادت نرسیدند؛ چه بسا مقام جانبازان از شهدا بیشتر است زیرا این افراد باید یک عمر رنج و سختی را تحمل کنند و تحمل این رنج استقامت زیادی می خواهد.

وی تاکید کرد: از صمیم قلب از خداوند بخواهید که جان ما در بستر گرفته نشود بلکه در رکاب امام زمان و پیروزی اسلام جانمان فدا شود.

وی اذعان کرد: در روایاتی که از نبی مکرم به ما رسیده، آمده است" کسی که عمل یک قوم یا جمعیتی را دوست بدارد (مثل جانبازان و شهدا) خداوند ثوابی را که برای شهدا در نظر گرفته به این افراد هم می دهد.

امام جمعه گرگان در خاتمه یادآور شد: آن دسته از افرادی که وارد در محیطی که بوی شهید می دهد می شوند و عطر شهید را درک می کنند دارای یک فضیلت ارزشمند هستند و این فضیلت را خداوند به هر کسی عطا نمی کند.

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان طی بیانیه ای از حضور مردم درمراسم روضه حضرت زهرای اطهر(س) در بیت آیت الله نورمفیدی تقدیر و تشکر کرد.به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان  درمتن این پیام آمده است.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم

نام فاطمه، از تار دل‌ها نوای حزن و اندوه برمی‌آورد.
و یاد زهرای صدیقه شهیده، واژه‌ها را به «غمنامه» تبدیل می‌کند.
سلام بر آن صبور مرضیه،
سلام بر «ام ابیها»، عذرای بهشتی و طاهره و زکیه.
با آرزوی توفیقات روزافزون بدین وسیله از حضور گرم علما و روحانیت ، خانواده های معظم و معزز شهدا ، جانبازان ، ایثارگران ، هیئات مذهبی ، مداحان ، مدیران ادارات و نهادها ... و کلیه شرکت کنندگان درمراسم عزاداری ایام فاطمیه  که در بیت حضرت آیت الله نورمفیدی "نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان" برگزار شد تقدیر و تشکر می نماییم. امید است که با استعانت به خداوند متعال در دفاع از حریم ولایت و اهل بیت (علیهم السلام ) موفق و پایدار باشیم.
باشد که ظهور حضرت حجت، پایان سنجش مظلومه غم‌ها و فهرست مظلومیت‌ها باشد
.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

  نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به نام گذاری سال جاری به عنوان سال ˈاقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادیˈ از سوی مقام معظم رهبری، گفت: مدیریت جهادی در نام گذاری سال جدید، نیازمند عزم ملی است که باید ایجاد شود.به گزارش  روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان آیت الله ˈسیدکاظم نورمفیدیˈ روز شنبه در نخستین جلسه شورای اداری استان گلستان در سال 1393 افزود: مدیریت جهادی به این معنا نیست که کار بی مطالعه و تحقیق انجام دهیم.
وی تصریح کرد: در ابتدا قرار گرفتن اقتصاد در فرمایشات مقام معظم رهبری بدان معنا نیست که اقتصاد از فرهنگ بالاتر است.
به گفته وی، سرمنشاء تمامی مسائل، روابط، اقتصاد، سیاست و غیره، فرهنگ است و تمامی شئونات زندگی ما از نظر محتوایی مسئله فرهنگ بوده و فرهنگ زیربنای همه امور است.
وی ادامه داد: زندگی بشر در طول تاریخ درگیر و دچار ˈجنگ فرهنگ هاˈ بوده و در یک تقسیم بندی کلی دو ˈفرهنگ الهیˈ و ˈفرهنگ طاغوتیˈ همیشه در طول تاریخ وجود داشته که همیشه با هم درگیر و در مقابل هم قرار داشته اند.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به این که فرهنگ الهی و طاغوتی هر کدام دارای نشانه هایی هستند، اظهار کرد: در فرهنگ طاغوتی فردگرایی، شخص گرایی و رژیم گرایی اصل است، اما فرهنگ الهی، خداگراست و خدا محوری در همه شئون زندگی و اخلاق، رفتار و اعتقاد است.
آیت الله نورمفیدی افزود: مردم در نظام طاغوتی هیچ جایگاهی ندارند و دنیا هم دروغ می گوید، اما در فرهنگ الهی، انسان در نگاه انبیا و توحیدی، کرامت، وزن، شخصیت و هویت دارد.
وی با بیان این که امروز مهم ترین جنگی که بین انقلاب ما و دنیا وجود دارد جنگ فرهنگی است، یادآور شد: بین انقلاب ما و دنیا دو فرهنگ است و این دو نمی توانند با هم کنار بیایند و با هم بسازند.
امام جمعه گرگان با اشاره به جایگاه زنان در جامعه، گفت: جایگاه زنان همانند مردان در رسیدن به کمالات یکی است و در طی کمالات هیچ فرقی بین آنها وجود ندارد، اما از نظر حقوقی فرقی بین آنها وجود دارد.
وی در ادامه فرهنگ را اساس و ریشه خواند و گفت: یکی از اجزای اقتصاد مقاومتی فرهنگ مصرف است و فرهنگ مسائل اقتصادی ما ریشه و بنیان مسئله در همه زمینه هاست.
آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از امکانات و منابع انسانی و پتاسیل های زیادی برخوردار است که باید برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی موانع را برداشت.
وی افزود: کلمه مدیریت با این نوع حرف ها و روزمرگی و بی برنامگی سازگار نیست و مدیریت جهادی یعنی قوانین دست و پا گیر نباشد.
وی تاکید کرد: مدیریت استان باید با تشکیل کمیته ای با مسئولیت بنده گره های موجود را برای تسهیل امور بردارد تا سرمایه گذاران تشویق و فعال شده و احساس امنیت کنند.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: از جلوه های سال جدید تحول است و این تحول نشانگر متحول شدن و تغییر یافتن عالم است.
وی افزود: به تعبیر قرآن کریم، عالم در حال طی کردن مسیر تکامل است و نشانگر آن تحول عمومی عالم و همان معاد، خوابیدن و بیدار شدن عالم طبیعت است.
نماینده ولی فقیه در گلستان در پایان مسئله آب استان و بیکاری را از دغدغه های اصلی خواند و خواستار رسیدگی به آن شد.