نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: مراکز علمی و دانشگاه ها، جایگاه واقعی یک کشور را در دنیا مشخص می کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ،آیت الله سیدکاظم نورمفیدی امروز در دیدار با مدیر، مدرسان و تعدادی از دانشجویان مرکز علمی کاربردی گرگان 3 به مناسبت روز 16 آذر افزود: علم و فناوری امروز جایگاه یک کشور را در میان سایر کشورهای دنیا معین می کند و این همان جایگاه واقعی کشورها می باشد.

به گفته وی، هر چه مراکز علمی با کیفیت تر باشد، تولید علم نیز بیشتر خواهد شد و از سوی دیگر، کشورهای آن مراکز از جایگاه بهتری برخوردار خواهند بود.

وی تصریح کرد: کشور ما در یک مقطع زمانی نمی توانست، مقالاتی را در همایش ها، سمینارها و کنفرانس های بین المللی ارائه دهد، اما امروز با توجه به فعالیت دانشجویان و رشد و تعالی کشور به دست این قشر جوان، رتبه های خوبی را در زمینه ارائه مقالات به دست آورده ایم.

وی ادامه داد: باید درک کنیم که کشور ما گام های بلندی را در جهت توسعه پیشرفت های علمی برداشته و باید این مهم را بپذیریم و به مراکز علمی و آموزشی توجه جدی داشته باشیم.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: در 16 آذر رژیم شاهنشاهی و آمریکا ارتش ایران را در اختیار داشتند و به نوعی آنان بر مراکز علمی نیز سلطه داشتند، اما امروز شرایط خیلی فرق می کند و دانشجویان آن زمان به خوبی در برابر ارتش طاغوت ایستادگی کردند.

نورمفیدی افزود: امروز باید شرایط کشور را به خوبی درک کرد و از سوی دیگر، انسان های فرهیخته به مسائل کشور و نظام عمیق تر نگاه می کنند.

وی در ادامه به حضور و نقش زنان در جامعه اشاره کرد و گفت: زنان بعد از انقلاب اسلامی به جایگاه واقعی خود رسیده اند و با گذشته قابل مقایسه نیست و این حضور بانوان را در همه عرصه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و علمی مشاهده می کنیم.

وی یادآور شد: دانشگاه یک حرکت جدیدی است که امروز این جایگاه به خوبی مورد توجه مردم قرار گرفته و مردم هر کاری که می خواهند انجام دهند، بر پایه و اساس دانشگاه می باشد.

نورمفیدی افزود: هر کاری که در کشور انجام شود، اگر دانش بنیان نباشد، ابتر است و هر کاری که می خواهیم انجام دهیم، با علم و آگاهی روشن نباشد، ضرر آن بیشتر از منفعتش است و کار باید براساس دانش و علم باشد.

امام جمعه گرگان گفت: دانشگاه نشان دهنده جایگاه علمی یک کشور است و نباید در این شرایط درجا بزنیم، زیرا کشور به جائی نخواهد رسید و باید به سمتی برویم که رتبه اول را در منطقه و آسیا کسب نمائیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان گفت: رسیدگی به مسائل و مشکلات معلولان و جامعه هدف بهزیستی، وظیفه همه مسئولان و مردم است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ،آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار با مدیرکل و معلولان موفق بهزیستی گلستان که به مناسبت روز جهانی معلولان صورت گرفت، افزود: ایمان به پروردگار به عنوان محرک اصلی در وجود کارکنان بهزیستی موجبات خدمت در این مجموعه را فراهم آورده است.

وی ضمن اشاره به جایگاه حساس و مهم سازمان بهزیستی در کشور، از تلاش کارکنان بهزیستی در رسیدگی به امور معلولان و ناتوانان تقدیر کرد و کار در بهزیستی را یک کار الهی دانست.

در این دیدار رقیه رحمانی مدیرکل بهزیستی گلستان به ارائه آمار و اطلاعات معلولان استان پرداخت و گزارشی از خدمات ارائه شده به معلولان تحت پوشش و توانمندهای این قشر جامعه ارائه داد.

در ادامه نماینده معلولان به بیان مسائل و چالش های پیش روی معلولان استان پرداخت و خواستار توجه بیش تر مسئولان شد.

در پایان نیز با اهداء لوح سپاس از سوی آیت اله نورمفیدی و هدایایی، از معلولان موفق استان تجلیل به عمل آمد.

مراسم روز جهانی معلولان، امسال با شعار ˈموانع را بشکنید، درها را باز کنید، به سوی جامعه ای فراگیر برای همهˈ برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: اکنون در سراسر جهان بین شش تا هفت هزار فرقه انحرافی پیدا شده که همه آنها دجال هستند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، آیت الله ˈسیدکاظم نورمفیدیˈ امروز در دیدار با دانش آموزان هنرستان امام صادق (ع) گرگان افزود: دجال مربوط به زمان خاصی از تاریخ نیست، بلکه دجال ها در همه زمان ها و متناسب با شرایط حضور دارند.

به گفته وی، این افراد با هرزگی، یک مکتب درست می کنند و هرچه زمان به جلو برود، دجال های زیادی پیدا می شوند.

وی تصریح کرد: به کسی که انسان را به سمت خود جذب و باعث گمراهی او شود، دجال می گویند و هنرمندان و یا افرادی که با نحوه خاص پوشش، جوانان را به سمت خود هدایت و باعث گمراهی آنها می شوند نیز دجال هستند.

وی ادامه داد: این دجال ها افکار، اندیشه ها و اعتقادات مردم را از مسیر الهی منحرف کرده و به سوی خود می کشند.

امام جمعه گرگان در خصوص علائم ظهور گفت: به همه علائمی که در مورد ظهور گفته می شود، نمی توان اعتماد کرد.

نورمفیدی افزود: از نظر تاریخی این موضوعات را چندان قابل دفاع نمی دانم، چون کار تحقیقاتی در این زمینه صورت نگرفته و علائم اعلام شده با یکدیگر تناقض دارند.

وی در پاسخ به سئوال دیگری درباره مذاکرات ژنو و توافق هسته ای ایران و غرب گفت: این مذاکرات جایگاه ارزشمند و بسیار خوب ایران را در عرصه بین الملل نشان داد.

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان این که کشورهای غربی تا پیش از این مذاکرات، حقوق مسلم ملت ایران را به رسمیت نمی شناختند، افزود: اما در این مذاکرات با تلاش و پایمردی مذاکره کنندگان ایرانی این حقوق توسط گروه 1+5 به رسمیت شناخته شد.

نورمفیدی خاطرنشان کرد: کشورهای اروپایی در 10 سال گذشته با این بهانه که ایران به دنبال ساخت سلاح اتمی است، مانع پیشرفت مذاکرات می شدند.

وی ادامه داد: این کارشکنی ها در حالی بود که آژانس بین المللی انرژی اتمی بارها بر انحراف نداشتن برنامه های هسته ای صلح آمیز ایران تأکید می کرد.

 نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص عذاب دروغ و ستم اظهار کرد: عذاب برخی از گناهان در این دنیا و عذاب برخی دیگر در دنیای آخرت به انسان داده می شود.

نورمفیدی ادامه داد: ستم و دروغ از جمله گناهانی هستند که انسان در همین دنیا عذاب آن را دریافت می کند.

وی در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص رابطه دختر و پسر تأکید کرد: رابطه علمی، کاری و اعتقادی بین پسر و دختر منعی ندارد، اما اگر رابطه غیراخلاقی باشد، جایز نیست.

نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان گفت: در سالهای اخیر سطح والیبال کشور ما رشد قابل توجهی داشته است و برای حفظ و ارتقای این جایگاه باید تجربه بازیکنان ملی کشورمان، به نسل های آینده انتقال یابد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ،آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار با فرهاد قائمی تنها نماینده استان گلستان در تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر نقش مربیان کارآزموده در موفقیت تیم های ورزشی افزود: آموزش خوب و انتقال تجربیات بازیکنان پیشکسوت به نسل‏‌های آینده نقش بسزائی در کسب پیروزی ها دارد.

وی با تقدیر از بازی ارزشمند "فرهاد قائمی" به عنوان نماینده ورزش گلستان در میادین بین المللی اظهار داشت: سطح بازیکنان تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران از آسیا فراتر رفته و در این بین دو عامل "مربی" و "کشف استعدادهای جوان" نقش مهمی داشته است.

آیت الله نورمفیدی، با بیان اینکه امروزه اهمیت مسابقات بین کشورها از یک مسابقه ورزشی فراتر رفته است، گفت: پیروزی ارزشمند جوانان ایرانی در مقابل تیم ملی آمریکا موجی ازخوشحالی را برای ملت و اینجانب به همراه داشت.

در این دیدار بازیکن ارزشمند تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران از آیت الله نورمفیدی به عنوان پشتیبان جامعه ورزشی استان تقدیر کرد و گفت: در تورنمنت قبلی و پس از کسب عنوان قهرمانی آسیا صدور پیام تبریک آیت الله نورمفیدی خطاب به اینجانب، خوشحالی من را از کسب عنوان قهرمانی آسیا دوچندان کرد.

گفتنی است، در این دیدار آیت الله نورمفیدی با اهدای لوح سپاس و هدیه از تلاش های این بازیکن ارزشمند تیم ملی تقدیر کرد و فرهاد قائمی نیز پیراهن ملی خود را به رسم یادبود تقدیم ایشان کرد.

 

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی – نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان باخانواده شهدای 5 آذر گرگان دیدار کرد.به گزارش روابط دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان یکی از برنامه های خوب نماینده مقام معظم رهبری دراستان حضور شب های پنجشنبه در منازل خانواده های شهدا و ابراز مهر ومحبت به این خانواده های ایثارگر است از جمله دیدار این هفته حضورحضرت آیت الله نورمفیدی و هیئت همراه  در منازل خانواه های شهیدان  سبطی و علاءالدین "شهدای5آذر گرگان"ودلجویی از انها بود .