نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: امروز از دیدگاه من کشاورزی خوب مدیریت نمی شود، زیرا در گذشته هر کشاورزی که زمین داشت یک سر و گردن از دیگران بالاتر بود، اما الان کشاورزان سعی می کنند خود را از زیر بار این کار خلاص کنند .به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، آیت الله ˈسیدکاظم نورمفیدیˈ در جمع مدیران ارشد بخش پنبه کشور افزود:اگر ما آب و خاک را داشته باشیم و به خوبی از آن استفاده کنیم، اما مدیریت نداشته باشیم، فایده ای ندارد و نبود مدیریت نیز از بین رفتن این منابع عظیم خدادای را به همراه دارد.

وی اظهار کرد: وی با بیان این که شاید یک جای کار عیب و مشکلی داشته باشد، خاطرنشان کرد: شاید در دولت گذشته تصمیمات خوبی برای بخش کشاورزی گرفته شد، اما خروجی آن در زندگی مردم به خصوص کشاورزان چیز دیگری بود و تصمیمات خوب باید نتایج خوب را به همراه داشته باشد.
نماینده ولی فقیه ادامه داد : توجه به سه مساله آب، خاک و مدیریت، در توسعه بخش کشاورزی بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد ، این سه مساله، اصل و ریشه اساسی در کشاورزی می باشد که با نگاه درست به آنها می توان به آینده بخش کشاورزی امید داشت.
وی با اشاره به این که در کشورهای دیگر دنیا از یک هکتار زمین زراعی 10 تا 15 تن گندم برداشت می شود، در حالی که در کشور ما این میزان بین 4 تا 5 تن است، تصریح کرد: این کاهش و اختلاف میزان برداشت ناشی از عدم توجه به سه اصل اساسی ذکر شده در کشاورزی می باشد.
وی ادامه داد: خاک نعمت بسیار بزرگی است که خداوند بر بشریت داده و او را از خاک آفریده و به این خلقت از خاک احسنت گفته و او را بر خاک قرار داده است که براین اساس می توان گفت نعمتی بزرگتر از خاک وجود ندارد.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: یکی از گناهان ما ضربه زدن به خاک و زمین می باشد و وقتی کشاورزی بعد از برداشت اقدام به آتش زدن زمین و خاک می کند، به آن ضربه می زند و فواید آن را از بین می برد.
آیت الله نورمفیدی افزود: طی 30 سال گذشته، مواد عالی زمین 25 درصد افت کرده و این همان ضربه زدن به خاک و زمین است که گناه محسوب می شود و این افت بدون شک در کاهش میزان برداشت تاثیرگذار است.
وی در ادامه سخنان خود به مساله آب اشاره کرد و گفت: به علت استفاده ناصحیح و نابجا از منابع و سفره های آب زیرزمینی به خصوص در استان ما، برخی چاه های آب به شوری رفته اند.
وی ادامه داد: امروز چاه های آب 40 تا 60 متر پائین تر از حد نصاب معمولی رفته اند و 40 سال زمان می برد که به وضعیت عادی خود برگردد.
نماینده ولی فقیه در گلستان یادآور شد: چه کسی پاسخگوی این مشکلات خواهد بود و اگر این روند ادامه داشته باشد، طی 20 تا 30 سال آینده این استان نیز وضعیت مانند بندرعباس در زمینه خشکسالی و کم آبی پیدا می کند.
آیت الله نورمفیدی گفت: امروز متاسفانه مدیریت علمی برای کشاورزی وجود ندارد و باید به سمت پرکردن این خلاء برویم تا کشاورزی استان رشد، توسعه و رونق داشته باشد

 نماینده ولی فقیه در استان گلستان وامام جمعه گرگان با بیان اینکه باید آداب، رسوم و فرهنگ خود را در سبک زندگی منعکس کنیم، گفت: نباید با داشتن فرهنگی اصیل و ریشه دار، از سبک های غربی پیروی کنیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، آیت الله ˈسید کاظم نورمفیدیˈ روز یکشنبه در آیین افتتاح بنای مرمت شده خانه تاریخی تقوی، با اشاره به اینکه در شهر گرگان، بناهای قدیمی که باید احیاء شوند، بسیار است، اظهار کرد: احیای بناهای سنتی و قدیمی، فواید بسیاری دارد که باید مورد مطالعه و تحقیق قرار گیرد.

نماینده گلستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه سبک و سیاق های خاصی که در ساخت بناهای قدیمی وجود دارد بی دلیل نبوده و فلسفه خاص خود را دارد، اضافه کرد: در مطالعاتی که صورت می گیرد، باید به عوامل و شرایط شکل گیری بناها دقت و توجه شود که این سبک های معماری و ساخت و ساز، منطبق با شرایط منطقه باشد.

امام جمعه گرگان ادامه داد: مرمت و احیای بناهای تاریخی، فواید اقتصادی به دنبال دارد که می توانیم با تقویت این بخش و با جذب گردشگران، به اقتصاد و درآمدزایی استان نیز کمک کنیم.

نماینده ولی فقیه در گلستان ضمن تأکید بر استفاده از فرهنگ اصیل ایرانی خطاب به مسوولان گفت: استان گلستان با سابقه تاریخی حدود هفت هزار ساله جنبه های تاریخی بسیاری دارد که باید تاریخ آنها احیاء شود.

آیت الله نورمفیدی در ادامه با بیان اینکه هنر صنایع دستی کار ارزشمندی است، افزود: صنایع بزرگ، سرمایه و زمان زیادی صرف می کند، اما صنایع دستی هنر و کاری است که با سرمایه کم، به نتیجه می رسد.

وی، صنایع دستی را عامل رونق استان دانست و تصریح کرد: اگر صنایع دستی فقط تولید شود و بازار عرضه محصول را نداشته باشیم، مفید نیست و بازدهی نخواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در گلستان ادامه داد: مسوولان باید در نظر داشته باشند که به عنوان آخرین حلقه تولیدات صنایع دستی، بازار عرضه محصولات آن ایجاد شود تا پشتوانه ای برای شاغلین این بخش و اشتغال در استان باشد.

آیت الله نورمفیدی از مرکز آموزش صنایع دستی گرگان نیز بازدید و پس از آن جهت افتتاح ساختمان جدید اداری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان، در فضای بنای مرمت شده تقوی و در جمع کارکنان این سازمان حاضر شد.

بنای مرمت شده خانه تقوی که با حضور آیت الله نورمفیدی افتتاح شد، به عنوان ساختمان اداری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان به بهره برداری رسیده است.

برای مرمت این بنا که دارای یک هزار و 500 مترمربع زیر بنا و شامل 16 اتاق است، بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان هزینه شده است.

بنای خانه تاریخی تقوی گرگان متعلق به دوره قاجاریه است.

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان:با بیان اینکه هنوز خطرات از بین نرفته است و فقط شکلش عوض شده است، گفت: وجود انسجام می تواند کشور را از خطرها عبور دهد و به قله تعالی برساند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان ، آیت الله ˈسیدکاظم نورمفیدی، در همایش «وارثان نور» که به مناسبت آغاز هفته وحدت با حضور علمای شیعه و سنی استان گلستان در سالن جهاد کشاورزی برگزار شد،  گفت: امروز مسئله وحدت امت اسلامی یک مطلب واضح و روشنی است که نیاز به بحث، استدلال و برهان ندارد.

وی افزود: امروز باید راه های مختلفی به عنوان یک ضرورت برای همه امت اسلامی مطرح باشد چراکه این یک تکلیف شرعی است.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به معنای ولاتفرقو، اظهارداشت: این جمله در آیه ای از قرآن کریم به معنا جدانشدن و پراکنده نشدن است چرا که این مصلحت امت اسلام است.

وی با اشاره به دنیای کفر که از گذشته تا کنون در حال جنگ است، تصریح کرد: دنیای کفر با ما در حال جنگ است و این موضوع امروز بسیار عمیق تر از گذشته است.

نماینده ولی فقیه درگلستان یادآورشد: امروزدشمنان به دنبال این هستند که بین مسلمانان تفرقه بیاندازند و همه را از هم جدا کنند که این سیاست دشمن بسیار حساب شده است و ما باید در آن میدان جنگ با اتحاد و یکپارچگی ایستادگی کنیم.

وی یادآورشد: کسانی که امروز به دنبال وحدت اسلامی هستند این خود یک جهاد بسیار مهم است.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه انجام جهاد یک تکلیف شرعی است، گفت: جنگ فقط جنگ نظامی نیست امروز ما شاهد یک جنگ فرهنگی هستیم که دشمنان آن را به راه انداختند که به تعبیر مقام معظم رهبری این یک کار بسیار مشکلی است و ایستادگی در مقابل آن یک جهاد است.

وی با اشاره به وضعیت امروز مصر و به همه پرسی گذاشتن قانون اساسی، افزود: ماهم در اوایل انقلاب اسلامی ایران قانون اساسی را به همه پرسی گذاشته و نزدیک به صددرصد به قانون اساسی رای دادند و هیچگونه مشکلی به وجود نیامد چرا که این به خاطر محوریت ولایت فقیه و رهبری حضرت امام خمینی(ره) بود.

آیت الله نومفیدی با اشاره به وضعیت اوایل انقلاب اسلامی ایران، اظهارداشت: انسجام مردم ایران اسلامی باعث شد تا در آن زمان از بسیاری خطرها جلوگیری شود و مردم ما توانستند از بسیاری حوادث و خطرها عبور کنند.

وی با بیان اینکه هنوز خطرات از بین نرفته است و فقط شکلش عوض شده است، تصریح کرد: وجود انسجام می تواند کشور را از خطرها عبور دهد و به قله تعالی برساند.