پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی – امام جمعه گرگان گفت: قطعاکشتگان این حادثه، شهیدان زیارت بارگاه حسینی اند و پاداش آنان نزد خدای عزیز و رحیم است .

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، حضرت آیت الله نورمفیدی در پیامی ضمن محكوم نمودن اين اقدام خصمانه و ناجوانمردانه، شهادت اين پنج زائر عتبات عالیات را تسلیت گفت.

در متن پیام آمده است:

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی- مراسم بیست و چهارمین سالگرد ارتحال حکیم فرزانه و معمار بزرگ انقلاب حضرت امام خمینی (ره) برگزار می گردد.به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در متن این اطلاعیه آمده است:


پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی- نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در پی درگذشت آیت‌الله حاج سیدجلال‌الدین طاهری اصفهانی پیام تسلیتی صادر نمودند.متن پیام به این شرح است:


 امام جمعه گرگان- شركت در انتخابات را، به معنای شركت در بعثت جهانی دانست و گفت: این وظیفه ای بسیار سنگین بر عهده ما و علمای دین است كه مردم را برای حضور در این عرصه و بعث جهانی دعوت كنند.به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فیقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، آیت الله 'سیدكاظم نورمفیدی' در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی این شهر با بیان این كه مردم ما همیشه در همه عرصه ها حضور داشته و به این وظیفه دینی خود واقف هستند، تصریح كرد:

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه شهرستان گرگان ضمن تاکید بر لزوم توجه به باطن نماز، اصلاح جامعه را در گرو اقامه درست نماز عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی پیش از ظهر چهارشنبه در نخستین اجلاس استانی نماز در استان گلستان با موضوع نماز و سنجش دستاوردها، اظهار کرد: اقامه نماز نشانه ایمان و مورد تاکید بسیار است و اگر نماز درست شود، همه مسائل جامعه اصلاح خواهد شد. مسئله نماز هم در کتاب مقدس آسمانی و هم در روایات، احادیث و سیره پیامبر (ص) و ائمه بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه اقامه نماز، اقامه مهمترین فریضه اسلامی است، افزود: امام صادق (ع) می فرماید که نخستین چیزی که در قیامت از انسان سوال می شود نماز است و اگر نماز مورد پذیرش قرار بگیرد سایر اعمال پذیرفته می شود و اگر نماز پذیرفته نشود، سایر اعمال نیز قبول نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: نکته مهم در این روایت این است که نماز ارتباط مستقیم بین انسان و خداوند است و انسان باید بتواند حضور نماز را در زندگی به طور ملموس احساس کند.

وی با بیان اینکه به جای ظاهر، باید به محتوای نماز توجه کنیم، تصریح کرد: همانگونه که نماز دارای آدابی ظاهری است و باید رعایت شود، روح و باطن آن نیز مقرراتی دارد که حقیقت نماز است و باید بدان عمل شود.

نماینده ولی فقیه در گلستان ضمن اشاره به کتاب امام خمینی (ره) درباره اهمیت نماز، گفت: چنانچه به نکات باطنی نماز توجه نکنیم پس از ۶۰ یا ۷۰ سال عبادت، نه تنها به توفیقی نرسیده ایم بلکه پسرفت داشته ایم.

آیت الله نورمفیدی با تاکید بر لزوم توجه به باطن نماز بیان کرد: قابل قبول نیست که انسانی اهل نماز و ارتباط با خدا باشد اما زبانش حد و مرزی نداشته باشد و آبروی مردم برایش مهم نباشد.

وی در ادامه به روایت دیگری از امام صادق (ع) اشاره و اظهار کرد: کسی که نماز واجبش را در اول وقت اقامه می کند و حدود نماز را برپا می دارد، نماز می گوید که تو را حفظ می کنم، چون مرا حفظ کرده ای.

وی خاطرنشان کرد: کارهایی که در زندگی انجام می دهیم صورت های ملکوتی و غیبی دیگری دارد و نباید زندگی را تنها در موجودات زنده ببینیم و بدانیم که زندگی در آخرت، حیات است.