امام جمعه گرگان گفت: امروز جامعه اسلامي، با توجه به تهديدات و برنامه هاي دشمنان، نياز به اشاعه اخلاق اسلامي دارد.به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، آيت الله سيدكاظم نورمفيدي در ديدار با اعضاي كميته هاي يازدهمين همايش بين المللي تجليل از پيرغلامان حسيني (ع) افزود: واقعيت سيره، روش و مسلك اهل بيت عصمت و طهارت (ع) بايد در چنين همايش هائي در جهت اشاعه اخلاق اسلامي، بيان و ترويج شود.

به گفته وي، اين مهم براي الگوپذيري نسل هاي آينده بسيار موثر خواهد بود.

وي تصريح كرد: صبحت كردن در خصوص اهل بيت (ع) آن هم با شعر، مداحي و مرثيه سرائي، نبايد سطحي باشد، بلكه اشعار و ادبيات بايد عمق داشته باشد.

نماينده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبري افزود: اجلاس پيرغلامان بهترين فرصت براي معرفي ائمه عصمت و طهارت و واقعه عاشورا است و بايد طوري اين اجلاس برگزار شود كه شادي اهل بيت (ع) و ذخيره آخرت را به همراه داشته باشد.

آيت الله نورمفيدي گفت: عاشورا مكتب حيات بخش جامعه بشري و انسانيت است، زيرا عاشورا و مكتب امام حسين (ع) در طول جاري است.

به گفته وي، برگزاري كيفي مراسم مهمتر از گستردگي و كميت آن است و نبايد از ياد ببريم كه فلسفه عاشورا آنقدر مهم و عميق است كه ائمه قبل از امام حسين (ع) در مورد آن خبر داده بودند و بعد از آن نيز ائمه (ع) به زيبائي از اين واقعه سخن گفته اند.

وي تاكيد كرد: درس هاي مكتب عاشورا، مهمترين مرجع براي زندگي بشر و انتقال آن به نسل هاي آينده است.

امام جمعه گرگان اظهار كرد: استان گلستان براي برگزاري اين اجلاس بين المللي مسووليت سنگيني را قبول كرده و اميد است با همت و تلاش مسوولان و متوليان بتوانيم، به اهداف عاليه در اين اجلاس كه نظر پيامبر مكرم اسلام (ص) و ائمه معصومين (ع) در مورد حادثه عاشورا بوده، دست يابيم و آن را محقق نمائيم.

يازدهمين اجلاس بين المللي تجليل از پيرغلامان حسيني (ع) طي روزهاي ۷ الي ۱۰ آبان ماه سال جاري در گرگان مركز استان گلستان برگزار خواهد شد.

نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان گفت: دشمن با طرح نقشه و توطئه های شوم به دنبال ایجاد اختلاف و دشمنی بین مسلمین است و ایستادگی در مقابل توطئه های دشمن وظیفه همگان است .به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان وامام جمعه گرگان، آیت ا... سیدکاظم نورمفیدی در مراسم فارغ التحصیلی طلاب حوزه علمیه اهل سنت ترویج روستای خواجه لر از توابع شهرستان بندرترکمن افزود: دشمن برای دست یابی به اهداف شوم خود از ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی فراتر رفته و به دنبال ایجاد اختلاف شیعه با شیعه و سنی با سنی است.

امام جمعه شهرستان گرگان، در ادامه افزود: "راه اندازی جنگ داخلی" از اهداف دشمن برای مقابله با دین است و با برافروختن آتش این جنگ در برخی از کشورها منافع خود را دنبال می کند.

آیت الله نورمفیدی، با بیان اینکه عالمان دینی نباید از دشمن واقعی غافل شوند، تصریح کرد: عالمان دینی باید به مسایل روز دنیا آگاه باشند.

نماینده مردم استان گلستان درمجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه فردای قیامت دو گروه از مسلمین به پیامبر(ص) نزدیک تر از بقیه خواهند بود، افزود: این دو گروه را افرادی که اهل جهاد وعلم هستند، تشکیل خواهند داد.

آیت ا... نورمفیدی، مقصود از "اهل جهاد" را افرادی دانست که در راه دین خدا تلاش می کنند و در دفاع از مظلوم ازهیچ تلاشی فروگذاری نمی کنند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان، مقصود از "اهل علم" را عالمان دینی معرفی کرد و گفت: مقصود از اهالی علم، افرادی هستند که با عمل به سیره و روش پیامبراکرم (ص) در راه ترویج دین خدا و پیامبر اسلام کوشش می کنند.

وی، به مسائل کشور سوریه و مصر هم اشاره کرد و گفت: دشمن با تبلیغات گسترده سعی دارد، حملات شیمیائی تروریست های وابسته به استکبار را به دولت این کشور نسبت دهند.


 


نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان گفت: دشمن با حربه ایجاد اختلاف بین مذاهب اسلامی درصدد طراحی توطئه های جدید است و ما باید با هوشیاری و حفظ وحدت خود این توطئه ها را خنثی کنیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، آیت ا... سیدکاظم نورمفیدی در مراسم فارغ التحصیلی طلاب حوزه علمیه اهل سنت قبای بندرترکمن افزود: امت اسلامی با الگو از سیره و سلوک پیامبر اکرم (ص) باید 4 ویژگی را در خود داشته باشند.

امام جمعه شهرستان گرگان، در ادامه افزود: "مرکب راهوار"، "خانه وسیع"، "لباس زیبا" و "چراغ روشن کننده" 4 ویژگی مهمی است که یک فرد مسلمان باید داشته باشد.

آیت الله نورمفیدی، با بیان اینکه مقصود از "مرکب راهور" مسلمین، عقل آنان است، تصریح کرد: یک مسلمان علاوه برعلم خود باید عاقل هم باشد و شرایط زمان را درک کند.

نماینده مردم استان گلستان درمجلس خبرگان رهبری، مقصود از "خانه وسیع" را صبر و تحمل در برابر مشکلات و بردباری در مصائب عنوان کرد و گفت: مقصود از "لباس زیبا" نیز همان شرم و حیای مومن است.

آیت ا... نورمفیدی، مقصود از "چراغ روشن کننده" را دانش و علم دانست و ادامه داد: عقل و علم دو مقوله جدا از هم هستند و شاید کسی عالم باشد ولی عاقل به مسائل زمانه نباشد. 

وی، به لزوم حفظ وحدت بین مسلمین هم تاکید کرد و گفت: استان گلستان از دیرباز تاکنون در مساله وحدت بین شیعه و سنی مطرح و زبانزد بوده است و دشمنان و منافقین این وحدت را برنمی تابند.


معرفی مدرسه علمیه الزهرا (س) گرگان- پس از پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به نقش موثر زنان در مقابله با تهاجم فرهنگی و پیشگیری ازانحرافات اجتماعی وتوانمندی زنان در سازندگی فرهنگ جامعه،مدرسه علمیه الزهرا (س) در سال ۱۳۶۰با عنایت ودرایت حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی ققیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان که خود از شاگردان امام راحل (ره) ،مرحوم آیت لله حائری ،آیت الله فاضل لنکرانی ،مرحوم آیت لله گلپایگانی وشهید مطهری بودند تا سیس گردید .ایشان در سخنانی انگیزه خود را از تاسیس مدرسه این گونه بیان نموده اند :«تحصیل علم برای مرد وزن فرقی نمی کند وهردو موظفند که خود رابه زینت علم آراسته کنند و بیشترین عاملی که باعث شد مدرسه علمیه الزهرا (س) را تاسیس کنیم این بود که     می دیدم سطح بینش دینی خواهران پایین است ومجالس ومحافلی که در سطح شهرستانها از ناحیه خواهران برگزار می شود کم محتوا یا بی محتواست این مسئله مرا رنج می داد واز مدتها قبل خیلی علاقه داشتم تحولی درمیان خواهران ایجاد شود وخانمها با تحصیل معارف دینی وارد جامعه بانوان شوند وآمادگیهای دینی واجتماعی آنان را بالاتر برند وخلاصه رسولانی به سوس آنان باشند این بود که مدرسه را تاسیس کردیم وبه حمدالله همانطوری که پیش بینی می کردیم وجود این مدرسه وخواهران تحصیل کرده درآن هدفی که داشتم ،بسیار موثر بوده است .»
مشخصات ساختمان مدرسه

این ساختمان در زمینی به مساخت ۱۴۰۰۰متر مربع در سال ۱۳۸۲با حضور آیت الله شرعی مدیرمحترم مرکز مدریت حوزه های علمیه خواهران و.....افتتاح گردید .ساختمان جدید دارای ۵۰اتاق برای طلاب خوابگاهی ،۱۱کلاس درس ،سالن اجتماعات ، ساختمان اداری ،    سالن غذاخوری ،آشپزخانه ،مهمانسرا،نگهبانی ، مهد کودک وانباروسردخانه می باشد .همچنین کتابخانه مدرسه با ۱۵۰۰۰جلد کتاب در موضوعات مختلف خدمات لازم را به مراجعین اعم از طلبه دانشجوو...می دهد .واحد سمعی بصری با بیش از ۲۰۰۰نوار کاست وویدیویی وبانک اطلاعات با حدود ۵۰۰عدد cdازبخشهای دیگری است که پاسخگوی نیازمندیهای طلاب وغیر طلا ب می باشد.m-alzahra.ir