نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان گفت: در سالهای اخیر سطح والیبال کشور ما رشد قابل توجهی داشته است و برای حفظ و ارتقای این جایگاه باید تجربه بازیکنان ملی کشورمان، به نسل های آینده انتقال یابد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ،آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار با فرهاد قائمی تنها نماینده استان گلستان در تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر نقش مربیان کارآزموده در موفقیت تیم های ورزشی افزود: آموزش خوب و انتقال تجربیات بازیکنان پیشکسوت به نسل‏‌های آینده نقش بسزائی در کسب پیروزی ها دارد.

وی با تقدیر از بازی ارزشمند "فرهاد قائمی" به عنوان نماینده ورزش گلستان در میادین بین المللی اظهار داشت: سطح بازیکنان تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران از آسیا فراتر رفته و در این بین دو عامل "مربی" و "کشف استعدادهای جوان" نقش مهمی داشته است.

آیت الله نورمفیدی، با بیان اینکه امروزه اهمیت مسابقات بین کشورها از یک مسابقه ورزشی فراتر رفته است، گفت: پیروزی ارزشمند جوانان ایرانی در مقابل تیم ملی آمریکا موجی ازخوشحالی را برای ملت و اینجانب به همراه داشت.

در این دیدار بازیکن ارزشمند تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران از آیت الله نورمفیدی به عنوان پشتیبان جامعه ورزشی استان تقدیر کرد و گفت: در تورنمنت قبلی و پس از کسب عنوان قهرمانی آسیا صدور پیام تبریک آیت الله نورمفیدی خطاب به اینجانب، خوشحالی من را از کسب عنوان قهرمانی آسیا دوچندان کرد.

گفتنی است، در این دیدار آیت الله نورمفیدی با اهدای لوح سپاس و هدیه از تلاش های این بازیکن ارزشمند تیم ملی تقدیر کرد و فرهاد قائمی نیز پیراهن ملی خود را به رسم یادبود تقدیم ایشان کرد.

 

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی – نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان باخانواده شهدای 5 آذر گرگان دیدار کرد.به گزارش روابط دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان یکی از برنامه های خوب نماینده مقام معظم رهبری دراستان حضور شب های پنجشنبه در منازل خانواده های شهدا و ابراز مهر ومحبت به این خانواده های ایثارگر است از جمله دیدار این هفته حضورحضرت آیت الله نورمفیدی و هیئت همراه  در منازل خانواه های شهیدان  سبطی و علاءالدین "شهدای5آذر گرگان"ودلجویی از انها بود .

 

 

امام جمعه گرگان گفت: مسائل اعتقادی مثل ریشه یک درخت است اگر ریشه سالم و فعال باشد و به وظیفه خود عمل کند، درخت هیچ آسیبی نمی‌بیند.به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان،  آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار سرکلانتری‌های استان گلستان در حوزه علمیه امام خمینی شهرستان گرگان اظهار داشت:‌ اگر ریشه خراب باشد نیاز به آفت نیست زیرا به خودی خود درخت خشک می‌شود و از بین می‌رود.

وی افزود:‌ مسائل اعتقادی در ساختمان وجودی ما مانند ریشه درخت است لذا باید سعی کنیم که ریشه خود را سالم نگه داریم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان خاطرنشان کرد: همه انبیاء برای تحکیم ریشه ایمان در وجود ما از سوی خداوند آمدند.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: دعوت همه انسان‌ها به بندگی پروردگار و پرهیز انسان از اطاعت طاغوت دو ویژگی مشترک انبیای الهی هستند.

به گفته وی طاغوت رنگ و بوی الهی را از انسان گرفته و او را گمراه می‌کند.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: طاغوت خواهان بندگی انسان و جدا شدن او از صراط مستقیم الهی است. بنابراین کسی که راه الهی را در پیش گیرد و به طاغوت پشت‌پا زند انسان خوشبخت و سعادت‌مندی است.

آیت الله نورمفیدی اضافه کرد: طاغوت این کار را با بی‌شخصیت، بی‌هویت و بی‌ریشه نشان دادن مردم انجام می‌دهد همان کاری که امروز آمریکا در مواجهه با سایر کشورها در پیش گرفته است.

وی ادامه داد: آمریکا به دنبال بردگی سایر کشورها با همان سیاست فرعونی است وگرنه به او چه ربطی دارد که در گوشه و کنار جهان چه می‌گذرد؟

امام جمعه گرگان اضافه کرد: آمریکا خواهان مطیع کردن سایر کشورها است و این کار را با ناامن کردن منطقه انجام می‌دهد.

نورمفیدی تصریح کرد: آمریکا به کشورهای منطقه این‌گونه القا می‌کند که شما توانایی تأمین امنیت خود را ندارید بنابراین ما برای تأمین امنیت شما باید در منطقه حضور داشته باشیم.

به گفته وی، بندگی غیر پروردگار یعنی بی اصل و ریشه بودن اما پذیرش بندگی ذات اقدس الهی یعنی کسب عزت و بزرگی است.

امام جمعه گرگان خاطرنشان کرد: ریشه اعتقادات ما ایمان به خداست و باید آن را تقویت کنیم.

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه ایران از مذاکرات ژنو سربلند بیرون آمد، گفت: ‌این مذاکرات جایگاه ارزشمند و بسیار خوب ایران را در عرصه بین‌الملل نشان داد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در جمع دانش‌آموزان هنرستان امام صادق (ع) گرگان اظهار داشت:‌ کشورهای غربی تا پیش از این مذاکرات حقوق مسلم ملت ایران را به رسمیت نمی‌شناختند.

وی افزود:‌ اما در این مذاکرات با تلاش و پایمردی مذاکره‌کنندگان ایرانی این حقوق توسط گروه 1+5 به رسمیت شناخته شد.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: کشورهای اروپایی در 10 سال گذشته با این بهانه که ایران به دنبال ساخت سلاح اتمی است مانع پیشرفت مذاکرات می‌شدند.

نورمفیدی ادامه داد: اما مذاکرات هسته ای بعد از آغاز به کار دولت یازدهم، گروه 1+5 را نسبت به صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران تا حدودی متقاعد کرد.

به گفته نورمفیدی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز بارها بر انحراف نداشتن برنامه‌های هسته‌ای صلح‌آمیز ایران تأکید کرده بود.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه کدام وزیر خارجه جرأت می‌کرد بر سر وزیر خارجه آمریکا فریاد بزند؟ اظهار داشت: این نحوه برخورد وزیر خارجه ایران با وزیر خارجه آمریکا بیانگر قدرت ایران در سطح بین‌الملل است.

نورمفیدی اضافه کرد: وزیر خارجه ایران با 6 وزیر خارجه گردن کلفت دنیا بر سر میز مذاکره نشست و در نهایت پیروز و سربلند از مذاکرات بیرون آمد.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد دجال و خروج سفیانی گفت: به همه علائمی که در مورد ظهور گفته می‌شود نمی‌توان اعتماد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه از نظر تاریخی این موضوعات را چندان قابل دفاع نمی‌دانم.، تصریح کرد: چون کار تحقیقاتی در این زمینه صورت نگرفته و علائم اعلام شده با یکدیگر تناقض دارند اعتماد به این علائم کار دشواری است.

نورمفیدی در خصوص دجال نیز گفت: به کسی که انسان را به سمت خود جذب و باعث گمراهی او شود دجال می‌گویند.

وی اضافه کرد: هنرمندان و یا افرادی که با نحوه خاص پوشش خود جوانان را به سمت خود هدایت و باعث گمراهی آنها می‌شوند نیز دجال هستند.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: این افراد با هرزگی، یک مکتب درست می‌کنند و هرچه زمان به جلو برود دجال‌های زیادی پیدا می‌شوند.

نورمفیدی توضیح داد: حدود 6 تا 7 هزار فرقه انحرافی در دنیا پیدا شده است که همه آنها دجال هستند.

وی تاکید کرد: این دجال‌ها افکار، اندیشه‌ها و اعتقادات مردم را از مسیر الهی منحرف و به سوی خود می‌کشند.

امام جمعه گرگان در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص عذاب دروغ و ستم اظهار داشت:‌ عذاب برخی از گناهان در این دنیا و عذاب برخی دیگر در دنیای آخرت به انسان داده می‌شود.

نورمفیدی ادامه داد: ستم و دروغ از جمله گناهانی هستند که انسان‌ در همین دنیا عذاب آن را دریافت می‌کند.

وی در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص رابطه دختر و پسر نیز تأکید کرد: رابطه علمی، کاری و اعتقادی بین پسر و دختر منعی ندارد اما اگر رابطه غیر اخلاقی باشد، جایز نیست.

در پی توافقات مذاکرات ژنو 3   حضرت آیت الله نورمفیدی پیامی رامنتشر کردند.به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان شرح این پیام بدین شرح  است :

بسمه تعالی

موفقیت فرزندان انقلاب با دیپلماسی منطقی و منسجم در مذاکرات ژنو 3  بویژه تلاش بی وقفه و نفس گیر همراه با پختگی در عین حال نرمش با صلابت وزیر محترم امور خارجه کشورمان که با عنایت خداوند متعال و دفاع قاطع ملت ایران و درایت رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) تحقق پیدا کرد موجب سرافرازی و افتخار گردید .

  اینجانب  این دستاورد قطعی توافق اولیه ایران و به رسمیت شناخته شدن حقوق هسته ای ایران با گروه ۱+۵ را به مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ، رئیس جمهور محترم و ملت شریف ایران تبریک می گویم.

                                                                                والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

                                                                                         سید کاظم نورمفیدی