آيت الله سيدكاظم نورمفيدي نماينده مقام معظم رهبري دراستان گلستان وامام جمعه گرگان طی پیامی به يادواره شهداي يوم الله ١٢ دي شهرستان گنبدكاووس و گاليكش گفت: خون پاک این شهیدان حرکت انقلابیون منطقه را شتاب بیشتر و به توده‌های مردم احساس غیرت انقلابی، شجاعت و جرأت بخشید تا اینکه با تأییدات الهی، حرمت خون شهیدان و استقامت ملت دلاور ایران، انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

متن پیام به شرح زیر است:

 

 بسمه‌تعالی

 

در اوج قیام ملت ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) بر علیه نظام ستمشاهی، یوم‌الله ١٢ دیماه سال ١٣٥٧ در تاریخ مبارزات مردم گنبدکاوس و گالیکش بحق برجسته و چراغ راه مردم بویژه جوانان در مبارزه بی‌امان با رژیم منحوس پهلوی شد.

آن روز خبر رسید تعدادی از مخالفین انقلاب با حمایت مستقیم نیروهای مسلح رژیم به مردم بیگناه گالیکش حمله برده‌اند و جان آنان در خطر است. جوانان انقلابی گنبدکاوس خودجوش به دفاع و حمایت از مردم انقلابی گالیکش به آن شهر حرکت کردند ولی هنگام برگشت جلوی پاسگاه ناجوانمردانه توسط عوامل رژیم با رگبار گلوله ٧ نفر شهید و تعدادی مجروح شدند.

خون پاک این شهیدان حرکت انقلابیون منطقه را شتاب بیشتر و به توده‌های مردم احساس غیرت انقلابی، شجاعت و جرأت بخشید تا اینکه با تأییدات الهی، حرمت خون شهیدان و استقامت ملت دلاور ایران، انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

یقیناً نام مردم این دیار با سربلندی، عزت و ثواب الهی در تاریخ انقلاب و ایران جاودانه خواهد ماند.

اینجانب در سالگرد بزرگداشت حماسه ١٢ دیماه ١٣٥٧ به روان پاک شهیدان درود می‌فرستم و از مردم فداکار و متدین گنبد و گالیکش همچنین از برگزار کنندگان یادواره شهدای ١٢ دی تجلیل و تقدیر می‌نمایم.

 

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

سید کاظم نورمفیدی

98/10/12

مراسم تجمع سراسری یوم‌الله 9 دی مردم گرگان همزمان با سراسر کشور با حضور حضرت آیت الله نورمفیدی وسخنرانی سردار غیب‌پرور جانشین فرماندهی کل سپاه در قرارگاه مرکزی امنیتی امام علی (ع) در مصلی وحدت گرگان برگزار شد.

 

حضرت آیت الله نورمفیدی با صدور پیامی درگذشت عالم مردمی آیت الله حاج سید حسن حسینی النگی را تسلیت گفت.

متن این پیام به این شرح است:

 

بسمه تعالی

خبر درگذشت عالم مردمی و متخلق مرحوم  آیت الله آقای حاج سید حسن حسینی النگی موجب تاسف و تاثر گردید.

 

آن مرحوم از عالمان برجسته این منطقه و از اساتید  محترم حوزه علمیه قم به شمار می رفت و سالیان دراز از عمر با برکت خود را در راه تربیت طلاب ،هدایت مردم و اعتلای شریعت سپری نمود و همواره با سلامت نفس و تقوا زندگی خود را گذراند.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به مردم شریف استان گلستان بویژه شهرستان کردکوی و همه دوستداران و وابستگان ایشان خصوصا فرزندان مکرم و خانواده های داغدار ، از خداوند متعال برای آن عالم وارسته رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نمایم.

 

سید کاظم نورمفیدی

۱۳۹۸/۱۰/۵

آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار مدیر عامل بنیاد برکت با ایشان اظهار کرد: چند وقت قبل نامه ای از خانواده های جانباختگان زمستان یورت آزادشهر را دریافت کردم که مشکلاتشان را عنوان کرده بودند، حادثه زمستان یورت در کشور خیلی سرو صدا کرد این مصیبت بسیار دردناك و غم انگیز بود چرا که این عزیزان در راه خدمت گرفتار حادثه شدند و از دنیا  رفتند .

وی تصریح کرد: این خانواده ها چند وقت قبل نامه ای فرستادند و عنوان کردند که همچنان با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند. به آنها وعده حل مشکلات  را دادند اما وعده‌های عملی شده آنچنان که باید مشکلی از خانواده بازماندگان معدنچیان کشته شده حل کند ،نکرده است و بسیاری از آنان در شرایط سخت معیشتی به سر می‌برند. من لازم می دانم در این زمینه کاری انجام شود تا مشکل خانواده بازماندگان برطرف شود.

امام جمعه گرگان گفت: فرماندار آزادشهر باید از وضعیت آن ها گزارشی تهیه کند تا توسط مسئولین مربوطه کمک و حمایت شوند.

 

 ثبت نام داوطلبان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی به پایان رسیده است و آن چیزی که مورد انتظار همگان است برگزاری انتخابات سالم و باامنیت همراه با  مشارکت حداکثری و پرشور است.

 

امروز نیازمند مشارکت حداکثری هستیم و مهمترین صلاح انقلاب اسلامی، حضور مردم  است.

 

افرادی که خود را به عنوان کاندیدا مطرح می‌کنند باید ببیند آیا از توان قانونگذاری برخوردار هستند، مجلس جای مهم و محلی برای قانونگذاری است که ریل کشور از طریق مجلس نهاده می‌شود.

 

انقلابی بودن، برخورداری از توانمندی، سالم بودن، درک شرایط فعلی کشور از جمله ویژگی‌های نماینده مجلس است .ممکن است بسیاری از داوطلبان انسان‌های خوبی باشند اما از توان نمایندگی مجلس برخوردار نباشند.

 

به عوامل نظارتی انتخابات مجلس توصیه می‌کنیم دایره انتخاب افراد را خیلی تنگ نکنند البته اگر کسی مشکلی دارد باید ردصلاحیت شود اما در ردصلاحیت‌ها و انتخاب افراد، هواهای نفسانی و مسائل حزبی و جناحی مطرح نباشد.

 

امروز آمریکا، صهیونیست‌، عربستان سعودی و برخی کشورهای منطقه به دنبال اجرای طرح بی‌دولت‌سازی در کشورهایی مانند لبنان، عراق و سوریه هستند، دشمن در لبنان با برنامه‌ریزی و صرف هزینه و همچنین کمک نیروهای داخلی نخست وزیر این کشور را وادار به استعفا کردند اما سیدحسن نصرالله و حزب‌الله با وجود مخالفت با دولت در برابر طرح دشمن ایستاد.

 

دشمن در عراق نیز به دنبال ایجاد این طرح بود و متأسفانه امروز برخی در ایران نیز طرح بی‌دولت‌سازی را مطرح می‌کنند و حتی برخی از نمایندگان مجلس نیز آن را مطرح کردند حال آنکه این یک طرح آمریکایی است لذا مقام معظم رهبری شدیداً با این مسأله برخورد و مخالفت کردند و فرمودند کسانی که به دنبال برکناری دولت هستند آب به آسیاب دشمن می‌ریزند و در نقشه دشمن کار می‌کنند.

 

جای تعجب دارد برخی که دم از دفاع از انقلاب می‌زنند به این مسائل توجه نمی‌کنند و برنامه‌ریزی دشمن را تقویت می‌کنند، البته ما ادعا نمی‌کنیم که دولت فعلی اشکال و ایرادی ندارد، کدام دولت است که بدون اشکال باشد اما باید شرایط را درک کرد و از طرفی ساز استعفای دولت را کوک کردن، خواست دشمن است.

 

کسی انقلابی است که شرایط زمان و انقلاب اسلامی را خوب درک کند.