حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان گلستان و امام جمعه گرگان در اولین دقایق آغاز رأی‌گیری «سیزدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری» و «ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا» شهرستان گرگان با حضور در محل صندوق سیار ۱۴۳ در بیت الزهرا(س)  رأی خود را به صندوق انداختند .

آیت الله نورمفیدی پس از شرکت در انتخابات گفت: دشمنان در خیال خود منتظر مشارکت حداقلی در انتخابات ۱۴۰۰ هستند اما مردم ایران بارها ثابت کرده اند که در برهه‌های حساس از پشتیبانی نظام دست نخواهند کشید.

امام جمعه گرگان اظهار داشت: حضور گسترده مردم در انتخابات اجازه نخواهد داد دشمن به خواسته های خود برای وارد کردن آسیب به کشور دست یابد.

آیت الله نورمفیدی افزود: مردم ما با حضور در پای صندوق رای دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی را امضاء کردند.

وی گفت: با حضور پرشور مردم در انتخابات فرد اصلح با اقتدار برای چهار ساله انتخاب می شود و  امیدواریم امروز روز خوبی برای مردم استان گلستان باشد.

 

 

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان دراین دیدار گفت: با پیگیری‌های بسیار بالاخره مصوبه سال ۹۳ رئیس جمهور در گلستان توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام تایید شد و اینچه برون هم به جمع مناطق آزاد تجاری کشور پیوست .

وی تصریح کرد:انتظارم این است با توجه به اینکه زیر ساخت های  اولیه آن در منطقه وجود دارد ، تا پایان دولت منطقه آزاد تجاری اینچه برون اجرایی شود.

 

 

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار مهندس هرمزی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان با ایشان گفت:در خشکسالی امسال لازم است با مصرف بهینه آب در همه زمینه ها این بحران را پشت سر بگذاریم.

وی با تاکید بر اهمیت اطلاع‌رسانی و هشدار به مردم درباره عواقب کم‌آبی خاطرنشان کرد: باید وضعیت خطرناک کم‌آبی به مردم نشان داده شود و راه‌های مصرف بهینه و صحیح آب در رسانه ملی و شبکه های اجتماعی تبیین شود.

نماینده ولی فقیه در گلستان تصریح کرد: آب کالایی است که جایگزین ندارد و باید به طرق مختلف اطلاع‌رسانی در این خصوص صورت پذیرد تا به مردم نشان بدهید که واقعا آب کم است.

امام جمعه گرگان از بحران آب به عنوان یک بحران جدی در کشور یاد کرد و افزود: کشور ما در منطقه گرم و خشک واقع شده و کمبود آب در استان های مختلف مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده است.

وی با اشاره به کشاورزی بودن استان گلستان، گفت: هر چند گلستان یک استان کشاورزی است اما بدلیل کمبود منابع آبی  باید به سمت کشت های کم آب طلب و آبیاری قطره ای برویم تا بتوانیم مشکلات کم آبی را مدیریت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تأکید کرد: اگر این روند مصرف بی‌رویه آب به‌ویژه در بخش کشاورزی ادامه داشته باشد در آینده با خطر تشنگی مواجه می‌شویم که حتی ممکن است در آینده زمین‌های کشاورزی ما در اثر کم آبی به شوره‌ زار تبدیل شود.

به گفته وی، مردم باید در مصرف آب صرفه جویی داشته باشند و به این باور برسند که اگر امروزه در مصرف آب صرفه جویی نکنند در آینده نزدیک دچار مشکلات زیادی می شوند.

آیت الله نورمفیدی از تماس خود با وزیر نیرو خبرداد و گفت:دراین تماس تلفنی ،مشکلات کم آبی کشاورزان حاشیه رود اترک را به وزیر رساندم و پیگیر خواسته های آنان شدم.

آیت ا... نورمفیدی در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا با صدا و سیمای مرکز استان گلستان گفتگو کرد. ایشان در این مصاحبه گفتند: «درآستانه برگزاری انتخابات بسیار مهم نظام مقدس اسلامی هستیم. حضور در این انتخابات هم وظیفه ملی هم وظیفه  شرعی و اسلامی است. بعضی از مردم بسیار خوب ما، اظهار عدم تمایل شرکت در انتخابات را دارند و مسئله مشکلات اقتصادی، معیشت مردم، گرانی و اشتغال جوانان ما را برای علت عدم حضور درانتخابات بیان می کنند. همه بدانند حضور در انتخابات اظهار نظر در مورد کلیت نظام و استقلال و عزت این کشور است. تمام تلاش دشمن بر این است که  شرکت مردم در انتخابات را ضعیف و سست کند و با این کار به دنیا بگوید مردم با این نظام همراه نیستند.»

ایشان ادامه دادند: «در داخل هم یک عده ای اهداف و خواسته دشمن را ترویج می کنند اما مسلما بدانند همه مردم ایران از همه اقشار به استقلال و عزت و پیشرفت کشورشان علاقمند هستند. اینکه بعضی ها بگویند شما موقع انتخابات فقط از این حرف ها می زنید نه اینطور نیست چرا که دشمن همیشه در انتخاباتها مخصوصا انتخابات ریاست جمهوری از همان اوایل انقلاب  به دنبال ضربه زدن به کشور و عدم شرکت مردم در انتخابات بوده اند. چون دشمن همیشه دست به چنین کارهایی می زند ما هم در مقابل دشمن می گوییم در صحنه هستیم و در این انتخابات شرکت میکنیم. با کمک و یاری خداوند و رای شما مردم در روز جمعه 28 خرداد تلاش کنیم با شور و شوق یکی از کاندیداهای اصلح را که واقعا توانایی رفع مشکلات اقتصادی، معیشت، مسکن، گرانی و جوانان را دارد انتخاب کنیم.»

امام جمعه گرگان گفت: با توجه به قیمت های مسکن در سطح کشور خانه دار شدن برای محرومان یک آرزو تبدیل شده است.

آیت الله «سیدکاظم نورمفیدی» در دیدار با حجت الاسلام «حسین روحانی نژاد» نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن با ایشان اظهار کرد: خانه سازی برای محرومان از مشکلات کشور ما به شمار می رود و یکی از دغدغه های مسئولان تامین مسکن است.

 نماینده ولی فقیه در گلستان ادامه داد: با توجه به قیمت های مسکن در سطح کشور خانه دار شدن برای محرومان یک آرزو تبدیل شده است.

آیت الله نورمفیدی گفت: امیدواریم خیران در روستاها نیز در مسیر مسکن دار شدن محرومان همکاری کنند و امیدواریم مردم نیز در این مسیر قدم بردارند.

وی افزود: مردم نباید تصور کنند که همه مشکلات کشور را باید دولت حل کند و امکان این مسئله نیست و چاره ای نداریم که دست محبت به سوی خیران دراز کنیم.

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: امیدواریم همانطور که در گذشته حجت الاسلام «نورالله ولی نژاد» که در تبلیغات اسلامی استان گلستان مدیر موفقی بودند در مسئولیت جدید یعنی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن نیز به خوبی عمل کند و بتوانند زمینه مشارکت های مردمی را افزایش دهند.